DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 308 z 533
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 533
 #995607  autor: Mixiorek
 26 maja 2018, 17:51
Jest jeszcze Orange:
https://www.orange.pl/omnibook/orange-flybox-sky

i Plus, który jako jedyny obsługuje agregację:
http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... INST_FIXED

Pytanie, który operator oferuje u Ciebie dobre parametry sygnału i czy masz w ogóle w eterze więcej niż jedno pasmo LTE. Może być tylko jedno i wtedy nie ma bólu głowy z brakiem agregacji. Potem może testowo kupić zestaw startowy tego/ tych operatorów i sprawdzić jak działa net pn-cz w godzinach 19:30-22:00. Wybrać ten, który chodzi najlepiej. Potem wybór oferty spośród tych, którzy zostaną.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #995613  autor: dagonPL
 26 maja 2018, 18:34
Tak, ale agregacja pasm TDD, lub jednego FDD z TDD, czyli w Playu brak.

Twitter @FonRuchalFest
 #995646  autor: Spacedust
 26 maja 2018, 21:12
Stacja bazowa PLAY na ul. B.Krzywoustego / Ostrowskiej 382 (biurowiec) w Poznaniu w trakcie rozbudowy o LTE800/LTE2600, ale jeszcze brak nowych pasm. Jedna z ostatnich lokalizacji PLAYa, która była do tej pory nieruszona.

Wymieniono cienkie anteny chyba Katherin, które były dodane z DCS/LTE1800 i teraz wiszą zamiast nich nowiutkie tribandy Huawei (po dwie anteny na sektor). Zakładam więc, że z tej długiej leci UMTS900/UMTS2100/LTE2100, a z tych nowych anten już leci DCS/ LTE1800 i jeszcze poleci LTE800/LTE2600.

Obrazek

Obrazek
 #995654  autor: lordbyd
 26 maja 2018, 22:15
Stacja Play w Rozalinowie, województwo kujawsko-pomorskie. Nie nadaje jeszcze sygnału.
Na każdym z sektorów po trzy anteny. Radiolinia skierowana prawdopodobnie na Niestronno (poprzednio napisałem błędnie, że na Żnin). Zdjęcie niestety o słabej jakości.
Obrazek

I jeszcze prośba do Kolegi @Pawrzes lub innego Kolegi wiedzącego co to za stacje :)
Okolice między Barcinem a Mogilnem, kujawsko-pomorskie:
LTE: 4451622, TAC 44
UMTS: 46976, LAC 44, RNC 44
GSM: 64102, LAC 4044
 #995663  autor: dt
 27 maja 2018, 00:53
Jeszcze okolice MOPu Otłoczyn. Środek lasu, słabo z sygnałem. Taki mini maszt byłby idealny.
Słaby sygnał? Kilka ładnych stron temu wrzuciłem foty masztu 60 m w Odolionie czyli blisko. W tamtą stronę sektor ma 5 anten. Czyżby jeszcze nie działał? Mimo lasu powinien tam sygnał dochodzić.
 #995677  autor: Mixiorek
 27 maja 2018, 10:33
Powstało pewnie zamieszanie z mini masztem, który początkowo przypisałem do Play. Okazało się, to będzie T-Mobile. Chodziło mi o sygnał N! na tym MOPie. Jest duży i w fajnym miejscu w środku lasu. Niestety ten las powoduje spore tłumienie. T-Mobile ma maszt oddalony o około 3km a i tak jest tak sobie.
Maszt Play w miejscowości Odolion to pewnie w 99% po to by pokryć A1 i może część Aleksandrowa. Widzę, że jest na wzniesieniu, do tego to jest ten maszt 60m. Samo wzniesienie widzę, że jest na wysokości koron drzew a tu jeszcze + 60m.
Faktycznie zastanawia te 6 anten na sektor, może właśnie po to by mieć mocny zysk bez strat na pasmach zasięgowych? W jakim kierunku jest sektor z 5 antenami?
Chyba czas by postawili coś na południe przy samej A1 bo przez wiele km nic jeszcze nie mają.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #995687  autor: spotify
 27 maja 2018, 11:50
Mixiorek pisze: Brakuje mi w tym wszystkim Plusa :/ podczas jazdy miałem wpięte telefony w uchwyty więc wziąłem telefon żony z Plusem i na A1 transmisja nie szła przy słabym sygnale LTE. Potem nastąpił HO do w miarę mocnego 3G ale transmisja nadal nie działała.
Mnie też brakuje rozbudowy Plusa. Od lat nie stawiają nic nowego lub tyle, ze nie widać. Play stawia nowe stacje, rozbudowuje swój zasięg. Podobnie N!. A Plus się zajmuje od lat dokładaniem anten i trzymanie 50Mhz 2600 w szafie. A szkoda......
 #995779  autor: Pawrzes
 27 maja 2018, 23:54
lordbyd pisze:I jeszcze prośba do Kolegi @Pawrzes lub innego Kolegi wiedzącego co to za stacje :)
Okolice między Barcinem a Mogilnem, kujawsko-pomorskie:
LTE: 4451622, TAC 44
UMTS: 46976, LAC 44, RNC 44
GSM: 64102, LAC 4044

To oznacza, że odpalili ZNI0701 Ostrówce :-)

Pozdrawiam
 #995790  autor: lordbyd
 28 maja 2018, 07:58
@Pawrzes
Czy to możliwe żebym trafił na jakieś testy emisji z tej stacji?
CIDy opisane wcześniej odebrałem przed południem.
Byłem specjalnie obok tej wieży w godzinach popołudniowych (zdjęcie na poprzedniej stronie - opisałem ją jako Rozalinowo a rzeczywiście stoi w Ostrówcach) i nie odebrałem już z niej żadnego sygnału :)
 #995809  autor: Pierdzioszek
 28 maja 2018, 09:52
Otłoczyn to temat stary jak świat. Odkąd sięgam pamięcią, na trasie pociągu Toruń-Włocławek przeokrutna dziura zasięgowa w Plusie, jak korzystałem swego czasu z faktowej karty to łapało szczątkowy RK Orange.
 #995825  autor: dt
 28 maja 2018, 11:00
Mixiorek pisze:Powstało pewnie zamieszanie z mini masztem, który początkowo przypisałem do Play. Okazało się, to będzie T-Mobile. Chodziło mi o sygnał N! na tym MOPie. Jest duży i w fajnym miejscu w środku lasu. Niestety ten las powoduje spore tłumienie. T-Mobile ma maszt oddalony o około 3km a i tak jest tak sobie.
Maszt Play w miejscowości Odolion to pewnie w 99% po to by pokryć A1 i może część Aleksandrowa. Widzę, że jest na wzniesieniu, do tego to jest ten maszt 60m. Samo wzniesienie widzę, że jest na wysokości koron drzew a tu jeszcze + 60m.
Faktycznie zastanawia te 6 anten na sektor, może właśnie po to by mieć mocny zysk bez strat na pasmach zasięgowych? W jakim kierunku jest sektor z 5 antenami?
Chyba czas by postawili coś na południe przy samej A1 bo przez wiele km nic jeszcze nie mają.
Moje tereny także już piszę jak to wygląda. Sygnał dla T-M dochodzi pewnie z Aleksandrowa z komina na Narutowicza. Komin dość wysoki i swego czasu jak moc była normalna to Era miała najlepszy zasięg dla grzybiarzy :) na poligonie pod Toruniem ale lasy rosną non stop i potem są problemy. Co do Play i masztu to jest to trochę dziwne bo te 5 anten jest na południowy-wschód i celuje w ciąg A1 na południe od Ciechocinka a tam przydałoby się najwięcej bo potem nie mają żadnej stacji aż do Włocławka. W stronę północnego-wschodu jest 6 te w stronę Odolionu. Ostatni sektor też 6 anten południowy-wschód czyli pod Aleksandrów. W samym Aleksie nie potrzebują lokalizacje mają dobre, podobnie w Ciechocinku dlatego trochę dziwny jest ten maszt w tym miejscu. Do tego jest jeszcze taka kwestia że maszt mimo że na górce to jednak w dolinie. Aleksandrów jest wyżej. Lepiej by zrobili gdyby postawili coś bardziej na południe jak np. Plus w Wagańcu. To by było optymalne. Teren płaski i taki 60 metrowy maszt objąłby sporo. Na tym obecnym dałbym 3 sektory na kierunki południowe a jeden tak jak jest na północ.

@Pierdzioszek - nie przesadzaj z tą dziurą. W Otloczynie w pociągu na stacji faktycznie zawsze dochodziły resztki z 42655 a to tak blisko przecież. Pozostała trasa jest ok a jadąc samochodem łapie Ciechocinek, potem wpada się na 41300 z komina w Aleksandrowie a dalej wskoczy Silno potem Broza. Zasięgu się nie traci także MOP jest opanowany. Gorzej ze stacją kolejową, lasy + pagórki robią swoje. Najlepiej ma tam N! z racji najbardziej wysuniętej stacji na północ.
 #995936  autor: marcin19883
 28 maja 2018, 22:29
spotify pisze:Wow
W końcu. Przynajmniej nie będzie trzeba nad jeziorem Węgorzyno z roamingu korzystać i lecie inne opy zaczną oddychać.
Można lepiej jechać nad jezioro Mausz. W Parchowie juz stoi maszt PLAY, ale jeszcze nie uruchomili :( anteny, okablowanie jest. Ostatnio radiolinie doszły.
 #995938  autor: trance
 28 maja 2018, 22:37
Jak dowiedzieć się czy Play planuje modernizację na obiekcie RTCN Białystok/Krynice woj. podlaskie? Mieszkam około 7 km od obiektu i na dziś dobry zasięg ma tylko lte800, ale zapchane jak cholera. Konkurencja (Orange i Networks) z tego samego obiektu nadaje dużo lepiej np lte1800 sygnał jest -80dBm, a Play -110dBm.
  • Strona 308 z 533
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 533
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 533