DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #993828  autor: KochanicaKrola
 16 maja 2018, 20:03
Hej wszystkim!

Mam w planach kupno nowego telefonu, tak do 800 złotych, chociaż gdybym zamknęła się w 650/700 to byłoby super. Nie zależy mi na marce, chcę telefon, który będzie mi długo służył. Zależy mi głównie na dość mocnej baterii, na sporej pojemności i dobrym aparacie. Nie gram raczej w gry, a nawet jeśli, to nie dbam jakoś przesadnie o grafikę. Muzyki słucham, ale nie potrzebuję super odtwarzacza.

Mój obecny telefon to Xiaomi 3.

Jest coś, co moglibyście mi polecić? Będę wdzięczna za każdą propozycję.
 #993830  autor: vonski
 16 maja 2018, 20:08
Redmi Note 4. Albo Note 5, ale w tej cenie to z chin.

Tapatalk @ Google Pixel
 #994022  autor: xiko123
 17 maja 2018, 16:42
Mam używkę redmi note 4x, rok gwarancji został. Jeśli byłabyś zainteresowana :).
Chyba najlepszy wybór w tej cenie, szczególnie za prędkość działania oraz baterię- bez problemu ok. 9-10h na lte. Co do aparatu, po wgraniu camery google robi super zdjęcia, ale i bez tego w dobrym świetle sobie potrafi jakkolwiek poradzić.
 #994042  autor: Lawrence72
 17 maja 2018, 18:08
Jako alternatywę proponowałbym Xiaomi Mi A1 w tej cenie. Ekran 5,50", dobrej jakości wyświetlacz FHD i przede wszystkim szybki i czysty system operacyjny andorid. Jak na Xiaomi posiada dobry podwójny aparat który nagrywa filmy w 4K.
 #995157  autor: gramacz
 23 maja 2018, 21:24
Olej wszelkie redmi i kup coś wydajnego z naprawdę dobrym aparatem.
Moja propozycja to:
LeTV LeRee Le 3 3GB + 32GB za 366 złotych
$99.99 Kupon: CHNLITB4 + $4.53 za ubezpieczenie od naliczenia VAT https://goo.gl/aS5G7Z
Recenzja; https://www.youtube.com/watch?v=R-SAIbznTgU
Nic lepszego do 600 złotych nie kupisz, a ze zdjęć będziesz mega zadowolona, Xiaomi takich nie robią, poza flagowcami za ponad 1000zł
 #995176  autor: xiko123
 23 maja 2018, 22:46
Ciekawe czy tak samo będzie zadowolona ze słabego oprogramowania oraz błędów, które z nim są, a LeTv z tego niestety słynie i dlatego nie biorę go nigdy pod uwagę.

Pełna zgoda! @Eragon
 #995197  autor: harys
 24 maja 2018, 07:31
Akurat leree to europejska wersja cool1 z kompletnie spolszczonym romem bez błędów, ale niestety też bez aktualizacji
 #995299  autor: Lawrence72
 24 maja 2018, 19:15
Le 3 to dobra propozycja ale tylko na papierze. Oprogramowanie jest słabe i zle zooptymalizowane, poza tym nie wiadomo co z dalszymi akutalizacji i czy one w ogóle będą.
W cenie Xiaomi wydaje się optymalnym wyborem tym bardziej że przykładowa A1 działa na czystym systemie.
 #995343  autor: wojcik0602
 24 maja 2018, 23:57
Ja polecam:
-Asus Zenfone 3 ZE520KL - Bardzo dobry aparat, w tej cenie jeden z bardzo niewielu z optyczną stabilizacją obrazu. Bateria to 2650mah, czyli niedużo, ale w praktyce sprawuje się bardzo dobrze - tzw. Screen on time to od 4h na transmisji danych do 6 na wifi/w cyklu mieszanym.
-Moto G5 plus - Aparat trochę gorszy od Asusa, natomiast raczej lepszy od wyżej wymienionych Xiaomi. Teoretycznie ma naprawdę dobry hardware od aparatu, ale w praktyce największą rolę odgrywa software i algorytmy - takze może po wgraniu google camera, wyżej sugerowano, robiłby lepsze zdjęcia. Bateria 3000mah, czyli też niespecjalnie dużo, ale ma czystego Androida a przy okazji nieźle zoptymalizowanego, także na wifi można dociągnąć nawet do 7 godzin na ekranie.

Co prawda w sklepach ceny tych telefonów to około 900zł, ale na allegro bez problemu znajdziesz nówki na fakturę VAT poniżej 800zł. Moim zdaniem lepsza opcja niż zamawianie z Chin.

Xiaomi A1 też może być, moim zdaniem foty cyka gorsze od Asusa i Motoroli, ale za to bardzo fajnie rozmywa tło. CZas dzialania podobny do Motoroli.

Z tych propozycji to pod względem aparatu:
Ze520kl>Moto G5 plus>Xiaomi A1>Redmi Note 4

Bateria:
Redmi Note 4>Moto G5 plus=Xiaomi A1>Ze520KL
 #995352  autor: gramacz
 25 maja 2018, 07:47
A1 na szczęście będzie dostawał aktualizacje z Automatu, ale z pozostałymi telefonami redmi z MIUI już tak kolorowo nie jest, będą częste aktualizacje nakładki likwidujące liczne bugi w MIUI
Dla przypomnienia, MIUI uchodzi za jedną z Cięższych i bardziej zabugowanych nakładek, co zresztą widać na form MIUI.
Xiaomi zdecydowało się wypuścić telefony z czystym androidem One ze względu na złą opinie o MIUI w niektórych kręgach i rejonach świata.
 #995500  autor: xiko123
 25 maja 2018, 20:45
gramacz pisze:A1 na szczęście będzie dostawał aktualizacje z Automatu, ale z pozostałymi telefonami redmi z MIUI już tak kolorowo nie jest, będą częste aktualizacje nakładki likwidujące liczne bugi w MIUI
Dla przypomnienia, MIUI uchodzi za jedną z Cięższych i bardziej zabugowanych nakładek, co zresztą widać na form MIUI.
Xiaomi zdecydowało się wypuścić telefony z czystym androidem One ze względu na złą opinie o MIUI w niektórych kręgach i rejonach świata.
Xiaomi redmi note 4x ma zapowiedzianą aktualizację do androida P, uwaga, zaczynał od androida 6. Czyli dostanie 3 aktualizacje i nie mają zamiaru go porzucać, do androida P ma dostać aktualizację jeszcze redmi note 3.
Miui to ciężka nakładka? Naprawdę? Ciężka to jest EMUI od Huaweii. Ja do Miui nie mam żadnych zastrzeżeń, przed aktualizacją wystarczy czytać opinie osób, które zaktualizowały. Bez powodu na swoim mi6 nie czekam aż w 100% poprawią nakładę aby zaktualizować telefon :).
 #995548  autor: harys
 26 maja 2018, 08:07
Najwięcej na Xiaomi narzekają ludzie którzy nigdy nie mieli ich telefonu.
Te sprzęty nie są idealne i najlepsze, ale trudno w tej półce oczekiwać kompletnych sprzętów.

Wysłane z Honor 9
 #995557  autor: FKS_91
 26 maja 2018, 10:35
Według mnie najlepszym wyborem w tym budżecie byłby Redmi Note 4 lub Redmi 5 plus.
 #995680  autor: maciek954
 27 maja 2018, 10:37
Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj.
Szukam telefonu dla dziewczyny do 800 zł. Ekran 5-5,5", 4/64gb, z dobrym aparatem. Myślałem nad rn4 ale słyszałem różne opinie na temat aparatu, poza tym podobno są problemy z jakością rozmów? Dziewczyna ma Samsunga core prime więc będzie dla niej różnica jak dostanie rn4. Chciałbym go kupić na początku czerwca, nie zastanawiać się dłużej i go brać czy możecie coś doradzić?
 #995722  autor: xiko123
 27 maja 2018, 16:10
Nie zauważyłem problemów z rozmowami. Ja słyszałem dobrze, sam też dobrze byłem słyszany. Zasięg nie był gubiony ani nic.
Administracja mogłaby w końcu naprawić działanie tej strony na telefonie? Nie mogę odpisać na priv, bo muszę się logować milion razy po tym jak już próbuję wysłać wiadomość. Swoją drogą, komentarz na forum z telefonu też trudno dodać.

"Góra" ma pojęcie o tym problemie : )
@Eragon
 #995728  autor: maniek89
 27 maja 2018, 17:06
W RN4 poprawili jakość rozmów i nowe wypusty nie mają tego problemu. Co do zdjęć, warto zainstalować jakąś zewnętrzną aplikację ze sklepu Play i również poprawa jest zauważalna. Aparat jest w porządku jak na średnią półkę.
 #995763  autor: Eragon
 27 maja 2018, 20:12
Dokładasz stówę i masz RN5.
Z Chin oczywiście taniej.

Ale RN4 za te 600zł-700zł będzie bardzo dobrym wyborem.

:smt006