DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #994534  autor: roswell
 20 maja 2018, 15:33
Cześć,

chcę przenieść numer i szukam odpowiedniego dostawcy. Raczej preferuję kartę, ale abonament też może być, jeśli będzie na lepszych warunkach, nie lubię jednak wiązać się na długo. Nie chcę oferty z telefonem

Zależy mi na:

nielimitowanych sms (mms nie używam)
300 min połaczęn/mc wystarczy, rzadko dzwonię na numery stacjonarne
internet myślę, że 5GB wystarczy, zależy mi jednak na dobrym zasięgu (podkarpacie)
Zdecydowaną większość czasu w pracy i mieszkaniu korzystam z WIFI. Internet w tel używam głównie do Yanosika i Waze podczas jazdy autem, czasem do przeglądania stron.

Jaka oferta aktualnie jest najkorzystniejsza? Chodzi o najniższą cenę, jednak stabilność internetu do priorytet

Z góry bardzo dziękuję!
 #994535  autor: piotrzet
 20 maja 2018, 15:38
Patrząc ogólnie na cały kraj obecnie wypada najlepiej N! czyli Orange albo T-Mobile ale, że to sieci komórkowe nikt nie za gwarantuje ci że u Ciebie będą dobrze działać. Ewenatualnie możesz wziąc pod uwagę A2Mobile za SMS bez limitu i MMS i 5 GB zapłacisz 19,8

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #994622  autor: f0ku5
 20 maja 2018, 22:52
Nie wiem czy jest różnica w działaniu internetu, bo z Plusa korzystałem jakieś 20 lat temu.
Wiem natomiast, że Plus u mnie odpada z racji braku certyfikacji iPhone'ów, braku VoLTE, VoWiFi, itp. Można tak długo wymieniać :)
 #994625  autor: Remington
 20 maja 2018, 23:09
A widzisz, ja rok temu przesiadłem się z iPhonem na Plusa, właśnie po odejściu z "certyfikowanych" Play i Orange :)

Przy czym nie zależy mi na VoLTE ani WiFi Calling, które uważam tylko za technologiczne ciekawostki (ta druga zresztą w Orange zapewniała gorszą jakość niż HD Voice w Plusie).
 #995283  autor: SACZI
 24 maja 2018, 16:24
roswell pisze:... zależy mi jednak na dobrym zasięgu (podkarpacie)
Plush abo za 20 lub 25PLN.
Jak masz uczulenie na Solorza, to patrz w stronę TMobile.
Pamiętaj, że mówimy o podkarpaciu.
Plus:
- bdb internet,
- bdb zasięg, ale często potrafi zerwać rozmowę lub mocno przygłuszyć.

TMobile:
- bardzo dobra jakość rozmów
- internet znacznie wolniejszy jak w Plusie, ale te przyzwoite minimum 3 MB/s będziesz miał wszędzie. Jak jest LTE, to normalnie kilkadziesiąt MB/s
- sieć bardzo stabilna i solidna, ale droższa niż inni.


Ja po prostu nie jestem w stanie zrozumieć problemów z rozmowami w Plusie...
f0ku5 pisze:Polecam abonament w Nju ;)
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Sprawdzałeś osobiście?
Bo ja sprawdzałem i jednak wygrał Plus.
 #995286  autor: f0ku5
 24 maja 2018, 16:59
SACZI pisze:Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Sprawdzałeś osobiście?
Tak, sprawdzałem osobiście, co chyba widać z lewej strony mojego posta ;)
Autor chce internetu głównie do Yanosika i Waze, a do tych zastosowań to nawet Play się dobrze sprawdzi.
 #995332  autor: f0ku5
 24 maja 2018, 22:48
W czym Orange nie daje rady? W Yanosiku i Waze? Jakoś mi się nie chce w to wierzyć ;)
Byłem na Podkarpaciu z T-Mobile i żadnych problemów nie miałem.
 #995338  autor: adacomp
 24 maja 2018, 23:16
A2mobile nolimit na wszystko w tym net i po 15GB lejek 0,5Mbit - 19,90zł za 31dni
lub nolimit na sms/mms oraz neta za 15,90zł za 31dni.
 #995357  autor: piotrzet
 25 maja 2018, 08:45
Ja nie wiem czemu polecający ofertę a2mobile podają, że lejek jest dopiero po 15 GB co nie jest prawdą. Lejek już jest po 5GB 3 Mb/s

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008425  autor: velox
 19 sie 2018, 16:20
f0ku5 pisze:W czym Orange nie daje rady? W Yanosiku i Waze? Jakoś mi się nie chce w to wierzyć ;)
Byłem na Podkarpaciu z T-Mobile i żadnych problemów nie miałem.
Zapraszam do mojej miejscowosci - Lubomia pod Raciborzem. Mialem Orange i zasieg tragedia. Co trzecie slowo slyszalem. Orange - never again.

Teraz jestem w Plusie i mam pelen zasieg :D .
 #1009327  autor: sa
 25 sie 2018, 15:14
Ciekawe jak ostatnio byłam w Raciborzu zasięg orange było jak najbardziej ok ,a plusa identyczny.Może jakaś inna część miasta?A zaraz Luboń czyli nie sam Racibórz.To inna kwestia.Widać miejscowość obok i już zasięg jest ....inny
 #1009333  autor: sa
 25 sie 2018, 16:19
Nic nowego mam tak z zasięgiem....plusa takie dziury że aż wyjść z podziwu nie mogę że ponoć plus ma taki dobry zasięg a takie dziury są.O playu powszechnie wiadomo że ma dziurawy zasięg ale inni wcale nie są dużo lepsi .