Telekomunikacja jak na dłoni

Roaming w UE - PREPAID

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Roaming w UE - PREPAID

Postprzez piotrzet » 18 maja 2018, o 18:54

adacomp napisał(a):Ciekawe czy FUP jest taki sam w każdym państwie UE.

Jeśli ci chodzi o te 4 miesiące tzw próby to chyba tak jest w każdym państwie
http://www.speedtest.net/result/a/3687820711.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez adacomp » 18 maja 2018, o 19:06

piotrzet napisał(a):

A jak dopłaty?
adacomp
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Huawei Ulefone MyPhone Manta
Sieć: Play RBM Fakt Virgin Orange A2 Plush TM BDI

Postprzez Kamil7878 » 18 maja 2018, o 20:03

adacomp napisał(a):
piotrzet napisał(a):

A jak dopłaty?
Nie słyszałem o dopłatach, korzystam z lycamobile Belgia, pakiet 400 min, 500 sms oraz 1 GB w cenie SD to koszt 10€, nie wiem jak Fup nie byłem jednorazowo ponad 4 miesiące w Polsce, ale kilka osób z mojej rodziny posiada od paru lat numery Lycamobile Belgia w celu odbierania połączeń i nie ponoszą za to kosztów ale to było to możliwe dużo wcześniej przed RALPH.
Kamil7878
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez everymen » 19 maja 2018, o 13:39

W niektórych artykułach o dopłatach roamingowych można wyczytać, ze Virgin Mobile takowe wprowadził. Nie mogę jednak znaleźć potwierdzenia tego w regulaminach. Ktoś coś wie, jak to wygląda?
everymen
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: OnePlus X, Sony Xperia M Dual
Sieć: Heyah, Virgin Freemium, Play RWK, Aero2

Postprzez adacomp » 19 maja 2018, o 13:53

everymen napisał(a):W niektórych artykułach o dopłatach roamingowych można wyczytać, ze Virgin Mobile takowe wprowadził. Nie mogę jednak znaleźć potwierdzenia tego w regulaminach. Ktoś coś wie, jak to wygląda?

W Virgin nie ma i nigdy nie było RLAH przecież.
adacomp
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Huawei Ulefone MyPhone Manta
Sieć: Play RBM Fakt Virgin Orange A2 Plush TM BDI

Postprzez Orange Ekspert » 19 maja 2018, o 15:56

andrewkaru napisał(a):Bardzo proszę o odpowiedz zapomniałem co włączyć ja to przerabiałem ale pomagam koleżance. Przeszła do Orange free z numerem i czegos nie aktywowała nie wiem czego i w ciągu dwóch dni zzarlo jej 40zl.

Wiem ze ma aktywować Orange free na karte (płatne 30zl miesięcznie chyba ) - ale ja po sobie pamietam ze jeszcze jakaś inna taryfa to miała być żeby działał tez internet w roamingu jak należy (1,6G chyba) - za podobna cenę
Pomocy jak to aktywować

Zlecenie dotyczące aktywacji pakietu wprowadzisz przez konto po zalogowaniu się na Mój Orange lub kodem *102*74# (usługa na 31 dni)/ *102*75# (usługa cykliczna, odnawiająca się co miesiąc. W roamingu do wykorzystania jest 1,61GB. Szczegóły dostępne na stronie:
https://oran.ge/2DA1QQZ
Orange Ekspert
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 20

Postprzez everymen » 19 maja 2018, o 16:25

adacomp napisał(a):W Virgin nie ma i nigdy nie było RLAH przecież.

Nie w takiej formie jak u innych operatorów (w ramach pakietów No Limit), ale od czerwca 2017 stawki za połączenia w roamingu na terenie UE zostały zrównane ze stawkami podstawowymi poszczególnych ofert, co w pewnym sensie było równoznaczne z RLAH. Do tego w grudniu pojawiła się promocja w taryfie #ChcęWszystko obniżająca koszt minuty do 0,26 zł. W styczniu pojawiły się pakiety internetu w UE w ofertach abonamentowych. A do tego w ofercie abonamentowej "Plan 3" (w wersji na 24 miesiące) wprowadzono pełne RLAH.
W międzyczasie we wrześniu 2017 Virgin Mobile uzyskało zgodę od UKE na dopłaty, jednak nie wprowadziło ich od razu.
W poniższym artykule na Antyweb można wyczytać, że Premium Mobile i Virgin Mobile wprowadziły dopłaty, jednak nie ma żadnej wzmianki o tym w cennikach i regulaminach.

http://antyweb.pl/uke-wydalo-zgody-na-r ... -roamingu/
https://virginmobile.pl/oferta/roaming
everymen
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: OnePlus X, Sony Xperia M Dual
Sieć: Heyah, Virgin Freemium, Play RWK, Aero2

Postprzez Robin560 » 23 maja 2018, o 16:55

od 1 do 9 czerwca będę w Holandii potrzebuję ok 3gb neta wiem że w pakiecie za 50 zł jest 3,22 gb w ue. w jakiej sieci to załatwić myślałem o orange i jak w tamtym roku elastyczny pakiet internetowy za 50zł i mam 75gb w kraju (50 na 50 dni reszta na rok) bo jak pamiętam dopłaty są od 18 czerwca
Robin560
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Xiaomi redmi note 4
Sieć: Play, RBM,T-mobile, inne testowo

Postprzez kpc211 » 24 maja 2018, o 01:20

W zasadzie w każdej sieci (poza tymi, co wprowadziły ograniczenia - Play, i tymi, które od początku nie do końca honorowały RLAH - np. Virgin) za 3 GB zapłacisz ok. 50 zł. Kwestia tylko, jaki za to dostaniesz bonus w kraju, i ta oferta z Orange, jeśli faktycznie taka jest, wygląda atrakcyjnie.

W T-Mobile musiałbyś włączyć pakiet no-limit za 25 zł na 30 dni, w którym jest 1,61 GB w UE i dokupić pakiet internetowy za ok. 20-25 zł. To ci da dużo gorsze warunki, niż ta oferta z Orange.
kpc211
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Remington » 24 maja 2018, o 08:16

kpc211 napisał(a):W zasadzie w każdej sieci (poza tymi, co wprowadziły ograniczenia - Play, i tymi, które od początku nie do końca honorowały RLAH - np. Virgin) za 3 GB zapłacisz ok. 50 zł

To idzie w drugą stronę - za zapłacone 50 zł dostaniesz ok. 3GB. Różnica wydaje się banalna, ale taka nie jest - trzeba znaleźć ofertę z pakietem zawierającym net, kosztującym ok. 50 zł. A to przy obecnych cenach nie jest takie proste. Elastyczny to kryterium spełnia.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez drozda » 24 maja 2018, o 09:42

W Virgin też jest oficjalnie 2,5 GB w UE za pakiet #DLAMNIESUPER 49 PLN
drozda
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez kpc211 » 24 maja 2018, o 19:48

Remington napisał(a):To idzie w drugą stronę - za zapłacone 50 zł dostaniesz ok. 3GB. Różnica wydaje się banalna, ale taka nie jest - trzeba znaleźć ofertę z pakietem zawierającym net, kosztującym ok. 50 zł. A to przy obecnych cenach nie jest takie proste. Elastyczny to kryterium spełnia.

Zawsze można kilkukrotnie coś mniejszego wykupić.

Ale ten Elastyczny jest fajny ze względu na to, ile GB dostaje się przy okazji na kraj.
kpc211
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Remington » 25 maja 2018, o 08:13

kpc211 napisał(a):Zawsze można kilkukrotnie coś mniejszego wykupić.

To już zależy od oferty. Często pakiety (szczególnie zintegrowane) wzajemnie się wykluczają.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez Kamil7878 » 28 maja 2018, o 17:06

Dziś taka wiadomość z plusObrazek
Kamil7878
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez kaspeed » 1 cze 2018, o 19:41

a dziś i tmobile wprowadzil szok 15zł dopłat za 1gb :) Już niema sieci ktora ma najmniejsze dopłaty Play 12zł t 15 orange 8 :D PLUS ?? 5zl za 1gb koszt dodatkowy czy ile niewiem bo coraz mocniej gmatwaja te warunki uslug.

I PLUS zaskoczyl mnie pozytywnie pod względem Roamingowym: 4,66 gb dopłaty Mi pasuje ale juz Nie pasuje mi Watykan i usunięcie go ze strefy EURO:http://www.plus.pl/documents/16/12590066/Cennik-roamingowy-PREPAID.pdf

Moj Ranking na dziś to :
15zł Tmobile
12zł plejoza
7zł Orange
5zł PLUS

Panowie i tak uwazam że PLUS tym sposobem wygral wsród osób jak ja którym 2gb czy 3 są konieczne.Jeśli A2mobile i Plush bedą identyczne ceny stosować to A2mobile doładuję z wielką radoscią.Nie mam zamiaru machać się z Orange za 7zl czy za 15 T....Postawię na PLUS net
folx.com kod polecający:​68678939
1miesiac za darm​o aktywacja 9,99​ z tym kodem 1mi​esiac darmo.
kaspeed
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 11
Model telefonu: Huawei P8Lite
Sieć: Orange POP,Heyah

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix