DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 988 z 1158
  • 1
  • 986
  • 987
  • 988
  • 989
  • 990
  • 1158
 #995146  autor: kozien70
 23 maja 2018, 21:02
Z warszawskiego placu boju: Żoliborz otrzymał L2100 i osobne L1800.
A co za tym idzie również kolejne stacje I linii metra od Slodowca po pl.Wilsona mają osobne L1800.
Ktoś sprawdzi Targówek? Mi już dziś wieczora zabraknie ;)
 #995178  autor: kozien70
 23 maja 2018, 22:50
harys pisze:@kozien70 jeśli wytrzymasz do rana to sprawdzę jutro
Nie mam wyjścia ;-)
Sugeruję Żerań, Bródno, Targówek ;-)
bxx1 pisze:Harys co to za aplikacja która pokazuje mhz?
Network Signal Guru na telefonie z root-em.


Dzisiejszy pomiar stacja T-mobile/N! Warszawa Żoliborz, Słowackiego 52/54. Dwie Huawei na sektor, stacja świeci 2G/U900 (osobne)/U2100/L800/L1800 (osobne)/L2100/L2600 dla obydwu operatorów. Dokoła dość gęsta zabudowa mieszkaniowa.
Pomiar z dziś z godziny 21, karta Orange abo. Co ciekawe, nadal bez 256QAM. Ale 4CA - jak najbardziej.
Takie wyniki o takiej porze to ja rozumiem :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, 22:59 przez kozien70, łącznie zmieniany 2 razy.
 #995179  autor: harys
 23 maja 2018, 22:56
Na Żeraniu to już coś łapałem. Tak z północnej strony trasy toruńskiej normalnie sygnał był. Akurat moje rejony to sprawdzę
 #995184  autor: ST
 23 maja 2018, 23:56
Z cyklu czerwony długopis prezesa Fallachera, odcinek pierdylion pińdziesionty drugi... ;-)
- Szamotuły południe ex-Era - znany wzorzec: +L800 +L2600 T! oraz +L800 O!
- Luboń ul. Armii Poznań 2 (przy A2) T-Mo - level ultra hard: +L800 +L2600 T!, +(nic) O!

Tak że ten... :-D
 #995213  autor: harys
 24 maja 2018, 08:57
Dobra, trochę danych zebrałem. Faktycznie jest zrobiony Żerań, Targowek- fajnie że idzie to do przodu, niestety pociąg chyba jedzie za szybko i telefon w trybie auto siedzi cały czas w l800 :)
Na drugim telefonie z wymuszonym l2100 zebrałem dziś kilkanaście nowych stacji więc ewidentnie coś zostało zrobione. Jedna rzecz mnie zastanawia. Jadąc w stronę wschodniego w okolicach ronda Starzyńskiego zasięg l2100 Orange się skończył, natomiast w logach widziałem l2100 T-Mobile. To nie idzie równolegle?
 #995223  autor: kozien70
 24 maja 2018, 09:54
Raczej idzie jednocześnie dla obydwu, ale możesz się np. złapać na moment strojenia, włączania i wyłączania u jednego z opów itp Najpewniej byłoby podjechać pod rzeczoną stację i sprawdzić czy są obydwaj. Na 99.9% są ;-)
 #995229  autor: Flash999
 24 maja 2018, 10:30
kozien70 pisze:Jest w tym "logika". Gruszki to stacja własna Orange zaś Rygol to stacja T-mobile. Magentowi nie byli zainteresowani U900 na swoich stacjach na tych terenach, więc Orange robi to dla siebie na stacjach własnych.
Niestety tak to własnie wygląda jak wygląda...
Masz rację, wypadło mi to z głowy. Nie byłoby to wielkim problemem dla N!, ale można zrozumieć takie podejście T-Mobile - nie interesują nas te tereny i nie zamierzamy w nie inwestować. Orange działa na własną rękę, na własnych stacjach. Nie neguję obecności tego pasma, dobrze że się pojawiło i widać dużą przewagę na korzyść Orange.
Jeśli chodzi o stację Skieblewo - Kolonie Lipsk to aktualnie posiada G900, DCS oraz U2100. Automatycznie odpada L800 ze względu na obszar wyłączony z tego pasma, tak jak i U900 bo to stacja T-Mobile. Mogą uruchomić jeszcze L1800, L2100, L2600. 1800 wydaje się być rozsądnym posunięciem, 2100 dotrze tu zapewne za rok świetlny, a 2600 nie ma racji bytu. Będę obserwował :)

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #995233  autor: harys
 24 maja 2018, 10:48
@kozien70 spoko, wiadomo że danym z net monster też tak do końca wierzyc nie można.
Czy jest tu ktoś z Honorem 9 na Oreo? Nie działa mi CA, nie widać + przy znaczku LTE, nie widać jej też w prędkościach. Zastanawiam się czy to nie wina apn, ale trochę się boje w tym grzebać żeby volte nie stracic
 #995247  autor: jaczewa
 24 maja 2018, 11:56
A ja obserwuje inne zmiany
Było tak
L2600 telefon zawsze trzymał się tego pasma
Po zmianach jest już inaczej

W większości siedzi albo w l2100 albo l1800 A nawet l800

Agreguje jak chce raz l2100 i 1800 mimo że stacja ma l2600

Wniosek albo jeszcze coś kombinują bo dopiero co odpalili l2100 albo tak ma być

Ale prędkości wzrosły i to cieszy :-)Obrazek

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 #995258  autor: Robert K
 24 maja 2018, 13:04
Trochę im zejdzie całą Polskę przekonfigurować, ale dobrze że się na taki krok zdecydowali , bo prędzej czy później wyjdą też poza wymienione miasta i na większych obszarach ludzie odczują zmiany. U mnie L1800 na 15 Mhz i nic poza tym, kolejny maszt w pobliżu podobnie. Jest to strefa podmiejska dwustu tysięcznego miasta.
 #995263  autor: Pabloeq
 24 maja 2018, 13:22
U mnie na śląsku też w kratkę, są stacje bez agregacji z samym 1800 i są z 3CA, zauważyłem (używam karty T mobile) że rozwód U900 też w kratkę, raz jest U900 na 3064 a za chwilę na 3055, widać że robią i zmieniają, czy jest sens to szczegółowo monitorować....?
Za pół roku to się można bawić w analizy, teraz to jest plac budowy ;-) :lol:
 #995302  autor: Mixiorek
 24 maja 2018, 19:41
Kozien - w Jastarni (strefa Nokii) działa agregacja 800+1800+2600. Tzn. terminal wskazuje, że działa. Prędkości w tej konfiguracji miałem w DL ~60Mbps także nie było np: >150 bym mógł powiedzieć, że prędkość też na to wskazuje.

Obrazek

Obrazek

4 CA:

Obrazek

T-Mobile, Warszawa - Półwysep Helski, A2, A1:
- LTE było non stop aż do okolicy miejscowości Kowal obok A1. To około 200km trasy. Terminal w trybie czuwania z włączoną nawigacją google i Ryśkiem. Zresztą akurat to przejście to moim zdaniem coś nie tak z konfigiem bo po około minucie ponownie wróciło LTE. Także duża poprawa na A2 na odcinku Warszawa-Łódź Północ i w sumie na A1 również
- sporo stacji Play, na których wisi N! Szczególnie przy A1
- na drugim telefonie miałem Orange i braki w LTE były raczej zgodne dla obu opów ale konfig jest inny. Były momenty gdy jeden operator miał LTE a drugi nie. Może to kwestia terminala SGS8 vs. iPhone 6S
- na obwodnicy Trójmiasta niestety bez większych zmian. Sporo miejsc bez LTE :/ Szczególnie w drugiej części (jadąc w stronę Redy). Nie wiem czy i jak operatorzy mogą to ogarnąć. Ciężki teren do pokryciea
- na Półwyspie dziwne rzeczy ;) tzn zasadniczo jest podział na własne zasoby już od Swarzewa ale np: stacja w Kuźnicy czyli w środku ma 15MHz na 1800. Poza tym czasem 2600 dziwnie działa. Byłem przez 10 minut w Kuźnicy i nie weszło mi to pasmo. Nawet po przejściu przez tryb samolotowy... wcześniej jadąc od strony Jastarni weszło bez problemu
- W Chałupach na ultra niskim maszcie na wydmach przy przejściu przez tory do plaży dowiesił się z jedną anteną na sektor Play. Są piękne nowe anteny (z daleka roiło się od jumperów i nie wykluczam "czegoś grubego" typu 8-12 portów) i nowe RRU. Niestety zasięg oferowany przez T-Mobile z tego masztu jest mizerny. W zasadzie służy do obsługi Chałup, które są malutką mieściną. Plus nie ma tutaj nic i nie wiem jak wygląda zasięg i transmisja w sezonie
- Nie odnotowałem obecności w eterze masztu, który chyba powinien być w campingu Chałupy 3
- Pasmo 2100MHz jest widoczne bardzo rzadko. Jedyna stacja, na której widziałem to pasmo bez wymuszania (czego nie mogę robić) i w agregacji to stacja Jastarnia - oczyszczalnia ścieków
- na Helu jak zwykle jajca. Tzn. w samym mieście, przy stacji kolejowej jest ok. Wystarczy zbliżyć się do portu, latarni morskiej i dalej na koniec cyplu i w zasadzie można zakopać terminal w piachu. Plus tam działa na L1800 bez większych scen. Nie wiem z czym N! ma tam problem.
Lokalsi mówią, że jak przyjeżdża administrator pewnego obiektu w Juracie to sieci komórkowe wariują. Nie wiem na ile to morskie opowieści a na ile prawda. Do tego w tej posiadłości jest przecież stacja telco.
- Jest L2100 i L1800 na latarni morskiej w Helu. Natomiast działa ultra dziwnie. W stronę końca cypla w lesie jest niewidoczne.... lub znika. Do pewnego momentu jest U900 a potem jest kaszana i telefon służy jedynie jako latarka
- Hel, Żeromskiego (kościół) też ma L2100
- Łapanie na Helu stacji z Gdańska i Gdynii (~16km, L2600) to niestety norma :/ jest to nieużywalne

Naturalny bonus z latarni. Od góry Ericsson, NEC i nie wiem co jest na samym dole:

Obrazek

Obrazek

Generalnie żeby ogarnąć to co się tutaj dzieje to trzeba chyba poświęcić dzień, tylko na to :| pewnie o czymś zapomniałem albo nawet przekręciłem bo nie robiłem notatek :mrgreen:

Chałupy, około 200m od stacji, 4CA (45MHz):

Obrazek
Obrazek

Jastarnia, Mickiewicza, oczyszczalnia, 4CA:

Obrazek
Obrazek

Jeden taki test zużywa około 300-390MB...

Jeżeli ktoś o coś pytał a mi umknęło niech się przypomni bo musiałem szybko przerzucić sporo postów.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #995306  autor: jaczewa
 24 maja 2018, 19:46
Bardzo fajna relacja dzięki:-)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 22:53 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: ludzie, opanujcie się z tym cytowaniem całych postów jeden pod drugim!
 #995312  autor: spotify
 24 maja 2018, 20:47
Mixiorek pisze: - na obwodnicy Trójmiasta niestety bez większych zmian. Sporo miejsc bez LTE :/ Szczególnie w drugiej części (jadąc w stronę Redy). Nie wiem czy i jak operatorzy mogą to ogarnąć. Ciężki teren do pokryciea
Przede wszystkim świetna robota!

Na obwodnicy jest problem. Odcinek między Spacerową (Osowa) i Wielkopolską (Dąbrowa) jest nie tylko problem z LTE ale również zdarzają się zerwane rozmowy. Na pewno w Orange i w Plusie. Tam jeśli chodzi o voice to najmniej problemów ma TMobile i Play.
Na odcinku Dąbrowa - Chwarzno - w Orange spadasz do 3G ale w stronę Gdańska. W stronę Redy nie. W Plusie nie ma problemu z LTE (stacja ich jest widoczna na tym odcinku nad drzewami) a NI ma niższy maszt dalej, niewidoczny i pewnie drzewa przeszkadzają.
Chwarzno - Chylonia zaraz za Estakadą - problemy w godzinach szczytu w połączeniami wszelkich sieci bez wyjątku i każda wpada w 3G (nie wiem czy Play trzyma tam LTE)
Estakada od Obwodnicy do Morskiej - każda sieć wpada w 3G (Play trzyma LTE) i w każdej zdarza się zerwanie rozmowy. Najwięcej problemów z Orange. 8/10 rozmów zerwanych. Plus i TMobile 2-3/10. Play pośrodku.
Faktycznie teren ciężki do pokrycia i tak przez wiele lat jest lepiej jak było. Największy w sumie problem to Estakada odcinek leśny.
sporo stacji Play, na których wisi N! Szczególnie przy A1
Sporo stacji Play, dość dużo ich postawili ale więcej jest Plusa i N!.
W zasadzie służy do obsługi Chałup, które są malutką mieściną. Plus nie ma tutaj nic i nie wiem jak wygląda zasięg i transmisja w sezonie
Jeśli chodzi o Plus na 3G nie miałem problemów. Z Orange zadyszka zarówno w LTE jak i w 3G jeśli chodzi o sezon.

Cypel - na samym cyplu na pewno problem z zasięgiem Orange. Poza cyplem cały Hel jeśli chodzi o N! dobrze obsługiwane. Nie wiem jak Play ale ostatnio jak tam byłem to mieli stację tylko jedną przy Biedronce.
Natomiast między Juratą a Helem w Plusie brakowało w lesie zasięgu i podczas jazdy autem rozmowy były zrywane. W Orange dawało radę ale oczywiście po H/O do 2G.
- Jest L2100 i L1800 na latarni morskiej w Helu. Natomiast działa ultra dziwnie. W stronę końca cypla w lesie jest niewidoczne.... lub znika. Do pewnego momentu jest U900 a potem jest kaszana i telefon służy jedynie jako latarka
Bo chyba anteny są ustawione w kierunku centrum Helu a nie w morze. Tak mnie się przynajmniej wydaje i by wyjaśniało Twoje wątpliwości.

W każdym razie trochę dłubania w konfigu i wymiana tych "cholernych" wspólnych RRU zdecydowanie poprawi sytuację. Przy takiej ilości stacji jakie ma N! powinni wymiatać. A tak mniejszy Play i skansen Plus (który chyba od lat tam nic nowego nie postawił) swoją siłą sygnału ze stacji czasami mają pokrycie o wiele większe niż N! z tyloma stacjami.
 #995329  autor: spotify
 24 maja 2018, 22:36
Szkoda, że nie miałeś dla porównania Orange. Na półwyspie od lat rządziła Era jeśli chodzi o zasięg i ilość użytkowników. Zaraz za nimi Plus. Nie wiem jak teraz, bo pewnie Play spowodował dużą rotację.
Nie mniej fajnie by było porównać na tych samych stacjach Orange i TM.
 #995331  autor: 3G
 24 maja 2018, 22:45
Mixiorek, czy przypadkiem przy tej agregacji "w górę", gdzie nie widać zbyt dużych prędkości, to nie jest przypadkiem tak jak przed rokiem, że agregacja się pokazuje, ale jakby nie działa? Może to są stacje nietknięte obecnymi zmianami? Mówię oczywiście o strefie Nokii.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
  • Strona 988 z 1158
  • 1
  • 986
  • 987
  • 988
  • 989
  • 990
  • 1158
  • 1
  • 986
  • 987
  • 988
  • 989
  • 990
  • 1158