DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #992480  autor: AreQ90
 08 maja 2018, 17:00
mój budżet : 1500 - 1900zł


gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : tutaj się waham więcej w opisie


nowy czy używany : Preferowany nowy ale zadbana używka nie będzie problemem


preferowany rozmiar wyświetlacza : 5+ cali


preferowany system mobilny : android


do czego będę używać urządzenia : rozmowy, sms, internet + zdjęcia


Cześć

Od lat używam telefonów od Samsunga, najpierw był Wave, później S2, a teraz S5 - z każdego byłem i jestem zadowolony bo nadal wiernie służą w rodzinie (wave i s2).

Pomyślałem, że dam żonie swoją S5 jako, że jej soniak pękł w połowie ekranu z niewyjaśnionych przyczyn i odmówił posłuszeństwa "od pasa w dół"... Zaś sobie zakupie coś "nowego" .

Jako, że jestem za samsungiem, a najnowsze i najdroższe pozycje mnie nie interesują to wybór padł na Galaxy S7. który już takim świeżakiem nie jest.



1.Pytanie główne S7 czy S7 Edge? Czy warto dopłacać do tego zagiętego ekranu? Czy poza tym i większą baterią ma w sobie coś więcej? Daje więcej przyjemności z korzystania niż zwykła wersja?



2. Sklep czy allegro? W sklepie s7 ~1500 zaś s7 Edge ~1999 zł. Na allegro ceny zaczynają się nowych od 999 zł ale z kolei nie ufam takim sprzętom bo to podejrzana obniża ceny. Z drugiej strony sprzedawcy mają łatkę "Super sprzedawcy" - czy ktoś kupował tak tani telefon z allegro? Były jakieś problemy ze zwrotami, gwarancją czy może podrobionym sprzętem?



3. Ogólnie nie przejmuje się brakiem wsparcia dla telefonów bo moja S5 i reszta już dawno go nie mają, a jak to wygląda z S7 czy też już wsparcia nie ma lub też niebawem je utraci?



Byłym wdzięczny za porady!

Z góry dziękuje!
 #992484  autor: FKS_91
 08 maja 2018, 17:14
Według mnie aparat sobie lepiej radzi w S7 Edge w gorszych warunkach, ale to takie moje subiektywne zdanie. Z tego co wiem wyszła już aktualka andka do oreo i to ma być ostatnia już aktualizacja, więc ze wsparciem nie ma tragedii :) Ja raczej wolałbym kupić w sklepach typu euro media czy sferis niż na allegro od no name.
 #992508  autor: AreQ90
 08 maja 2018, 18:44
Dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie. Ogólnie wśród używek w cenie nowej s7/s7edge można dostać używanego S8 z tego co widzę po aukcjach czy komisach w galeriach.
Czy używana S8 faktycznie tyle kosztuje czy mogą to być telefony po przejściach bo szczerze mówiąc myślałem, że takie używki będą chodzić powyżej 2 tyś, a nie po 1500-1600 zł
 #992511  autor: Eragon
 08 maja 2018, 18:53
Raczej po przejściach. Za używkę S8 dałbym 1800-1900.

:smt006
 #992513  autor: AreQ90
 08 maja 2018, 18:58
Dzięki, w takim razie przejdę się do sklepu i pobawię się w/w modelami i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
 #992563  autor: vonski
 08 maja 2018, 23:25
FKS_91 pisze:Według mnie aparat sobie lepiej radzi w S7 Edge w gorszych warunkach, ale to takie moje subiektywne zdanie. Z tego co wiem wyszła już aktualka andka do oreo i to ma być ostatnia już aktualizacja, więc ze wsparciem nie ma tragedii :) Ja raczej wolałbym kupić w sklepach typu euro media czy sferis niż na allegro od no name.
Przecież S7 i Edge mają identyczne aparaty...

Co do różnic to tylko bateria i ekran. Są tacy, którym wygięty ekran pasuje i tacy, którzy go nie znoszą (jak ja). Kwestia gustu.
Wsparcie oficjalnie skończy się na Oreo. Dzisiaj wgrałem je do swojego S7- chodzi całkiem miło.


Tapatalk @ Google Pixel
 #992568  autor: Pabloeq
 08 maja 2018, 23:48
AreQ90 pisze:2. Sklep czy allegro?
Ja bym radził jednak sklep nawet pomimo wyższej nieco ceny, z allegro może ci przyjść jakiś brandowany albo wyłudzony od operatora i może się zdarzyć że ci go wyłączą bo ktoś tam za niego nie zapłacił operatorowi. Tu na forum opisywane były takie przypadki. Albo wołaj IMEI od sprzedającego i weryfikuj u operatorów.
 #992592  autor: vonski
 09 maja 2018, 08:10
Pozbyć się brandu to akurat żaden problem. Z blokowaniem to owszem, większy problem.
 #992669  autor: Lawrence72
 09 maja 2018, 17:42
Jeżeli budżet pozwala warto wybrać S7 Egde. Ekran 5,5 większa bateria i i wizualnie tez prezentuje się lepiej a pewnie telefon posłuży przez dłuższy okres czasu.
Na allegro znajdziesz pewnie taniej niż w sklepach internetowych ale czasami dla świętego spokoju warto dorzucić pare złotych i kupić u dystrybutorów typu xcom, sferis itd.
Masz pewność że w razie "w" nie będzie problemów z gwarancją czy zwrotem.
 #992889  autor: AreQ90
 10 maja 2018, 22:57
Hej, byłem dziś w sklepie no i takie wnioski mi się nasuwają:



S7 - trochę nuda, bawiąc się nim miałem wrażenie, że mam w ręce moją starą S5.



S7 Edge - tu już efekt wow przez krawędzie i ogólny design, chociaż pierwsze wrażenie lubi zmylić.



S8 - tak samo jak S7 Edge, przyjemny i ładny ale nie wiem czy już nie za duży, mimo że dłonie mam spore to jakiś rodzaj dyskomfortu jest czy też obawy, że wypadnie przy obsłudze jedną ręką.



Po rozmowie z kumplem, który pracuje w komisie z telefonami, skłaniam się ku nowym telefonom, a używkom dziękuje.

Biorąc pod uwagę budżet, oczywistym wyborem jest S7 Edge, chociaż korci mnie aby odłożyć zakup na później i uzbierać na S8 :)

No i z drugiej strony S8 załapie się na Androida P, z S7 Edge już takiej pewności nie ma:/



W każdym razie dziękuje za porady!
 #994416  autor: Morvius
 19 maja 2018, 18:21
Kupisz S8 i i tak wymienisz na S7 EDGE. Powód? Bateria. W modelu wyżej jest duzo słabsza a róznice sa znikome w obu modelach.

Klasyczny obserwator wątku.
 #994425  autor: Pabloeq
 19 maja 2018, 19:54
S8 bateria - 3000mAh, cena jeszcze wyższa niż S7 edge.
S7 edge bateria 3600mAh, androidem i jego wersjami się nie należy przejmować, S7 edge dostanie 8.0 Oreo i wsparcie poprawkami bezpieczeństwa i to zupełnie wystarczy.
Idealnym wyborem jak dla mnie jest obecnie S7, ma bardzo dobre ceny, z tym że bateria 3000mAh.
 #994635  autor: Morvius
 21 maja 2018, 01:21
Pabloeq pisze:Idealnym wyborem jak dla mnie jest obecnie S7, ma bardzo dobre ceny, z tym że bateria 3000mAh.
Dla tego zaproponowałem wariant EDGE. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #994745  autor: waflewryju
 21 maja 2018, 20:02
Podepnę się z moim pytaniem przy okazji wątku:
z jakich powodów tak poleca się S7E a nie "zwykłego" S7?

Z praktycznego punktu widzenia (usterki, nawet drobnej) wykrzywiony ekran jest tylko dodatkowym problemem.
 #994760  autor: vonski
 21 maja 2018, 22:01
Poleca się tym, którzy szukają lepszej baterii.

Tapatalk @ Google Pixel
 #994812  autor: Morvius
 22 maja 2018, 12:06
Bateria+ większa powierzchnia robocza.

Klasyczny obserwator wątku.
 #994816  autor: piokuk
 22 maja 2018, 12:24
Przy obecnej cenie nowych S7 na olx (zwłaszcza z Play), które można spokojnie kupić za 1200 złotych dopłacanie ok. 600 złotych do S7 EDGE wydaje się niepotrzebną ekstrawagancją.
 #994827  autor: Morvius
 22 maja 2018, 13:05
@piokuk tu już idziemy w potrzeby użytkownika. Sam musi zdecydować. 600zł różnicy to nie mało.

Klasyczny obserwator wątku.
 #994852  autor: Shadowm
 22 maja 2018, 14:43
Cześć wszystkim, mam szybkie pytanie w temacie S7. Szukam właśnie nowego telefonu, i po przeczytaniu różnych wątków na forum/recenzji ostatecznie wybieram z :

Galaxy S7 (1200 zł)
Mi6 (1450-1500 zł)

Nie siedzę jakoś na bieżąco w telefonach, przesiadam się teraz ze stareńkiego iPhone'a 5S więc każdy z tych telefonów to będzie dla mnie przeskok. Szukam uniwersalnego telefonu "do wszystkiego", może jedynie poza grami.

Czy waszym zdaniem warto dopłacić do Mi6, czy trzymać się tego tańszego Galaxy S7?
 #994856  autor: Pabloeq
 22 maja 2018, 14:54
Lepiej wybrać znaną sprawdzoną markę niż jakiegoś chińskiego no'namea z gwarancją nie wiadomo gdzie i specyfikacjami których nawet oni sami do końca nie znają.
Ja bym nie szedł w chińszczyznę za jakiekolwiek pieniądze, tam wszystko jest podejrzane.
Prywatnie mam S7 i uważam że jest genialny.

Tu opinie i specyfikacje tej chińszczyzny:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-reviews-8507.php

Rewelacji nie ma, raczej żałują że to kupili.