DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 642 z 675
  • 1
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643
  • 644
  • 675
 #994221  autor: perdos1
 18 maja 2018, 16:23
To jeszcze raz policzmy przy stracie OOE:
53*12(1 numer Orange bez OOE)+24*50(UPC)+20*12(1 numer w Plush)+7*65 (2 numer w Orange)+17*20(2 numer w plush)=2871
Dalej 261 zł drożej niż w Orange :) i to licząc w Plush na kartę za 20 zł. Za to możesz dobrać internet mobilny w Orange 10GB za 10 zł, pakiet ten połączy ci się z pakietem 5GB z love i razem będziesz miał 15GB do wykorzystania we wszystkich technologiach a potem w zapasie 100GB w LTE. W efekcie wyjdzie podobnie, ale zrównasz sobie termin wszystkich umów, więc potem łatwo będzie odejść ze wszystkim razem, dostaniesz w sumie więcej internetu no i dużo większe pakiety internetu w roamingu.

Żeby uzyskać 20% w DUK nie trzeba w ogóle kombinować, bardzo łatwo uzyskać ten rabat. 2x20% jest już dużo trudniejsze, ale wyliczenia były dla rabatu 20%.
 #994238  autor: tom5690
 18 maja 2018, 17:11
Czytam o tym internecie mobilnym, ale nie mogę znaleźć jak to łączy się z pakietem na komórce. Przwija się tekst "dodatkowa karta sim". Jak to działa? Ja nie chcialbym żadnej dodatkowej karty sim. Jakby to byłaby 10 gb i 10 za przedłużenie, które zasysałoby do numeru komórkowego do tych 5 gb z love to już byłoby luks. Bo naprawdę nie uśmiecha mi się kupować pakietu 5gb za 10 zl w ramach bezpiecznego internetu.
 #994240  autor: perdos1
 18 maja 2018, 17:17
Działa to tak, posiadasz na koncie abonenckim:
Orange Love Komórkowy z pakietem 5GB
Plan Standardowy z pakietem 10GB za przedłużenie
Internet Mobilny 10GB za 10 zł
kartę sim do internetu mobilnego możesz schować w szufladzie. 10GB z tytułu tego internetu będzie dostępne jako wspólny pakiet na koncie abonenckim, do wykorzystania przez obydwa numery, po wykorzystaniu standardowego pakietu.

W regulaminie masz przecież jasno napisane:
Pakiet danych na konto przyznajemy na konto abonenckie, na którym aktywna jest usługa Internet Mobilny. Oprócz usługi Internet Mobilny mogą go Państwo wykorzystać w ramach innych usług rozliczanych na tym samym koncie abonenckim z następującymi Planami taryfowymi: (...)
Orange Love Telefon komórkowy, Plan komórkowy, Internet Domowy 4G
 #994249  autor: tom5690
 18 maja 2018, 17:57
Dzwoniłem do bok informacji sprzedażowej i faktycznie miła pani mi powiedziała, że internet mobilny można rozdzielic w ramach konta abonenckiego na inne numery komórkowe, ale karta sim internetu mobilnego musi być wpieta do urządzenia. Pani powiedziała, że mają takie przenośne czy jakoś tak i pewnie chodzi o to, że to udostępnia internet w terenie. No i tu jest pies pogrzebany. Oni mówią na tych infoliniach sprzedażowych to i tamto, a pózniej okazuje się co innego. Najzwyczajniej w świecie boję się już coś zamawiać.
 #994252  autor: perdos1
 18 maja 2018, 18:21
Kto ci każe ich słuchać? Przeczytaj porządnie regulamin i wszystkiego się dowiesz. Przecież masz jasno napisane, że dostajesz pakiet na całe konto, do wykorzystania na Internecie mobilnym (z którego przecież możesz nie korzystać) i pozostałych usługach.
 #994278  autor: mateuszj14
 18 maja 2018, 19:50
Dzisiaj dzwoniłem, wniosek o przeniesienie złożony:
1. 29.99zł
2. 9,99zł
+ internet 9,99zł (+ 3msc za darmo).
 #994396  autor: tMati
 19 maja 2018, 14:07
tom5690 pisze:Dobra, ide czytać. Może się z nimi przeproszę. Poczekam tylko jeszcze co mi na skargę do reklamacji odpiszą... :)
Cześć,
Mogę potwierdzić, że pakiet mobilnego internetu jest dzielony przez numery komórkowe i karta do internetu nie musi być nigdzie włożona.
Ze swojej strony chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedną pułapkę Orange (sam w nią raz wpadłem). Po zużyciu pakietu na danym numerze, nie zacznie zużywać od razu pakietu wspólnego, tylko dodatkowy pakiet za 10 zł. Można tą usługę wyłączyć przez stronę lub aplikację (mi reaktywowali przy przedłużeniu umowy na jednym z numerów).

Xperia Z5, Xperia M2, Galaxy Ace 2, SE Elm, SE K550i, Nokia 1600, Nokia 3330
 #994503  autor: kaczi26
 20 maja 2018, 12:46
Witam
Jestem zainteresowany Orange LOVE i kanałami 4K. Mam 3 tel. kom.
1-szy kończy się w grudniu
2-gi w marcu 2019
3-ci w kwietniu 2020.
Byłem w salonie i z wpisów które tu czytałem coś drogo mi policzyli.
Orange LOVE 99zł + HBO 12miesięcy gratis
Canal+ 40 i 3 mieś. gratis
Do orange LOVE dali by mi 2-gi numer i 5GB netu (mam 7,5 i płacę 49zł).
1-szy nr dodatkowo 30 z i 10GBł (mam 6 i płacę 35zł) a 3-ci 50 i 20GB (mam 15 i płacę 49zł)
Aktualnie mam 20 zł rabatu za łączenie usług teraz nic Pani mi o nim nie wspomniała.
Pytanie do ekspertów jak to najlepiej rozegrać? Rozumiem że wypowiedzenie na 1-szy nr to podstawa. Acha do tego jescze dołożyła mi bon sodexo za 150 zł.
Pozdrawiam
 #994640  autor: Morvius
 21 maja 2018, 02:40
Do Play numer można przenosić na 6msc przed końcem umowy i nie dalej (tj. 6msc i jeden dzień). Wniosek mimo złożenia 6msc wcześniej i tak wpływa do obecnego operatora na 120 dni przed końcem umowy wedle prawa telekomunikacyjnego. To po prostu zamrażanie taryfy i wznawianie na odpowiedni moment przed końcem starej promocji. Dla klienta to wygodne ponieważ w aktualnych nowych ofertach czas trwania umowy liczony jest od mementu jej podpisania a nie od momentu wejścia w życie. Co nam to daje? jeśli umowa jest na 24miesiace a czekamy 6 miesięcy na zmianę sieci wówczas te 6msc odejmowane jest od 24msc całej umowy. System powtarza się przy każdej próbie przeniesienia niezależnie od tego czy mamy 1msc 3msc itd. Fajne jest też to, że jeśli mamy w abo system ratalny (pakiet smartfon) wliczony w kwotę abonamentu, on również nie jest płatny.

Przykład: solo nielim. 50zł (1 karta na MNP)+ 30zł pakiet smartfon (coś jak rata za sprzęt)= 80zł abonament płatny 18msc ponieważ zrobiliśmy przeniesienie na 6msc przed końcem umowy. Co dodatkowo nam daje nie tyle czas za niepłacenie rachunków, ale również 30zł*6msc=180zł urwane na telefonie.

Klasyczny obserwator wątku.
 #994712  autor: jaxxx
 21 maja 2018, 16:11
Cześć. Czy przy przedłużeniu umowy z wcześniej złożonym przeniesienim numeru do innej sieci najpierw trzeba anulować wypowiedzenie?. Dzwoniłem do Duk i chciałem przedłużyc umowę a Pani mi powiedziała, że najpierw muszę anulować przeniesienie. Dodam, że przeniesienie mam na 23 mają. Czy miała racje? Wydawało mi się że przedłużenie umowy automatycznie anuluje przeniesienie.
 #994726  autor: reggie
 21 maja 2018, 17:43
jaxxx pisze:Wydawało mi się że przedłużenie umowy automatycznie anuluje przeniesienie.
Dobrze Ci się wydawało. Jest na to nawet zapis w aneksie, który kilka już razy tutaj cytowałem.
jaxxx pisze:Dodam, że przeniesienie mam na 23 mają.
To może być ewentualnie problemem, bo skoro przeniesienie masz już za dwa dni, to nawet gdybyś się dzisiaj zdecydował, to nie zdążysz podpisać dokumentów, bo na kuriera potrzeba kilku dni roboczych, chyba, że od razu umówisz się na podpisanie aneksu w salonie. Ale wtedy nie będziesz miał ustawowego prawa na odstąpienie od umowy, choć to chyba nie ma większego znaczenia.
Zatem najlepiej dzisiaj się dogaduj i na jutro ustal podpisanie dokumentów w salonie.
 #994729  autor: perdos1
 21 maja 2018, 18:14
kaczi26 pisze:Witam
Jestem zainteresowany Orange LOVE i kanałami 4K. Mam 3 tel. kom.
1-szy kończy się w grudniu
2-gi w marcu 2019
3-ci w kwietniu 2020.
Byłem w salonie i z wpisów które tu czytałem coś drogo mi policzyli.
Orange LOVE 99zł + HBO 12miesięcy gratis
Canal+ 40 i 3 mieś. gratis
Do orange LOVE dali by mi 2-gi numer i 5GB netu (mam 7,5 i płacę 49zł).
1-szy nr dodatkowo 30 z i 10GBł (mam 6 i płacę 35zł) a 3-ci 50 i 20GB (mam 15 i płacę 49zł)
Aktualnie mam 20 zł rabatu za łączenie usług teraz nic Pani mi o nim nie wspomniała.
Pytanie do ekspertów jak to najlepiej rozegrać? Rozumiem że wypowiedzenie na 1-szy nr to podstawa. Acha do tego jescze dołożyła mi bon sodexo za 150 zł.
Pozdrawiam
1. Składasz wniosek o przeniesienie 1go numeru do innej sieci na kartę.
2. 2gi numer wkładasz do Orange Love za 99 zł/miesiąc
3. Po wpłynięciu wniosku na 1. numer dzwonisz do DUK i negocjujesz przedłużenie 1go i 3go numeru jako Plan Standardowy z rabatem 20%, za każdy z nich zapłacisz wtedy 9,99 zł.

Jeśli masz dużo czasu i cierpliwości możesz spróbować wynegocjować podwójny rabat 20%, co zmniejszy kwotę abonamentu do 1,99 zł/numer, ale nie wiem, czy ta opcja jest nadal dostępna.

W każdym razie całość w cenie 120 zł+anulowanie zobowiązań z obecnej umowy jest bez problemu do ugrania. Na canal+ żadnego rabatu nie dostaniesz, ceny za dodatkowe pakiety nie są do negocjacji z tego co mi wiadomo.
 #994749  autor: kaczi26
 21 maja 2018, 20:15
perdos1 pisze:1. Składasz wniosek o przeniesienie 1go numeru do innej sieci na kartę.
Dzięki za odp. Bardzo mi rozjaśniłeś sytuację. Mam tylko pytanie czy to musi być przeniesienie do innej sieci bo dziś złożyłem wniosek o rezygnację z tego 1-ego numeru?
 #994751  autor: perdos1
 21 maja 2018, 20:33
Nie musi być, ale łatwiej wynegocjować lepsze warunki kiedy złożysz wniosek o przeniesienie. Mi się co prawda udało wynegocjować pojedynczy rabat 20% przy złożeniu rezygnacji, ale o podwójnym mogłem zapomnieć. Tylko tak jak wcześniej napisałem, nie wiem czy podwójny rabat dalej jest dostępny.

W każdym razie, jeżeli rabat 20% cię zadowala to dzwoń do DUK, tylko pamiętaj żeby załatwić od razu 1 i 3 numer, przy jednej rozmowie.
 #994754  autor: kaczi26
 21 maja 2018, 21:14
Jeszcze raz dzięki. Rabat 20% w zupełności mi wystarczy. Muszę to wynegocjować do MŚ 2018 czyli do połowy czerwca bo napaliłem się na to 4k. Na ten 1-szy myślę bez problemu na 3 -ci może być problem bo jeszcze 2 lata umowa. Myślę że w okolicach piątku już zadzwonię bo wypowiadałem w salonie i mam potwierdzenie u siebie także w systemie już chyba mają. Pozdrawiam
 #994757  autor: perdos1
 21 maja 2018, 21:34
Jest to możliwe, ale tylko przy okazji, wraz z pierwszym numerem. Mi w sumie tym sposobem skasowali 6 umów. Nie nastawiaj się, że załatwisz to przy pierwszej rozmowie, bo musisz trafić na odpowiedniego konsultanta.

Możesz w sumie zacząć od Orange Love, bo to załatwisz bez żadnych negocjacji. A kiedy podpisywałeś umowę/aneks na ten 3-ci numer? Jaka to oferta (z urządzeniem, z urządzeniem na raty, bez urządzenia)?
 #994764  autor: Adixm
 21 maja 2018, 22:23
Panowie jaki rabat można ugrać na internecie domowym mobilnym w cenie 70zl?Cena wydaje mi się bardzo wysoka w porównaniu np. do T-Mobile a nawet w pakiecie Orange Love nie wiem czy jest coś taniej.
 #994811  autor: kaczi26
 22 maja 2018, 12:05
perdos1 pisze:A kiedy podpisywałeś umowę/aneks na ten 3-ci numer? Jaka to oferta (z urządzeniem, z urządzeniem na raty, bez urządzenia)?
Umowę podpisywałem na 3-ci nr na 3 lata do kwietnia 2020r. Na każdy z trzech numerów mam telefon na raty. Teraz też bym chciał wziąć 1 (samsung J7) telefon na raty ale nie jest to priorytet. Pani w salonie powiedziała że raty zostaną tak jak są.

Ps mam jeszcze takie pytanie czy w tym pakiecie LOVE można zamienić tel. stacjonarny na coś innego bo wogóle nie jest mi on potrzebny?
 #994821  autor: perdos1
 22 maja 2018, 12:47
Raty zostaną, ale to czy oferta jest na raty czy nie ma wpływ na to, po jakim czasie od podpisywania umowy można podpisać aneks na ofertę Love. Z trzecim numerem, przy ofercie na raty możesz spokojnie przejść na Love, co ułatwi sprawę.

Nie można zamienić telefonu stacjonarnego, dostajesz go tak jakby gratis.

Zrób więc tak:
1. Składasz wniosek o przeniesienie 1go numeru do innej sieci na kartę.
2. 3ci numer wkładasz do Orange Love za 99 zł/miesiąc (możesz to zrobić już dzisiaj, nie wymaga to negocjacji, a w sumie im szybciej tym lepiej), możesz dobrać J7 bez problemu.
3. Po wpłynięciu wniosku na 1. numer dzwonisz do DUK i negocjujesz przedłużenie 1go i 2go numeru jako Plan Standardowy z rabatem 20%, za każdy z nich zapłacisz wtedy 9,99 zł. Ważne aby zrobić to za jednym zamachem, przy jednej rozmowie. Pamiętaj, że wymagać to może kliku-kilkunastu rozmów, musisz być cierpliwy.
Adixm pisze:Panowie jaki rabat można ugrać na internecie domowym mobilnym w cenie 70zl?Cena wydaje mi się bardzo wysoka w porównaniu np. do T-Mobile a nawet w pakiecie Orange Love nie wiem czy jest coś taniej.
Chyba nic poza przejściem na Love nie da się ugrać. Jednak cena 80 zł/miesiąc za taki pakiet nie jest zbyt atrakcyjna, ratuje go tylko pakiet internetu współdzielony na konto, więc jeśli potrzebujesz więcej niż 10GB interntu w telefonie to oferta wg mnie ma sensu.
  • Strona 642 z 675
  • 1
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643
  • 644
  • 675
  • 1
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643
  • 644
  • 675