DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #993950  autor: renovatio89
 17 maja 2018, 12:08
Witam ma taki telefon jak w temacie ,a że jest służbowy to muszę go oddać, telefon przypadł mi do gustu. Chciałby się dowiedzieć jaki telefon polecilibyście na dzień dzisiejszy o takich samych parametrach jak H7 lub lepszych.
Cena oczywiście jak najniższa, czy w budżecie do 1000 zł się zmieszczę?

-nie gram w gry na telefonie
-najczęściej używane aplikacje to google maps, yanosik, ingbank,wykop
-potrzebuje mieć możliwość tworzenia połączeń vpn
-potrzebuje dobry zasięg (moja sieć to PLUS)
-wersja androida nie ważna, przyzwyczaję się do nowej albo doczytam na necie co mi potrzeba
-ekran najlepiej takiej wielkości jak H7 , ips , kamera tył przód
napiszę tak
nowy telefon równy lub lepszy od H7

Teraz tak sprawdzałem do 1000 zł jest
Samsung Galaxy J7 2017 J730F Dual SIM LTE
Co o nim sądzicie?
 #994029  autor: Eragon
 17 maja 2018, 17:05
Vonski jak zwykle mądrze rzecze.
Skoro tak bardzo spodobał Ci się Honor, to pozostaje tylko Honor 8 jako jedyny słuszny wybór.

:smt006
 #994341  autor: renovatio
 19 maja 2018, 08:05
Dałem sobie do porównywarki te 3 telefony i tak przeglądam i nie widzę zbyt duży różnic a xiaomi mogę kupić już za 700 zł. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego akurat Honor jest najlepszy z tych trzech.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 #994417  autor: vonski
 19 maja 2018, 18:39
A ja wcale tak nie uważam. Honor ma lepszy aparat, ekran, baterię, ma dual sima active i jest zgrabniejszy.

Tapatalk @ Google Pixel
 #994531  autor: wojcik0602
 20 maja 2018, 15:29
renovatio pisze:No właśnie oglądałem recenzje jednego i drugiego na YouTube Honor 8 zrobił wrażenie, tylko xiaomi jest tańszy a ma takie same parametry.
Parametry to jedno a działanie to inna sprawa. Xiaomi jest tak tanie, bo na czymś trzeba oszczędzać, a oszczędności w tym telefonie nie brakuje.

Producenci połapali się, że ludzie raczej patrzą na liczby, i takim sposobem flagowy Xiaomi z 8gb RAM (czy ile on tam ma) będzie działał gorzej od iPhone'a który ma dwa razy mniej RAM-u, mniej rdzeni, niższe taktowanie procesora...zrobi gorsze zdjęcia, będzie gorszy muzycznie, z gorszym wyświetlaczem i tak dalej i tak dalej. Ale będzie również tańszy.

Popatrz np. na Moto G5 plus. Telefon super (moim zdaniem najlepszy w swojej klasie), ale aparat ma słaby w ciemnościach, pomimo iż sensor i przysłona robią wrażenie (o ile pamiętam, to samo co w Galaxy S7). Na papierze dobrze, w rzeczywistości kiepsko - tak jest wszędzie przy niskiej cenie. Chcesz jakość, to musisz sięgnąć do kieszeni po więcej $$$.

Do Twoich wymagań oba dadzą radę (choć nie wiem, czy A1 ma VPN), choć jeśli dobrze zrozumiałem, zależy Ci na zdjęciach i te w Xiaomi są raczej kiepskie, co najwyżej przeciętne. Znowu - podwójny aparat może robić wrażenie na papierze, ale jakość zdjęć już żadnej części ciała nie urywa. Te z Honora są bardzo dobre, ale przy słabym oświetleniu odstają od innych flagowców (chyba, że użyjemy trybu nocnego. Jest rewelacyjny, ale potrzebny jest statyw).

Co do wsparcia, mam P9 (bliźniak Honora) i cały czas te modele dostają poprawki bezpieczeństwa i będą je dostawały jeszcze przez długie miesiące o ile mi wiadomo. Czy ten model dostanie Oreo to nie wiadomo, bo zewsząd napływają sprzeczne informacje. W kazdym razie musisz się zastanowić, czy wystarczą Ci poprawki bezpieczeństwa, czy jednak wolisz mieć najnowszego Andka. Moim zdaniem w nowych wersjach nie ma za bardzo jakichś interesujących funkcji. Każda aktualizacja w teorii wnosi lepszą baterię, jakieś tam zmiany kosmentyczne, super funkcje, a z moich doświadczeń to zazwyczaj jest gorzej, zwłaszcza w przypadku baterii. Serio, co rok jest to samo. Widać to np. po Xperiach, kiedyś miałem Z3 która posiadała super baterię, a na nowszych wersjach Androida trzymała tyle, co 'zwyczajny' telefon. I działała dużo gorzej. A nowsze wersje kompletnie nic interesującego nie wnosiły, także mi bardzo odpowiada starsza i bezproblemowa wersja EMUI+łatki bezpieczeństwa.
 #994539  autor: renovatio
 20 maja 2018, 15:46
Akuratnie na zdjęciach mi nie zależy, chyba jednak wybiorę Honora 8. W poniedziałek oddaje auto do mechanika i zobaczę ile pociągnie po kieszeni. Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi ale chyba będę się decydował na Honora 8

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka