DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 641 z 675
  • 1
  • 639
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643
  • 675
 #993434  autor: perdos1
 14 maja 2018, 21:37
szewron pisze:Witam, mam pakiet orange love i usługę mobilną. Miałam 20 zł rabatu orange open. Chcę przedłużyć abonament na usługę mobilną. Pani w DUK mówi, że nie ma już orange open i daje mi rabat 20 za łączenie usług. Łącznie ze zniżkami za zgody i 20% rabatu to wyszłoby 9,9 zł.
Czy to dobra oferta?
Te 9,9 zł mogłoby być ale czemu chcą mi zabrać rabat orange open :shock:
W nowych ofertach nie ma już rabatu OOE, jest inny rabat za łączenie usług i dostaniesz go, stąd cena 9,99. Co to za różnica jak się rabat nazywa? Ważny jest chyba efekt końcowy.
rekin01 pisze:Dodatkowo płacę jeszcze rata z abo za komórkę orange open extra 52,50 zł
Ile płacisz za sam abonament komórkowy (bez rat). Nie podaje się kwoty abonament+rata bo rata nie ma żadnego znaczeniach (musisz je płacić nawet po aneksie).
 #993451  autor: perdos1
 14 maja 2018, 22:27
@rekin01
Rezygnujesz ze stacjonarnego, z abonamentu komórkowego i neostrady robisz pakiet love z miesięczną opłatą 79,99.
 #993465  autor: mateuszj14
 14 maja 2018, 23:22
Rodzicom kończyły się umowy i dostali to(mają tel. stacjonarny):
1 numer 9,99zł(przedłużenie) 10GB +29zł za P9 Lite 2017
2 numer 9,99zł(przedłużenie) 10GB +29zł za P9 Lite 2017
3 numer 19.99zł(nowy numer)(aktywacja 0zł) 5GB
4 numer 19,99zł(przejście z karty)(aktywacja 0zł) 5GB
5 numer 19,99zł(przejście z karty) (aktywacja 0zł)5GB
Na jeden numer było złożone wypowiedzenie z przejściem na kartę. Umowa w drodze.

Ta sama pani mi zaoferowała:
1 numer 29,99zł(przedłużenie) 10GB
2 numer 9,99zł(przedłużenie) 10GB
Internet 9,99zł(przedłużenie) 20GB (teraz mam 30GB ale za 25zł)
Na jeden numer jest złożone wypowiedzenie z przejściem na kartę.
Rozumiem, że da się wycisnąć więcej ale muszę złożyć wniosek o przeniesienie do innej sieci. Muszę anulować rezygnację? Umowa jest do 6 czerwca to nie za późno?
 #993474  autor: perdos1
 15 maja 2018, 02:47
Anuluj rezygnacje i złóż wniosek o przeniesienie do innej sieci. Za późno to nigdy nie jest, po jeśli się nie zdecydujesz to zapłacisz po prostu rachunek do końca następnego okresu rozliczeniowego (a nie do końca umowy). Na przyszłość radzę działać już 6-7 miesięcy przed końcem umowy, bo im wcześniej tym więcej zobowiązań ze starej umowy można anulować.

To samo możesz zrobić umową rodziców, wtedy 1. i 2. numer będą po 1,99 (16 zł oszczędności). 3, 4, 5 numer po 20 zł niezbyt opłacalne, no ale w tej sieci dla nowych aktywacji nic lepszego się nie ugra. Ja bym zmienił sieć na tych numerach.

Po zleceniu przeniesienia ty możesz uzyskać:
1. 21,99 zł
2. 1,99 zł
Internet 9,99 zł
W tym internecie masz 20GB za 9,99 zł ale jak przekroczysz to dostaniesz kolejne 10GB za 10 zł. W efekcie masz 30GB za 20 zł lub 20GB za 10 zł, więc niewątpliwie lepiej niż obecnie.
 #993488  autor: mateuszj14
 15 maja 2018, 09:00
perdos1 pisze:Ja bym zmienił sieć na tych numerach.
To w jakiej sieci będzie taniej? Biorąc pod uwagę to że w domu mam full zasięg z T-Mobile i Orange.
Play słabi a Plus porażka.
 #993515  autor: perdos1
 15 maja 2018, 12:00
W takim wypadku pozostaje Orange. Pamiętaj jednak, że Play działa również na nadajnikach Orange i T-Mobile, chociaż w tym przypadku internet jest spowolniony do 3Mb/s. Jeżeli musi być koniecznie Orange no to zostaje oferta, którą podałeś.
 #993666  autor: kris09
 15 maja 2018, 23:42
Obecnie posiadam pakiet usług w Orange na osobę indywidualna: 2 telefony, Neostrada i tel stacjonarny. Zastanawiam się nad cesja na moja firmę z osoby indywidualnej i tak przedłużyć umowę. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co mógłbym wynegocjować przy przedłużeniu umowy ma firmę i czy będą to lepsze warunki niż dla klienta indywidualnego ?
 #993678  autor: axidix
 16 maja 2018, 06:22
perdos1 pisze: Na przyszłość radzę działać już 6-7 miesięcy przed końcem umowy, bo im wcześniej tym więcej zobowiązań ze starej umowy można anulować.
Na jakiej zasadzie to wreszcie działa 6-7 miesięcy ?
Mi babka w salonie powiedziała ze nie mogę prędzej jak 90 dni przed końcem umowy ?
 #993679  autor: perdos1
 16 maja 2018, 06:51
Babka w salonie to ostatnio mi powiedziała że nie można przenieść do Plush na kartę przez salon, a przecież to jedyna opcja :) Nie wiem jak w innych sieciach, ale w Play składałem wniosek o przeniesienie 7 miesięcy przed końcem umowy. Na początku mówili mi że za wcześnie żebym przyszedł miesiąc przed końcem. Powiedziałem stanowczo że chce wniosek złożyć teraz i koniec.
 #993691  autor: Symulant
 16 maja 2018, 08:00
Swego czasu gdy prowadziłem negocjacje z Orange to składałem przeniesienie numeru do Plusha na kartę w salonie Plusa. Po pytaniu czy do oferty na abonament czy na kartę (w Plusie) dostałem opcje wyboru jaka oferta na kartę i m.in również Plush - czym byłem zainteresowany oczywiście.
Także u mnie nie było problemu, a miało to miejsce w listopadzie/grudniu.
 #993709  autor: DD7
 16 maja 2018, 10:32
W DUK uparcie powtarzają - a rozmawiałem już z 4 czy 5 konsultantami - że nie ma już nic więcej niż pojedynczy rabat 20%. Czy komuś udało się od początku maja uzyskać coś więcej tj. 3 miesiące gratis lub drugie 20%?
 #993922  autor: kozien70
 17 maja 2018, 10:03
Siostra ma trzy numery komórkowe i internet mobilny. Na jeden nr umowa kończyła się w czerwcu, na drugi numer we wrześniu, na trzeci za rok w czerwcu. Na internet mobilny również za rok w czerwcu.
Z DUK dostała wczoraj na przedłużenie 20% rabatu na numery komórkowe (1xPlan standardowy, 2x Plan Optymalny) oraz 3 miesiące gratis abo za internet mobilny. Wszystkie umowy wyrównane na 24 miesiące od wczoraj.
Nic więcej dać nie chcieli. Wcześniej było kilka tel. do DUKu, nic lepszego nie dawali.
 #993959  autor: perdos1
 17 maja 2018, 12:53
@kozien70, to bardzo dobra oferta, ale wg mnie plany optymalne nie mają sensu, lepiej wziąć standardowe.
 #994184  autor: tom5690
 18 maja 2018, 13:35
Perdos z tym 7 miesięcy to pewny jesteś? przez net w plushu chcą mi wcisnąć zastpczy numer, który bym musiał równolegle opłacać, aż do przeniesienia numeru, w salonie plusa też mi powiedzieli, że takie przenosiny robić najwcześniej na 3 miesiące do końca u obecnego operatora. Dodatkowo w orange znowu się mi zapierali, że nie ma czekoś takiego jak duk :) Wycofałem się jednak z tego love. Jak mi w reklamacji odpisali, że nie chciałem wymiany sprzętu (wg nich), a pakiet 5 gb to se za dychę mogę dokupić. Jak inni mają po 5 zł np. W plushu bez łaski dają 3 miesiące gratis za przeniesienie i w duecie płaci się 40 zł za no limit, po 15gb internetu. Można płacić 50 zł i dostawać gb za staż bez wiązania się dwuletnią umową. W orange bez duk za dwie umowy buli się z łączeniem usług 60 zł. W love, w salonie mi powiedzieli, że dają do tych 5gb 2 gb datkowe za przedłużenie, ja nic o tym w umowie nie miałem. Kręcą, kombinują, zasłaniają się regulaminami. Ja nawet nie chciałem kombinować z podwojnymi rabatami 20%, jeden by wystarczył, albo nawet żaden, tylko ten standardowy 20 zł. 20 dychy w te czy wewte mi nie robi różnicy. Czekam na kolejne rozpatrzenie reklamacji od reklamacji :) W upc proponują net 120mb/s z pakietem tv podobnym do optymalnego w orange z nagrywarką horizon i też jakimś 3 miesięcznym hbo czy 6 miesięcznym gratis za 50 zł przez dwa lata. Ofka na konkretne miejsca zamieszkania od opiekuna budynków, bo na stronie www próżno takich ofek szukać. Dodać do tego plush abo duet za 40 zł i mam za 90 zł jak dla mnie lepiej niż nawet z podwójnym rabatem z duk na numer mobilny i love w orange. Powoli się skłaniam ku temu, że chyba pożegnam się w orange. A poszło o głupie 5gb internetu. Jak ktoś z orange czyta ten wątek to niech się zastanowią czy warto iść w zaparte i zasłaniać się regulaminami czy integralnością usług.
 #994208  autor: perdos1
 18 maja 2018, 14:41
tom5690 pisze:Perdos z tym 7 miesięcy to pewny jesteś?
Pewny jestem co do Play, do innych sieci nie zlecałem przeniesienia tak wcześnie.
tom5690 pisze:przez net w plushu chcą mi wcisnąć zastpczy numer, który bym musiał równolegle opłacać, aż do przeniesienia numeru
Bo wybrałeś abonament a nie ofertę na kartę.
tom5690 pisze:Dodatkowo w orange znowu się mi zapierali, że nie ma czekoś takiego jak duk :)
Ale gdzie? W salonie? Oni nie muszą wcale wiedzieć o istnieniu DUK, po co w ogóle z nimi o DUK rozmawiać?
tom5690 pisze:Wycofałem się jednak z tego love. Jak mi w reklamacji odpisali, że nie chciałem wymiany sprzętu (wg nich), a pakiet 5 gb to se za dychę mogę dokupić. Jak inni mają po 5 zł np. W plushu bez łaski dają 3 miesiące gratis za przeniesienie i w duecie płaci się 40 zł za no limit, po 15gb internetu. Można płacić 50 zł i dostawać gb za staż bez wiązania się dwuletnią umową. W orange bez duk za dwie umowy buli się z łączeniem usług 60 zł. W love, w salonie mi powiedzieli, że dają do tych 5gb 2 gb datkowe za przedłużenie, ja nic o tym w umowie nie miałem. Kręcą, kombinują, zasłaniają się regulaminami. Ja nawet nie chciałem kombinować z podwojnymi rabatami 20%, jeden by wystarczył, albo nawet żaden, tylko ten standardowy 20 zł. 20 dychy w te czy wewte mi nie robi różnicy. Czekam na kolejne rozpatrzenie reklamacji od reklamacji :) W upc proponują net 120mb/s z pakietem tv podobnym do optymalnego w orange z nagrywarką horizon i też jakimś 3 miesięcznym hbo czy 6 miesięcznym gratis za 50 zł przez dwa lata. Ofka na konkretne miejsca zamieszkania od opiekuna budynków, bo na stronie www próżno takich ofek szukać. Dodać do tego plush abo duet za 40 zł i mam za 90 zł jak dla mnie lepiej niż nawet z podwójnym rabatem z duk na numer mobilny i love w orange.
Twoja decyzja, ale moim zdaniem źle zrobiłeś. Jak wcześniej pisałeś został ci jeszcze rok Smart Planu, za który z rabatem OOE płacisz 17,80 zł więcej niż gdybyś zastąpił to pakietem Orange Love. 17,8*12=213,60. Poza tym jak zrezygnujesz z internetu w Orange i przejdziesz do UPC to stracisz rabat OOE na rok, co drastycznie zwiększy twoje zobowiązanie, więc chcąc zmienić operatora musisz przez rok jeszcze być w Orange.
Na drugim numerze jak pisałeś zostało ci 6-7 miesięcy zobowiązania, czyli w sumie 390-455 zł.
Różnica jest taka, że biorąc UPC i Plush zapłacisz pozostałe zobowiązania w Orange, czyli 670 zł.

Teraz piliczmy:
Jeśli nie przedłużysz umowy z Orange i przejdziesz za rok na UPC+ Plush zapłacisz w sumie przez najbliższe 2 lata:
117*12+70*12+65*7+20*17=3039
Jeśli przedłużysz umowę na Orange Love i Orange Standardowy z rabatem 20% i 3 mies gratis na drugim numerze to przez najbliższe 2 lata zapłacisz:
100*3+110*21=2610
Różnica 429 zł. 5GB internetu nie jest tego warte :) tym bardziej, że tak jak wspominałem wcześniej masz jeszcze darmowy pakiet 100GB w LTE.
 #994215  autor: tom5690
 18 maja 2018, 15:45
Tylko to lte w praktyce nawet w Krakowie przeskakuje co chwilę na 3g czy nawet h, a wtedy wg tego co wyczytałem to lejek jest 16kb. Tracąc ooe będe płacił 53 zł, z upc 103 zł, a drugi numer mając od stycznia na plushu 25 zł. Czyli 131 zł. W najgorszym przypadku 11 zł więcej niż w orange za łączenie usług. Oczywiście bez kombinowania z duk. Jakbym nie liczyl w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu zawsze będzie się rozchodzić o 20 zł do mniej więcej lipca przyszłego roku. Od lipca bym się odkuwał po 10 zł na miesiąc. Mi jest ten internet potrzebny, co najmniej 10gb, a najlepiej by było 15. Jak obecnie. To lte 100gb jeśli z tym lejkiem to prawda na 3g i h niestety mnie nie urządza. Love brałem pod uwagę by nie kombinować z tym ooe czy kombinowaniem z duk. Wszysto wyglądało dobrze w rozmowie, w rzeczywistości wyszło średnio.

Od stycznia do lipca. Bo ten drugi numer i tak muszę do stycznia płacić.

Jeszcze się zastanowie, ale po pierwszym razie jak mnie wkurzyli warunkami umowy różniącymi się od tego co wynikao z rozmowy, drugi raz wkurzyli mnie odpowiedzia na reklamacje. Najgorsze jest to, że nawet nie zaproponowali niczego. Nie bylo nawet głupiego przepraszam za wprowadzenie mnie w błąd. Może nie ma co kruszyć kopii o 5gb internetu, ale jednak ich podejscie uważam za fatalne.
  • Strona 641 z 675
  • 1
  • 639
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643
  • 675
  • 1
  • 639
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643
  • 675