Telekomunikacja jak na dłoni

Telefon do 800 złotych.

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

Telefon do 800 złotych.

Postprzez KochanicaKrola » 16 maja 2018, o 19:03

Hej wszystkim!

Mam w planach kupno nowego telefonu, tak do 800 złotych, chociaż gdybym zamknęła się w 650/700 to byłoby super. Nie zależy mi na marce, chcę telefon, który będzie mi długo służył. Zależy mi głównie na dość mocnej baterii, na sporej pojemności i dobrym aparacie. Nie gram raczej w gry, a nawet jeśli, to nie dbam jakoś przesadnie o grafikę. Muzyki słucham, ale nie potrzebuję super odtwarzacza.

Mój obecny telefon to Xiaomi 3.

Jest coś, co moglibyście mi polecić? Będę wdzięczna za każdą propozycję.
KochanicaKrola
Obserwator
Obserwator

Re: Telefon do 800 złotych.

Postprzez vonski » 16 maja 2018, o 19:08

Redmi Note 4. Albo Note 5, ale w tej cenie to z chin.

Tapatalk @ Google Pixel
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Pixel, S7, Xperia Z3 Tablet Compact
Sieć: O

Postprzez xiko123 » 17 maja 2018, o 15:42

Mam używkę redmi note 4x, rok gwarancji został. Jeśli byłabyś zainteresowana :).
Chyba najlepszy wybór w tej cenie, szczególnie za prędkość działania oraz baterię- bez problemu ok. 9-10h na lte. Co do aparatu, po wgraniu camery google robi super zdjęcia, ale i bez tego w dobrym świetle sobie potrafi jakkolwiek poradzić.
xiko123
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez Lawrence72 » 17 maja 2018, o 17:08

Jako alternatywę proponowałbym Xiaomi Mi A1 w tej cenie. Ekran 5,50", dobrej jakości wyświetlacz FHD i przede wszystkim szybki i czysty system operacyjny andorid. Jak na Xiaomi posiada dobry podwójny aparat który nagrywa filmy w 4K.
Lawrence72
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez gramacz » 23 maja 2018, o 20:24

Olej wszelkie redmi i kup coś wydajnego z naprawdę dobrym aparatem.
Moja propozycja to:

LeTV LeRee Le 3 3GB + 32GB za 366 złotych
$99.99 Kupon: CHNLITB4 + $4.53 za ubezpieczenie od naliczenia VAT https://goo.gl/aS5G7Z
Recenzja; https://www.youtube.com/watch?v=R-SAIbznTgU

Nic lepszego do 600 złotych nie kupisz, a ze zdjęć będziesz mega zadowolona, Xiaomi takich nie robią, poza flagowcami za ponad 1000zł
gramacz
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 4

Postprzez xiko123 » 23 maja 2018, o 21:46

Ciekawe czy tak samo będzie zadowolona ze słabego oprogramowania oraz błędów, które z nim są, a LeTv z tego niestety słynie i dlatego nie biorę go nigdy pod uwagę.

Pełna zgoda! @Eragon
xiko123
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez harys » wczoraj, o 06:31

Akurat leree to europejska wersja cool1 z kompletnie spolszczonym romem bez błędów, ale niestety też bez aktualizacji
harys
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Lawrence72 » wczoraj, o 18:15

Le 3 to dobra propozycja ale tylko na papierze. Oprogramowanie jest słabe i zle zooptymalizowane, poza tym nie wiadomo co z dalszymi akutalizacji i czy one w ogóle będą.
W cenie Xiaomi wydaje się optymalnym wyborem tym bardziej że przykładowa A1 działa na czystym systemie.
Lawrence72
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez wojcik0602 » wczoraj, o 22:57

Ja polecam:
-Asus Zenfone 3 ZE520KL - Bardzo dobry aparat, w tej cenie jeden z bardzo niewielu z optyczną stabilizacją obrazu. Bateria to 2650mah, czyli niedużo, ale w praktyce sprawuje się bardzo dobrze - tzw. Screen on time to od 4h na transmisji danych do 6 na wifi/w cyklu mieszanym.
-Moto G5 plus - Aparat trochę gorszy od Asusa, natomiast raczej lepszy od wyżej wymienionych Xiaomi. Teoretycznie ma naprawdę dobry hardware od aparatu, ale w praktyce największą rolę odgrywa software i algorytmy - takze może po wgraniu google camera, wyżej sugerowano, robiłby lepsze zdjęcia. Bateria 3000mah, czyli też niespecjalnie dużo, ale ma czystego Androida a przy okazji nieźle zoptymalizowanego, także na wifi można dociągnąć nawet do 7 godzin na ekranie.

Co prawda w sklepach ceny tych telefonów to około 900zł, ale na allegro bez problemu znajdziesz nówki na fakturę VAT poniżej 800zł. Moim zdaniem lepsza opcja niż zamawianie z Chin.

Xiaomi A1 też może być, moim zdaniem foty cyka gorsze od Asusa i Motoroli, ale za to bardzo fajnie rozmywa tło. CZas dzialania podobny do Motoroli.

Z tych propozycji to pod względem aparatu:
Ze520kl>Moto G5 plus>Xiaomi A1>Redmi Note 4

Bateria:
Redmi Note 4>Moto G5 plus=Xiaomi A1>Ze520KL
wojcik0602
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez gramacz » dzisiaj, o 06:47

A1 na szczęście będzie dostawał aktualizacje z Automatu, ale z pozostałymi telefonami redmi z MIUI już tak kolorowo nie jest, będą częste aktualizacje nakładki likwidujące liczne bugi w MIUI
Dla przypomnienia, MIUI uchodzi za jedną z Cięższych i bardziej zabugowanych nakładek, co zresztą widać na form MIUI.
Xiaomi zdecydowało się wypuścić telefony z czystym androidem One ze względu na złą opinie o MIUI w niektórych kręgach i rejonach świata.
gramacz
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 4

Powrót do Jaki telefon wybrać?