DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #990424  autor: dzrb0n
 24 kwie 2018, 18:48
Cześć, witajcie!
W temacie telefonów jestem kompletnie zielony i nie mam pojęcia czym się sugerować, dlatego postawowiłem założyć konto na forum i zapytać o pomoc Was :P

Poszukuję nowego telefonu do mniej więcej 1000zł, jestem w stanie dołożyć, jeśli naprawdę będzie warto, ale wolałbym wydać jak najmniej.

Jestem osobą, która często przebywa w trasie i często korzystam z telefonu korzystając z różnych aplikacji społecznościowych i przeglądając wiadomości w przeglądarce. Zdarzy się również przeglądać filmiki na youtube, korzystać z nawigacji i fotografować różne rzeczy i w zasadzie jeszcze oprócz podstawowych czynności czyli dzwonienia i smsowania to by było na tyle jeśli chodzi o moje użytkowanie telefonu :)

Mimo tego, że telefon często jest podłączony pod ładowarkę np. w samochodzie to chciałbym aby miał jakiś sensowny czas działania na samej baterii. Dodatkowo zależy mi na możliwie jak najlepszym aparacie i przede wszystkim płynnością, żeby chociaż te 2-3 lata pochodził bez większych zacięć.

Nie zależy mi na gigantycznym ekranie, może być duży, jeśli będzie się go komfortowo trzymało w jednej dłoni.

Szczerze mówiąc to nie mam upatrzonego żadnego konkretnego telefonu, czytałem trochę fora i brałem pod uwagę:

iPhone SE (ekran może być niestety za mały + parę lat po premierze)
Huawei P10 lite
Samsung Galaxy J7

Oprócz tego to jeszcze myślałem czy nie zaszaleć i dopłacić ale to konkretnie i kupić iPhone 6S lub 7, bo naczytałem się dużo opinii, że nie ma sensu ładować pieniędzy w Androida, bo po roku albo już od momentu kupna nie zostanie przewidziana żadna aktualizacja oprogramowania i po niedługim czasie użytkowania telefon nie będzie się do niczego nadawał, a Apple zbiera bardzo dobre opinie i trochę się zastanawiam.

Myślicie, że warto dołożyć do iOS czy za 1000zł znajdę Androida, który spełni moje wymagania?
 #990453  autor: antonio7
 24 kwie 2018, 20:20
Co człowiek to opinia. Ale nie kieruj się tymi bzdurami ajfonowców, że telefony z androidami nie dostają aktualizacji. Dostają je w takim samym czasie jak urządzenia od Apple (mniej więcej, zależy jaki model i jakiego producenta).

Jedynym argumentem za wzięciem Iphone SE jest z reguły bardzo mały wyświetlacz telefonu, nie każdemu bowiem przypasowują nowe trendy z dużymi ekranami. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, czy go wziąć w nawiasie.

Ode mnie dwie propozycje: Huawei Mate 10 lite i Xiaomi Redmi Note 4 64/4. Galaxy J7 jeśli chodzi o parametry urządzenia sporo od nich odstaje, nadrabiając jedynie wyświetlaczem.

Słowne upomnienie: Gdy jesteś pierwszym odpowiadającym na wątek, nie musisz cytować autora, bo wiadomo że odnosisz się do niego. Szczególnie gdy post autorski jest tak rozbudowany jak w tym przypadku :) @Eragon
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 20:25 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Poprawki

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #990953  autor: dzrb0n
 27 kwie 2018, 18:47
Znalazłem w sumie fajną promocję od samsunga, zwracają 200zł w gotówce po zakupie Samsunga Galaxy J5 2017 lub J7 2017

Wychodziło by na to, że mógłbym nabyć nowy telefon z pewnego źródła za 600zł (mowa o j5, bo j7 jest jednak zdecydowanie za duży)

Warto zainteresować się tym telefonem czy raczej nie przykładać do niego uwagi i nie dać się zwieść promocji? :D

W porównaniu z iPhone SE to jak wypada J5?
 #990964  autor: vonski
 27 kwie 2018, 20:59
Gorszy (nieco) aparat, dużo lepsza bateria, słabsza wydajność i zarządzanie pamięcią. No i wyraźnie większy. Generalnie nie da się ukryć, że SE jest ogólnie nieco lepszym sprzętem. Co potwierdza też cena...

Tapatalk @ Google Pixel
 #990970  autor: iphoneski
 27 kwie 2018, 22:09
Mogę powiedzieć tak, posiadam SE i jest spoko, chociaż kilka osób z kręgu moich znajomych kupiło mate 10 lite i są bardzo zadowoleni, sam się nim bawiłem i uważam, że warto dopłacić, bo fajnie działa ten telefon, dobry zasięg, robi fajne zdjęcia, bateria spokojnie 2 dni wytrzyma. 6s już bym nie kupował, jeśli Chcesz to 7, będziesz miał nowy system jeszcze przez jakieś 3 lata, No i np takie rzeczy jak wifi calling i VoLTE, na trasie VoLTE może ci sie przydać, bo 3g jest ostatnio mocno zapchane u wszystkich. W androidach bez brandu operatora rożnie może być.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 23:44 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Literówka :)
 #990995  autor: Sodarr
 28 kwie 2018, 11:39
W tej cenie to polecam Honor 8, kupisz go za 900-1200 zł zależnie od żródła, mam go jakieś 1,5 roku i naprawdę moge polecić, jedyne zastrzeżenia to bateria ale reszta miód :)