Telekomunikacja jak na dłoni

[Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Postprzez gulises » 21 kwi 2018, o 10:17

perdos1 napisał(a):Na numerze na którym zleciłeś przeniesienie możesz uzyskać ofertę utrzymaniową w postaci podwójnego rabatu 20%. Jeżeli z drugiego numeru i internetu zrobisz pakiet love, to za całość opłata wyniesie 82 zł (80 za pakiet love i 2 zł za numer, na którym zleciłeś przeniesienie). Żaden operator ci lepszej oferty raczej nie da.

Ponoć nie ma rabatów na orange love ?

Pozatym 2x20% rabat na telefon z pakietem love daje kwote 9.99 czy ja coś źle licze?
gulises
Obserwator
Obserwator

Postprzez kudlaty801 » 21 kwi 2018, o 15:19

Witam

Zabrałem się za zrobienie porządku z telefonami które posiadam.
Chciałbym się dowiedzieć co jestem w stanie ugrać od Orange.

Posiadam numer w Orange na abonament, który do dzisiaj był na mojego ojca. Dzisiaj przeniosłem z ojca na siebie. Umowa kończy się na początku września. Jak tylko dostanę potwierdzenie przeniesienia numeru na mnie planuję złożyć dyspozycję przeniesienia do T-Mobile na kartę.
Dodatkowo na dniach planuję przenieść numer żony na siebie. Żony numer jest w Orange na kartę.
Czy mając jeden numer w abo a drugi na kartę jestem w stanie otrzymać na te dwa numery abonament o którym była w tym temacie mowa w wysokości 24zł za oba numery i 3 mies gratis??
Czy na ten numer na kartę jak już przepiszę na siebie też przydało by się złożyć dyspozycję przeniesienia do T-Mobile? i czy da się to zrobić z na ten sam dzień co ten na abo ?
kudlaty801
Obserwator
Obserwator

Postprzez jack77 » 21 kwi 2018, o 19:53

Cześć.
Złożyłem dzisiaj dyspozycje przeniesienia moich trzech numerów na kartę w T-mobile.
Po ok trzech godzinach dostałem sms od T-mobile, że mój obecny operator wyraził zgodę na przeniesienie numerów na xx dzień.
Czy tak to powinno przebiegać? Odezwie się jeszcze DUK Orange, żeby wycofać przeniesienie?
jack77
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez lary504 » 21 kwi 2018, o 20:06

jack77 napisał(a):Cześć.
Złożyłem dzisiaj dyspozycje przeniesienia moich trzech numerów na kartę w T-mobile.
Po ok trzech godzinach dostałem sms od T-mobile, że mój obecny operator wyraził zgodę na przeniesienie numerów na xx dzień.
Czy tak to powinno przebiegać? Odezwie się jeszcze DUK Orange, żeby wycofać przeniesienie?
możesz sam zadzwonić do DUK. Do kiedy masz umowę?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
lary504
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez perdos1 » 21 kwi 2018, o 20:30

gulises napisał(a):Ponoć nie ma rabatów na orange love ?

Pozatym 2x20% rabat na telefon z pakietem love daje kwote 9.99 czy ja coś źle licze?
Nie ma rabatów na love. Ma 2 numery+neostradę. Z jednego numeru i neostrady robi love z łączną opłata 80 zł/miesiąc. Drugi przedłuża jako standardowy z rabatem 2x20% z DUK. Źle liczysz. 49,99(cena standardowa)*0,8(pierwszy rabat)*0,8(drugi rabat)-10(rabat za zgody marketingowe i efakture)-20(rabat za łączenie usług - love + abonament mobilny)=`1,99 zł.

@kudlaty801 Za przejście z karty na abonament nie dostaniesz rabatu. Na swoim numerze max co wyciągniesz to Abonament 21,99 zł/miesiąc+3 miesiące gratis.

Numer żony możesz przenieść do innej sieci, skorzystać z jakiejś promocji (fatk mobile/Plush) i potem przenieść numer do orange. Dostaniesz to co na stronie, czyli 3 miesiące gratis i abonament 20 zł/miesiąc (po rabacie za łączenie usług).

Ogólnie oferta bez szału, 42 zł za 2 numery. Ja bym uciekał do innej sieci z dwoma numerami.

@jack77 Nie czekaj tylko dzwoń sam pod *220.
perdos1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 17
Model telefonu: Xiaomi Mi5 64GB Black
Sieć: RBM5 Orange Smart Plan Multi II x3 Orange LTE FreeNet VM

Postprzez kudlaty801 » 21 kwi 2018, o 21:59

perdos1 napisał(a):@kudlaty801 Za przejście z karty na abonament nie dostaniesz rabatu. Na swoim numerze max co wyciągniesz to Abonament 21,99 zł/miesiąc+3 miesiące gratis.

Numer żony możesz przenieść do innej sieci, skorzystać z jakiejś promocji (fatk mobile/Plush) i potem przenieść numer do orange. Dostaniesz to co na stronie, czyli 3 miesiące gratis i abonament 20 zł/miesiąc (po rabacie za łączenie usług).

Ogólnie oferta bez szału, 42 zł za 2 numery. Ja bym uciekał do innej sieci z dwoma numerami
[/quote]

Tak właśnie mi się wydawało, że to tyle może wyjść. Ale chyba jestem w stanie to 42 zł osiągnąć bez przenoszenia numeru żony do innej sieci, bo na drugi numer i tak by było tylko 20 zł rabatu za łączenie usług. no chyba że to 3 miesiące gratis by nie weszło.

A co jestem w stanie w innych sieciach na dwa numery wywalczyć i do jakiej sieci proponujesz? Ewentualnie jakieś linki do poczytania bo jestem nowy i nie szukałem jeszcze nic co jestem w stanie zyskać przy zmianie operatora?
Tylko wadą takiego rozwiązania będzie to, że do innego operatora będę mógł się przenieść dopiero we wrześniu a teraz jak przeniosłem numer na siebie to dojdzie mi 20 zl do abo bo wcześniej na ojce było jeszcze neo i stacjonarny wiec był rabat.
kudlaty801
Obserwator
Obserwator

Postprzez jack77 » 22 kwi 2018, o 10:22

Cześć
Na dwa numery mam wyznaczone przeniesienie na 23 maja, a główny na 14 czerwca. Dzwoniłem wczoraj pod *220 i jeszcze ponoć nie widzą rezygnacji. Miła Pani na początek zaproponowała mi abonament za ok 65zł. Gdy powiedziałem jej, że dzień wcześniej zaproponowali mi to samo za 49 zł zmieszała się i stwierdziła , że jednak widzi w systemie taką propozycję.(zgodnie z sugestią forumowiczów gdy usłyszałem głos kobiety powinienem się rozłączyć :D :D . Jak widać coś w tym jest). Suma sumarum staneło na standardowym 20%. Będę próbował dalej, chociaż uparcie twiedzą, że nie ma juz rabatów 2x20%.
jack77
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez _karolka_ » 22 kwi 2018, o 12:45

Hej umowa kończy mi się 12 maja niestety żadne wypowiedzenie nie zostało jeszcze złożone. Nie bylo nawet kontaktu ze strony orange z nową ofertą. Jak czytam wypowiedzenie już nie wystarczy żeby dostać fajną ofertę. Czy żeby przenieść numer do innej sieci muszę napisać im jakieś specjalnie wypowiedzenie czy mogę złożyć tylko zlecenie na stronie innej sieci ? I czy nie jest za późno na przenoszenie numeru ?
Czy jest jakiś inny numer do duk? Ponieważ mieszkam za granicą numer *220 nie działa.
_karolka_
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez perdos1 » 22 kwi 2018, o 13:09

Jak chcesz zlecić przeniesienie numeru przebywając za granicą?
perdos1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez _karolka_ » 22 kwi 2018, o 14:14

perdos1 napisał(a):Jak chcesz zlecić przeniesienie numeru przebywając za granicą?

Osoba na którą jest numer przebywa w Polsce ;) ja jestem tylko użytkownikiem.
_karolka_
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez perdos1 » 22 kwi 2018, o 15:01

Też miałem z tym problem. Najlepiej jakby ktoś z Polski zadzwonił. Ewentualnie spróbuj przez Wifi Calling, może już działa.
perdos1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez PBArtek » 23 kwi 2018, o 10:27

_karolka_ napisał(a):Czy jest jakiś inny numer do duk? Ponieważ mieszkam za granicą numer *220 nie działa.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś można było zadzwonić do biura obsługi (501 100 100) i poprosić o przełączenie do DUK. Kiedyś mi się zdarzyło nawet, że konsultant stwierdził, że on najpierw musi przedstawić mi ofertę. Szybko przedstawił. Powiedziałem, że mi ona nie pasuje i przełączył do DUK ;)
PBArtek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mk5891 » 23 kwi 2018, o 11:00

Witam. W weekend złożyłem wnioski na przeniesienie 3 numerów do T. Długo trzeba czekać na kontakt z orange, czy samemu dzwonić i walczyć o ofertę?
mk5891
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Z
Sieć: Orange

Postprzez perdos1 » 23 kwi 2018, o 11:34

Po co czekać? Zadzwoń sam wtedy kiedy ci pasuje.
perdos1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez kwiatek » 23 kwi 2018, o 13:39

PBArtek napisał(a):
perdos1 napisał(a):@PBArtek, 3 to za mało :) . Czasami trzeba rozmawiać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy. Mała rada, jeśli odbierze kobieta - rozłącz się, zaoszczędzisz dużo czasu :) .

Dzięki :)
Próbowałem jeszcze i próbowałem (raz było chyba całkiem blisko, bo konsultant niby poszedł zapytać kierownika)... W każdym razie bez efektu. W końcu sami do mnie zadzwonili - i od razu zaproponowali 2x20% i jeszcze 3 miesiące za zero mimo, że o to nie prosiłem :D
Ważne, że w końcu zaproponowali mi satysfakcjonującą ofertę.

No ja już jestem po około 8-10 rozmowach i nie udało mi się więcej ugrać niż 39,98 zł za 2 numery i pierwsze 3 miesiące za zero zł... Generalnie różnie się toczą te rozmowy, jedni muszą sprawdzać coś, inni pytają kierownika, kolejni dają wszystko jak im się wydaję, albo są mega nieuprzejmi, ale wszyscy dochodzą do tego samego i mówią, że nie ma innej oferty, że nie da się już taniej. Jak się nie podoba to cześć... Tracę pomału zapał... Ale mam pytania:
1) jest sens jeszcze negocjować czy przyjąć te warunki, bo numery zostaną przeniesione do T-mobile z dniem 11 maja?
2) jeśli TAK to kiedy ewentualnie podjąć decyzję, żeby nie było za późno? (mam na myśli czy mogę przedłużyć umowę np. 10 maja czy lepiej wcześniej - kiedy?)
3) czy jak przedłużę umowę to czy muszę coś zgłaszać do T-mobile? Co mam zrobić z kartami SIM (oddaje się)?
Dzięki!!!
kwiatek
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta abonamentowa