DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #989853  autor: Uzytkowniczka51
 20 kwie 2018, 12:35
Witam serdecznie
Jak zwykle chciałabym skorzystać z Waszego doradztwa co zrobić aby było najkorzystniej, Wasza wiedza jest ogromna.

Przeniosłam numer do Orange free na kartę.
Czytałam temat o tych wszystkich trikach, doładowaniach, skarbonkach i dodatkowych pakietach GB.
Przyznam, że nie bardzo wszystko rozumiem i sama już nie wiem co powinnam zrobić na początku.
Szkoda by było coś ominąć lub nie skorzystać z lepszej oferty.
Z tego co wyczytałam to z Skarbonki będę mogła skorzystać dopiero po 31 dniach.
Oczywiście muszę zacząć od doładowani konta aby kupić ten pakiet za 25zł. Pytanie takie gdzie najlepiej doładować konto i za ile aby to się najbardziej opłacało?
 #989867  autor: marcin19883
 20 kwie 2018, 13:35
Należałoby utworzyć konto Mój Orange. Tam jest wszystko. Ustawienia, pakiety. Żadnych myków już nie da się robić. Bonusu za internet przedłużyć. Tylko 100GB za rejestrację numeru w salonie z podaniem adresu i aktywacją zgód marketingowych. Jest też 100zł dla nowych klientów na rozmowy.
 #989877  autor: Uzytkowniczka51
 20 kwie 2018, 14:47
Dziękuję za odpowiedź.
Zarejestrowałem sie na stronie Orange.
Dostalam sms o tresci "Witaj w Orange Free na karte. Otrzymales na start 2 GB wazne przez 365 dni oraz Konto Wazne Rok. Po kazdym doladowaniu otrzymasz nawet 100 GB netu za darmo."
ale nigdzie nie mam tego 2GB internetu...
Z tymi 100gb to jak to jest? Jest to zależne od wysokości doładowania?
Czyli teraz pozostaje mi doładować za 25zl i kupić pakiet?
 #989902  autor: forum_tg
 20 kwie 2018, 19:46
Doładowując za 25 zł, dostajesz profit jak za 30 zł (zawsze 5 zł zaoszczędzone).
Natomiast jeżeli zależy Ci na danych i ważności konta to najbardziej opłacalne jest doładowanie za 50 zł

Ważne w jaki sposób będziesz korzystała z telefonu (stosunek rozmów/smsów do potrzebnych pakietów danych) To już kwestia preferencji indywidualnych

Dane w Moje Orange aktualizują się z opóźnieniem. Na forum koledzy informowali że appka na telefon działa szybciej, ale nie wypowiem się, bo dawno z niej nie korzystałem (używam tej przez www)
 #989982  autor: Uzytkowniczka51
 21 kwie 2018, 17:10
marcin19883, forum_tg, dziękuję ślicznie za kolejne przydatne informacje.

Doładowałam za 30zł, zarejestrowałam się ma Orange, zainstalowałam aplikację (jest dobra)
Wybrałam cykliczne odnowienie pakietu za te 25zł.
Otrzymałam przy doładowaniu 3zł.
Niestety te 3zł jest na koncie skarbonki i za 13 dni przepadnie.
Jak rozumiem, normalnie można by przelać te 3 zł na skarbonkę ale teraz nie mogę jeszcze, bo aby zarejestrować się w skarbonce trzeba mieć miesiąc stażu w Orange?
Co tak naprawdę daje ta skarbonka?

I jeszcze jedno pytanie. W usługach mam konto ważne rok, koszt 3 zł. Czy to znaczy, że co miesiąc będę płaciła 3 zł za to żeby konto było ważne rok czasu?
 #989990  autor: matisi
 21 kwie 2018, 18:44
@Uzytkowniczka51
Te 3 zł nie jest na skarbonce, tylko na koncie promocyjnym do Orange. Możesz je wykorzystać na MMSy do Orange. Przedłużyć je można kolejnym doładowaniem, ale to mało opłacalne.
Jeżeli przeniosłaś numer, to konto ważne roku powinnaś mieć z automatu, sprawdź ważność środków na koncie głównym. Te 3 zł to jednorazowa opłata, ale dotyczy tylko osób ze stażem mniejszym niż 93 dni.
 #989992  autor: Pabloeq
 21 kwie 2018, 19:28
Uzytkowniczka51 pisze:Przyznam, że nie bardzo wszystko rozumiem i sama już nie wiem co powinnam zrobić na początku.
Jak już masz konto założone na Orange to warto poszukać i wyłączyć zgody marketingowe żeby nie zasypali Cię śmieciem, Orange lubi udostępniać numery firmom spamerskim, warto to zrobić.
Uzytkowniczka51 pisze:Co tak naprawdę daje ta skarbonka?
Skarbonka daje pieniądze :-) Po uzbieraniu 5zł można je sobie np. przelać na konto główne.
Pieniądze do skarbonki trafiają za doładowania konta.
 #990052  autor: Orange Ekspert
 22 kwie 2018, 08:56
Uzytkowniczka51 pisze:marcin19883, forum_tg, dziękuję ślicznie za kolejne przydatne informacje.

Doładowałam za 30zł, zarejestrowałam się ma Orange, zainstalowałam aplikację (jest dobra)
Wybrałam cykliczne odnowienie pakietu za te 25zł.
Otrzymałam przy doładowaniu 3zł.
Niestety te 3zł jest na koncie skarbonki i za 13 dni przepadnie.
Jak rozumiem, normalnie można by przelać te 3 zł na skarbonkę ale teraz nie mogę jeszcze, bo aby zarejestrować się w skarbonce trzeba mieć miesiąc stażu w Orange?
Co tak naprawdę daje ta skarbonka?

I jeszcze jedno pytanie. W usługach mam konto ważne rok, koszt 3 zł. Czy to znaczy, że co miesiąc będę płaciła 3 zł za to żeby konto było ważne rok czasu?
Środki z konta promocyjnego (3 zł) możesz wykorzystać na połączenia, SMS-y i MMS-y w sieci, oraz na transfer danych (Internet). Potwierdzamy, że ze Skarbonki mogą korzystać osoby, które mają co najmniej 31 dni stażu w sieci. Dzięki Skarbonce otrzymasz za każde doładowanie konta bonus - 5% albo nawet 10% ekstra. Więcej informacji znajdziesz tutaj http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
 #991811  autor: Vieslav
 05 maja 2018, 09:46
Jeżeli regularnie doładowujesz konto to warto jeszcze włączyć usługę "Masz za staż". Jeśli doładujesz konto za 25zł lub więcej w ciągu max 25 dni od ostatniego doładowania, dostaniesz na konto promocyjne: 10% doładowania (staż w sieci do 12 miesięcy), 20% (13-24 miesiące), 30% (>24 miesiące).
Warto zbierać sobie złotówki na koncie promocyjnym zwłaszcza, że można je wykorzystać na transmisję danych.
 #991815  autor: Pabloeq
 05 maja 2018, 10:09
zoltan666 pisze:W jaki sposób można sprawdzić staż danego numeru w sieci Orange?
Mnie kiedyś konsultant to powiedział jak zapytałem w rozmowie, z tym że dzwoniłem z numeru którego sprawa dotyczyła, powiedział że numer został aktywowany tego i tego dnia.
 #991817  autor: Piescoch66
 05 maja 2018, 10:23
Pabloeq pisze:
zoltan666 pisze:W jaki sposób można sprawdzić staż danego numeru w sieci Orange?
Mnie kiedyś konsultant to powiedział jak zapytałem w rozmowie, z tym że dzwoniłem z numeru którego sprawa dotyczyła, powiedział że numer został aktywowany tego i tego dnia.

Wysyłasz sms o treści STAZ pod 401
 #991998  autor: adacomp
 06 maja 2018, 13:16
Piescoch66 pisze:
Pabloeq pisze:
zoltan666 pisze:W jaki sposób można sprawdzić staż danego numeru w sieci Orange?
Mnie kiedyś konsultant to powiedział jak zapytałem w rozmowie, z tym że dzwoniłem z numeru którego sprawa dotyczyła, powiedział że numer został aktywowany tego i tego dnia.

Wysyłasz sms o treści STAZ pod 401
Czy to bezpłatny SMS ?
 #992023  autor: Pabloeq
 06 maja 2018, 14:21
Ja przed chwilą wysłałem takiego smsa. Odpowiedź:

Nazwa:
Numer: 401
Treść:
Nie mozesz wykonac tej operacji. Zarejestruj sie w promocji wysylajac SMS o tresci WIECEJ pod nr 401. Szczegoly w regulaminie na www.orange.pl
 #992067  autor: adacomp
 06 maja 2018, 18:17
Ładowanie po 25zł co 25dni i mam jakieś śmieszną kasę 30% na promocyjnym do wydania tylko na połączenia i sms do Orange.
To już bardziej opłaca się ładować 50zł raz na 3 miesiące dostać 25GB i kupić sobie nolimit za 25zł gdzie się GB kumulują.
 #992134  autor: zorian
 06 maja 2018, 21:39
zoltan666 pisze:W jaki sposób można sprawdzić staż danego numeru w sieci Orange?
zoltan666 pisze:STAZ pod 401 kosztuje 0,20 zł.
zoltan666 pisze:Najpierw trzeba przystąpić do usługi Masz za staż, a potem dopiero wysłać STAZ pod 401.
Albo wysłać ILE pod 130 - bez przystępowania do jakiejkolwiek usługi ;-)
(U mnie działa w OFnK, nie wiem jak w innych taryfach; cena SMSa bodajże 0,20PLN :-) )