DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #989962  autor: marcinb
 21 kwie 2018, 13:02
Cześć.

W firmie będzie wymiana telefonów. Operator Plus. Na razie jest oferta na Samsungi Galaxy A5 (2017). Wg mnie świetny telefon. używałbym :-) Gdyby nie jedna recz - muszę mieć dual sima.
I teraz... Tu jest strona z ich ofertą:
http://www.plus.pl/dla-firm/telefony/nowy-numer

Na samej górze ww. telefon. Widać przy nim, że jest za złotówkę i rata za sprzęt 58 zł/m-c.
Nie chodzi o to czy taka jest oferta dla nas, tylko aby pomóc wybrać telefon, który byłby porównywalny cenowo czyli:
- koniecznie też za złotówkę
- rata nie większa niż za A5 (2017).

Od razu napiszę, że odpadają Huaweie ze względu na ubijanie aplikacji. Potrzebny mi dosłownie jeden program do powiedzmy monitoringu czegoś tam i telefon skutecznie go co jakiś czas usuwa z pamięci. Chociaż ogólnie na sam telefon nie narzekam. Żona ma Moto i aplikacja działa cały czas.

Tańszy od A5 jest (czyli spełniałby kryteria) Samsung J5 (2017). Wiem, że słabszy od a-piątki ale niestety musi obsługiwać dwie karty. Oglądałem kilka recencji i mimo, że J5 tylko nie urywa to do zwykłego użytkowania powinien wystarczyć. A ja cudów już na telefonach nie wyczyniam.

I przyznam, że ciągnie mnie ostatnio do Samsungów :)
Oglądałem w sklepie równiez LG Q6. Fajny, ładny, ale właśnie gdyby był fizyczny klawisz home jak w samsungach byłby plusik...

Co polecacie?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #989988  autor: antonio7
 21 kwie 2018, 18:29
Galaxy J7 (2017), Nokia 6, Moto G5s.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #990015  autor: antonio7
 21 kwie 2018, 21:58
marcinb pisze:Gdzie w zestawieniu widziałeś 2 ostatnie telefony?
http://www.plus.pl/dla-firm/telefon?dev ... INST_FIXED - tyle, że produkt chwilowo niedostępny.

Wybacz za wprowadzenie w błąd, Nokia 6 odpada, bo nie jest na dualsimie.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #990050  autor: vonski
 22 kwie 2018, 08:36
Żona ma od kilku miesięcy J5. Solidny średniak bez większych wad z doskonałą baterią i... nic poza tym. Demonem prędkości nie jest, ale też nie denerwuje jakimś wybitnie wolnym działaniem.

Jak masz mały wybór to rozważ wzięcie najdroższego, sprzedaż i kupienie czegoś na wolnym rynku.

Tapatalk @ Google Pixel
 #990140  autor: marcinb
 22 kwie 2018, 16:30
vonski pisze:Żona ma od kilku miesięcy J5. Solidny średniak bez większych wad z doskonałą baterią i... nic poza tym. Demonem prędkości nie jest, ale też nie denerwuje jakimś wybitnie wolnym działaniem.

Jak masz mały wybór to rozważ wzięcie najdroższego, sprzedaż i kupienie czegoś na wolnym rynku.
O to chodzi, że telefon dostaję do uzywania, nie mogę oczywiście go sprzedawać itd.

Tak jak pisałem, zastanawiam się jeszcze nad LG Q6, ale zalety J5 to:
- fizyczny przycisk,
- planowanie wiadomości sms (funkcja w samsungach, która umożliwia odłożenie wysłania smsa w czasie).

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM