DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #989953  autor: TomLee
 21 kwie 2018, 10:13
Też podłączam się pod temat. Tygodniowy pobyt Dania, Norwegia, Szwecja. Potrzebne 1-1,5 GB. Który operator ma tam dobry roaming?
 #989955  autor: aster
 21 kwie 2018, 10:59
No to ja dołączę chyba najbardziej podstawowe pytanie z wszystkich:

Czy w ogóle istnieją jakiekolwiek (płatne) pakiety internetowe do wykorzystania w UE... które by się bardziej opłacały niż miesięczny, bezpłatny przydział transferu (do wykorzystania w UE) w ramach pakietu no-limit :?:
 #989969  autor: TomLee
 21 kwie 2018, 14:02
Nie jest problem, żeby zapłacić 25 pln i mieć 1,6 GB w UE. Mi chodzi głównie o to, żeby ten roaming był dobry, pewny. Pewnie Orange lub TM będą lepsze od reszty. I nie wiem do końca, jak jest z Norwegią, która nie jest w UE. Czy nie będą tam inne zasady roamingu międzynarodowego bo to państwo poza UE. Może ktoś był i może się wypowiedzieć?
 #989977  autor: TomLee
 21 kwie 2018, 15:59
Norwegia mimo, że jest poza UE zaliczana jest do 1 strefy tzw strefy Euro, więc nie ma problemu. Zasadniczo, nie powinno być problemu z roamingiem. Wiem, że wcześniej tzn w lipcu 2017 roku był problem z siecią a2mobile za granicą. Sam to odczułem. Pewnie obecnie jest już lepiej.
 #989981  autor: jovi123
 21 kwie 2018, 16:56
Kamil7878 pisze:Zdecydowanie polecam a2mobile najlepsza i najtańsza opcja przy wykupieniu niewyczerpany pakiet internet mamy 1 GB w eu
jak w roamingu będzie działał tak jak w kraju to dzięki ale nie skorzystam
 #989983  autor: TomLee
 21 kwie 2018, 17:36
W kraju a2mobile działa dobrze, ale za granicą to loteria. W jednym kraju jest ok, w drugim praktycznie nie działa. Jeżeli chodzi o roaming zagraniczny to lepiej najlepiej zaufać operatorom z W4.
 #989994  autor: kaspeed
 21 kwie 2018, 19:45
W Czechach i Niemczech: tmobile i orange bez rożnic ;) oba tyle samo neta. Zaś PLAY działal podobnie jak w kraju czyli słabo

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #990007  autor: Kamil7878
 21 kwie 2018, 21:17
jovi123 pisze:
Kamil7878 pisze:Zdecydowanie polecam a2mobile najlepsza i najtańsza opcja przy wykupieniu niewyczerpany pakiet internet mamy 1 GB w eu
jak w roamingu będzie działał tak jak w kraju to dzięki ale nie skorzystam
Hehe kolego co ty masz na myśli, nie opowiadaj bzdur w roamingu wybierasz sieć jaką uważasz. Ja obecnie na codzień mam w roamingu Eu plus, play, a2mobile, wczesniej też orange i nigdy nie było żadnego problemu.
 #990008  autor: Kamil7878
 21 kwie 2018, 21:22
TomLee pisze:W kraju a2mobile działa dobrze, ale za granicą to loteria. W jednym kraju jest ok, w drugim praktycznie nie działa. Jeżeli chodzi o roaming zagraniczny to lepiej najlepiej zaufać operatorom z W4.
Gdzie to testowales w jakim kraju brak zasięgu a2mobile? Trzeba w opcjach karty sim tylko przestawić na roaming zagranica i wszystko śmiga na 100% testowałem osobiście tydzień temu Niemcy, Holandia, Belgia net śmiga super...
 #990009  autor: forum_tg
 21 kwie 2018, 21:30
w tym roku korzystałem w Czechach i Austrii z internetu w Play i Orange. Bez problemu i przycinek, wszystko fajnie i szybko śmigałem. Testów nie robiłem więc danych dla up/down nie podam.
 #990010  autor: aster
 21 kwie 2018, 21:33
kaspeed pisze:Jest temat o roamingu w prepaid.Ogólnie kazdy op ma to samo 1,61 t/o za 25zł
Ok, choć wciąż nie mam odpowiedzi na najbardziej podstawowe z pytań: czy są pakiety danych do wykorzystania w UE, które mogą się równać z bezpłatnym przydziałem danych (do zużycia w UE) w ramach pakietu no-limit?

Z tego co widzę to osobne pakiety zdecydowanie gorzej wychodzą. Czyli nawet jeśli komuś zależy TYLKO na necie i będzie miał ZERO rozmów/SMSów... to i tak lepiej kupić no-limit na wszystko w kraju i skorzystać z przydziału danych na UE.
 #990075  autor: surface123
 22 kwie 2018, 11:24
Patryku, podepnę się.

Czy w Plusha jeszcze minimum przez kilka miesięcy będzie można aktywować stary pakiet no limit 10 GB ??

Pytam bo muszę chyba najpierw znów zachaczyc po przenosinach na 3 miesiące do Plusa + 50 % ( rabat za przeniesienie na 3 miesiące ) i potem do Plusha na pakiet 10 GB + nolimit za 25 zl
 #990078  autor: Kamil7878
 22 kwie 2018, 11:45
jovi123 pisze:czyli sprawa jasna obecnie najkorzystniej i najtaniej przez okres 3 miesięcy wychodzi Plush za 12,5 bez zobowiązań mamy pakiet 1,7GB w UE dziękuję wszystkim
Obecnie testuje to rozwiązanie, przeniosłem numer aktywowałem pakiet i wszystko super śmiga w roamingu UE, loguje się do każdej sieci nie ma odmowy dostępu.