DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #989845  autor: Mixiorek
 20 kwie 2018, 11:37
Jeżeli światłowód buduje firma, która ma ofertę na internet stacjonarny to zawsze można zrobić zapytanie. Jeżeli byłby to np: światłowód T-Mobile, Netii a chciałbyś mieć internet symetryczny i byłyby warunki techniczne to sądzę, że po pozytywnym wywiadzie technicznym byłyby szanse na ofertę.

Jedna rzecz - nie mówimy tutaj o necie za 50-100zł tylko o łączu symetrycznym np: 100/100Mbps z CIR, SLA itp. np: za 1000-2000zł netto. Z kosztem to przedział bo to zawsze wycena dla danej inwestycji biorąca pod uwagę koszty operatora, koszty dojścia. Rozwiązania są skalowalne więc rozbudowa nie musi być barierą ale są nią czasem koszty. Czy trzeba kopać, kłaść w ziemi, płacić komuś dzierżawę. Sporo czynników ale światłowód obok nas to zawsze jest nadzieja i jakaś szansa. Szczególnie w przypadku operatorów.

Nie wiem jak działa Play ze światłowodami. Moim zdaniem w sieci krajowej mają dzierżawy. Na ostatniej mili może kładą. Pytanie jak u nich z przygotowaniem oferty i obsługą takich zapytań.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #989850  autor: adziu82
 20 kwie 2018, 12:01
@mixiorek - pytałem Orange, nic nie wiedzą.
Z tego co ja wiem, jakiś papier wędruje po mojej miejscowości i zbierają podpisy chętnych.
Więc może już niebawem coś się ruszy.
Ciekawe, jak będzie wyglądało podłączenie. Nie wiem czy dobrze określę to, ale do głównego punktu ( dwumetrowa skrzynia ) nam 1 km.
Czy tam ewentualnie będę podpinany?
A cena podłączenia? Wiem, że każdy teren i inna cena, ale liczą za metry bieżące czy może inaczej?
Czy gdzieś koło domu, chociaż nie widać coś, co by pozwoliło na podłączenie kabla.
Akurat internet po kablu, to czarna magia dla mnie.
Wybaczcie za OT.
Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2018, 12:16 przez adziu82, łącznie zmieniany 2 razy.

RawStyle
 #989852  autor: marcin19883
 20 kwie 2018, 12:10
Wyszukiwarka UKE słaba jest. Dużo btsów brakuje. Za to dużo pozwoleń na moich zadupiach, Orange będzie robił ludziom światełko za dwa lata
 #989859  autor: p2225
 20 kwie 2018, 13:12
adziu82 pisze:@mixiorek - pytałem Orange, nic nie wiedzą.
Z tego co ja wiem, jakiś papier wędruje po mojej miejscowości i zbierają podpisy chętnych.
Więc może już niebawem coś się ruszy.
Aaaa, Ty mówisz o Lubuskiej Unii Światłowodowej. Będą chodzić ludzie z Orange po domach i zbierać deklaracje i im więcej ich się uda uzbierać, tym chętniej Orange zbuduje sieć w danej miejscowości. Wiele gmin się pod tym podpisało. Sprawdź czy Twoja gmina o tym informuje na swojej stronie. Powinien być też link do deklaracji do wydrukowania i zostawienia w urzędzie bądź wysłania skanu na maila orange. Podłączenie będzie za darmo. https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-d ... 879#U45879

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #989861  autor: adziu82
 20 kwie 2018, 13:18
Tak, o Lubuskiej.
Czyli, jeżeli nie złoże deklaracji teraz, to mogę nie mieć podłączenia za darmo?
Oczywiście, jeżeli Unia da pieniądze na to.
Tak rozumiem z tego co pisałeś na Orange forum.
Widzę, że moja gmina przystąpiła - Przewóz jest :-)
Ciekawe co z tego będzie.
W samym Przewozie, mają miedź do 10 Mb/s, w rzeczywistości 6-7 Mb/s.
U mnie nie ma kabla, tylko radiówka do 6 Mb/s, albo Networx około 40 Mb/s.
Plus L800 1 Mb/s.
Dzięki za info.


Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

RawStyle
 #989862  autor: p2225
 20 kwie 2018, 13:26
Niekoniecznie z pieniędzy UE. Orange ma już tutaj swoje skrzynki z programu Szerokopasmowe Lubuskie, a dołączenie do programu Lubuskiej Unii Światłowodowej zapewne wiązało się z ułatwieniami (a może i z obniżeniem kosztów za wykorzystanie pasa przydrożnego) dla operatora podczas uzyskiwania wszelkich pozwoleń. Tam gdzie Orange wygrało w POPC to będą budować z pieniędzy tego programu, ale jeśli jakiś dom ma już łącze miedziane to nie jest białą plamą, którą trzeba/można podłączyć z tych środków. Ale za to, za jednym zamachem można sąsiednie domy podłączyć po kosztach, bo w pobliżu już kabel jest za pieniądze z POPC. Ponadto Orange chętniej wyłoży własne pieniądze na inwestycję, z której mieszkańcy zadeklarują się korzystać. W jednej miejscowości widziałem plakaty, które zachęcały do składania deklaracji, a w tej wsi są 1-2 domy oznaczone jako "biała plama" na prawie 80 wszystkich.
Najlepiej zgłoś się jak najszybciej.

PS. zgłosiłem moderatorowi żeby wydzielił tą dyskusję do innego tematu. ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #989865  autor: adziu82
 20 kwie 2018, 13:32
Raczej wg mnie wymogi.
Myślałem, że u mnie jak zrobili kolorową kratownice, to dlatego że jest strefa przygraniczna. Ale u Ciebie widać, że chyba malują je ze względu na wymogi.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

RawStyle
 #989869  autor: dagonPL
 20 kwie 2018, 13:39
adziu82 pisze:Raczej wg mnie wymogi.
Myślałem, że u mnie jak zrobili kolorową kratownice, to dlatego że jest strefa przygraniczna. Ale u Ciebie widać, że chyba malują je ze względu na wymogi.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
No jasne, że wymogi. Jeżeli postawili maszt w tak wysoko położonym punkcie względem reszty, musi być to jakoś obwarowane przepisami. Wiem że gdzieś w okolicy jest też miejsce z którego startują lotnie/ motolotnie. Pewnie nie jest to bez znaczenia.

Twitter @FonRuchalFest
 #1027070  autor: iphoneski
 18 paź 2018, 20:34
Postanowiłem odkopać trochę temat i zapytać obecnych użytkowników światłowodu pomarańczowych jak to działa. Mam teraz net i 2 dekodery w UPC ale ostatnio coś się sypie u nich i prawie każdego dnia muszę wyłączać modem z prądu i włączać znowu bo net pada i nikt nie wie dlaczego.
Generalnie chciałbym kupić coś podobnego do tego co mam teraz czyli internet 100 albo 300 mega i do tego 2 dekodery telewizji z podstawowym pakietem, po prostu żeby pooglądać coś bezmyślnie po robocie :)
Jak jest z awaryjnością neta i sprzętu u nich? No i jak z jakością telewizji? Przede wszystkim jak dźwięk? Mam dobry sprzęt audio podłączany do tv i dźwięk ma być dobry a nie jakiś kompresowany syf, akurat pod tym względem UPC wypada nawet dobrze.