DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 13 z 179
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 179
 #989577  autor: grzesk
 18 kwie 2018, 22:07
Temat chyba dobry więc tu napiszę.

Czy HEYAH w czymś jest lepsze czy gorsze od T-Mobile na kartę ? Wiem, wszystko to T-Mobile ale może są różnice w usługach np. VoWiFi czy VoLTE bo lejek 15 Mb/s jest i tu i tu.

Chodzi mi po głowie czy czasem w T-Mobile nie będzie mi lepiej w mojej okolicy a oferta HEYAH jest dla mnie ciekawsza niż TM na kartę (MMSy, z których jeszcze dość intensywnie korzystam).

Mój numer początkowo przez kilka lat był w Erze, później kilka lat w PLAY i ze względu na koszty przeszedłem w zeszłym roku do NJU/Orange. Niby wszystko działa ale mam mieszane uczucia. Jeszcze niedawno PLAY i Orange u mnie działało podobnie choć PLAY lepiej ale bez jakiejś wielkiej różnicy. Od jakiegoś miesiąca PLAY zrobił u mnie w mieście rewolucję i na maszcie, z którego korzysta odpalił wszystkie pasma LTE jakie posiada. Do tego PLUS, też zrobił modernizację T-Mobile ma zgodę na modernizację o nowe pasma a Orange śpi. Jak wysyłam zapytania do Orange czy planują jakąś modernizację bo ostatnio mam coraz większe problemy z zasięgiem a przez to z rozmowami i transferem danych to otrzymuję informację, że planów brak na modernizację w mojej okolicy. Orange i T-Mobile (jak do tej pory) u mnie posiadają tylko G900, U900, U2100 i LTE800. Stąd moje nie do końca zadowolenie z sieci i myśli o teście czegoś innego lub ewentualny powrót do PLAY (ewentualnie RBM).
NJU/Orange trzyma mnie chwilo ze względu na koszty bo mam tam dwa numery w tandemie przez to mogę czasem coś mu wybaczyć ale coraz bardziej mnie to gryzie.
Nie pomaga też świadomość zaszłości historycznych. Orange jako ostani u nas uruchomił UMTS i LTE. LTE chyba dopiero na przełomie 2016/2017 r. a UMTS niewiele wcześniej. Jeśli tak mają być do tyłu to chyba pożegnam się z fajną ofertą na rzecz sieci, która działa sprawniej. Będąc nawet w okolicach nadajników bywa tak, że z internetu nie da się skorzystać. Z PLAY do tej pory technicznie nie miałem problemów a teraz po modernizacji to zostawia w tyle inne sieci.
Sądziłem, że Orange jednak jako większa się będzie działała sprawniej i nie będą osiadali na laurach jak to na razie u mnie wygląda na terenach wokół miejscowości Zelów.
Dlatego ciekawi mnie T-Mobile/HEYAH czy są jakieś zauważalne różnice i jak technicznie na moim terenie, czy jest/będzie lepiej niż Orange/NJU.
 #989586  autor: spotify
 18 kwie 2018, 22:19
Nikt Ci na to odpowiedzi nie da. Kup starter TM i sprawdź jak działa w Twojej okolicy.
Z reguły najlepsi klienci w TM to Ci co mają abo. Na logikę większy priorytet w sieci pewnie bedzie mieć Tmobile na kartę a później submarka Heyah. Ale u Niemców nigdy nie wiadomo.
Co do Orange - to normalne.
Play zaraz też pewnie sie zapcha :)

Możesz również się pochylić w kierunku Plusa z ofertą Plush ;)
 #989618  autor: piotrzet
 19 kwie 2018, 08:23
Od kiedy play ma 4CA? Bo z tego co wiem do tej pory po mimo że na nadajnikach niektórych są 4 pasma było tylko 3CA. Chyba że coś pomyliłem

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989625  autor: grzesk
 19 kwie 2018, 09:14
@marcin19883 tak PLAY ma u mnie komplet pasm i tak nadal się zastanawiam. A to dlatego, że z dobrodziejstw tego BTS skorzystałbym tylko w pracy bo w domu gdzie jestem odalony o jakies 3 - 4 km bez widoczności masztu niewiele mi się zmienia co do zasięgu bo telefon nadal potrafi w niektórych pomieszczeniach wylądować w roamingu choć i tak już jest ciut lepiej i LTE800 jest bardziej zluzowane bo w samym mieście wiecej terminali siedzi na pozostałych pasmach. Po drugie gdybym wiedział, że tak sie sprawy u mnie potoczą (mała mieścinka i wioski wokoło gdzie modernizacje są wielkim wow, zwłaszcza Orange) to bym nie rezygnował a teraz takiej oferty (chodzi o koszty) już nie uzyskam w PLAY bo jestem dla nich w tym momencie nowym klientem, wiec dostane to co z cennika a nie np. to co Ci co przedłużają umowę. Chyba, że RBM to jeszcze można pomyśleć bo cbyba technicznie i usługi te same. Po trzecie to miałbym 2 numery do przeniesienia a takiej oferty jak ma NJU trudno znaleźć.
Stąd dylemat bo PLAY nadgonił technicznie choć w domu niewiele to mi daje a nju oferta i obsługa bez zastrzeżeń ale technicznie znów z tyłu. Nawet teraz jak to piszę to dziwnie sie zachowuję bo jestem jakieś 400 m od nadajnika i raz mam pełny zasięg LTE800 a raz kreskę lub dwie. Jak patrzę w netmonitor to przy pelnym zasięgu łączy się z "antenami" ( nie wiem jak to nazwać bo nie orientuje się jeszcze tak dobrze jak Wy) Orange a w każdym razie na to CID wskazuje a przy kiepskim zasiegu CID jest T-Mobile i to ten sam maszt.

@spotify analizowałem Plus/Plush i tu jest podna sytuacja jak powyżej z PLAY i Orange. W samym mieście jest w miarę ok ale wystarczy, że pojadę te 3 - 4 km do siebie na wioskę a z zasięgiem jest różnie do tego stopnia, że dość często ląduje w 2G a im dalej tym gorzej więc Plusa chwilowo odpuściłem.
 #989768  autor: dt
 19 kwie 2018, 21:50
dt pisze:Nie wiem teraz w którym to newsie czy O czy T-M było podane że przetransferowali 520 PB za cały rok i to było tyle co w Plusie przez 3 kwartały :)
Tak jeszcze wracając do ilości danych znalazłem newsa z Orange. Nawet im trochę dołożyłem bo mieli 450 PB za cały rok.
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oran ... 41111.html
 #989825  autor: Ramirez
 20 kwie 2018, 10:02
marcin19883 pisze:Mi Play łapie z 7km lepiej niż reszta z 5km. A w Planach Play ma nadajnik w odległości 3km odemnie. Będzie się działo Obrazek
U mnie w w planach też jest :smt005 Od 3 lat zezwolenie i nic się nie dzieje. To możesz sobie długo poczekać.
 #990296  autor: iphoneski
 23 kwie 2018, 19:05
Raczej nie, chociaż ich oferta prywatna zła nie jest. To też pokazuje jakiego klienta chce t-mobile. Oni nie szukają karciarzy, którzy za 5 zł chcieliby gwiazdkę z nieba, tylko ludzi, którzy mają pieniądze i nie bedą dla 10 gr przenosić numeru. Ciekawe czy im sie sprawdzi ta taktyka, ja w każdym razie numeru nie przeniosłem, chociaż pan konsultant usilnie namawiał. No i też ciekawi mnie jak za czas jakiś będzie z obciążeniem ich sieci, bo wcześniej byli dość ostrożni z pakietami a ostatnio się rozbrykali chłopcy :)
 #990299  autor: piotrzet
 23 kwie 2018, 19:21
Po ofercie internetu mobilnego domowego widać na razie nie jest źle zobaczymy co dalej. Oferta na ten moment jest bez konkurencyjna trudno żeby za pełny nolimits płacić 20zł

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #990302  autor: iphoneski
 23 kwie 2018, 19:31
No trudno żeby, ale wielu by tak chciało. Właśnie jestem ciekawy rozwoju sytuacji, bo słychać głosy, że net nie jest już taki szybki jak był i ide o zakład, że ludzie, których to dotknęło nie ucieszyli się z takiego obrotu spraw. Też ciekawe jak będzie po całkowitym rozwodzie 1800, kto na tym skorzysta, a kto straci. I z forum już wiemy, że t-m podobają sie nowe maszty play i tam bedą chcieli się wieszać, czyli widzą potrzeby budowania.
 #990307  autor: piotrzet
 23 kwie 2018, 19:45
Jak na razie nie widać tego po speedtestach prędkości jakie były takie są. Co do niektórych lokalizacji wiadomo problem ma każda sieć. Kto zyska a kto straci po rozwodzie w LTE1800 to wiadomo już teraz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #990310  autor: iphoneski
 23 kwie 2018, 19:56
Właśnie bardziej chodzi mi o to czy t-m będzie reagował na takie lokalizacje. Bo jesli kiedyś było szybko, a teraz nie jest to wzrosła liczba użytkowników i być może jest potencjał na dalsze wzrosty, więc trzeba coś zrobić. I pytanie czy bedą robić czy uznają, że przecież net jest, a że nie przekracza 1 mega to już tam trudno, w speedtestach są najlepsi przecież.
  • Strona 13 z 179
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 179
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 179