DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #989506  autor: grzesio0401
 18 kwie 2018, 18:03
Potrzebuję następcy Galaxy S2. Główne założenia:
- cena w okolicy 1000zł(w ostateczności +200zł gdyby było warto)
- kompaktowy rozmiar
- dobra widoczność w pełnym słońcu
- bateria na tyle dobra żeby ciężko było go rozładować w ciągu dnia(np. dzień w górach tj. spotify, podglądanie pozycji z wykorzystaniem gps, kilkanaście zdjęć)
- dobry aparat(w Galaxy S2 na obecne czasy już nie jestem zadowolony)

Proszę o propozycje(choć pewnie przez wymóg małego rozmiaru - szer. do 65mm nie ma w czym wybierać). Iphone wydaje się spełniać wymagania choć nie wiem jak z czytelnością w pełnym słońcu w porównaniu do SuperAmoleda i czy ma jakieś przewagi nad Galaxy A3(oprócz prestiżu :) ) za które się dopłaca ponad 400zł.
 #989514  autor: vonski
 18 kwie 2018, 18:30
Raczej ajfon... Wbrew pozorom na ostrym słońcu ekrany jabłek są bardziej czytelne od AMOLED'ów. Aparat też nieco lepszy.
Ogólnie SE to fajny sprzęt, poza systemem ;P

Tapatalk @ Google Pixel
 #989529  autor: antonio7
 18 kwie 2018, 19:23
Zdecydowanie SE. Aparat lepszy, wyświetlacz IPS, który ma też jakościowo wcale aż tak bardzo nie odstaje od sAMOLED'a, na minus może być jedynie bateria, chociaż szczerze mówiąc ciężko to stwierdzić, z racji tego, iż telefony pracują na zupełnie odmiennych systemach.

Co do innych propozycji w tej cenie - Xperia X Compact, ale tam wsadzony jest o wiele gorszy wyświetlacz, natomiast Soniaki nadrabiają przez dobrą optymalizację baterią. Aparat tam też jest bardzo w porządku. Jeżeli jednak zależy Ci na niezawodności, to najlepszy wybór SE.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989703  autor: FKS_91
 19 kwie 2018, 16:16
Tak jak koledzy wyżej wspomnieni, do Twoich wymagań najlepszy będzie Iphone. Mi też jest troche nie po drodze z jego systemem, ale patrząc na telefony w tym rozmiarze to jest bezkonkurencyjny.
 #989769  autor: grzesio0401
 19 kwie 2018, 21:55
Ok, dzięki i jeszcze pytanie do Iphonea
1. Czy jest odpowiednik Serwer FTP WIFI tj aplikacji która pozwala na dostęp na pc do folderów na telefonie przez wifi. Włączam aplikację i mogę przeglądać w eksploratorze windows zawartość telefonu
2. Czy można wyciągnąć kilka kontaków na pulpit lub inny sposób na dzwonienie do wybranych kontaktów jednym naciśnięciem
3. Czy działa Androzic lub inna aplikacja do korzystania z własnych map w ozf2, ozfx3
4. Jak jest z ochorną wyświetlacza na zarysowania
 #989822  autor: vonski
 20 kwie 2018, 09:21
1. AFAIK tylko po jaiblreaku, ale głowy nie dam. Ajfony generalnie nie dają dostępu do systemu plików, a wyłącznie do multimediów.
2. Tak.
4. Jak wszędzie :) Chcesz mieć pewność- naklej folię/szkło. W SE jest to o tyle proste, że ekran jest płaski.
 #989893  autor: Lawrence72
 20 kwie 2018, 18:21
Iphone SE będzie lepszym wyborem pod każdym względem. Co do systemu przez wiele lat korzystałem z iPhone i nie ma się doczego przyczepić. System iOS jest prosty
i intujcyjny w obsłudze. Wizualnie też prezetnuje się lepiej niż konkurencja, wiec jest to tak naprawdę kwestia przyzwyczajenia.
 #989896  autor: iphoneski
 20 kwie 2018, 19:13
Mam SE i szczerze polecam, bateria po 2 latach używania bez zmian, cieżko go w 1 dzień rozładować, ja od rana używam i mam 50% jeszcze, ale na małym podświetleniu. Aparat ok, może nie jak najnowsze galaktyki, ale zdjęcia bardzo ładne wychodzą. No i jak tryb oszczędzania energii włączysz to 2 dni ci pociągnie, a telefon nie jest praktycznie ograniczany jak to bywa czasem w androidzie przy takich trybach.
 #989998  autor: grzesio0401
 21 kwie 2018, 19:56
No i jestem prawie zdecydowany na se, czy jest sens czekać na SE2 chyba do czerwca żeby SE taniał, czy będzie taniał, czy może wycofają ze sprzedaży, czy są na se jakieś promocje. Moim pierwszym smartfonem był od nowości Galaxy S2 i przez te 6 lat nie działo się z nim absolutnie nic złego, nadal jestem z niego zadowolony a zmieniam ze względu na szybkość, stary system. Jak sądzicie czy SE też by pozwolił na bezproblemowa pracę przez 6-7 następnych lat, jakie jest wasze zdanie na podstawie np iphone 5. Używa ktoś jeszcze i jest w miarę zadowolony na dzień dzisiejszy? Jak takie aplikacje jak Mapy Google do GPS, Yanosik, Stocard, Dropbox, Office Lens, Messeneger, Spotify, Youtube, Chrome, WP Pilot, TuneInRadio, Wykop, Olx, HereMaps, Mapa Turystyczna działają dziś na IPhone 5?
 #990012  autor: Eragon
 21 kwie 2018, 21:46
Ja jestem zdania że na 6-7 lat... to Ci nie pozwoli. W sensie że, o ile nie będziesz aktualizować... Ale wtedy z kolei appki mogą nie działać. Sporo wymagasz ;)
Pod tym względem Android lepszy - możesz go reanimować na milion sposobów dopóki sprzęt technicznie daje radę.

:smt006
 #990014  autor: antonio7
 21 kwie 2018, 21:54
Jeśli zależy Ci na bezproblemowym korzystaniu ze sprzętu na okres powyżej trzech lat to iphone nie będzie dla Ciebie dobrą opcją.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?