DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #989564  autor: Sodarr
 18 kwie 2018, 21:38
Witam, po 3 latach Sony Z3 compact mojej dziewczyny zaczyna sie psuć. Główne priorytety to:
dobra bateria
bardzo dobry aparat
wyswietlacz max 5 cali
Ram 3/4 gb
Pamięć wbudowana 32 gb lub więcej
Zdecydowanie android
Budżet 2200 +/- 100 zł
Głównym telefonem na ktory patrzy jest Sony XZ compact, ale inne telefony tez z chęcią rozpatrzymy. Co poleciacie jeszcze i dlaczego?
 #989572  autor: vonski
 18 kwie 2018, 21:56
Do 5 cali to już praktycznie nic innego nie ma... Ciut powyżej jest jeszcze stary ale jary S7, albo Huawei P10/Honor 9.
Patrząc na to co wyrabiają producenci czas zacząć hodować dłuższe palce...
 #989594  autor: antonio7
 18 kwie 2018, 22:35
Sodarr pisze:Witam, po 3 latach Sony Z3 compact mojej dziewczyny zaczyna sie psuć. Główne priorytety to:
dobra bateria
bardzo dobry aparat
wyswietlacz max 5 cali
Ram 3/4 gb
Pamięć wbudowana 32 gb lub więcej
Zdecydowanie android
Budżet 2200 +/- 100 zł
Głównym telefonem na ktory patrzy jest Sony XZ compact, ale inne telefony tez z chęcią rozpatrzymy. Co poleciacie jeszcze i dlaczego?
A ja bym się poważnie na jej miejscu zastanowił nad Iphonem 7. Spoko aparat, o wiele lepszy system od Andka - jak dla mnie bardziej intuicyjny. O szybkości działania i optymalizacji już nie wspomnę. Na minus bateria, ale jest to do przeżycia.

A jeśli już uparcie zostajemy przy androidzie, to nie pozostaje mi nic innego jak polecić XZ1 Compact.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989616  autor: vonski
 19 kwie 2018, 07:51
antonio7 pisze:o wiele lepszy system od Andka
No pewnie, a jakie ma ikonki zaje**ste :)
 #989634  autor: JanPet
 19 kwie 2018, 09:31
Jeśli jej się podoba iphone to bierz. Słaby system, słaba specyfikacja, cena wysoka, no ale o gustach się nie dyskutuje.
 #989672  autor: antonio7
 19 kwie 2018, 12:48
JanPet pisze:Jeśli jej się podoba iphone to bierz. Słaby system, słaba specyfikacja, cena wysoka, no ale o gustach się nie dyskutuje.
Rly? Oceniasz specyfikacje na IOS porownujac do androidowej? Tak dla Twojej informacji, tam nie potrzeba minimu 4 gb ramu, aby urzadzenie plynnie funkcjonowalo. Cena jest jaka jest, fakt dosyc wysoka jak na polskie warunki, ale placi sie za jakosc. No i w 70 % przypadkach jestesmy w stanie otrzymac przy awarii urzadzenia, calkowicie odnowiona wersje, jesli takowy model oddajemy do autoryzowanego serwisu.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989704  autor: FKS_91
 19 kwie 2018, 16:26
Sprawa systemu to zależy od gustu, aplikacji jakie są potrzebne. Ja, że bardziej preferuję andka to mogę polecić już wspomnianą wcześniej S7 i P10, które mają 5.1"
 #989715  autor: Maciej Loret
 19 kwie 2018, 17:56
antonio7 pisze: Rly? Oceniasz specyfikacje na IOS porownujac do androidowej? Tak dla Twojej informacji, tam nie potrzeba minimu 4 gb ramu, aby urzadzenie plynnie funkcjonowalo.
Moja odpowiedź będzie stronnicza. Posiadam telefon z Androidem prywatnie oraz służbowego iPhone'a (prosiłem o ponad 2-krotnie tańszego Samsunga S7, ale polityka firmy na to nie pozwala (sic!)). O ile poruszanie się w prywatnym telefonie nie sprawia większych trudności (ale to może być przyzwyczajenie po innych Androidach i Windows Phone), to już zrobienie czegoś w iPhonie sprawia problemy. Dlaczego nie mogę przygotować swojego pulpitu, tak bym miał wszystkie informacje na pierwszym ekranie? Dlaczego stworzenie swojego dzwonka zajęło mi prawie godzinę? Dlaczego po 15 minutach poddałem się próbując wgrać do telefonu aktualizację do nawigacji (nie miałem pendrive'a)? W Androidzie takie rzeczy nie są trudne do przeskoczenia...
Dodam, że nigdy mój telefon nie miał 4GB, ważniejsza chyba jest różnica wolnej pamięci, która pozostaje, gdy rozgości się system operacyjny. U mnie jest to bodaj 700MB i działanie kilku/nastuprogramów jednocześnie, w tym przeglądarki z 20-30 zakładkami.
antonio7 pisze: Cena jest jaka jest, fakt dosyc wysoka jak na polskie warunki, ale placi sie za jakosc. No i w 70 % przypadkach jestesmy w stanie otrzymac przy awarii urzadzenia, calkowicie odnowiona wersje, jesli takowy model oddajemy do autoryzowanego serwisu.
Cena jest raczej kosmiczna, ale w końcu pomiędzy samochodami za 100k i 1000kPLNów różnicy w ilości kół i kierownicy zwykle nie ma...
Odnośnie serwisu - ja z pewnego serwisu jednego koreańskich producentów jestem bardzo zadowolony (tzn. szybkość reakcji i naprawy, podejście proklienckie, bo sposób kontaktu raczej przedpotopowy).

Naprawdę trudno mi znaleźć jakieś zalety iPhone'a, nawet gdyby kosztował poniżej 1,5kPLNów jak mój telefon z Androidem... Rozumiem oczywiście tzw. prestiż, posiadanie ekosystemu Apple'a, itp pierdoły... Na pewno są jakieś zalety Iphone'a a ja ich nie zauważam albo jestem zbyt uprzedzony do niego.
Jakość? Nie widzę żadnej różnicy w stosunku do swojego telefonu a Androidem (ubiegłoroczny flagowiec)

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #989719  autor: Lawrence72
 19 kwie 2018, 18:04
A iPhone SE ? Ekran 4 cale i aktualnie nic mniejszego raczej już nie znajdziesz.
Poza tym idac w druga stronę proponowałbym Huaweia P10 - ekran o przekątnej 5,1 wiec minimlanie przekracza przedział ale myślę że jeszcze do zaakceptowania :). Za ok. 1600 do wyjęcia w sferisie i wymiarowo prezentuje się nie najgorzej wiec będzie raczej poręczny w użytkowaniu.
 #989729  autor: antonio7
 19 kwie 2018, 18:55
Maciej Loret pisze:
antonio7 pisze: Rly? Oceniasz specyfikacje na IOS porownujac do androidowej? Tak dla Twojej informacji, tam nie potrzeba minimu 4 gb ramu, aby urzadzenie plynnie funkcjonowalo.
Moja odpowiedź będzie stronnicza. Posiadam telefon z Androidem prywatnie oraz służbowego iPhone'a (prosiłem o ponad 2-krotnie tańszego Samsunga S7, ale polityka firmy na to nie pozwala (sic!)). O ile poruszanie się w prywatnym telefonie nie sprawia większych trudności (ale to może być przyzwyczajenie po innych Androidach i Windows Phone), to już zrobienie czegoś w iPhonie sprawia problemy. Dlaczego nie mogę przygotować swojego pulpitu, tak bym miał wszystkie informacje na pierwszym ekranie? Dlaczego stworzenie swojego dzwonka zajęło mi prawie godzinę? Dlaczego po 15 minutach poddałem się próbując wgrać do telefonu aktualizację do nawigacji (nie miałem pendrive'a)? W Androidzie takie rzeczy nie są trudne do przeskoczenia...
Dodam, że nigdy mój telefon nie miał 4GB, ważniejsza chyba jest różnica wolnej pamięci, która pozostaje, gdy rozgości się system operacyjny. U mnie jest to bodaj 700MB i działanie kilku/nastuprogramów jednocześnie, w tym przeglądarki z 20-30 zakładkami.
antonio7 pisze: Cena jest jaka jest, fakt dosyc wysoka jak na polskie warunki, ale placi sie za jakosc. No i w 70 % przypadkach jestesmy w stanie otrzymac przy awarii urzadzenia, calkowicie odnowiona wersje, jesli takowy model oddajemy do autoryzowanego serwisu.
Cena jest raczej kosmiczna, ale w końcu pomiędzy samochodami za 100k i 1000kPLNów różnicy w ilości kół i kierownicy zwykle nie ma...
Odnośnie serwisu - ja z pewnego serwisu jednego koreańskich producentów jestem bardzo zadowolony (tzn. szybkość reakcji i naprawy, podejście proklienckie, bo sposób kontaktu raczej przedpotopowy).

Naprawdę trudno mi znaleźć jakieś zalety iPhone'a, nawet gdyby kosztował poniżej 1,5kPLNów jak mój telefon z Androidem... Rozumiem oczywiście tzw. prestiż, posiadanie ekosystemu Apple'a, itp pierdoły... Na pewno są jakieś zalety Iphone'a a ja ich nie zauważam albo jestem zbyt uprzedzony do niego.
Jakość? Nie widzę żadnej różnicy w stosunku do swojego telefonu a Androidem (ubiegłoroczny flagowiec)
Bo wygodę korzystania z Iphone'a poznasz dopiero wtedy jak połączysz go z Macbookiem - wtedy on może posłużyć Ci do pracy. W innym wypadku, jest wiele innych telefonów na Androidzie, które lepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Akurat pamięć RAM ma bardzo duże znaczenie w połączeniu z procesorem bo odpowiada za sprawne korzystanie z urządzenia, bez zacinek. Odczujesz dopiero wtedy, gdy będziesz miał już troszeczkę zapchanej pamięci ROM lub dodatkowo jeszcze karty pamięci, ewentualnie sporą ilość włączonych jednocześnie aplikacji, przy wymagających grach itp.

Włącz jakąś grę i spróbuj poprzeglądać internet, dopiero wtedy zobaczysz co to znaczy pamięć RAM i procesor w Androidzie.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989766  autor: Sodarr
 19 kwie 2018, 21:47
No właśnie myślałem moze P10 ale jednak za duży, sam posiadam Honor 8 i dziewczyna stwierdziła ze za duży jest dla niej więc raczej wybierzmy juz tego XZ1 compact, co prawda jest jeszcze XZ2 compact ale juz troszkę za dużo pieniędzy. Dziękuje wszytskim za pomoc, temat można zamknąć :)