DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #988035  autor: tumilok
 09 kwie 2018, 16:51
Witam,
przeglądnąłem już tyle smartfonów, że sam się w tym wszystkim gubię i dlatego zwracam się z prośbą o małą radę w sprawie wyboru nowego telefonu.
Budżet maksymalny to 1200 zł. Najważniejsze jest to, żeby wszystko płynnie śmigało. Moim poprzednim telefonem był Xiaomi Redmi 3 i wydaje mi się, że jego 2gb ramu po prostu nie wyrabiało.

Zamieszczę poniżej kilka propozycji, na które sam wpadłem
- iPhone SE
- Xiaomi Redmi Note 4 4/64
- Xiaomi Mi A1 4/64
- Xiaomi Redmi 5 Plus 4-gigowy

Dodatkowo na GearBeście zauważyłem, że można dorwać w dobrej cenie Honora 8, Vernee Mix 2 (chińskie, ale wygląda chyba bardzo dobrze pod względem parametrów) czy Xiaomi Mi Note 2

Dodatkowo widziałem, że da się znaleźć w tej cenie używanego Samsunga s6

Ktoś mógłby powiedzieć, co jest tutaj najlepszym wyjściem? Z pcozątku byłem zdecydowany na któreś z tych Xiaomi, które wymieniłem, ale zatrzęsienie ofert na GearBest spowodowało, że już sam nie wiem. iPhone SE też wydaje się kuszącą opcją, choć sam nie wiem dokładnie jak to jest z tą przewagą telefonów Apple, bo sam nie korzystałem nigdy z iOS.

Dzięki za pomoc ;)
 #988038  autor: harys
 09 kwie 2018, 17:14
iPhone se 4 cale, mi note 2 ma 5,7. Serio nie masz żadnych innych kryteriów oprócz ceny zakupu? :)
 #988040  autor: FKS_91
 09 kwie 2018, 17:34
Powiem Ci że już w polskim sklepie znajdziesz Honora 8 poniżej 1k. Ja bym się skłaniał ku temu smartofonowi. Dużym plusem Xiaomi Mi A1 jest czysty android, ale za to aparat jest słabszy niż w Honorze.
 #988041  autor: tumilok
 09 kwie 2018, 17:37
Telefon raczej ma wystarczyć do standardowych rzeczy: dzwonienie, SMS, Facebook, internet, zrobienie względnie ładnego zdjęcia. Najważniejsze, żeby płynnie chodził, bo wspomniany poprzednik Redmi 3 pod koniec żywota zamulał mocno, stąd te propozycje z 4gb ramu, które przedstawiłem. Płynność działania chyba e tym wszystkim byłaby najważniejsza
Telefon nie jest dla mnie, lecz dla szwagierki i z tego co z nią rozmawiałem to myślała nad którymś z dwójki MiA1 (pl dystrybucja ok. 800zl)i MiNote 2(gearbest 1010,-) ale inne propozycje też chciała rozważyć.
 #988054  autor: Eragon
 09 kwie 2018, 18:44
Pamiętaj że do Redmi 3 można było też wgrać inny soft, to śmigałby dalej dobrze.

Wybór istotnie jest ogromny. Jeśli chodzi o Xiaomi to osobiście pronowałbym spojrzeć na MiNote 3 jak nawet Mi6. Na GB przy tych wszystkich kuponach,promocjach, cebulach..można kupić je za naprawdę dobrą cenę.

:smt006
 #988057  autor: aureel
 09 kwie 2018, 18:55
1. Słusznie kol. harys zauważył, że wspomniałeś wręcz o dwóch biegunach rozmiarowych. Zwłaszcza jeśli telefon nie jest dla Ciebie to może warto to uściślić....
2. Niestety - jeśli ma robić względnie dobre zdjęcia to xiaomi w tym budżecie będą o krok do tyłu.
3. iPhone SE będzie miał świetne zdjęcia i będzie płynie działać - pytanie czy bezboleśnie przejdzie przesiadka na iOS - czy nie będzie brakowało jakiejś "akurat-dla-niej-ważnej" appki
4. Sam postawiłem przy wyborze telefonu dla siebie kryterium 4GB - niemniej ja mocno tyram telefon - w tym wypadku do dzwonienia, SMS, Facebook, internet, zdjęcia - wystarczy spokojnie 3GB (chociaż zawsze powiem że lepiej wincyj ramu! WINCYJ!) - co otwiera Ci inne możliwości.

Honor jest dobrym kierunkiem - jak Huawei. Jeśli uprzecie się na 4GB ramu - mogę polecić Mate 10 Lite. smukły, wygodny mimo że duży ekran, 4GB ramu, przyzwoite fotki- robi robotę. ale zakłądając mniej ramu co w opisywanych warunkach raczej wystarczy to spokojnie i taniej P10 Lite. Albo Nokia 6 - też ładna i z czystym andkiem - i raczej długim i pewnym wsparciem googla
 #988399  autor: antonio7
 11 kwie 2018, 20:37
aureel pisze:1. Słusznie kol. harys zauważył, że wspomniałeś wręcz o dwóch biegunach rozmiarowych. Zwłaszcza jeśli telefon nie jest dla Ciebie to może warto to uściślić....
2. Niestety - jeśli ma robić względnie dobre zdjęcia to xiaomi w tym budżecie będą o krok do tyłu.
3. iPhone SE będzie miał świetne zdjęcia i będzie płynie działać - pytanie czy bezboleśnie przejdzie przesiadka na iOS - czy nie będzie brakowało jakiejś "akurat-dla-niej-ważnej" appki
4. Sam postawiłem przy wyborze telefonu dla siebie kryterium 4GB - niemniej ja mocno tyram telefon - w tym wypadku do dzwonienia, SMS, Facebook, internet, zdjęcia - wystarczy spokojnie 3GB (chociaż zawsze powiem że lepiej wincyj ramu! WINCYJ!) - co otwiera Ci inne możliwości.

Honor jest dobrym kierunkiem - jak Huawei. Jeśli uprzecie się na 4GB ramu - mogę polecić Mate 10 Lite. smukły, wygodny mimo że duży ekran, 4GB ramu, przyzwoite fotki- robi robotę. ale zakłądając mniej ramu co w opisywanych warunkach raczej wystarczy to spokojnie i taniej P10 Lite. Albo Nokia 6 - też ładna i z czystym andkiem - i raczej długim i pewnym wsparciem googla
Nokia 6 byłaby spoko, ale na dłuższą metę połączenia tak słabego procka z taką ilością RAM to strzał w kolano.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #988699  autor: gramacz
 13 kwie 2018, 13:23
w tej kwocie nie musisz kupować budżetowych serii redmi, kum coś z MI, np Xiaomi MI NOTE 3 6GB + 64GB za 1006 złotych, albo bezramkowy Sharp Aquos S2 z kamerą w ekranie, tak jak w Iphone X.
Co kilka dni jest super promka na niego, do wyrwania za 600 zł, wersja 64GB
https://telchina.pl/kupony-rabatowe-ali ... ml#p382439

Obrazek
 #988777  autor: antonio7
 13 kwie 2018, 20:05
A sharpa to kto mu naprawi jak coś, mają w PL jakiś autoryzowany serwis?
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018, 20:06 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Ludzie, nie cytujmy całych postów jeden pod drugim i to jeszcze z obrazkami...

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #988787  autor: harys
 13 kwie 2018, 21:06
Nawet jak mają to jak kupi w Chinach to i tak mu nie naprawią. Do tego na dzisiaj ten telefon nawet nie ma normalnego języka polskiego
 #988802  autor: Lawrence72
 13 kwie 2018, 23:34
Raczej odrzuciłbym jabłko ze względu na małą przekątną ekranu - 4cale to trochę za mało do komfortowego użytkowania.
Mi A1 cenowo prezentuje się dobrze ale ma tez kilka minusów np. brak szybkiego ładowania. Warto rozglądnąć się nad jakąś alternatywą w tej cenie choćby nawet Honor 8.
 #989573  autor: vonski
 18 kwie 2018, 21:57
Dobry aktywny czytnik palucha to złoto i znakomite udogodnienie.
Aktywny czyli taki który działa od razu po przyłożeniu palca, bez naciskania czy innego wzbudzania.
 #989587  autor: Eragon
 18 kwie 2018, 22:21
vonski pisze:Dobry aktywny czytnik palucha to złoto i znakomite udogodnienie.
Aktywny czyli taki który działa od razu po przyłożeniu palca, bez naciskania czy innego wzbudzania.

Sądzę że koledze chodziło raczej o ich wygląd i umiejscowienie - bo to, doskonale rozumiem.
Mnie też odrzuca wielka kropka na plecach, na piękno telefonu to nie wpływa. No i na pleckach...
Ale każdy ma swoje preferencje. Ja tam w Mi5 mam jeden z najlepszych czytników na świecie, pod każdym względem ;p

A jeśli jednak pytanie było techniczne - to skąd takie podejście? Spotkałeś się z opiniami że coś nie tak? Nie wiem jak z Lenovo, ale na Mi nikt nie narzekał... przynajmniej się nie spotkałem z tym.

:smt006
 #989590  autor: Loczekzmc
 18 kwie 2018, 22:26
Nie chce wzbogacać bazy danych swoja osobą :D
Z tego co widzę ten Lenovo to porządny telefon w tej cenie, ma jakąś znaczną wadę ?

Obrazek
 #989660  autor: aureel
 19 kwie 2018, 11:08
P2 od jakiegoś czasu ma mój dobry znajomy. Jest zadowolony a miał wcześniej S7Edge (w którym niestety niemal samoistnie strzelił wyświetlacz)
Główne kryterium wyboru - bateria - robi robotę.
 #990123  autor: harys
 22 kwie 2018, 14:35
gramacz pisze:
harys pisze:Nawet jak mają to jak kupi w Chinach to i tak mu nie naprawią. Do tego na dzisiaj ten telefon nawet nie ma normalnego języka polskiego
Jest android 8 z j, polskim
https://telchina.pl/sharp-aquos-s2-t364 ... ml#p383540
Już jest. Wtedy nie było. Wszystko działa?
 #990179  autor: kokos-
 22 kwie 2018, 22:33
Przy P2 aparat jest slaby. Ale dostal aktualke do nugata.