DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #989191  autor: beysha
 16 kwie 2018, 18:12
Witam. Jestem tutaj na forum nowa. Od jakiegoś czasu planuje zakupić nowy telefon. Chciałabym, aby telefon miał/posiadał:
- Dobrą, pojemną baterię,
- Czytnik linii papilarnych (wiem, że dla nie których może być to nie potrzebny bajer, ale mi na nim zależy),
- Dobry aparat,
- Dużo wbudowanej pamięci,
- W miarę wydajny,
- Mój budżet to 800 złotych, góra 900 złotych.

Rozglądałam się po różnych stronach i myślę nad zakupem Xiaomi Redmi Note 4, ale nie wykluczam innych modeli. Nie znam się na telefonach, więc proszę was o pomoc. Jeśli chodzi, gdzie chcę kupić to chcę telefon kupić w sklepie stacjonarnym jakieś sieciówki np. Euro.
 #989215  autor: Eragon
 16 kwie 2018, 19:30
Do XRN 4 dorzuciłbym Mi A1. Nieco gorsza bateria, ale lepsze wsparcie producenta oraz aparat.

:smt006
 #989217  autor: antonio7
 16 kwie 2018, 19:33
beysha pisze:Witam. Jestem tutaj na forum nowa. Od jakiegoś czasu planuje zakupić nowy telefon. Chciałabym, aby telefon miał/posiadał:
- Dobrą, pojemną baterię,
- Czytnik linii papilarnych (wiem, że dla nie których może być to nie potrzebny bajer, ale mi na nim zależy),
- Dobry aparat,
- Dużo wbudowanej pamięci,
- W miarę wydajny,
- Mój budżet to 800 złotych, góra 900 złotych.

Rozglądałam się po różnych stronach i myślę nad zakupem Xiaomi Redmi Note 4, ale nie wykluczam innych modeli. Nie znam się na telefonach, więc proszę was o pomoc. Jeśli chodzi, gdzie chcę kupić to chcę telefon kupić w sklepie stacjonarnym jakieś sieciówki np. Euro.
W Xiaomi mamy coś za coś - super parametry jak na taką cenę, ale robiąc nim zdjęcia to instagrama nie zawojujesz. Musisz zdecydować co wolisz poświęcić - aparat kosztem reszty, czy na odwrót, jeżeli chodzi o ten przedział cenowy.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989258  autor: Kozik_7X
 16 kwie 2018, 23:01
Wydaje mi się że ta Mi A1 byłaby i tak najlepszym wyborem tutaj, za 809 zł widzę że już można ją dostać za 810 zł w internetowych sklepach jak siglo czy sferis. Euro ma go niestety za tysiaka, oficjalna dystrybucja, więc trochę bez sensu dokładać 200 zł.
Albo dołożyć jeszcze 50 zł i wziąć P10 Lite.
Do 1000 zł byłby trochę większy wybór.
 #989378  autor: Lawrence72
 17 kwie 2018, 21:01
Moim zdaniem w tej cenie wybór ogranicza się do Mi A1: ekran 5,50", 4GB + Snapdragon 625. Największym minusem do którego można się przyczepić to brak szybkiego ładowania co ogromnie
ułatwia codzienne użytkowanie, skracając czas potrzebny do naładowania telefonu.
 #989419  autor: vonski
 18 kwie 2018, 09:07
Na papierze wygląda bardzo dobrze, ale to egzotyka, więc mało kto testował. No i ZTE zawsze miały dupiato dopracowany soft....
 #989423  autor: Loczekzmc
 18 kwie 2018, 09:19
Ja to osobiście szukam coś ciut lepszego od RN4 do 1000zł.
Widziałem że dużo osób poleca LeTv Cool 1, jakieś wrażenia ?
Do worka jeszcze AGM X1 :D
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2018, 09:23 przez Loczekzmc, łącznie zmieniany 2 razy.

Obrazek
 #989424  autor: komanch
 18 kwie 2018, 09:19
A powiedzcie mi, mam Xiaomi Redmi 4 Prime, chcę kupić drugi coś podobnego, wybrać jeszcze raz ten sam czy model Mi A1?
 #989428  autor: Eragon
 18 kwie 2018, 09:30
komanch pisze:A powiedzcie mi, mam Xiaomi Redmi 4 Prime, chcę kupić drugi coś podobnego, wybrać jeszcze raz ten sam czy model Mi A1?

Tego samego modelu już nie wybierzesz bo nie ma go w sprzedaży ani innego podobnego jakościowo w 5 calach.
Więc albo dokładasz do Mi6 jeśli chcesz 5,2" albo no właśnie wybieraj z większych (jeśli chodzi o Xiaomi). MiA1 będzie sporym krokiem do przodu.

:smt006
 #989430  autor: komanch
 18 kwie 2018, 09:53
Eragon pisze:MiA1 będzie sporym krokiem do przodu.
Dzięki jeśli faktycznie tak jest to się cieszę.
Nawet nie wiedziałem że już nie dostanę Redmi 4 Prime.
 #989437  autor: harys
 18 kwie 2018, 10:28
vonski pisze:Na papierze wygląda bardzo dobrze, ale to egzotyka, więc mało kto testował. No i ZTE zawsze miały dupiato dopracowany soft....
Ta Nubia jest spoko. Soft dziala ok, choć o ile dobrze pamiętam był oparty na 6.0.
Fajny oled, jakość wykonania lepiej niż w serii redmi, aparat lepszy niż w rn4 ale też tyłka nie urywa, ale za 6 stówek warto. Tylko gabarytowo jest spory, coś jak mi a1
 #989455  autor: Loczekzmc
 18 kwie 2018, 12:15
Co byście polecili do 1000zł +/- ?
Telefon głównie do internetu, yanosik.
Ekran 5 -5,5' max - ale preferuję mniejsze.
Zależy mi na płynności, nie zawieszaniu się oraz dobrej baterii.

Obrazek
 #989512  autor: Lawrence72
 18 kwie 2018, 18:29
Xiaomi mi A1 lub Honor 8. A1 będzie dobrym wyborem pod względem wydajności i optymializacji systemu.
Z kolei "ósemka" mocno potaniała i jest do wyjęcia poniżej 1k w wielu sklepach typu Sferis. Na plus tutaj przed wszystkim dobrej jakości aparat.