DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 11 z 179
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 179
 #988902  autor: spotify
 14 kwie 2018, 20:21
iphoneski pisze:Ale te rankingi też pokazują, że sieci, która byłaby dużo lepsza albo gorsza od reszty nie ma, bo różnica między pierwszym a ostatnim miejscem pobierania danych to 2 Mb/s.
To jest właśnie przykład jak ludzie lubią siebie oszukiwać i nie chcą wyjść na przysłowiowego "głupka".
Brakuje wielu krytycznego podejścia do tego co kupują, tylko wolą się oszukiwać, że dobrze wybrali.
harys pisze:Ah te zapchane l1800 Plusa :)
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Co nie świadczy o tym, że jest trochę lepiej. Mimo wszystko nawet jak wystawią całe swoje armaty w postaci pasm, szkielet na dzień dzisiejszy nie wyrabia i tu jest pies pogrzebany. Play i Orange sie zapychają ilością użytkowników i różnej maści promocjami z GB. Plus i TM mają zdecydowanie mniej ludzi z tym, ze TMobile ma zdecydowanie pojemniejszy i wydajniejszy szkielet. Plus ma zasoby ale musiałby dzisiaj cały szkielet przebudować a znając p. Zębatego - kasą na to nie sypnie.
Patryk7588 pisze:Warte. :-)
Różowy spada na 3 miejsce.
Komuś dziś serce pęknie. ;-)
Warte to jest zauważyć, że zachowujesz się trochę nie dojrzale. Po pierwsze, jesteś starym wyjadaczem na forum. Po drugie, dobrze wiesz, że obecnie o wiele szybciej padnie Plus jak TMobile, bo technicznie Niemcy są daleko z przodu. Plus nadal skąpi kasy i w tym jest problem.
A po trzecie ten ranking można o kant D potłuc. Wystarczy sprawdzić jak oni sprawdzają jakość połączeń. Przejrzałem dla swojego miasta oraz okolic i wiem, gdzie do dzisiaj żadna sieć nie ma tam zasięgu albo ma duży problem. Co się okazuje do wyników z tych miejsc średnia dla Play i Tmobile była liczona a dla Plusa i Orange nie. Więc później masz wynik, gdzie większość pomiarów jest w miejscach dobrego zasięgu, że w mojej okolicy Plus i Orange zdecydowanie wygrywają. Co nie jest prawdą.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 20:27 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #988905  autor: Mixiorek
 14 kwie 2018, 20:29
Przepraszam - ja w kwestii formalnej. Nie nudzi Was trzeci (a może więcej?) nick tej samej osoby? Przecież na kilometr wiadomo kto to jest. Powraca na forum raz na kwartał z nowym nickiem.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #988906  autor: spotify
 14 kwie 2018, 20:31
marcin19883 pisze:Ja muszę trochę powiedzieć o Orange u mnie na Kaszubach.
.
Nie wiem o jakich Kaszubach piszesz. Mam trochę rodziny w okolicach Miastka. I Jak Orange ma tam gorszy zasięg to ja Cię przepraszam. Obciążenie wynika z usług łączonych w Orange, gdzie ludzie biorą nawet ze względu na słaby net na miedzi od Neo. Wielu ludzi się przejechało na mobilnym Plusa, który się reklamował jako alternatywa. Rzucili się głodni a później wszystko pozapychali.
Ponadto na Kaszubach od wielu lat rządził zasięgiem TMobile (jako Era). Do dzisiaj Plus zasięgowo jest tam najsłabszy.
 #988908  autor: habish
 14 kwie 2018, 20:41
Rankingi mam w tyłku, nie interesują mnie wcale, różnice między operatorami to kilka Mbps.


Wymoderowano. Morvius

P.S.
Czy można choć jeden dzień przeżyć bez docinek i prywatnych jakichś wywodów?

Nie, halset nie ma takiego samego IP jak spotify. I konto było zakładane z innego maila. To już w gwoli ścisłości. Proponuje skończyć te wojenki i wrócić do dyskusji XXI wieku.
 #988924  autor: w12
 14 kwie 2018, 21:12
Już cwaniaki wycięli.
Nawet nie warto nic pisać bo zaraz wszystko wyrzucają.


Wyrzucam to, co nie dotyczy dyskusji lub w sposób ironiczny ma dotknąć drugą osobę. Można po prostu napisać " nie, mylisz się. jest tak i tak". Kwestia podejścia. Morvius

Forum w ostatnim okresie strasznie się pogorszyło. Zmiany na wielki minus.

Ponieważ ktoś w końcu zaczął zwracać uwagę na samowolkę? To nie pastwisko dla dzikich mustangów. Morvius ;)

Żałocha.

No nie wydaje mi się. Morvius
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 21:39 przez Morvius, łącznie zmieniany 3 razy. Powód: Edycja zablokowana. Powód: wyczerpana dyskusja.

https://www.youtube.com/watch?v=y1xfTfy3gwQ
 #988926  autor: habish
 14 kwie 2018, 21:17
Nigdy nie byłem przesadnie złośliwy czy też w stanie wojenki z Halsetem.


Rozumiem, nie zmienia to faktu, że warto postawić się czasem na miejscu drugiej osoby i zastanowić czy to co napisałem na pewno powinienem wrzucić. Ja wiem, Internet, anonimowość itd. ale mamy tu sobie pomagać. Morvius

P.S.
halset spotify i viggen to trzej różni użytkownicy piszący z trzech różnych IP i trzech różnych adresów mailowych wskazujących na zupełnie inne imiona i nazwiska. Skonsultowane z administratorem głównym. Jest to oficjalne stanowisko. Morvius
 #988934  autor: marcin19883
 14 kwie 2018, 21:39
spotify pisze:
marcin19883 pisze:Ja muszę trochę powiedzieć o Orange u mnie na Kaszubach.
.
Nie wiem o jakich Kaszubach piszesz. Mam trochę rodziny w okolicach Miastka. I Jak Orange ma tam gorszy zasięg to ja Cię przepraszam. Obciążenie wynika z usług łączonych w Orange, gdzie ludzie biorą nawet ze względu na słaby net na miedzi od Neo. Wielu ludzi się przejechało na mobilnym Plusa, który się reklamował jako alternatywa. Rzucili się głodni a później wszystko pozapychali.
Ponadto na Kaszubach od wielu lat rządził zasięgiem TMobile (jako Era). Do dzisiaj Plus zasięgowo jest tam najsłabszy.
Tu się zgodzę, rządzi T-MOBILE, ale w 2g/3g. Nic więcej. LTE jeszcze w wielu miejscach nie ma do dziś od długich lat. Za to gdzie Play postawi nadajnik, to już ma wszystko i to z mocnym zasięgiem.
 #988950  autor: spotify
 14 kwie 2018, 23:20
@marcin19883
Traktujesz sieć regionalnie a nie globalnie. Patrzę globalnie, ponieważ poruszam się regularnie po Polsce. I po drugie jestem zasady, ze telefon komórkowy z racji swojego przeznaczenia jest telefonem mobilnym a nie telefonem, który zastępuję mi telefon stacjonarny. I dlatego zgadzam się z przedmówcami - sieciami, które w skali kraju dają komfortowe (ale nie w każdym miejscu najlepsze) warunki są Orange i TMobile.
W piątek byłem w tych okolicach mając Orange i nie narzekałem na zasięg, głównie LTE. Oczywiście dziury w zasięgu też się zdarzają.
Jestem pewny co dwóch rzeczy:
1) Patrząc nie tylko na Twoje strony N! zasięgowo w tych terenach zjada Play, łącznie z LTE
2) Poczekaj jak się podzielą częstotliwościami. Zasięg powinien się zwiększyć.
Play, jeśli spełni obietnice to będzie dopiero warty rozważenia po 2020r.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, 09:59 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Usunięty fragment o Kaszubach - bez związku z tematem
 #989004  autor: Pabloeq
 15 kwie 2018, 13:15
Miało być o sieciach;-)

Wg mnie (pomijam oferty i marketing, tylko technika), w skali ogólnopolskiej i uśredniając chyba wszystkie parametry sieciowe i analizując infrastrukturę,inwestycje, liczbę stacji i ich wyposażenie, zasoby częstotliwości i ich wykorzystanie to jednak:

1. T mobile i Orange
2. Plus i Play
 #989201  autor: piotrzet
 16 kwie 2018, 18:43
Może dla klientów dla operatora liczy się tylko i wyłącznie zysk a czy on ma 10 czy 50 milionów to mała różnica.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989206  autor: harys
 16 kwie 2018, 19:11
piotrzet pisze:Może dla klientów dla operatora liczy się tylko i wyłącznie zysk a czy on ma 10 czy 50 milionów to mała różnica.
Jeszcze do momentu rejestracji SIM to T-MOBILE miał najwięcej martwych simek które wykazywał w statystykach więc coś tam u niektórych znaczy ta ilość ;)
 #989213  autor: spotify
 16 kwie 2018, 19:23
piotrzet pisze:A od kiedy to w ogóle liczy się liczba kart sim? Liczy się zysk a nie ilość klientów.
Marketing panie, marketing.
"Orange, siecią nr 1" "Do naszej sieci przechodzi najwięcej klientów"
Sieci głownie wykorzystują ilość SIM do pokazania klientom, że tak wielu im zaufało. Play i Orange do dzisiaj nie podają dokładnej ilości SIM, tylko je zawyżają.
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Play i Orange podawali dane jak podaje Plus i by się okazało, że mają niewiele więcej kart SIM niż sieć zielona albo może są nawet mniejszymi sieciami.

Wg mnie - Tmobile ok 10mln SIM
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyni ... 41474.html
Na koniec 2017 roku T-Mobile miał 10,454 mln aktywnych kart SIM. 6,921 mln z nich stanowiły oferty abonamentowe, a 3,533 mln oferty na kartę.

Plus ok 11 mln SIM
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyni ... .html?cp=1

Play ok 12mln SIM
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyni ... 41543.html
Z ogólnej liczby 15,220 mln kart SIM, 12,394 mln kart generowało przychody czyli mamy ogólnie ponad 15mln ale oficjalnie mamy 12,3mln :mrgreen:

Z każdej powyżej odjąłem ok 0,5mln jako lekkie zawyżenie do zaokrąglenie wyniku w dół i błąd w rachunkach (karty liczone a mogą leżeć już w szufladach albo na śmietniku)

Orange (przy wynikach Play, pewnie tam też z 2-2.5 mln jest bez przychodów) ok 12mln
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyni ... 41461.html
Orange zamknął 2017 rok z 14,424 mln kart SIM

Wychodzi:
1) Play i Orange po ok 12mln
2) Plus ok 11mln
3) TMobile ok 10mln

Czyli łącznie w Polsce mamy ok 45mln kart SIM, z czego różnice między sieciami nie są aż tak wielkie.
W swojej książce telefonicznej najwięcej mam Play (nawiększy przyrost w ostatnich latach)/ Orange (wynik raczej stabilny od lat), zdecydowanie mniej TMobile (ale największy przyrost się robi a kilka lat temu był duży był spadek) a najmniej Plus - prawie nic, gdzie największy spadek (mówie o priv). Służbowo najwięcej Plus (stabilny wynik od lat)/Orange (tu jest największy wzrost), trochę mniej Tmobile (najciekawsze najczęsciej wymiana między O). Najmniej Play (prawie nic)

Ale reklama i "oficjalne" wyniki swoje.
 #989230  autor: piotrzet
 16 kwie 2018, 20:23
Reklamować można się czym innym. Co byłoby po tym jakby jeden operator miał 20 milionów kart tylko mniejszy zysk od tego co ma 10? Dla opa przede wszystkim liczy się zysk. A liczba kart sim ma znaczenie najmniejsze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989235  autor: spotify
 16 kwie 2018, 20:46
Jak najbardziej Cię rozumiem. Tak powinna patrzeć firma.
Ale w Polsce to klienta nic a nic nie interesuje. Klient bierze inne argumenty pod uwagę.
Jak to w życiu - sprzedawca chce najwięcej zarobić, klient najmniej zapłacić. Typowy konflikt interesów. CENA jest najważniejsza, więc klient wybiera operatora po cenie i kieruje sie opinią znajomego, który też produkt wybrał dzięki cenie. I kółko się kręci.

W linku który podałem, TMobile daje informacje, że nie będzie robił wojny cenowej. Co zresztą robi od lat. Nie zależy im na 20mln kart SIM i zysk groszowy. Wolą mniej SIM ale w miarę logiczny przychód.
 #989237  autor: piotrzet
 16 kwie 2018, 21:04
I moim zdaniem bardzo dobrze przynajmniej nie zapchają sieci jak play czy orange dając w niskich cenach ogromne pakiety danych a prawda jest taka że ci co płacą najmniej ciągną najwięcej o ile maja możliwość. Dla mnie w ogóle byłoby najlepiej gdyby pozbyli się prepaid a mieli samych postpaid. Chociaż tyle że oni myślą jedynie logicznie i nie dają wszystkiego za 25zł. To akurat pochwalam.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 11 z 179
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 179
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 179