DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #985399  autor: mateo1995
 24 mar 2018, 18:18
Witam,
potrzebuję jak w temacie nolimit rozmów + sms + internet, który będę sobie udostępniał z tel. jako stacjonarny na laptopa. Wg. Start-->Ustawienia-->Sieć i internet-->Zużycie danych wykorzystuję około 35GB/mc. Obecnie mam nju za staż 30GB, więc trochę byłoby za mało. Ile będę mieć na start w Orange za 25zł internetu od początku jeśli przeniósłbym numer? Czy w nju mam jakiś lejek w mojej ofercie? Czy jest jakaś oferta na rynku bardziej atrakcyjna z pakietem około 40GB/mc? Może być też abonament.
 #985405  autor: TomLee
 24 mar 2018, 19:06
Przejście z nju nie da Ci bonusu za przeniesienie. chyba, że wcześniej przeniesiesz nr np do virgin na np tydzień.
 #985415  autor: mateo1995
 24 mar 2018, 19:57
Ok, dzięki czyli można liczyć od początku na min 50GB/mc to mi wystarczy. Rozumiem, że powyżej tych 50 GB jest niski lejek rzędu kbit/s? W tym Orange na kartę wszystko jest bez obsługowo, samo odnawialnie? Czy pakiet się kumuluje? Pakiet działa zarówno w 3g jak i LTE? I jeszcze pytanie czy udostępnianie z telefonu internetu, który jest w czasie udostępniania podłączony do ładowarki wpływa na zużycie baterii? Tel to Redmi 4X. Prosiłbym jeszcze wskazanie ewentualnych wad w stosunku do Orange rozwiązania:
SIM1 --> A2Mobile Rozmowy + SMS(ewentualnie jakaś inna oferta, o której nie wiem, proszę o wskazanie)
SIM2 --> RBM DIL
Jeszcze tego telefonu nie mam więc nie wiem jak to wszystko działa z 2 kartami SIM. Na telefonie też chcę korzystać z internetu.
 #985418  autor: neotele
 24 mar 2018, 19:58
Pamiętaj także, że Bonus 35GB/mc jest przez pierwszy rok. Dodatkowo masz Bonus po doładowaniu - zależny od kwoty doładowania.
Pytanie, do czego potrzebny Ci ten internet? Być może zadowoli Cię a2mobile za 19,90 zł z lejkiem 512 kb/s po wykorzystaniu 15GB ?
A jeśli masz możliwość użycia dwóch kart, to masz np. opcję:
- rozmowy +smsy za 15-20 zł na jednej karcie,
- internet na drugiej karcie (np. 100GB DIL w RBM za 6-15zł lub ok 40GB/mc za ok 12,50 zł/mc w starterach z Allegro na 5 miesięcy).
 #985420  autor: 24bis24
 24 mar 2018, 20:03
papay pisze: Za przeniesienie numeru W orange free jest 35GB+GB za doładowanie np 15GB za doładowanie 30zł+ 1GB co miesiąc więcej przy odnowieniu pakietu, polecam bo to w tej chwili najlepsza oferta na kartę z dużą paczką danych
za przeniesienie numeru jest 2GB oraz RWK jak trafimy do Free :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #985421  autor: mateo1995
 24 mar 2018, 20:05
A czy zgodnie z obecnym regulaminem w Orange na kartę po roku przeniesienie do innego operatora po roku i powrotu do Orange uprawnia ponownie do 35GB/mc(jeśli oferta będzie za rok jak obecnie). Internetu potrzebuję jako stacjonarny, YouTube, Spotify, mail, facebook, www podstawowe rzeczy, kilkanaście Mb/s wystarczy. Po prostu wynajmuję mieszkanie i nie chcę umów na stałe.
 #985457  autor: klaudia123
 25 mar 2018, 03:39
jeśli ma być 1 karta sim to:
https://www.orange.pl/view/przenies-numer-do-orange

usługa 25zł cykliczna, wtedy masz co mc 35GB +1GB więcej za każdy odnowienie usługi + bonus z doładowania konta np. 30zł=15GB wiec w drugim mc masz 35GB+1+15=51GB... kosmos ilość jak na mobilnego neta.

dziwię się że opłaca ci się "niszczyć" telefon użytkując go jako modemu

jeśli chcesz dwie karty sim:
weź to co wyżej w Orange + nju abo 39zł + nju dodatkowy internetowy 19zł = ale używasz tylko karty nju do neta, bonusy się szybko zliczają o mc lecą, lejek to 1Mb/s, koszty extra to 19zł :) (karta z ofertą 39zł jakąkolwiek aktywność raz na mc, karta do neta używasz cały czas)
 #985462  autor: mateo1995
 25 mar 2018, 09:10
Dzięki za odp. jeszcze mam 2 kwestie.

1) Czy nie wykorzystane dane w Orange się kumulują?

2) Na co źle wpływa udostępnianie internetu przez tel kablem? Tel. Xiaomi Redmi 4X, udostępnianie 3-4 h dziennie. Czy przy podłączonym telefonie kablem w czasie udostępniania energia jest czerpana z baterii a ta w tym czasie doładowywana? Przecież np. w obecnym Galaxy S2 gdy tel się naładuje symbol ładowania(piorun) na baterii znika, nawet gdy się nim bawię na kablu ładowanie nie włącza się, wynika z tego że energia jest brana z kabla.
 #985465  autor: Ricki1980
 25 mar 2018, 09:42
Mam od nowosci LG F5, który służy od początku jako router na ładowarce. Miesięcznie przerzuca ok 100 GB. Po tylu latach dalej działa normalnie, bateria trzyma jak zwykle, zasięg w nim jest wysmienity. Zero problemów.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 #985473  autor: TomLee
 25 mar 2018, 11:19
mateo1995 pisze:Dzięki za odp. jeszcze mam 2 kwestie.

1) Czy nie wykorzystane dane w Orange się kumulują?

2) Na co źle wpływa udostępnianie internetu przez tel kablem? Tel. Xiaomi Redmi 4X, udostępnianie 3-4 h dziennie. Czy przy podłączonym telefonie kablem w czasie udostępniania energia jest czerpana z baterii a ta w tym czasie doładowywana? Przecież np. w obecnym Galaxy S2 gdy tel się naładuje symbol ładowania(piorun) na baterii znika, nawet gdy się nim bawię na kablu ładowanie nie włącza się, wynika z tego że energia jest brana z kabla.
Lepsze rozwiązanie to drugi telefon jako router lub router LTE z modemem LTE. Wiem że droższe ale to inwestycja na dłuższy czas.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #986561  autor: gucio123
 31 mar 2018, 16:12
Witam,
podobnie jak autor korzystam z internetu na laptopie sporadycznie, w większości na telefonie więc nie potrzebuję stacjonarnego. Ta oferta Orange wydaje się najlepsza dla mnie. Tylko dlaczego nie polecacie udostępniania netu z telefonu podłączonego do ładowarki. Kupując modem musiałbym utrzymywać już 2 karty sim.
Drugie pytanie. Załóżmy że w tej ofercie będę doładowywał 30zł co miesiąc, więc po 5 miesiącach nie będzie trzeba doładowywać na kolejny miesiąc. Przed tym miesiącem bez doładowania wystarczy włączyć usługę Konto Ważne Rok wysyłając START pod numer 8002 ? Bo doładowanie za 30zł przedłuża ważność połączeń wychodzących o 1 mc.
 #986577  autor: sa
 31 mar 2018, 17:35
gucio123 pisze:Witam,
podobnie jak autor korzystam z internetu na laptopie sporadycznie, w większości na telefonie więc nie potrzebuję stacjonarnego. Ta oferta Orange wydaje się najlepsza dla mnie. Tylko dlaczego nie polecacie udostępniania netu z telefonu podłączonego do ładowarki. Kupując modem musiałbym utrzymywać już 2 karty sim.
Drugie pytanie. Załóżmy że w tej ofercie będę doładowywał 30zł co miesiąc, więc po 5 miesiącach nie będzie trzeba doładowywać na kolejny miesiąc. Przed tym miesiącem bez doładowania wystarczy włączyć usługę Konto Ważne Rok wysyłając START pod numer 8002 ? Bo doładowanie za 30zł przedłuża ważność połączeń wychodzących o 1 mc.
1.Bo karty sim katowane dla neta w samartfonach nieczęsto metalowych szybciej padają(temperatury po kilka godzin dziennie sprzęt musi nieźle grzać przy takim użytkowaniu) niż w plastikowych modemach gdzie metalowych podzespół jest znacznie mniej,to raz i dwa bateria notorycznie na ładowarce może szybciej paść...Oszczędzasz i smartfona i sim.Zwłaszcza że w orange wymiana karty samodzielnie to koszt 14 zł nie licząc kosztów nabycia nowego startera(5zł) w salonie ta"przyjemność" to już "tylko" 25zł.
2.Zależy jeżeli przenosisz numer czy nie?Jak przenosisz np. online(najlepsza opcja tylko czekać trzeba) to RWK masz w standardzie.Jak masz zamiar doładowywać przez np. 4m-ce co 30zł to przed 4 doładowaniem wyślij kod na przedłużenie RWK tj. bezpieczniejsza metoda przedłużania ważności konta kodami,bo wg. regulaminu czyli najpierw wysyłasz kod a potem robisz doładowanie,inaczej może być ale nie musi problem z potencjalnym przedłużanie GB z doładowania czy pozostałych z poprzedniego pakietu.