DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #98522  autor: ulmoz
 25 sie 2006, 14:09
Witam.

Czy jest taka mozliwosc, aby w Nokii 6310i zapisywac kontakty jednoczesnie na telefonie i na karcie SIM, lub chociazby te kontakty ktore sa zapisane na telefonie przeniesc na karte SIM?

W chwili obecnej wyglada to tak:
1. Jesli wybiore pamiec telefonu na "karta SIM" to wszystkie kontakty zapisywane sa na sim, ale w ksiazce telefonicznej rowniez mam tylko te ktore zapisane sa na sim (tych na telefonie nie pokazuje).
2. Jesli wybiore "telefon" to analogiczna sytuacja, z tym ze widze kontakty jedynie na telefonie, zapisuje je na telefonie, a tych z sim nie pokazuje.
3. Jesli ustawie na "Karta SIM i telefon" to kontakty odczytywane sa z telefonu i sim, ale zapisywane tylko na telefonie.

Moje pytanie dotyczy opcji nr 3 :) Czy jest mozliwosc jednoczesnego zapisywania na telefonie i na sim, a nie tylko na telefonie?

 #98525  autor: tomico
 25 sie 2006, 14:13
Można zapisać na karcie sim a potem przenieść na telefon, albo np. pokopiuj te kontakty tak aby na sim i telefonie byly te same i dasz sobie zeby np. wyświetlał z sim i będziesz miał wszystkie kontakty, zapisywać też będą się na sim.

 #98529  autor: ulmoz
 25 sie 2006, 14:27
OK. Juz to znalazlem i zrobilem :) Dzieki za pomoc.

Pozdr.

 #98530  autor: tomico
 25 sie 2006, 14:29
A może połączysz 6310i z komputerem i w komputerze sobie uporządkujesz kontakty, tak będzie najłatwiej??

[ Dodano: 2006-08-25, 14:30 ]
No to bardzo dobrze, nie ma za co :D

 #103250  autor: Mazik
 07 wrz 2006, 19:09
Z telefonu do karty sim mi sie tez udało bez problemu przeniesc, ale z karty sim na telefon mam problem - musze wszystkie wpisy pojedynczo przenosic, czy jest mozliwosc zrobienia to w ten sam sposob jak z telefonu do sim, czyli od razu calosc przerzucic ?

 #104176  autor: jacguszi
 10 wrz 2006, 00:24
Powinieneś mieć tam opcje "pojedynczo" i "wszystko".Użyj opcji "kopiuj wszystko" i skopiujesz wpisy z karty do telefonu.

 #104177  autor: Mazik
 10 wrz 2006, 00:29
jest cos takiego "zachowaj oryginal" "przenies oryginal" i jakos to w druga strone nie chce chulac, ale skoro mowisz ze powinno to musze poprobowac :smt011

 #104448  autor: jacguszi
 10 wrz 2006, 17:23
Po koleji albo po szynach: Spis telefonów>kopiuj>z karty sim do pamięci telefonu>wszystko ."Zachowaj oryginał" kopiujesz tylko "przenieś oryginał" przenosisz kontakt i na sim już go nie będziesz miał.Jeżeli masz inaczej u siebie to widocznie masz inną starszą wersję softu.