DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 630 z 675
  • 1
  • 628
  • 629
  • 630
  • 631
  • 632
  • 675
 #984963  autor: marty_s
 22 mar 2018, 11:32
@Shande
Składałes wniosek o przeniesienie/wypowiedzenie na nr kończące się w kwietniu i maju? Pytam bo mam podobną sytuację kilka usług mobilnych i światłowód
 #984993  autor: Shande
 22 mar 2018, 13:29
marty_s pisze:@Shande
Składałes wniosek o przeniesienie/wypowiedzenie na nr kończące się w kwietniu i maju? Pytam bo mam podobną sytuację kilka usług mobilnych i światłowód
Skladalem wnioski o przeniesienie numerów do tmobile na kartę. Wszystko masz opisane kilka stron wcześniej.
Też chciałbym mieć światłowód ale pewnie jeszcze długo się nie pojawi na terenach wiejskich.
 #985151  autor: y45y45
 23 mar 2018, 09:59
Prześledziłem jakieś paręnaście stron wstecz i widze, że...

Nie ma co kombinować. Na początku roku musiałem przenieść jeden z numerów z Orange gdzie miałem naprawdę dobrą ofertę (wszystko no limit, roaming net jak jeszcze go nie było, telefony każdy o wartości na tamte czasy ~ 1000 zł) ale po prostu dla stałych klientów NIE MA NIC! Mogą mi dać internet z którego nie korzystam w komórce więcej niż 2GB/mc, żona na drugim numerze mniej niż 1GB. Ceny telefonów - kosmos, taniej się kupi w markecie nie mówię już o allegro, używkach czy aliexpress. Po prostu by nie tracić zasięgu przeniosłem dwa numery do NJU na dwa abonamentu x 29 zł, zobaczymy czy to się będzie opłacać, jak będzie ok drugi przeniose na karte a potem jako DODATKOWY.

Jeśli pojawi się jakaś dobra oferta z TELEFONAMI to mogę bez problemu wziąć dwa numery z NJU i wymienić sobie sprzęt (choć nie ma takiej potrzeby teraz) no i poza tym jest aliexpress, allegro czy inne źródła (raty) dostania sprzętu. Dlatego nie opłaca się siedzieć 2 lata u operata bez telefonu na abonamentach po 30 zł/ numer.
 #985152  autor: bladesss
 23 mar 2018, 10:00
Jest jakaś możliwość utrzymania obecnie tego rabatu Orange Open Extra (-67,5)? 29-tego marca kończy mi się umowa na 3 numery, w lutym zeszłego roku dałem sobie wcisnąć internet mobilny + xboxa do niego tylko ze względu na ten rabat(mój rachunek się zwiększył o 27,4 a dostałem internet łącznie 200Gb + xbox one S), babka na infolinii obiecała mi, że wystarczy, że potem przedłużę umowę i rabat zostanie utrzymany, a wczoraj się dowiedziałem, że cokolwiek zrobię na koncie to rabat i tak zniknie. Co mogę teraz z tym fantem zrobić? Nie mam pomysłu bo jak przeniosę numery gdzie indziej to jeszcze przez prawie rok musiałbym płacić za internet którego defacto nie potrzebuję okolice 100zł. Pomocy:/
 #985156  autor: harys
 23 mar 2018, 10:20
Cokolwiek zrobisz na koncie niestety rabat przepada. Musisz spróbować spiąć wszystko w jakiegoś lova, ale na utrzymanie takiego poziomu ceny nie ma szans...
 #985157  autor: Tevez5
 23 mar 2018, 10:23
Złożyłem wniosek w T- mobile o przeniesienie numeru na kartę (z abonamentu Orange). Umowa kończy się w maju.
Dzisiaj ma przyjechać kurier żebym podpisał umowę. Rozumiem, że po podpisaniu będę mógł się wycofać jeżeli Orange złoży lepszą ofertę przedłużenia?
 #985168  autor: muddy
 23 mar 2018, 11:33
bladesss pisze:Jest jakaś możliwość utrzymania obecnie tego rabatu Orange Open Extra (-67,5)?
Rabat utrzymasz tylko jeżeli NIE ZMIENISZ warunków umowy na oferty głosowe. Jeśli kończy się okres promocyjny, to umowa się automatycznie NIE ROZWIĄZUJE, nadal możesz z tych numerów korzystać, a umowa zmienia się na umowę na czas nieokreślony. Oczywiście ile będziesz płacił zależy od taryf, pewnie kończą się wszystkie zniżki z ostatniego przedłużenia umowy i przejdziesz na stawki standardowe, ale rabat Open Extra pozostanie, tak jak i rabaty Orange Open / Orange Open II! Możesz wówczas przeczekać do czasu końca umowy na internet mobilny. Sprawdź jakie miałeś dotychczas rabaty okresowe (np. 20% na 2 lata za przedłużenie umowy) - tylko te rabaty się wyłączą.
Alternatywnie, złóż wniosek o przeniesienie numerów głosowych do innej sieci (z podaniem terminu np. na koniec kwietnia żeby dać sobie czas na negocjację) i dzwoń do działu utrzymania klienta *220.
Standardowo powinieneś uzyskać ofertę przeniesienia numerów głosowych z rabatem 20% i POWINNO dać się także od razu zmienić taryfę internetową na nowy plan Internet Mobilny - Optymalny. Przy głosowych planach standardowych byłoby to: 30 zł za jeden numer, po 10 zł za dwa kolejne, 40 zł za Internet mobilny = 90 zł miesięcznie całość. Pewnie bez problemu dostaniesz także 3 miesiące abonamentu gratis na numery głosowe (a może nawet na Internetowy), więc w skali umowy na 2 lata kolejne 12,5% zniżki.
Jeśli Ci się poszczęści i będziesz twardo negocjował, masz szanse na "drugi rabat 20%", co obniżyłoby cenę do 22zł + 2×2zł + 40zł = 66 zł za całość.

Nie zgadzaj się na żadne oferty TYLKO dla numerów głosowych - twardo stój na stanowisku, że zostaniesz w sieci tylko jeżeli będziesz miał płacić mniej niż X złotych razem z Internetem mobilnym, bo za te 3 numery możesz płacić w innej sieci dużo mniej, i że nie wchodzi w grę pozostanie w dotychczasowej taryfie transmisji danych jeśli usuną Ci Open Extra . Najlepiej nie wspominać od razu o procentowych rabatach i wiedzy którą tu uzyskujesz.

MM
 #985178  autor: bladesss
 23 mar 2018, 12:16
Bardzo dziękuję szybką i super szczegółową odpowiedź, jestem pod wrażeniem:) Rabat terminowy już mi minął (cena za wszystko wzrosła z ok 160 na 190) więc chyba więcej już nic wzrastać nie powinno, zrobię myk z przeniesieniem numeru. Będę dawał znać na bieżąco co udało mi się wynegocjować.

Przy okazji chciałem podziękować wszystkim aktywnym za pomoc ponieważ na poprzedni abonament również udało mi się uzyskać rabat dzięki tej stronie i też dzięki mykowi ze złożeniem rezynacji (wtedy tylko czytałem, nie rejestrowałem się).
 #985190  autor: reggie
 23 mar 2018, 12:59
y45y45 pisze:Prześledziłem jakieś paręnaście stron wstecz i widze, że... dla stałych klientów NIE MA NIC!
To już zależy na czym komu zależy i czego kto potrzebuje. Ofertę da się dostosować do potrzeb.
y45y45 pisze:Jeśli pojawi się jakaś dobra oferta z TELEFONAMI to mogę bez problemu wziąć dwa numery z NJU i wymienić sobie sprzęt (choć nie ma takiej potrzeby teraz) no i poza tym jest aliexpress, allegro czy inne źródła (raty) dostania sprzętu. Dlatego nie opłaca się siedzieć 2 lata u operata bez telefonu na abonamentach po 30 zł/ numer.
Czasy się już dawno zmieniły (co najmniej dwa lata temu) i nie liczyłbym na szybki powrót (o ile w ogóle) promocji typu "Szalone Dni w Orange", kiedy można było kupić telefon nawet za połowę jego wartości rynkowej. U innych operatorów wcale nie jest lepiej pod tym względem.
Ale to nie oznacza, że masz siedzieć 2 lata w Orange i płacić po 30zł za numer, bo gdybyś rzeczywiście szczegółowo przeczytał te kilkanaście poprzednich stron, to byś wiedział, że można mieć 2 x Plan Standardowy bez telefonu przy max rabatach (2x20% i 3m-ce za 0zł) w cenie około 10,50zł/m-c za jeden numer. Znajdź mi proszę inną ofertę w abo lub na kartę w tak niskiej cenie.
A już bez większych kombinacji dostałbyś 2 x Plan Standardowy z pojedynczym rabatem 20% i bez 3m-ce za 0zł w cenie 20zł/m-c za jeden numer (przy dwóch numerach).
W tej chwili najlepszą cenę można uzyskać w przypadku posiadania co najmniej dwóch numerów.
Tevez5 pisze:Złożyłem wniosek w T- mobile o przeniesienie numeru na kartę (z abonamentu Orange). Umowa kończy się w maju. Dzisiaj ma przyjechać kurier żebym podpisał umowę. Rozumiem, że po podpisaniu będę mógł się wycofać jeżeli Orange złoży lepszą ofertę przedłużenia?
Po pierwsze - nie podpisujesz żadnej umowy, tylko wniosek o przeniesienie numeru do T-Mobile do oferty na kartę, oświadczenie i pełnomocnictwo. Dostaniesz SMS od Orange, że wpłynął taki wniosek oraz SMS od T-Mobile, że Orange się zgodził i podadzą datę przeniesienia.
Po drugie - Przeczytaj (tak jak już wskazywałem) ten wątek co najmniej kilkanaście stron wstecz -> http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... tart=12345 i będziesz wiedział, jak wygląda cały proces (co do anulowania przeniesienia numeru jeżeli podpiszesz aneks z Orange masz odpowiedzi raptem 2-3 stron wcześniej, a wniosek w T-Mobile możesz wycofać max na 1 dzień przed datą przeniesienia).
 #985195  autor: dawidgdynia
 23 mar 2018, 13:21
Witam,
prosze Was o pomoc.

Pod koniec kwietnia kończy mi sie umowa. chce teraz wysłać rezygnacje z opcji przedłuzania umowy listem poleconym.
Pisaliście -ze DUK reaguje dopiero, jak otrzyma wniosek o przeniesienie.

Jak to zrobic? wypełnic formularz przeniesienia numeru np. na stronie a2mobile i wtedy a2 mobile wystapi do nich o przeniesienie numeru...i dopiero wtedy rozmawiac z DUK.
A bedzie mozna pozniej odwołac to przeniesienie ?

Nie cche aby formalnie numer przeszedł ale chcialbym bvez telefonu dostac jakas dobra opcje - np full rozmowy, sms, mms i 10 GB - nie wiem ile za to bez telefonu musziałbym płacic po rabatach.....

Dziekuje Wam za pomoc
 #985206  autor: slawkos
 23 mar 2018, 14:18
Witam

Byłem dziś w 2 salonach T-Mobile. Chciałem złożyć wniosek o przeniesienie numeru na kartę od dnia 3 maja. Dostałem odpowiedź, że wniosek mogę złożyć i dostanę kartę sim. Mówię nie chcę karty chcę złożyć tylko wniosek o przeniesienie numeru na kartę od 3 maj. Nie da się wniosek muszą do czegoś mieć podpięty musza wydać mi kartę. Zgłupiałem.
 #985211  autor: henry84
 23 mar 2018, 14:30
Pisałem ostatni że przedłużyłem 3 umowy na komórki 3 miesiace gratis i jeden numer rabat 2x-20% , dwa numery po 20%. Teraz przyszedł rachunek i dodatkowo orange na każdym z tych numerów odlicza 10 zł ( rachunek mniejszy o 30 zł jak powinien być ) , i w moim orange widać że następny miesiąc również mam w plusie 10 zł na każdym numerze . Czy ktoś tak ma ?
 #985221  autor: reggie
 23 mar 2018, 15:00
dawidgdynia i slawkos - odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania padały w ostatnim czasie już wielokrotnie, a nawet nie chciało Wam się poświęcić kilkunastu minut żeby przeczytać wątek co najmniej od tego miejsca -> http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... tart=12345
henry84 pisze:w moim orange widać że następny miesiąc również mam w plusie 10 zł na każdym numerze . Czy ktoś tak ma ?
Też tak mam w Mój Orange, ale wydaje mi się, że chodzi tu o rabaty za zgodę marketingową (5zł) i e-fakturę (5zł) w danym okresie rozliczeniowym. W poprzednim miesiącu było podobnie, ale już w końcowym rozliczeniu nie miałem tych kwot jako nadpłaty, więc pewnie system rozliczył je w ramach przyznanych w/w rabatów. Również mam na trzech numerach 3m-ce za 0zł, więc dopiero od 4-go miesiąca będzie można zweryfikować poprawność naliczania wszystkich pozostałych rabatów. Nie zdziwi mnie, gdyby to był jakiś błąd systemu. Ktoś tutaj nie tak dawno pisał, że rabat -20zł za łączenie usług w Orange nalicza mu się na wszystkich numerach (a zgodnie z regulaminem powinien na drugim i każdym kolejnym). W końcu Orange to sieć Nr 1. :mrgreen:

Przy okazji pytanie - czy ktoś z ostatnio przedłużających umowę, kto wyraził zgodę marketingową, zauważył po zawarciu aneksu znaczący wzrost połączeń przychodzących z różnymi ofertami? Nawet dzisiaj miałem telefon z Orange z propozycją zakupu super extra laptopa...
 #985286  autor: dawidgdynia
 23 mar 2018, 20:17
zapoznałem się z wcześniejszymi watkami dot. ewentualnych rabatów które można uzyskać.

Niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Czy wniosek o przenisienie do innej sieci np. przeniesienie na karte do a2 mobile mam złozyć sam, czy a2mobile ma złożyc w moim imieniu - aby ruszyć DUK do przedsatwienia ewentualnej "lepszej" oferty".

Czy w kazej chwili bede mógł wycofac to przeniesienie - i gdzie to bede musiał zrobic - w Orange czy np. w a2mobile?
 #985298  autor: y45y45
 23 mar 2018, 21:53
reggie pisze:
y45y45 pisze:Prześledziłem jakieś paręnaście stron wstecz i widze, że... dla stałych klientów NIE MA NIC!
To już zależy na czym komu zależy i czego kto potrzebuje. Ofertę da się dostosować do potrzeb.
y45y45 pisze:Jeśli pojawi się jakaś dobra oferta z TELEFONAMI to mogę bez problemu wziąć dwa numery z NJU i wymienić sobie sprzęt (choć nie ma takiej potrzeby teraz) no i poza tym jest aliexpress, allegro czy inne źródła (raty) dostania sprzętu. Dlatego nie opłaca się siedzieć 2 lata u operata bez telefonu na abonamentach po 30 zł/ numer.
Czasy się już dawno zmieniły (co najmniej dwa lata temu) i nie liczyłbym na szybki powrót (o ile w ogóle) promocji typu "Szalone Dni w Orange", kiedy można było kupić telefon nawet za połowę jego wartości rynkowej. U innych operatorów wcale nie jest lepiej pod tym względem.
Ale to nie oznacza, że masz siedzieć 2 lata w Orange i płacić po 30zł za numer, bo gdybyś rzeczywiście szczegółowo przeczytał te kilkanaście poprzednich stron, to byś wiedział, że można mieć 2 x Plan Standardowy bez telefonu przy max rabatach (2x20% i 3m-ce za 0zł) w cenie około 10,50zł/m-c za jeden numer. Znajdź mi proszę inną ofertę w abo lub na kartę w tak niskiej cenie.
A już bez większych kombinacji dostałbyś 2 x Plan Standardowy z pojedynczym rabatem 20% i bez 3m-ce za 0zł w cenie 20zł/m-c za jeden numer (przy dwóch numerach).
W tej chwili najlepszą cenę można uzyskać w przypadku posiadania co najmniej dwóch numerów.
[/Quote]

No wlasnie o to chodzi, trzeba sie prosić operatora by wzial pieniadze. Mialem 2 numery w orange ale operator mial to gdzies. Poki co nie jest stratny bo jestem w jego sieci i chyba nju po to powstalo by utrzymać ludzi w sieci chociażby na miesiąc.Z Dukiem gadalem ale oferty slabe, codziennie gorsza a dzwoni po 5 razy w tygodniu - po prostu mnie to zmeczylo, wmawianie ze skoro placilem 90 zl za dwa mumery to przecie 60 bez telefonu to jest taniej,, od 2000 roku jestem w sieci - po prostu mo sie odechialo, szkoda czasu by sie z nimi wiązać na dluzej niż miesiąc
 #985337  autor: reggie
 24 mar 2018, 09:45
dawidgdynia pisze:Niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Czy wniosek o przenisienie do innej sieci np. przeniesienie na karte do a2 mobile mam złozyć sam, czy a2mobile ma złożyc w moim imieniu.
Odpowiedzi było już wiele, więc chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś forum. Zastanów się chwilę - chcesz odejść z Orange i jeszcze mają pomagać w tym procesie? To tak nigdy nie działało i nie zadziała. Wniosek składasz gdzie tam sobie chcesz, ale wyłącznie u tego innego operatora, który załatwia już wszystko z Orange.
dawidgdynia pisze:Czy w kazej chwili bede mógł wycofac to przeniesienie - i gdzie to bede musiał zrobic - w Orange czy np. w a2mobile?
Na to pytanie masz odpowiedź dosłownie dwa posty przed Twoim pierwszym wpisem - czytanie naprawdę nie boli. Tutaj również chwilę się zastanów - jeżeli dogadasz się z Orange, to kto załatwi anulowanie procesu przeniesienia numeru? (poszukaj odpowiedzi na forum - jest ich wiele). Jeżeli się nie dogadasz z Orange, ale nie chcesz przenieść numeru, to kto ma to załatwić?
y45y45 pisze:No wlasnie o to chodzi, trzeba sie prosić operatora by wzial pieniadze. Z Dukiem gadalem ale oferty slabe, codziennie gorsza a dzwoni po 5 razy w tygodniu - po prostu mnie to zmeczylo, wmawianie ze skoro placilem 90 zl za dwa mumery to przecie 60 bez telefonu to jest taniej,, od 2000 roku jestem w sieci - po prostu mo sie odechialo, szkoda czasu by sie z nimi wiązać na dluzej niż miesiąc
Skoro dostawałeś z DUK propozycje dwóch numerów za 60zł, to oznacza, że nie złożyłeś ani wypowiedzenia ani wniosku o przeniesienie numerów do innej sieci. Nie miałeś więc większych szans na jeszcze tańszy abonament. Skoro 60zł to mniej niż 90zł, to przecież konsultant nie ściemniał, nie wmawiał nieprawdy, tylko proponował rzeczywiście tańszą usługę.
Nikt nie każe nikomu się prosić. Chcesz mieć korzystną cenowo ofertę - pokombinuj trochę żeby dostać max rabaty i wtedy będzie znacznie taniej, ale nie oczekuj, że tylko dlatego, że jesteś abonentem od 18 lat, to coś się z automatu należy. Takich osób jest mnóstwo w każdej sieci, a operatorzy nie świadczą nam usług z sentymentu tylko żeby zarobić - to jest biznes, nic więcej.
Idąc takim tokiem rozumowania - jeżeli kupiłeś Mercedesa i przez te same 18 lat regularnie serwisowałeś go w ASO, to chyba nie liczysz, że teraz dostaniesz z automatu wysoki rabat na zakup nowego Mercedesa? To tak nie działa. Wystarczy się po prostu dostosować do obowiązujących w biznesie zasad i zamiast marudzić i narzekać, proponuję wykorzystać "luki", które pozwalają jednak kupić dany produkt lub usługę taniej niż w ofercie standardowej.
 #985371  autor: dembol23
 24 mar 2018, 14:40
Witam,

Umowa kończy mi się 10 września. Wiem żeby otrzymać "dobrą" oferte na przedłużenie to trzeba złożyć wniosek na przeniesienie numer do np. Tmobile na karte i to uczyniłem, tylko zrobiłem to przez stronę Tmobile. W poniedziałek ma być kurier z dokumentami do podpisania i nie wiem czy wszystko jest ok? Z której wypowiedzi przeczytałem że taki wniosek trzeba złożyć w salonie. Jak to jest , czy przez stronę zrobiłem też prawidłowo? Proszę o rade bo nie wiem czy podpisywać to co kurier przywiezie....
 #985433  autor: dembol23
 24 mar 2018, 21:27
Gregrin pisze:Wazne ze orange wyznaczy date przeniesienia numeru. Jak przenosisz, nie ma kompletnie znaczenia.
Ale rozumiem że żadnej karty kurier nie powinien przywieść ,tylko sam wniosek do podpisania o przeniesienie numeru?
  • Strona 630 z 675
  • 1
  • 628
  • 629
  • 630
  • 631
  • 632
  • 675
  • 1
  • 628
  • 629
  • 630
  • 631
  • 632
  • 675