DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #984885  autor: neesamnt
 21 mar 2018, 23:22
Drodzy,

Na jaką taryfę zmigrować, aby nie utracić środków?
    Mam dual sim, chcę zmigrować kartę, której potrzebuję tylko i wyłącznie do internetu mobilnego (tamta druga karta służy mi tylko do rozmów i na razie nie chcę z niej rezygnować) Moja obecna taryfa to Play Internet na Kartę 9 zł. To pozostałość po promocji (a może błędzie systemu lub niedopatrzeniu operatora) znanej jako słynne "100 GB na rok za rejestrację karty sim") Mam na koncie głównym 40 zł, ważność połączeń wychodzących to jeszcze raptem kilka dni Mam w tej chwili aktywną promocję Więcej rozrywki, czyli 6 GB transferu co miesiąc przez 3 miesiące
Zależy mi na tym, aby rozsądnie zagospodarować środki zgromadzone na koncie głównym, czyli te 40 zł. Kompletnie nie mam pomysłu, co z tym począć.

W tej chwili najkorzystniejsze doładowanie to 5 zł, ale przedłuża ważność tylko o 7 dni (najlepszy stosunek ceny do czasu ważności konta), jednak to i tak się wcale nie kalkuluje - środków na koncie głównym przybywa, bo transfer i tak mam darmowy (wspomniana promocja Więcej rozrywki). Nawet, gdy ta promocja się zakończy, to i tak będą bardzo niekorzystne warunki...

Nie korzystam intensywnie z internetu mobilnego - w domu i w pracy mam Wifi. Przydaje się na mieście, podczas nawigacji w samochodzie, w kolejce u lekarza, podczas urlopu. Rzadko zużywam więcej niż 2 GB w miesiącu.

Jak z tego wybrnąć?
    Czy jest możliwość zmiany taryfy w obrębie Play na kartę, aby nie utracić promocyjnych gigabajtów? Czy jest możliwość zmiany taryfy w obrębie Play na kartę (lub np. MNVO w sieci P4), aby nie utracić środków pieniężnych na koncie głównym? Która taryfa będzie dla mnie najkorzystniejsza? (nie korzystam z FB/Snapchata itp. usług, dla których operatorzy często nie naliczają transferu)
Idealnie byłoby, gdyby udało się przestać doładowywać konto główne, móc korzystać dalej z promocji Więcej rozrywki (a może po zmianie taryfy da się ją aktywować ponownie?...), następnie zagospodarować całą kwotę z konta głównego (nie uniknę zmiany taryfy, w obecnej nieopłacalne są doładowania, bo mają bardzo krótkie terminy ważności). Ograniczeniem jest tutaj, jak sądzę, możliwość wykupienia tylko pakietów danych, ponieważ rozmowy prowadzę z innej karty, a inaczej tych środków nie da się "wyciągnąć" z powrotem, zwłaszcza w gotówce ;)

Może są jakieś taryfy z długim okresem ważności połączeń wychodzących, w których w rozsądnych pieniądzach da się wykupić pakiety danych i opłacić je środkami z konta głównego?

Ostatecznie, gdy już uda mi się "wyzerować" konto główne, czeka mnie kolejna decyzja - albo przeniesienie numeru do innego operatora (chyba najkorzystniejsza opcja w tej chwili z racji perspektywy otrzymania bonusów) lub rezygnacja z drugiej karty dedykowanej internetowi mobilnemu w połączeniu ze zmianą taryfy na moim głównym ("głosowym") numerze na jakąś 3w1/nolimit. Ale to już temat na inny wątek...

Z góry serdecznie dziękuję za propozycje i pozdrawiam Forumowiczów
 #984891  autor: jarekt
 22 mar 2018, 00:40
Zmiana taryfy z PInK na jakąkolwiek inną (jeśli by się dało) spowoduje skasowanie 6GB i wyłączenie promocji "Internet w prezencie" (kolejne 6GB nie przyjdą i promocji nie będzie mnożna ponownie włączyć).
Obecnie taryfę PInK można zmienić tylko na jedną z taryf InK.
Czasami (ostatnio było okienko które trwało 3 tygodnie) można zmienić taryfę PInK na dowolną inną Play/RBM/Fakt/internetową.

Jedyna rozsądna możliwość dla Ciebie, to zmiana na taryfę InK50 - i zakup za 50zł usługi RWK i 24GB na rok (2GB miesięcznie kumulujące się).
Czyli przechodzisz do InK50, ładujesz tyle aby było 50zł i kupujesz usługę 24GB na rok za 50zł.
 #984964  autor: neesamnt
 22 mar 2018, 11:35
Dziękuję za odpowiedź.

Te 3 x 6 GB odżałuję - tak jak pisałem, dla mnie najważniesze to wyrwać się z tego zaklętego kręgu doładowań i krótkich przedłużeń ważności konta.

Jak to jest z tymi okienkami na zmianę taryfy na dowolną (w tym głosową lub u któregoś MNVO)? Jak często się pojawiają? Pytam, bo może opłaci mi się przejść na taryfę Play OdNowa 1 GB i pamiętać o wysłaniu co 30 dni SMS-a, żeby pakiet danych nie wygasł? Dziwne jest, że Play OdNowa 1 GB jest przez operatora traktowana jako taryfa głosowa :)

Czy w ogóle formalnie istnieje taryfa Internet na Kartę 50 zł? Wiem, że były zestawy startowe InK 50 zł, ale czy to jest na pewno odrębna taryfa? A może to oferta promocyjna w ramach jakieś "ogólnej" taryfy InK (wybaczcie, to jest zamotane: mamy PInK, InK, InK w Play i pewnie jeszcze coś, każde kolejne coraz mniej atrakcyjne, z tego co widzę...).

Czy mogę prosić o link do regulaminu taryfy Ink50? Jak w ogóle dokonać takiej migracji?
 #985270  autor: biala1991
 23 mar 2018, 19:24
neesamnt pisze:Czy mogę prosić o link do regulaminu taryfy Ink50? Jak w ogóle dokonać takiej migracji?
Play24, zakładka Zmiana Taryfy, musisz tylko pamiętać, żeby włożyć kartę do urządzenia, fioletowi mają tak dziwny system, że zmiany na koncie trzeba potwierdzić kodem sms.
Ja zmigrowałam na INK50 kilka miesięcy temu, simka leżała w szufladzie a cykliczne 2GB ładnie się kumulowały, odkurzyłam ją żeby uruchomić promocję 3×6GB :)
 #985279  autor: 24bis24
 23 mar 2018, 19:38
Play24, zakładka Zmiana Taryfy, musisz tylko pamiętać, żeby włożyć kartę do urządzenia, fioletowi mają tak dziwny system, że zmiany na koncie trzeba potwierdzić kodem sms.
można nigdzie nic nie wkładać a wystarczy użyć do tego smartfonu i kod również przyjdzie na smartfon i to na zupełnie inny numer, którego sprawa dotyczyła. :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #991777  autor: 24bis24
 04 maja 2018, 21:55
Jedyna rozsądna możliwość dla Ciebie, to zmiana na taryfę InK50 - i zakup za 50zł usługi RWK i 24GB na rok (2GB miesięcznie kumulujące się).
Czyli przechodzisz do InK50, ładujesz tyle aby było 50zł i kupujesz usługę 24GB na rok za 50zł.
A po roku da się jeszcze raz zakupić InK50 z RWK i 24GB na rok na tej samej karcie?.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play