DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #981348  autor: sztil4
 05 mar 2018, 10:01
Witam, proszę o pomoc w wyszukaniu smartphone, który robi dobre jakościowo zdjęcia. Moja żona pracuje w przedszkolu i często robi zdjęcia dzieciom obecnie posiada samsunga A3 2016 i narzeka na niego że robi rozmazane i nieostre zdjęcia..... w ogóle niezadowolona jest - wszystkie koleżanki mają super komórki tylko jej jest do d@@y i takie tam..... :lol: zamierzam sprzedać samsunga i kupić coś w zamian myślę że do 1000 zł nowy/używany najlepiej rozmiarów A3 lub ciut większy ale musi robić dobre zdjęcia no lepsze niż ten samsung pomożecie?
 #981362  autor: vonski
 05 mar 2018, 10:54
Za 1000zł? Chyba tylko galaxy S6, ale to sprzęt daleki od ideału (słaba bateria i mała pamięć).
 #981406  autor: harys
 05 mar 2018, 13:41
Huawei p9/honor 8 trafisz w tej cenie nówkę/prawie nówkę
Jak mocno się powtarzasz to kupisz Honora 9 czy p10- trochę bardziej używanego

Zdjęcia robią bardzo dobre, trochę gorzej z video
Online
 #981440  autor: vonski
 05 mar 2018, 17:07
sztil4 pisze:chyba poszukam jakiegoś używanego s7, a co z huawei, honor .... Mi6 nawet spoko ale drogi
Miałem S6, którego zmieniłem na S7, równolegle Honora 8.
S7>S6>Honor. A w filmach wyraźna przewaga Samsunga (jest 4k, większe FPS, lepsza stabilizacja).

A tak na marginesie to za chwilę będę swojego S7 sprzedawał.
 #981472  autor: tattared
 05 mar 2018, 19:24
Znam ten problem, moja żona również robi zdjęcia dzieciom w przedszkolu smartfonem :)
W tym budżecie cenowym zdecydowanie najlepszą foto-opcją będzie Honor 8. Nie robi zdjęć na poziomie S7, ale można nie robić zdjęć na poziomie S7 i wciąż utrzymywać bardzo wysoki poziom. Po prostu - będzie wystarczający. Mieścisz się w budżecie, otrzymujesz nowy smartfon od polskiego sprzedawcy, świetnie wykonany z bardzo dobrymi podzespołami. Lepsza opcja niż używki zważywszy na to, że nie kupujesz go sobie.
 #981476  autor: aureel
 05 mar 2018, 19:42
tattared pisze:Znam ten problem, moja żona również robi zdjęcia dzieciom w przedszkolu smartfonem :)
W tym budżecie cenowym zdecydowanie najlepszą foto-opcją będzie Honor 8. Nie robi zdjęć na poziomie S7, ale można nie robić zdjęć na poziomie S7 i wciąż utrzymywać bardzo wysoki poziom. Po prostu - będzie wystarczający. Mieścisz się w budżecie, otrzymujesz nowy smartfon od polskiego sprzedawcy, świetnie wykonany z bardzo dobrymi podzespołami. Lepsza opcja niż używki zważywszy na to, że nie kupujesz go sobie.
Absolutnie zgadzam się z przedmówcą.
 #981484  autor: sztil4
 05 mar 2018, 20:09
W sumie racja nowy to zawsze nowy,z używką nidy nic nie wiadomo o jej przeszłości wydam kasę a coś może być z nim nie tak. Pokażę żonie honora 8
 #981592  autor: wiemar
 06 mar 2018, 16:40
dzieciom nie zrobisz dobrych zdjęć tak "tanim" modelem. musisz szukać czegoś z szybszym autofocusem np duel pixel w samsungach s7.
 #981607  autor: Lawrence72
 06 mar 2018, 18:51
Z nówek może uda Ci się dostać SG A5(2017) - w tej cenie dobry obiektyw na plus też SuperAmoled. Poza tym warte uwagi modele P9/Honor 8 jednak one nieco przekroczą budżet chyba że trafisz na dobrą promocje w sklepach typu sferis/kompuernik.
 #981612  autor: aureel
 06 mar 2018, 19:04
barteek_93 pisze:Sprawdź LG G5. Aparat na poziomie G6 i przede wszystkim szeroki kąt, nówke sztuke wyrwiesz do 1000zł
Bateria w tym telefonie nie istnieje...
 #981629  autor: barteek_93
 06 mar 2018, 20:46
aureel pisze:
barteek_93 pisze:Sprawdź LG G5. Aparat na poziomie G6 i przede wszystkim szeroki kąt, nówke sztuke wyrwiesz do 1000zł
Bateria w tym telefonie nie istnieje...
Pamiętaj że głównym kryterium wyboru jest aparat, w tej cenie z czegoś trzeba zrezygnować ;-)
 #981640  autor: aureel
 06 mar 2018, 21:55
barteek_93 pisze:
aureel pisze:
barteek_93 pisze:Sprawdź LG G5. Aparat na poziomie G6 i przede wszystkim szeroki kąt, nówke sztuke wyrwiesz do 1000zł
Bateria w tym telefonie nie istnieje...
Pamiętaj że głównym kryterium wyboru jest aparat, w tej cenie z czegoś trzeba zrezygnować ;-)
True.

A wracając do meritum - ostatnio koleżance pomagałem wybrać telefon - też chciała dobre zdjęcia móc robić. P10 Lite - robi robotę. I ładny, jak dla żony, i mieści się w budżecie.
 #984264  autor: vonski
 18 mar 2018, 18:31
Wcale nie robi złych zdjęć. To są po prostu bardzo trudne warunki do fotografowania. Zamknięte pomieszczenia z małą ilością światła i bardzo ruchliwe obiekty.
Kilka lat temu też miałem dzieciaki w przedszkolu i nawet lustro z przyzwoitym obiektywem sobie nie radziło. Fajne zdjęcia wychodziły tylko znajomej fotograf... na sprzęcie za kilkanaście tysięcy.

Tapatalk @ Google Pixel
 #984489  autor: Lawrence72
 19 mar 2018, 21:13
Do kwoty 1000k brałbym Honora 8 mocno staniał i w tym momencie będzie do wyłapią nawet poniżej tej ceny. Ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego za tą kwotę. Pozostaje jedynie droższa P9 a aparaty prawie takie same.