DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #984129  autor: rdw
 18 mar 2018, 05:48
Rozważane telefony:
Xiaomi Redmi 4x
Huawei P9 Lite 2017
HTC A9s
Xiaomi Redmi Note 4

Budżet na smartfona do 700 zł, nowy, będzie używany na kartę w Play.
Czytałem wiele porównań, opinii.
Istotne dla mnie cechy: w miarę dobra bateria (aby swobodnie używać internetu i GPS podczas podróży bez obawy o padanie telefonu w trakcie dnia), poręczny rozmiar (aby nie niszczył kieszeni jeansów i by można było się schylić założyć buty z telefonem w spodniach :lol: ) sprawne działanie bez zawieszeń (procesor). Nie gram na telefonie, głównie internet, aplikacje pobierające sporo zdjęć itp. Obecnie używam Samsunga Galaxy s3 i z 16GB pam.wewnętrznej spokojnie mieszczę się (tzn. telefon jest prawie cały zapchany, ale wystarczy wywalić nieużywane aplikacje i zawsze miejsca nie zabrakło choć zwykle jest go poniżej 1GB).
Istotne ale nie przymusowe jest dla mnie NFC. Używam do płacenia w sklepie - wygoda nieotwierania portfela plus zabezpieczenie na wypadek zapomnienia/zgubienia portfela ze sobą. Ot - w lecie na rowerze mogę kupić sok z kiosku telefonem bez wyciągania porfela z sakwy więc jest to taki praktyczny bajer. Dual sim nie obowiązkowy ale miło by był.

Xiaomi 4x właściwie jest dla mnie idealnym telefonem - ma 3GB ramu i 2x więcej pamięci niż mój obecny fon, jest malutki (5 cali ekranu) no i ma podobno mega dobrą baterię. Jako plus IRda dzięki której nie będę musiał sięgać po pilota od klimatyzacji w mieszkaniu.
Niestety bardzo boli mnie, że nie ma NFC. Poza tym ma słabe opinie aparatu a lubię czasem strzelić selfie z aparatu przedniego.

Huawei P9Lite 2017 ma lepszy aparat, jest tylko nieco większy (5,2 cala z drugiej strony to też plus). Ma niestety słabszą baterię (ponoć te 3000 vs 4000 w Xiaomi to realnie 50% krócej u Huawei?) no i 2x mniejszą pamięć.

HTC A9s to już dość stary model (2016) i nie ma dual sim ale za to ma NFC i kosztuje ~550 zł. Jego dużą wadą jest jeszcze słabsza bateria względem Huawei dlatego raczej go skreślam.

Co wybrać?
Kupuję nówkę i z interesujących mnie źródeł zapłacę:
- 530 zł za Xiaomi Redmi 4x 3/32GB
- 650 zł za Huawei P9 Lite 2017 3/16GB
- 550 zł za HTC A9s
- 550 zł za Xiaomi Redmi Note 4 - jes to praktycznie to samo co mniejszy Redmi 4x, tyle że jest cegłą 5,5 cala i ma lepszy ekran.

Czy warto dopłacić do Huawei i cieszyć się NFC i nieco lepszymi zdjęciami? Kosztuje więcej a ma słabszą baterię i 2x mniej pamięci.
Nie mam pojęcia który telefon pożyje dwa lata bez wyraźnego pogorszenia baterii. Z jednej strony Xiaomi nie wiadomo ile pożyją bo są dość młodą marką i mają dziwnych zewnętrznych podwykonawców, z drugiej strony tak samo czytałem już negatywne opinie o działaniu baterii w Huawei.
Czy jeśli lubię mniejsze telefony to darować sobie większe Xiaomi które kosztuje niemal tyle co jego mniejszy odpowiednik czy jest to nieopłacalne płacić za mniejszy ekran skoro większy kosztuje podobnie?
Wygląd wizualny nie jest dla mnie priorytetem (nie używam telefonu do szpanu), marka bez znaczenia. Subiektywnie najlepiej wygląda biały Huawei ale szkło z tyłu obudowy budzi moje obawy, że ten plastik/szkło szybko pęknie/porysuje się bo cudów chyba nie ma a telefon jeździ po stole, upada itp.
Podsumowując - patrząc na moje oczekiwania który model wydaje wam się najbardziej sensowny? :mrgreen: Ewentualnie czy znacie coś innego w cenie 500-700 zł co ma w miarę dobrą baterię, RAM i jest z NFC? Podejrzewam, że nie, bo przejrzałem stosy stron, ofert i porównań i nie ma chyba nic innego w tej działce cenowej pod moje preferencje.
 #984175  autor: Eragon
 18 mar 2018, 11:42
No!
I takie posty aż się czyta z przyjemnością.
Napisałeś wszelkie mądrości jakie mógłbym ja rzec :D

- No niestety cegła RN4(X) jest technicznie lepszym wyborem, gdyby nie fakt tego rozmiaru. To jest niestety ta ironia obecnych Redmi, jeśli chcemy lepszy telefon to musi on być większy. A co gorsza, brak właściwie innych 5" w ofercie Xiaomi. Pamiętaj że XRN 4 ma już swego następcę (następców) tj. Redmi Note 5 (Pro). Niby ma mieć premierę w PL kiedyś tam ;) Nowa rodzina ma lepsze aparaty od poprzedników.

- I widzisz. Nikt za bardzo nie podejmie za Ciebie decyzji; Redmi czy Redmi Note. Zyskasz więcej, tracisz poręczność.

- Przy takich wyborach, zwykle ludzie stety lub nie... ale idą w Huawei. Bo aparat. No i te NFC. Ale z kolei tracisz ogólnie na sofcie i baterii( a że masz zamiar intensywnie korzystać, to będzie leciała w oczach).

- Powiem Ci że wymagania masz takie same jak ja. Ale miej świadomość że w tym budżecie nie uzyskasz wszystkiego co najlepsze w jednej obudowie. Idealny dla Ciebie byłby Mi6 - ale to 700zł + 400/500. Niestety.

- Ten R4X najlepszym telefonem świata nie jest, ale ku niemu bym się skłaniał. Widziałeś próbki foto? Dla niektórych będzie to okej ;)

:smt006
 #984218  autor: mateo1995
 18 mar 2018, 14:46
Też podobnie jak autor skłaniam się ku 4X ze względu na rozmiar i cena/jakość. Tylko od razu chcę kupić jakieś polecane, sprawdzone szkło. Co polecacie z doświadczenia. Szkło musi być z 2,D żeby nie było w koło widocznych białych śladów odklejenia. Czy takie szkło chroni przed zbiciem ekranu przy upadku? I pytanie do użytkowników, czy obudowa łatwo się rysuje przez np zostawienie na twardym stole? Czy trzeba też myśleć o gumowym etui? Ale to znów pogrubia telefon.
Czy możecie polecić jeszcze jakieś inne strony/fora gdzie są promocje na Xiaomi, patrzę na to
https://telchina.pl/aktualne-promocje-t ... ml#p380055
fajnie byłoby go upolować bliżej 400zł.
 #984289  autor: vonski
 18 mar 2018, 20:34
Co do głównego tematu wątku to ja bym jeszcze delikatnie rozważył Samsungi: J5 2017 i A5 2016. Minusem jest tylko 2GB RAMu, ale działają całkiem dobrze na nowym sofcie Samsunga.

Tapatalk @ Google Pixel
 #985359  autor: SACZI
 24 mar 2018, 12:44
Mam R 4X 3/32 i RN4 4/64 i nie jest to samo!
4x rzeczywiście jest super poręczny, ale android potrafi "przyciąć", czy działać z wyczuwalnym lagiem, a ja na płynność działania jestem uczulony.
Note 4 rzeczywiście jest klocem, a ja przeszedłęm na niego z Xperi Z3 Compact.
Po 3 miesiącach mi nie przeszkadza wielkość :)
Główne wady/zalety RN4 (bo 4x używa mój syn):
- aparat jest porażką!
I nie chodzi o jakość zdjęć, a o samo jego działanie.
O ile przy dobrym oświetleniu jest OK (również z jakością zdjęć) o tyle wystarczy trochę mniej światła, a telefon ostrzy wyraźnie długo. Jak zdjęcie robię w ciemności, to ostrzyć potrafi 3-4s, a to już jest nieakceptowalne.
- ekran - jak ciemno lub pomieszczenie zaciemnione, to jest OK. Jednak teraz zaczynają się słoneczne dni i zaczyna być widać "jakość". Matryca po prostu jest blada ...
Dzisiaj porównałem go do Samsunga S9 i ... przepaść
- bateria - mi wystarcza spokojnie na 2 dni, a jak jest weekend, gdzie teefon praktycznie jest nieużywany, 3-4 dni jest do osiągnięcia.
Synowi bateria na jeden dzień wystarcza, ale on praktycznie z rąk go nie wypuszcza.
- obudowa - obydwa telefony są o dziwo bdb wykonane!
RN4 to już klasa sama w sobie. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale gdy kupiłem 4X, pozytywnie mnie zaskoczył. Metalowa obudowa, pod naciskiem nie trzeszczy. bardzo poręczna i wygodna. Same plusy
- oprogramowanie - obydwa telefony mają Androida 7 i MIUI chyba 9.x.
Soft jest szybki, dość dobry, ale niektóre opcje są dla mnie dziwne.
Od czasu do czasu jakaś aplikacje potrafi się wyłączyć, czego w Sony nigdy nie doświadczyłem.
Ogólnie na plus.

Jednak cena ~650PLN tłumaczy wszystko i uważam, że to był bardzo dobry wybór.