DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy określone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy określone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 9 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #984241  autor: marcin19883
 18 mar 2018, 16:44
Ja już na stronie T-Mobile zgody marketingowe wycofałem dla nr, który podałem do kontaktu. Mnie bardzo zdziwiło, że kurier nie chciał dać darmowego startera, bez nr dowodu osobistego i podpisu. Zawsze kiedy odbierałem prepaidy u innych kurierem, to tylko PESEL pokazałem i nic więcej nie było potrzebne do rejestracji.
Więc tak, jestem wkurzony, że wymusili dane dowodu. Nie musiałem startera odbierać, ale jak już kurier przyjechał, to nie chciałem odsyłać z niczym
 #984256  autor: piotrzet
 18 mar 2018, 18:11
No to zrobił poprawnie. Do rejestracji jest potrzebny paszport albo dowód osobisty. Więc bardzo nie wiem jaki masz problem?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984269  autor: biala1991
 18 mar 2018, 19:05
Problem polega na tym, że przy rejestracji wymagane jest nazwisko i Pesel a nie nr i seria dowodu. Dowód jest potrzebny do okazania, kurier powinien sprawdzić nazwisko i Pesel w dowodzie i porównać z danymi w zamówieniu. Nie ma obowiązku spisywania nr i serii dowodu, pomimo że niektórzy lansują taką tezę :D
 #984275  autor: marcin19883
 18 mar 2018, 19:42
No własnie biała1991 wyjaśniła to doskonale. No i na końcu musi być wyraźny podpis. To szybka droga do wzięcia na ciebie kredytu :( gdyby kurier był fałszywy itp. Kilka dni minęło a nadal dukumenty nie wróciły do T-mobile :( długo coś idą.
 #984277  autor: piotrzet
 18 mar 2018, 19:49
Dziwne bo na każdej stronie co czytam jest napisane wyraźnie "Przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości. Wraz ze zniesieniem obowiązku meldunkowego nie musimy przedstawiać aktualnego adresu zamieszkania." I to nie jest napisane na jednej stronie a na kilku. Więc niby te strony wprowadzają w błąd?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984280  autor: marcin19883
 18 mar 2018, 19:57
piotrzet pisze:Dziwne bo na każdej stronie co czytam jest napisane wyraźnie "Przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości.
Pokaż mi gdzie o tym pisze na stronie T-mobile zamów darmowy starter? http://www.t-mobile.pl/pl/zamow-bezplatny-starter :-) Abonament to ja rozumiem, ale prepaid? serio?
 #984293  autor: marcin19883
 18 mar 2018, 20:58
24bis24 pisze:
marcin19883 pisze:Tylko nr dowodu i podpis
ok. masz racje ale kurierowi zawsze trzeba coś maznąć :)
Kurierowi pokazujesz tylko PESEL. DHL to akurat nie wymaga podpisu, wiem, bo paczki czasami przychodza.
 #984412  autor: 24bis24
 19 mar 2018, 13:45
DPD, UPS, 7mka już też nie wymagają podpisu od jakiegoś roku lub dwóch
Codziennie odbieram po kilka przesyłek od różnych operatorów i zawsze muszę coś maznąć kurierowi rysikiem. Nikt nie chce mnie wyręczyć nawet kurier. Może dlatego, że to Warszawa :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #984440  autor: marcin19883
 19 mar 2018, 16:15
Zamówiłem przez przypadek drugi numer i kurier zostawił koperte pod drzwiami a na kopercie nr, że mam zadzwonić, by uzupełnił dane o nr dowodu. Dziwne, że już podpisu nie trzeba było? :D haha dobrze, że przyjechałem, bo by mi psy poszarpały przesyłkę :lol: Mało tego, nie dostałem potwierdzenia zamówienia na nr kontaktowy. :D
 #984443  autor: m.sta
 19 mar 2018, 16:44
Jak mogą nie wymagać podpisu skoro podpis to jedyne potwierdzenie dostawy jakim się firma kurierska będzie broniła w przypadku roszczeń gdy paczka zginie albo z jakiegoś innego powodu nie dotrze do odbiorcy. Swoją drogą Siódemka już nie działa na rynku trzy lata więc coś bajki opowiadasz :) A jak kurier nie wymaga podpisu to albo ci tak ufa albo jest nie świadomy konsekwencji takiego działania.
 #984445  autor: neotele
 19 mar 2018, 17:18
Kurierzy mają wiele przesyłek do doręczenia, a dzień pracy jest zawsze za krótki, więc niektórzy, w niektórych firmach, ryzykują, zostawiając przesyłkę u sąsiada lub nawet pod drzwiami (a wtedy na pewno bez naszego, oryginalnego podpisu).
  • Strona 9 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10