DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy określone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy określone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #982971  autor: jarekt
 12 mar 2018, 12:20
Właśnie przez takie ciągnące się miesiącami czy nawet latami kwiatki (w zasadzie chwasty), T-Mobile nazywane jest przez sporo osób T-Deb*** - i takie rzeczy nie biorą się u ludzi z niczego.
Powiem więcej: potrzeba wielu lat "dziwnych" praktyk operatora aby tak go zacząć nazywać, bo po jednym czy dwóch wybrykach taka łatka by do nich przecież nie przylgnęła.
Jeszcze jedna: T-Tanic :)
 #982974  autor: jarekt
 12 mar 2018, 12:56
W sumie to nie musiałeś. Chciałeś, to im podałeś. @Dorotea nie chciała i nie podała.
Więc dałeś im niepotrzebnie komplet danych (PESEL, seria i nr DO, adres, imię i nazwisko) - ale za to bez problemu będziesz mógł abo wziąć przez telefon :)

Na szczęście można wnosić o ich usunięcie (a zostawić tylko imię, nazwisko i PESEL).
Ale czy je faktycznie i skutecznie usuną, to się raczej nigdy nie dowiesz. To znaczy możesz się dowiedzieć, że jednak ich nie usunęli, bo gdzieś tam były kopie, a kopia wyciekła, bo zarządzający tymi danymi admin trzymał je w chmurze, i dał się podejść pięknej hakerce i zgubił niechcący hasło :) (wiem, jak w filmie, np. Vabank, ale takie rzeczy też się dzieją i to 24 godziny na dobę - ilość włamów jest obecnie porażająca).
 #982975  autor: Dorotea
 12 mar 2018, 13:03
Podaję minimum przewidziane ustawowo i bez znaczenia jest miejsce rejestracji. Tak mam zarejestrowane prepaidy u wszystkich operatorów: na imię, nazwisko i PESEL.

Przenosiny z Play do a2mobile jednak mi się udały, bo tam autor formularza miał głowę na karku i znał ustawę, odróżniał też adres zamieszkania od korespondencyjnego.

Do T-Mobile nie przeniosę nic, bo jakbym nie kombinowała wyjdzie niezgodność danych albo zatrzymam się na tej felernej stronie formularza, dalej nie przejdzie.
 #982978  autor: marcin19883
 12 mar 2018, 13:33
Ja pamiętam przenosiny do T-Mobile. Powiem wam, że nigdy w życiu tyle papierów nie podpisywałem. Zamieszanie totalne. Na szybko podpisujesz, bez przeczytania. Pracownik ci podsuwa jeden papier po drugim. W życiu już nic tam nie podpisze. Za to najlepiej na Play. Dwa papierki i już. Czasami nic nie drukowali lub potwierdzenie przeniesienia.
Wzięłem tylko darmowy starter T-Mobile. Przetestuje czy ich strona od wycofania zgód marketingowych działa.
 #983221  autor: Dorotea
 13 mar 2018, 17:26
Play niedawno wprowadził rejestrację prepaid na dane z paszportu również dla obywateli Polski więc jest dodatkowa rzecz do uwzględnienia w formularzu przenosin numerów.

Ciekawe, kiedy T-Mobile się o tym dowie skoro nawet ustaw nie czytają.
 #983503  autor: marcin19883
 14 mar 2018, 18:44
Ale mnie T-mobile wykiwał. Sprytem wymusili pełne dane podczas rejestracji darmowego starteru. Nie wystarczył im PESEL. Trzeba było kurierowi podać nr, serie dowodu osobistego i podpisać się. Kurier mówił, że T-mobile wszystkiego wymaga do rejestracji. :( A już chciałem przenosić swój numer po testach tego starteru. Teraz nie jestem pewien, bo moga mieć kruczki o jakich nam sie nie śniło.
 #983517  autor: marcin19883
 14 mar 2018, 19:10
piotrzet pisze:Jakbyś czytał forum to byś wiedział. Regulamin masz także bardzo nie wiem o co ci chodzi. Wystarczy umieć czytać ;)
Powiedz mi gdzie o tym pisze? http://www.t-mobile.pl/pl/zamow-bezplatny-starter#
Gdzie typowy Kowalski to znajdzie, jeśli widzimy tylko regulamin "WARUNKI OFERTY PROMOCYJNEJ "BEZ LIMITU ZA 1ZŁ DZIENNIE" DLA UŻYTKOWNIKÓW T-MOBILE NA KARTĘ" i przy zamawianiu "Regulamin „Bez limitu za 1 zł dziennie” dla Użytkowników T-Mobile na kartę"
Przy zamawianiu pisze tylko: "Starter zostanie dostarczony kurierem. Podaj adres, pod którym będziesz dostępny/a w godzinach 9.00 – 17.00 w dni powszednie. Przygotuj dowód osobisty lub paszport, aby odebrać przesyłkę. Starter nie wymaga dodatkowej rejestracji."
 #983529  autor: marcin19883
 14 mar 2018, 20:00
piotrzet pisze:Przecież przy zamawianiu są wszystkie te dane więc bardzo nie wiem jaki masz problem?
Tylko adres i PESEL jest przy zamawianiu startera na karte. Przy przenoszeniu jest wszystko. Mylisz przeniesienie numeru z zakupem starteru i rejestracją
 #983685  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 15:50
marcin19883 pisze:podać nr, serie dowodu osobistego i podpisać się.
Ale gdzie tu "pełne dane" ?? Spisali tylko dokument na podstawie którego potwierdzali twoją tożsamość a prawidłowość poświadczyłeś swoim podpisem. Gdzie tu "wymuszanie" danych ?
 #983698  autor: marcin19883
 15 mar 2018, 16:45
Gregrin pisze:
marcin19883 pisze:podać nr, serie dowodu osobistego i podpisać się.
Ale gdzie tu "pełne dane" ?? Spisali tylko dokument na podstawie którego potwierdzali twoją tożsamość a prawidłowość poświadczyłeś swoim podpisem. Gdzie tu "wymuszanie" danych ?
Adres zamieszkania, PESEL, dowód osobisty, podpis. Wszystko jak na tacy. I jeszcze zgody marketingowe. Mam tylko im za złe, że nigdzie o tym nie pisze, że należy podać dane dowodu osobistego i podpis. Jak zamawiałem Virgin, to wystarczył tylko PESEL i nr zarejestrowany
 #984038  autor: reboot
 17 mar 2018, 13:24
Czyli różnica między abonamentem a prepaidem polega na tym, że w prepaidzie wypełnia się wniosek o Zwrot i dzwonią lub nie dzwonią i można być w doopie, a w abonamencie po prostu jest tylko wniosek o Zwrot i Odstąpienie i nie trzeba się martwić spełnieniem jakichś dodatkowych warunków?

WKS
 #984130  autor: goldenmen
 18 mar 2018, 06:42
marcin19883 pisze:Ale mnie T-mobile wykiwał. Sprytem wymusili pełne dane podczas rejestracji darmowego starteru. Nie wystarczył im PESEL. Trzeba było kurierowi podać nr, serie dowodu osobistego i podpisać się. Kurier mówił, że T-mobile wszystkiego wymaga do rejestracji. :( A już chciałem przenosić swój numer po testach tego starteru. Teraz nie jestem pewien, bo moga mieć kruczki o jakich nam sie nie śniło.
A gdzie w ustawie jest obowiazek od razu zarejestrowania startera?

starter mozesz zarejestrować w pózniejszym czasie , mozesz go komus sprezentowac , sprzedac. dopiero gdy bedziesz chciął korzystac to go zarejestrujesz np w salonie na poczciw zabce itd.
oczywiscie jest to ułatwienie od razu rejestracja ale nie znaczy ze musisz to zrobić.

Własnie sprawdziłem i jaki wałek trzeba wyrazic zgode na spam zamawiajac numer w t-M na ten numer dodatkowy co przychodzi niby sms wyraza sie tez zgode na spam !!!
 #984142  autor: biala1991
 18 mar 2018, 09:35
goldenmen pisze:A gdzie w ustawie jest obowiazek od razu zarejestrowania startera?
Wydaje mi się, że operator, który dostarcza darmowy starter ma prawo domagać się rejestracji przez kuriera. To uczciwy warunek, bo klient sam decyduje czy zamawia darmowy starter z rejestracją czy pójdzie np do Biedronki go kupić a rejestrację odłoży na później. Nieuczciwe jest wprowadzanie w błąd klienta co do danych podawanych podczas tej rejestracji, bo przecież powinien wystarczyć sam pesel, nr i seria dowodu nie powinny być spisywane. Wypełniając formularz, który nie zawiera "danych dowodowych" klient myśli, że wszystko jest w porządku, przy odbiorze okaże dowód a kurier potwierdzi, zgodność. Tymczasem nie kończy się na okazaniu i operator oprócz obowiązkowego peselu pozyskuje również nr i serię dowodu. I to jest nie fair, bo gdyby klient od początku wiedział na czym stoi i zobaczył te dane do wypełnienia w formularzu, możliwe że zrezygnowałby z zamówienia.


goldenmen pisze:Własnie sprawdziłem i jaki wałek trzeba wyrazic zgode na spam zamawiajac numer w t-M na ten numer dodatkowy co przychodzi niby sms wyraza sie tez zgode na spam !!!
To stała praktyka, przy przenoszeniu numeru do abo też podajemy jakiś inny numer kontaktowy a TM zastrzega sobie prawo spamowania tego dodatkowego numeru (no przecież klient sam go udostępnił :) ) i jest to zaznaczone małym druczkiem na końcu umowy.
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10