DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #981685  autor: mihuu2018
 07 mar 2018, 07:42
Jest to mój pierwszy post na forum, więc na początku chciałbym się przywitać :-)

A teraz do rzeczy. Zakupiłem ostatnio wspomniany w temacie telefon i ogólnie jestem bardzo zadowolony prócz jednej rzeczy - nakładki producenta. Tyle niepotrzebnych rzeczy, to ja jeszcze na telefonie nie widziałem. Na moim poprzednim Samsungu S5 - z racji braku aktualizacji do Androida 7, wgrałem sobie LineageOS z 7 wersją i to było to. Czysty system bez zbędnych preinstalowanych rzeczy. Zainstalowałem sobie tylko to, co było mi potrzebne.

I tu moje pytanie, czy na Xiaomi Redmi 4X istnieje też jakiś alternatywny czysty ROM? Zależałoby mi raczej na jakiejś oficjalnej wersji, bo LineageOS właśnie chyba nie ma takiej - chyba, że źle szukałem. Ewentualnie może coś z Oreo. Moja wersja tel., to Global 3/32GB.

Proszę o pomoc w tej kwestii :-)
 #981733  autor: mihuu2018
 07 mar 2018, 12:28
Znalazłem, ale wszystkie były w wersji nie oficjalniej (testowej) gdzie wiele rzeczy jeszcze nie działało do końca jak należy. Dzięki za link zaraz zobaczę :-)
 #981736  autor: marcin19883
 07 mar 2018, 12:59
Na ten telefon jest romów aż czarno. Polecam lineageos. Mam nadzieję, że masz odblokowany bootloader według poradników na forum Miui Polska a potem wygrywasz twrp i na końcu rom jaki chcesz.
Twoja nazwa Kodowa telefonu to Santoni.
https://forum.xda-developers.com/xiaomi ... evelopment

Oficjalnego Lineageos jeszcze nie ma, ale będzie pewnie Oreo, bo już wisi jako nieoficjalny. Ja polecam dotOS chwilowo
 #983003  autor: mihuu2018
 12 mar 2018, 18:15
Pomóżcie, co chyba uwaliłem telefon...

Chciałem wgrać TWRP (tel oczywiście odblokowany). Próbowałem poprzez zainstalowanie sterowników i przez komendy adb...

Urządzzenie było wykrywane, niby TWRP się wgrywało ale nie mogłem z nie wejść. Spróbowałem więc ponownie poprzez XiaoMiTool. Wykryło urządzenie, pobrało TWRP 3.2.1... zainstalowało się i nawet się na chwilę automatycznie uruchomiło na telefonie. Tel się jednak zrebootował i koniec. Wisi cały czas na ikonce Mi i napisie na dole unlocked... Jak długo trzymam przycisk włączenia, to się wyłącza i dalej wisi. Co dalej - jak ratować tel.?
 #983026  autor: mihuu2018
 12 mar 2018, 19:05
Właśnie tak jak pisałem - po długim przytrzymaniu power'a tel uruchamia się ponownie i znowu wisi... Próbuję teraz przez miflasha wgrać wszystko od nowa. Może coś pomoże...
 #983038  autor: mihuu2018
 12 mar 2018, 19:36
OK, tel działa - podpowiedzcie teraz proszę jak wgrać poprawnie TWRP, bo tak jak robię zgodnie z opisami, to nie działa w moim przypadku...
 #983064  autor: harys
 12 mar 2018, 22:15
TWRP dobrze wrzuciłeś skoro się uruchomiło. A może Ty poprsotu zrobiłeś wipe system i dlatego nie wstał bo go nie ma? :) Wrzuć TWRP od nowa i na to jakieś xiaomi.eu sobie
 #983071  autor: mihuu2018
 12 mar 2018, 22:56
Nie mam już pojęcia co jest grane. Za każdym razem kiedy mi się dobrze wgra i uruchomi TWRP, to po ponownych uruchomieniu telefon nie startuje i wisi na napisie MI i nie można w nic wejść (nawet w to TWRP) poza fastbootem i wtedy pomaga tylko miflash i postawienie wszystkiego od nowa. Próbowałem różnymi sposobami z różnymi wersjami TWRP i d@@a... Nie wiem, nie mam już pomysłów.
 #983156  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 14:09
O sorry, z pośpiechu dodałem sobie w głowie słowo "note" do tytułu wątku.

Musisz w trybie fastboot zainstalować twrp. Podpowiedzi masz tysiące w necie. Na każdym telefonie podobnie się instaluje twrp.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 14:52 przez marcin19883, łącznie zmieniany 1 raz.
 #983162  autor: harys
 13 mar 2018, 14:51
Ale on instaluje przecież :)
Może poprsotu telefon nie wstaje na globalu z twrp. Dlatego napisalem żebyś po flashowaniu twrp wrzucił sobie xiaomi.eu
 #983163  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 14:55
harys pisze:Ale on instaluje przecież :)
Może poprsotu telefon nie wstaje na globalu z twrp. Dlatego napisalem żebyś po flashowaniu twrp wrzucił sobie xiaomi.eu
Telefon mu nie wstaje, bo nie zainstalował pewnie lezyflasher, po instalacji twrp :-)
 #983164  autor: harys
 13 mar 2018, 14:56
marcin19883 pisze:
harys pisze:Ale on instaluje przecież :)
Może poprsotu telefon nie wstaje na globalu z twrp. Dlatego napisalem żebyś po flashowaniu twrp wrzucił sobie xiaomi.eu
Telefon mu nie wstaje, bo nie zainstalował pewnie lezyflasher, po instalacji twrp :-)
A po Polsku jeszcze jakbyś napisał :)
 #983169  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 15:06
harys pisze:
marcin19883 pisze:
harys pisze:Ale on instaluje przecież :)
Może poprsotu telefon nie wstaje na globalu z twrp. Dlatego napisalem żebyś po flashowaniu twrp wrzucił sobie xiaomi.eu
Telefon mu nie wstaje, bo nie zainstalował pewnie lezyflasher, po instalacji twrp :-)
A po Polsku jeszcze jakbyś napisał :)
https://forum.xda-developers.com/xiaomi ... a-t3613560

Boot into recovery and flash Lazy flasher (Important for miui, else you can boot into system)
 #983170  autor: harys
 13 mar 2018, 15:09
Ok, thx :)
Wiedziałem że takie coś istnieje ale nie widziałem że tak się nazywa. Nawet kiedyś to wrzucałem, a potem się okazało że wcale nie potrzeba i global normalnie mi działał na r4x i rn4 z twrp
 #983173  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 15:18
harys pisze:Ok, thx :)
Wiedziałem że takie coś istnieje ale nie widziałem że tak się nazywa. Nawet kiedyś to wrzucałem, a potem się okazało że wcale nie potrzeba i global normalnie mi działał na r4x i rn4 z twrp
Miui szyfruje/blokuje partycje a to wyłącza szyfrowanie i możesz wgrać co chcesz.
Ja bym najpierw wgrał twrp i lezyflasher. Potem wipe system/data i pamięć wew. Pobrałbym xiaomi.eu i skopiował na telefon. No i zainstalował. :-)