DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 63 z 71
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 71
 #978607  autor: bolek2004
 19 lut 2018, 10:52
Ostatniego dnia starego okresu rozliczeniowego rzeczywiście usługa 19 do komórkowych się wyłączyła co umożliwiło mi aktywację nowej taryfy. Dziś widzę że już jest nowa. Czyli konsultantka miała rację. Nie trzeba dzięki temu czekać na włączenie nowej taryfy kolejny miesiąc.
Co do zasięgu i prędkości nie ma się co wypowiadać bo to internet mobilny. Wszystko zależy od lokalizacji, sprzętu, przeciążenia nadajników. W jednej lokalizacji będzie działać lepiej w drugiej gorzej, a w trzeciej wcale.
 #978780  autor: aster
 19 lut 2018, 22:19
No właśnie kusi mnie ten wzrost transferu z 40 do 80GB po 6 miesiącach i do 100GB po roku.

Z zasięgiem i szybkością netu to klienci nju są traktowani na równi z klientami pod marką Orange?
 #980086  autor: Iraaaa
 26 lut 2018, 18:54
Witam wszystkich :)

Jeżeli o mnie chodzi to mam mieszane odczucia jeżeli chodzi o NJU.

Przenosiłem dwa numery do NJU, z pierwszym to taka standardowa procedura: składasz wniosek o przeniesienie numeru, kurier dostarcza kartę SIM z umową, czekasz na zakończenie okresu rozliczeniowego, przekładasz kartę i wszystko ok.

Natomiast przeniesienie numeru dodatkowego to już podobna ale jednak inna historia: zasadnicza różnica to to, że kasują za numer dodatkowy już od momentu podpisania umowy u kuriera, a nie z chwilą przeniesienia numeru.

Numer dodatkowy nazywa się u nich tymczasowy numer dodatkowy, z którego możesz korzystać, ale z którego korzystanie jest z oczywistych względów bez sensu bo numer który przenosisz jest u "starego" operatora i to z niego korzystasz (no bo o to chodzi, że wszyscy znają ten numer ....).

Myk polega na tym, że akurat w moim przypadku okres przejściowy trwa ponad dwa okresy rozliczeniowe i za te dwa okresy płacę u starego operatora i w NJU.
Jak ktoś złoży dyspozycję zbyt wcześnie to zapłaci proporcjonalnie więcej.

Działania NJU w tym zakresie są niekonsekwentne i nielogiczne (z numerem głównym nie ma takich cudów) i niestety zaskakujące ale zgodne z regulaminem (konsultant potrzebował 2 godziny co by się w tym połapać).

Generalnie płaci się w okresie przejściowym u dwóch operatorów przy czym w NJU za tymczasowy numer dodatkowy z którego nie korzystasz ani nikomu nie podajesz bo jest numerem tymczasowym (tak sugeruje sama infolinia: korzystać ale nie podawać znajomym bo za chwilę będzie nieaktualny).

pozdrówka
 #980163  autor: Gregrin
 27 lut 2018, 10:19
Wiec wychodzi ze jeśli nie chce się od razu korzystać z tego dodatkowego to żeby nie płacić tych 9zl za numer dodatkowy warto zlecić przeniesienie najpierw do nju na kartę a później podpiąć go jako dodatkowy ??
 #980987  autor: Iraaaa
 03 mar 2018, 13:03
Gregrin pisze:Wiec wychodzi ze jeśli nie chce się od razu korzystać z tego dodatkowego to żeby nie płacić tych 9zl za numer dodatkowy warto zlecić przeniesienie najpierw do nju na kartę a później podpiąć go jako dodatkowy ??

może to zadziała. Ale czy nju na kartę nie wymaga też jakichś opłat?
 #985600  autor: gregmar
 26 mar 2018, 06:48
No właśnie mam teraz taką zagwostkę z przeniesieniem z Plusa.
W nju mam numer z okresem rozliczeniowym 5 kwietnia, a w Plusie mam rozliczenie do 21 kwietnia i numer jest na umowie bezterminowej.

Czy przeniesienie będzie trwało 1 miesiąc od momentu zlecenia przeniesienia zgodnie z okresem wypowiedzenia, czy jednak do końca pełnego okresu rozliczeniowego, czyli wychodzi że do 21 maja?

Jak to jest liczone w Plusie? Jeśli do 21 maja to może faktycznie najpierw lepiej na nju na kartę?
 #987501  autor: Marjo
 06 kwie 2018, 13:45
Już nie długo kolejna rocznica powstania nju. Tym razem 5 i oby tym razem czymś zaskoczyli bo tracą na konkurencyjności
 #987604  autor: lakers67
 06 kwie 2018, 23:15
Marjo pisze: bo tracą na konkurencyjności
Przy dwóch numerach nie mają konkurencji (tak uważam) . 38 PLN za dwa numery full no limit + 30Gb netu. Do tego zasięg Networks!

Pzdr.
Lakers67
 #990559  autor: Marjo
 25 kwie 2018, 12:36
Widać nju nie traktuje swoich 5 urodzin poważnie. Póki co tylko słodkie pierdzenie w mediach społecznościowych. Szkoda.
 #990993  autor: bolek2004
 28 kwie 2018, 11:17
Nju abo chciałem kartę 3w1 lte. Na infolinii nju powiedzieli żeby iść do konkretnego salonu orange i od ręki wymienią kartę sim, twierdzili że bezpłatnie.
W salonie jak najbardziej kartę wymienili ale gość twierdzi że system naliczył opłatę 25zł za wymianę.
Będę dzwonił w poniedziałek do nju w celu anulowania tej opłaty (dziś podobno jeszcze tego nie będzie widać bo system musi to przemielić).
Ciekawe jak to wygląda, czy bez upominania się nju nie doliczy tej opłaty czy jednak doliczy i trzeba reklamować. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Ja wszystko rozumiem, nie chodzi o pieniądze, ale w dobie smartfonów żeby jeszcze płacić za to że chce się skorzystać z micro czy nano to dla mnie głupota.
 #991005  autor: Ramirez
 28 kwie 2018, 13:35
Z tego co pisze na stronie wynika jak dla mnie że wymiana w nju kosztuje 25 zł z wyjątkiem takim że jeśli masz SIMa który nie obsługiwał LTE to masz darmową wymianę.
 #991014  autor: bolek2004
 28 kwie 2018, 14:52
No to właśnie taki przypadek że powinno być za darmo bo wymiana na kartę lte. Zadzwoniłem dziś z ciekawości, widać że karta wymieniona ale opłata jeszcze nie naliczona, w poniedziałek spróbuje ponownie, może coś więcej będzie wiadomo.
Aktualizacja 30.04:
Dzwoniłem dzisiaj i dalej nie widać dodatkowej opłaty w systemie. Konsultant stwierdził że może się pojawić dopiero przy wystawieniu faktury i jeśli tak by się stało to mówił że trzeba będzie opłacić fakturę, zgłosić do nich i powinni w następnym okresie rozliczeniowym pomniejszyć kolejną fakturę o tą kwotę.
 #994034  autor: iSiO
 17 maja 2018, 17:16
Apropo wymiany karty SIM. Kumpel od zawsze był w Orange i ma jeszcze stara kartę Idei. Jakiś czas temu przeszedł smsem na ofertę Nju Mobile na kartę. Teraz chciałby wymienić kartę SIM. Wiem że w Orange i Nju można sobie samemu wymienić kartę, kupując starter i wysyłając odpowiedniego smsa z numerem karty itd. Tylko pytanie, jaki starter kupić? Orange czy Nju? Czy nie ma to znaczenia w takiej sytuacji?
 #994040  autor: matisi
 17 maja 2018, 18:06
@iSiO
Do wymiany potrzebny jest starter nju mobile. Ale w przypadku tak starej karty (nie wspiera LTE) wymiana będzie bezpłatna zgodnie z tym regulaminem http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... 1.2018.pdf Tylko, że wtedy trzeba to załatwić w salonie Orange.
  • Strona 63 z 71
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 71
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 71