DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #979746  autor: słoneczny
 24 lut 2018, 13:29
Witam. Ponieważ mój stary J5 traci już siły, a nowe Samsungi zrobiły się absurdalnie drogie, postanowiłem zapytać o Huawaia i Honora.

W skrócie, ten producent ma tyle podobnych do siebie smartfonów, że już się w nich gubię.
Dlatego pytanie, co warto kupić, żeby nie przepłacić?

Ważna żeby aparaty robiły przynajmniej dobre foto, bo wiem, że o rewelacyjnych nie ma mowy.
Telefon też powinien obsługiwać LTE 800 MHz i nie mieć problemów z zasięgiem, jak niektóre chińczyki.
Ma mieć też dobrą baterię i dobrą słyszalność rozmów.
Reszta jest mniej istotna.

Cena może być lekko podbita, ale na pewno nie o kilkaset zł.

Nie potrzebuje flagowca, tylko przyzwoitą średnią półkę.

Z góry dzięki.
 #979756  autor: merigaw
 24 lut 2018, 15:18
Ja wzięłabym na Twoim miejscu P 10 lite.Telefonik jest z ubiegłego roku ,ale spełnia wszystkie Twoje życzenia.Miałam i tak ze zdjęć(bardzo dobre wbrew temu co niektórzy pisali),jak i pozostałych parametrów byłam bardzo zadowolona.Przede wszystkim nie wykastrowany z żyroskopu i NFC,jak nowości typu Mate 10 Lite czy Smart.
 #979759  autor: negra
 24 lut 2018, 15:24
Przeczytaj test a się dowiesz że P Smart posiada funkcję o których piszesz że ich nie posiada

,,
 #979760  autor: merigaw
 24 lut 2018, 15:36
Miałam ten telefon w ręce w sklepie i szału na mnie nie zrobił,a żyroskopu nie ma na pewno.
 #979763  autor: negra
 24 lut 2018, 15:43
Na Tobie może nie ale dla innych może być wartosciowszym modelem z Androidem 8 Oreo , EUMI 8 ma lepszą od P10 Lajt jasność wyświetlacza itd.
 #979778  autor: słoneczny
 24 lut 2018, 16:27
Właśnie niedawno wszedł do sprzwdaży Honor 9 lite. Tyle, że nie wiem co to warte i czekam na jakieś konkretne recenzje w sieci.
NFC nie jest mi potrzebne. Mam to w J5 i nie korzystam.
Szczerze to zamiast NFC wolałbym 64 GB pamięci.
Android - wiadomo. Lepiej nowszy niż starszy.
Ale jak będzie ciut starszy to też nie tragedia.

Myślałem wcześniej o P10 lite i Mate 10 lite. Teraz jeszcze wchodzi Honor 9 lite.
P Smart - muszę poczytać specyfikację i zobaczyć co to warte.
Żeby tylko za dnia nie było wstydu z fotkami.
 #979805  autor: vonski
 24 lut 2018, 18:47
Czemu za takie pieniądze chcesz się pchać w średniaki? Nie lepiej starszy flagowiec? P9, Honor 8, za chwilę pewnie będzie można kupić S7 za niewiele więcej...

Tapatalk @ Galaxy S7
 #979821  autor: słoneczny
 24 lut 2018, 21:29
vonski pisze:Czemu za takie pieniądze chcesz się pchać w średniaki? Nie lepiej starszy flagowiec? P9, Honor 8, za chwilę pewnie będzie można kupić S7 za niewiele więcej...

Tapatalk @ Galaxy S7
Nie zależy mi na super wydajności.
A cena 1100 to górna granica.
Najchętniej bym nie dokładał więcej, tylko jeszcze kupił ze sto zł taniej.
Wątpię aby S7 czy P9 staniał szybko do tysiąca zł.
A telefon potrzebuje na za miesiąc najpóźniej.

Nie mam budżetu na dokładanie 200-300-400zł na górkę. Mogę dołożyć z 50zł max. Czyli 1150zł to maximum.
No chyba, że po premierze S9 atanie się cud i starsze flagowce zejdą na 1200zł. To wtedy będę myślał. :-)

Na razie to i tak wstępny wywiad.
Do końca marca mogę poczekać i zobaczyć jak z cenami.
 #979828  autor: vonski
 24 lut 2018, 21:49
Honora kupisz za 1200 spokojnie.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #979840  autor: aureel
 24 lut 2018, 23:38
Ja mam od 2 tygodni Mate 10 Lite. Huawei właśnie potwierdził aktualizację więc czekam spokojnie. Póki co jestem bardzo zadowolony i mogę spokojnie polecić. Względem większości w/w włącznie z ostatnio wspomnianym Huawei Nova - mam na pokładzie 4GB ramu. To był dla mnie warunek konieczny bo nie chcę się irytować i nie chcę zmieniać za rok telefonu. Fakt - nie ma NFC ale dla mnie też to było niepotrzebne - w przeciwieństwie do 64GB pamięci. Braku szybkiego ładowania też nie odczuwam - około 1,5 h zajmuje pełne ładowanie. Duży ekran i świetnie proporcje ekran/rozmiar. Jak coś to pytaj.

Pozdrawiam - A.