DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #979636  autor: OrangowyN
 23 lut 2018, 18:25
Są wóżne wypowiedzi ludzi, jednym limity się już się nie sumują jak wcześniej, innym bez zmian mimo zmiany w regulaminie usługi cyklicznej Orange Free na Kartę teraz za 25 zł

Po przeniesieniu numeru jest 35 GB z pakietu podstawowe, schodzi jako pierwszy, sumował się póki pakiet się odnawiał, teraz rzekomo już się nie sumuje? Piszą: "awarie, reklamacja i zgromadzonych GB nie przywrócili albo 'u mnie bez zmian'".

15 GB za doładowanie po automatycznym wałczeniu RWK po przeniesieniu jest ważne rok i jak się sumowało tak się te bonusy będą sumowały?

Mam teraz po przeniesieniu numeru i włączeniu usługi cyklicznej za 25 zł 45 GB z 50 GB.
W następnym miesiącu coś mi się skumuluje z 36 GB + 15 GB czy już teraz Orange ściśle rozlicza daty ważności pakietów?

Warto i da się pochomikować internet na wakacje czy już nie da rady?

Jestem dopiero niecały pierwszy miesiąc w Orange Free na Kartę
 #979676  autor: Gregrin
 23 lut 2018, 20:04
Regulaminowo się nie sumuje ale w praktyce się sumowało. Ostatnio był moment ze nie sumowalo paru osobom a później już było jak dawniej. Każe nam to przypuszczać ze to była tylko chwilowa awaria. Jak będzie w przyszłości nie wiadomo.
OrangowyN pisze:15 GB za doładowanie po automatycznym wałczeniu RWK po przeniesieniu jest ważne rok i jak się sumowało tak się te bonusy będą sumowały?
Bonus za doładowanie sumuje się regulaminowo i tu nic się nie zmieniło (jak masz bonus ważny rok, to kolejne z doładowań będą się do niego dodawać nie skracając jego ważności).
Jw. się okaże ;)
OrangowyN pisze:Warto i da się pochomikować internet na wakacje czy już nie da rady?
Korzystając z pakietu cyklicznego samo się będzie kumulować a jeśli akurat by się nie skumulowało to zostaje ci jeszcze bonus za doładowanie który możesz sobie powiększyć kolejnym doładowaniem które przecież się nie zmarnuje.
 #979680  autor: OrangowyN
 23 lut 2018, 20:13
Jak nie jestem na wyjeździe, to zejdzie mi max 5 GB, wtedy gdyby się sumowało co zostanie z 35 GB (30 GB) - nieregulaminowo, ale działało - to byłoby fajnie.

Wiem, że 15 GB za doładowania sumują się regulaminowo i nic się nie zmieniło, ale z 35, 36, 37 GB z każdego miesiąca zapas narastałby w dobrym tempie, lepszym niż po 15 GB.

Jak jestem na wyjeździe, to np. filmy albo muzyka zjadają transfer jak szalone, wtedy nawet regulaminowe 35 + 15 = 50 GB wychodzi za mało jak na takie okresy bez internetu ADSL.

{edit]
Po informacjach z FB czy forum o kumulowaniu się niewykorzystanych obu bonusów (35 GB i 15 GB) przenosiłem numer do Orange, a teraz pojawiły się "niepokojące" wiadomości od wielu osób.
 #979687  autor: aster
 23 lut 2018, 21:41
Pamiętaj też o "bonusie lojalnościowym," czyli każde automatyczne odnowienie pakietu no-limit za 25zł powinno zwiększać miesięczny przydział o 1GB.
 #979690  autor: OrangowyN
 23 lut 2018, 21:46
Wiem, pisałem 35, 36, 37 GB itd
Faktem jest, że jak na ofertę rozmów i SMS bez limitu to ofert jest wiele ale OFnK bierze się głównie dla internetu i internet - z jego kumulacją - ma tu największe znaczenie.

Dzwoniłem 2 x na infolinię i dostałem na temat kumulowania z podstawowego 35GB dwie rozbieżne opinia, raz kumuluje się, drugi raz że nie kumuluje się.

Na forach też ludzie piszą, te 35GB nie kumuluje się ale jak się też okazuje, to komuś nie przedłużył się pakiet albo bez wyjaśnienia, skasowało się. Albo w lutym zostało co było i doszło nowe "35 plus 1 GB za stażowy miesiąc" do tego co było zebrane.

Nawet tu na Telepolis są różne wpisy, a nie każdy śledzi na bieżąco temat ofert operatorów.
 #979713  autor: OrangowyN
 24 lut 2018, 08:54
Co to znaczy "oraz korzystającemu nie tylko z aplikacji mój orange"?

Rozmowy i SMS bez limitu opłacane obowiązkowo co miesiąc - bo to mój podstawowy numer - do tego internet. Co jeszcze?
 #979724  autor: OrangowyN
 24 lut 2018, 10:01
To znaczy do 15 GB (za doładowanie) doszło to co miałeś za doładowanie
i co ważne
do 35 (36, 37, 38 itd) GB z pakietu usługi odnawialnej zsumowało się z tym co ci zostało z poprzedniego miesiąca?

Czyli mimo zmian w grudniu i wbrew regulaminowi część podstawowa także kumuluje się jak było wcześniej, nie tylko bonusy za doładowanie?
 #979725  autor: sebaa
 24 lut 2018, 10:14
OrangowyN pisze:To znaczy do 15 GB (za doładowanie) doszło to co miałeś za doładowanie
i co ważne
Nie wiem, nie doładowywałem już kilka miesięcy, ale na drugim numerze ta pozycja sumuje się bez problemów.
OrangowyN pisze:do 35 (36, 37, 38 itd) GB z pakietu usługi odnawialnej zsumowało się z tym co ci zostało z poprzedniego miesiąca?
Dokładnie tak. To co miałem z poprzednich miesięcy (nie wykorzystuje wszystkiego i się chomikuje) przy automatycznym odnowieniu pakietu powiększyło się o 41 GB (35 GB + 6 GB za staż).
 #979726  autor: OrangowyN
 24 lut 2018, 10:18
sebaa pisze:
OrangowyN pisze:do 35 (36, 37, 38 itd) GB z pakietu usługi odnawialnej zsumowało się z tym co ci zostało z poprzedniego miesiąca?
Dokładnie tak. To co miałem z poprzednich miesięcy (nie wykorzystuje wszystkiego i się chomikuje) przy automatycznym odnowieniu pakietu powiększyło się o 41 GB (35 GB + 6 GB za staż).
To fajnie, bo pojawiły się wpisy, że po grudniowej obniżce z 28 zł do 25 zł dla wszystkich ludziom przestały się kumulować zaoszczędzone gigabajty z usługi podstawowej (35 GB + " po 1 GB stażowego") i nawet reklamacje nie przywróciły utraconych gigabajtów.
 #979730  autor: Gregrin
 24 lut 2018, 10:46
OrangowyN pisze:To fajnie, bo pojawiły się wpisy, że po grudniowej obniżce z 28 zł do 25 zł dla wszystkich ludziom przestały się kumulować zaoszczędzone gigabajty z usługi podstawowej (35 GB + " po 1 GB stażowego") i nawet reklamacje nie przywróciły utraconych gigabajtów.
Po obniżce ludzie potwierdzali ze dalej się sumuje a później był moment ze przez chwile to nie działało wiec prawdopodobnie była to awaria. A jakie miały sens te reklamacje skoro w regulaminie nie ma nic o sumowaniu ??
 #979731  autor: OrangowyN
 24 lut 2018, 10:51
Awarią mogło być, że się tyle miesięcy sumowało to co z pakietu po 35GB, a usunięcie awarii przywróciło ważność pakietów 35 GB do jednego miesiąca i ani dnia dłużej.

Usunięcie "awarii" to przywrócenie do stanu zgodnego w pełni z regulaminem.
 #979751  autor: aster
 24 lut 2018, 14:45
OrangowyN pisze:Jak jestem na wyjeździe, to np. filmy albo muzyka zjadają transfer jak szalone, wtedy nawet regulaminowe 35 + 15 = 50 GB wychodzi za mało jak na takie okresy bez internetu ADSL.
A może robić większe doładowania przed wyjazdami i wtedy zgarniać np. 50GB bonus za doładowanie 100zł?

Zużycie na poziomie 50GB jest bardzo duże tak więc jeśli nie przez przeniesienie do Orange (35GB) i większe doładowania przed wyjazdami to chyba zostaje tylko zmniejszyć zużycie, np. w Netflixie możesz teraz ściągnąć sporo rzeczy aby później bez dostępu do neta to oglądać.

Lub np. wziąć drugą kartę tylko do netu, np. w Nju, która za 29zł da Ci 40GB a po 6 miesiącach ten przydział zwiększa się do 80GB. Karta jest o tyle fajna, że po pierwszych 3 miesiącach jeśli ją w danym miesiącu nie używasz to nic nie płacisz (aż do 6 miesięcy pod rząd tak możesz).
 #979836  autor: Gregrin
 24 lut 2018, 23:20
OrangowyN pisze:Usunięcie "awarii" to przywrócenie do stanu zgodnego w pełni z regulaminem.
Tylko ze masz świeże potwierdzenia ze dalej się sumuje.
Przy pracach w systemie pojawiają błędy/opóźnienia w aktywacji pakietów wiec nic w tym dziwnego ze jeśli było coś zmieniane w systemie to paru osobom pakiet (który w tym czasie się odnawiał) nie zdążył się zsumować.
 #979903  autor: Przemix
 25 lut 2018, 15:58
Ja tylko napiszę, że od 2015 roku, gdy ten pakiet taniał z 35zł przez 28 do 25 zł a ilość netu rosła z 2gb przez 8 do 35gb jest zapis, że niewykorzystane środki przepadają wraz z końcem ważności usługi, i ten zapis nigdy się nie zmieniał :)

ale rok wazności też od zawsze przedłużał net w ofnk a jednak naprawili po tylu latach więc niczego nie można być pewnym. Ale nie widzę problemu - nie ładuj dużo kasy to przeniesiesz numer na drugi dzień jak coś spieprzą.
 #980599  autor: kaspeed
 01 mar 2018, 11:46
Mi wsio odpukac przedłuża. Wg mnie najlepsze oferty to te co net sumują....

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #980666  autor: Gregrin
 01 mar 2018, 17:10
Przemix pisze:ale rok wazności też od zawsze przedłużał net w ofnk a jednak naprawili po tylu latach więc
Niby tak ale to trochę inne sytuacje bo RWK miał w regulaminie ze przedłuża net. W końcu postanowili przebudować ofertę i na otarcie łez dali 1410GB i później zmienili regulamin.
Tutaj, tak jak piszesz, cały czas działa to inaczej niż w regulaminie ale był strach czy przy modyfikacji ceny nie naprawili również kumulowania, tym bardziej ze w czasie gdy robili zmiany w systemie niektórym właśnie odnawiał się pakiet i się nie zsumował.