DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 35
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 35
 #979595  autor: jarekt
 23 lut 2018, 16:20
@marcin19883, albo będzie tak:
- Migracja do rbmSM nie jest możliwa, bo nie ma regulaminu, który by na to zezwalał i to regulował.
- Ale Pan na konferencji mówił i nawet slajdy mówiły, że...
- Pan na konferencji i slajdy to nie regulamin. Nie ma regulaminu, to nie ma migracji.
 #979603  autor: jarekt
 23 lut 2018, 16:54
Znalazłem już jeden "bestseller" (w sensie negatywnym akurat) w cennikach/regulaminach rbmSM/rbmSMpl.
Prawdziwy killer :)
Poczekam jeszcze z pisaniem o tym, bo temat nowych taryf widzę cały czas jest w praniu u RBM i może jeszcze to poprawią (choć myślę, że nie wiedzą, że mają "taaakiego" babola).
 #979608  autor: jarekt
 23 lut 2018, 17:07
Nie, regulamin z wewnętrznymi "komentami" obok to pikuś. Ale też można fragment zacytować, bo to już publiczne jest i pokazuje jaki maja bałągan w RBM, że nawet prostej sprawy w regulaminie nie potrafią zrobić i jeszcze się tym chwalą:
Obrazek
 #979610  autor: bolek2004
 23 lut 2018, 17:13
Mnie się ten zapis z cennika oferty podoba:
5. Prędkość transmisji danych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci
Telekomunikacyjnej P4 wynosi maksymalnie szacunkowo do 32 kb/s.
Pewnie chodziło o lejek ale mogli to doprecyzować bo brzmi śmiesznie.
 #979612  autor: darkangel
 23 lut 2018, 17:17
Jarek, coś się zacieło na serwerze, nie chciało się wysłać, a jak się wysłało to poszło setkami :).
Przeczytaj jedną i skasuj pozostałe 531 ;)
 #979613  autor: jarekt
 23 lut 2018, 17:22
PS. Przenieś te posty do wątku: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=37124

No właśnie nic nie mogę zrobić, żadna z tych wiadomości nie jest widoczna. Tak jakby były traktowane jako jedna paczka i brakowało miejsca na odebranie ich wszystkich na raz.
A po kliknięciu na link z maila pojawia się:
Obrazek


PS. Przenieś te posty do wątku: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=37124
 #979614  autor: damdol5
 23 lut 2018, 17:24
iphoneski pisze:A w regulaminie wyszczególnione pakiety neta dla UE, ani słowa o dopłatach. Nie powinni przypadkiem tam tego umieścić? Nie wiem czy zwróciliście uwagę, za równo w regulaminie bonusów, jak i pakietów jest info, że są wykorzystywane w pierwszej kolejności ;)
O tym mówi cennik :)
 #979627  autor: jarekt
 23 lut 2018, 17:58
@bolek2004, o to właśnie mniej więcej chodzi. To już rozwinę temat skoro wypaplałeś (część) i nie dałeś szansy RBM na poprawę :).

Ten punkt cennika nie odnosi się bezpośrednio do lejka tylko podaje jaka jest prędkość transmisji w tej taryfie.
A że standardem jest lejek (gdy nie ma pakietu) czyli koszt internetu wynosi 0zł, no to cennikowa prędkość we wszystkich taryfach RBM bez wyjątku, to 0,03Mbit/s czyli 32kbit/s.

Ale sposób w jaki to napisano sugeruje, że w tej taryfie zawsze jest taka prędkość.

To sprawdzamy jaka jest prędkość z pakietem wg Regulaminu.
Na przykładzie rbmSMpl, idziemy do "Regulaminu Oferty Promocyjnej „Pakiet Nielimitowany i Pakiety Internetu w Red Bull MOBILE SieMa na Kartę PL”".
Tam znajdziemy info o prędkości jeśli pakiet mamy...

Guzik. Nie znajdziemy. Nie ma informacji jaka jest prędkość pobierania/wysyłania dla tych pakietów/usług.

No to jaka jest regulaminowa prędkość z pakietem skoro nie jest podana w regulaminie pakietów?
Z pomocą przychodzi p.III.3.:
Regulamin pakietów dla rbmSMpl pisze:III.3. W sprawach nieuregulowanych tą Ofertą Promocyjną zastosowanie mają odpowiednio Cenniku Oferty Red Bull MOBILE SieMa na Kartę PL (...)
(pogrubiłem kolejny błąd: "Cenniku" zamiast "Cennik" ale to pikuś).

Czyli wracamy do Cennika rbmSMpl, a tam w p.III.5. mamy jasno napisane:
Cennik rbmSMpl pisze:III.5. Szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej P4 wynosi 32 kb/s.
Odpowiedź: 0,03Mbit/s (32kbit/s) to prędkość z pakietem MB/GB.

Dziękuję, do wiedzenia :).
 #979634  autor: TomLee
 23 lut 2018, 18:15
Skoro tak to oni pisali to chyba pod wpływem :). Im dalej w las tym więcej drzew. Będzie już tylko gorzej. Jak dobrze, że jest w czym wybierać w cenie do 25 zł u innych. Ewentualnie w drugim simie ciągnąć internet promocyjny z Play w normalnej prędkości za 0 zł a rozmowy w a2mobile za 9,90. Dream Team!
 #979641  autor: Gregrin
 23 lut 2018, 18:38
jarekt pisze:@bolek2004, o to właśnie mniej więcej chodzi. To już rozwinę temat skoro wypaplałeś (część) i nie dałeś szansy RBM na poprawę :).
Cytowałem ten punkt regulaminu już na 5tej (czyli wczoraj) stronie właśnie przy okazji lejka ;)

Dalej mnie zastanawia co oni chcą zrobić. Nową taryfę, taką samą jak RBME (z takimi samymi bonusami za doładowanie, ważnościami konta po doładowaniu -jednym słowem duplikat) żeby dać tam tylko jeden pakiet (taki sam jak w RBME tylko ze zamiast 3GB dają 10GB) ??

PS. Zauważyliście ze sposób aktywacji to tylko "ręcznie" przez USSD lub sms ?? Moim zdaniem to by wskazywało ze nowym pakietem nie chcą się chwalić na p24 (wśród tych co korzystają z tego 3GB) i jednak jest on w energy ale na p24 będzie dopiero po uruchomieniu. Tylko po co cenniki nowej taryfy ??
Moim zdaniem to taka "odpowiedz" na folx'a albo opcja dla poszukujących więcej GB (tylko gdzie im do chociażby takiego orange). Trzeba być świadomym konsumentem żeby znaleźć ofertę folx (nolimit i 20GB za 30zl na play'u) wiec tez dla takich "zorientowanych" zrobili ofertę ;) Jej zaletą jest to (jeśli będzie tak jak w RBME) ze net się sumuje i voila już mają lepszą ofertę ;)
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 18:58 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #979646  autor: jarekt
 23 lut 2018, 18:55
@Gregrin, w sumie to myślałem (szybko przeczytałem zaległe posty), że podajesz cytat z regulaminu, że jest lejek w rbmSM i jaką ma prędkość w tej nowej taryfie (że taką samą jak w innych RBMach).

Ten zapis z cennika jest w sumie poprawny, bo zgodny z prawdą.
Dopiero gdy brakuje zapisu o prędkości pakietu w regulaminie pakietu, to nabiera on zupełnie innego znaczenia. Dodatkowo potęguje to sposób w jaki ten zapis o prędkości lejka zrobiono, bo sugeruję się tam, że ZAWSZE jest taka prędkość w tej taryfie.

W każdym razie nie ma regulaminowej podstawy do uznania reklamacji, że np. prędkość pakietu 50GB to tylko 0,03Mbit/s :) zamiast pełnej prędkości, bo pełna prędkość w rbmSM/rbmSMpl to wg regulaminów i cennika 0,03Mbit/s :).
 #979648  autor: jarekt
 23 lut 2018, 19:05
A jest jeszcze inna sprawa z tym związana.
Informatyk, który wprowadzana/programuje taryfy/pakiety w systemie (jakkolwiek ten proces przebiega), dochodzi do momentu, w którym programuje prędkość pakietu. Tak samo jak np. programował ograniczenie prędkości 7,2Mbit/s dla BzP w Play, bo taki był zapis w regulaminie.

Ale w regulaminie pakietów rbmSM nie ma nic o prędkości, albo o ograniczeniu jej, albo o uwolnieniu, więc on nic nie ustawia: ani nic nie włączą, ani nic nie wyłącza, ani nie podaje żadnej granicznej prędkości. Czyli pozostaje tyle ile fabryka dała w danej taryfie...

...a fabryka dała 0,03Mbit/s :D :D :D

I może się zorientowali w ostatniej chwili i przyblokowali możliwość migracji do tych nowych taryf.

PS. W RBMach zdarza się czasami przyblokowanie transmisji na fabrycznej/cennikowej prędkości 0,03Mbit/s więc to nie nowość by była. Ale taka blokada "by design"?
 #979754  autor: Robin560
 24 lut 2018, 15:16
Napisałem do na chacie rbm czemu nie można migrowac do sieMa i odpisali że przez p24 da się migrowac a jak nie to mam to zgłosić do działu tchnicznego. Zgłosiłem to i zobaczymy co odpiszą

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #979761  autor: marcin19883
 24 lut 2018, 15:37
Robin560 pisze:Napisałem do na chacie rbm czemu nie można migrowac do sieMa i odpisali że przez p24 da się migrowac a jak nie to mam to zgłosić do działu tchnicznego. Zgłosiłem to i zobaczymy co odpiszą
Ja przypuszczam, że system zaktualizują w ten weekend. Zawsze prace serwisowe zaczynają się w weekend. :D
 #979762  autor: Adriaan02
 24 lut 2018, 15:41
Szkoda, ze w ofercie SieMa i SieMa PL jest mało korzystna taryfikacja internetu "rozliczany co
100 kB (odrębnie dla danych wysyłanych i odbieranych)", czyli np.: 19 kB wysłane i 28 kB odebrane = 200 kB zamiast 100 kB,
dla przykładu w innych ofertach dane wysyłanych i odbieranych są naliczane łącznie, co przy dużej ilości sesji robi różnice, dawniej miałem Plusa i tam w ofertach na kartę własnie taryfikują oddzielnie i pakiet uciekał szybciej

Co ciekawe informacje o taryfikacji różnią się pomiędzy regulaminami pakietów a cennikami, w SieMa w regulaminie jest "100 kB transmisji danych (odrębnie dla danych wysyłanych i odbieranych)" a w cenniku "100 kB transmisji danych (w odniesieniu do pobieranych i wysyłanych danych)" natomiast w SieMa PL w regulaminie jak i w cenniku jest tak samo (oddzielnie dla danych wysyłanych i odbieranych)
 #979766  autor: jarekt
 24 lut 2018, 15:53
Od 19 lutego od około 23:00 potężne prace modernizacyjne w systemie są prowadzone codziennie przez wiele godzin, głównie od 21:00 do 9:00, ale najwięcej mieszają od 1:00 do 5:00. Dzień w dzień.
Efekty uboczne tych prac są przeróżne i czasami przedziwne (nawet jak dla mnie) - większość z nich mocno ogranicza funkcjonalność Play24 i kodów USSD.
Niepoprawnie są rozliczane sesje internetowe (często wcale).
Zmiana taryfy i zmiana usług trwa ponad 24, a czasami nawet ponad 48 godzin (są też takie które przez 3 dni są zablokowane "w trakcie zmian"). Do tego zerowanie środków na koncie głównym po zmianie taryfy.
Zerowanie wszystkich sald podczas zmiany taryfy ale pozorne - wszystkie środki na wszystkich saldach są zerowane, by nagle po 24 godzinach odrodzić się jak Feniks z popiołów :).
I tym podobne szaleństwa od 19 lutego się odbywają. Wszystkie podejrzewam spowodowane są przez rbmSM, a dokładniej przez niedziałające rbmSM i próby zażegnania kryzysu (w końcu jesteśmy kilka dni po konferencji i po wprowadzeniu tych taryf, a nie 5 dni przed tymi wydarzeniami).
  • Strona 6 z 35
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 35
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 35