DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #976655  autor: Kerimus
 09 lut 2018, 11:47
Czytam, czytam pewne artykuły i nie mogę żadnego wniosku wyciągnąć z nich.
Jak na jednej stronie poczytałem porównanie P10 Lite z P9 Lite to oczy przecierałem ze zdziwienia.
300 zł różnicy między jednym a drugim a prawie żadnej różnicy między nimi a nawet aparat foto ma w P10 ciemniejsze szkło bo f/2.2 a w tańszym f/2.0.
Czy warto więc przepłacać za P10 Lite gdzie tylko ma więcej wbudowanej pamięci i coś tam, coś tam.
Jakie w ogóle opinie ma ktoś z forum na temat P10 Lite?
 #976657  autor: Morvius
 09 lut 2018, 11:50
Najważniejsza różnica to żyroskop. Jeżeli używasz efektów VR na facebooku czy innych aplikacjach to z pewnością ma to dla Ciebie znaczenie drogi użytkowniku. ;) Mówię o porównaniu Huawei p10 lite oraz Huaweo p9 lite 2017. Bym zapomniał o pamięci wbudowanej. 10 ma 32gb a 9 ma 16gb. Szcegułowe dane pod tym linkiem. :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #976660  autor: Kerimus
 09 lut 2018, 12:17
A może Huawei Honor 8 zamiast P10 Lite?
Choć nie wiem jak on z ceną na salonach sprzedaży stoi, bo w necie tylko ciut droższy od P10 Lite?
 #976692  autor: Kerimus
 09 lut 2018, 15:39
Ale też mam pytanie w związku z czytnikiem linii papilarnych.
Jeżeli ustanowię taka blokadę, bo na razie jeszcze nie mam, to czy rodzina nie będzie miała dostępu do telefonu i co w razie jakiejś niespodziewanej sytuacji?
Jak skasować blokadę przez czytnik?
 #976697  autor: kaspeed
 09 lut 2018, 16:10
Blokada pin/wzorek + palec. Wybór masz.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #976704  autor: Morvius
 09 lut 2018, 17:55
Ja mam dodany odcisk palca jeszcze os. trzeciej, gdybym mi sie coś stało. Można takie awaryjne sytuacje jeszcze rozważyć.

Klasyczny obserwator wątku.
 #976723  autor: Kerimus
 09 lut 2018, 20:23
TY (znaczy kaspeed) piszesz o sposobach zabezpieczeń a mi chodzi konkretnie o sytuacje kiedy biometrią zablokuję telefon.
Co będzie jeśli z jakiegoś powodu nie będę przy telefonie a będzie potrzeba skorzystania z niego - nagła?
Albo trzeba użyć numeru alarmowego przez przypadkową osobę a telefon jest biometrycznie zablokowany?
Takie dwa przykłady z kapelusza.
 #976745  autor: Morvius
 09 lut 2018, 22:51
Telefon nie blokuje możliwości wykonania połączenia w trybie alarmowym. Można spokojnie je wywołać. Co do takich sytuacji jakie opisujesz, możesz na ekranie blokady wywołać komunikat, który będzie wyświetlany ciągle. Np adres i numer do najbliższej osoby z rodziny. Oczywiście po włączeniu tej funkcji będzie wyświetlana bez przerwy więc w codziennym korzystaniu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #976778  autor: Herushingu
 10 lut 2018, 10:39
Nie jestem pewien jak to jest w przypadku P10 Lite, ale zapewne ma jeszcze coś takiego jak hasło zapasowe, które można użyć w sytuacji awaryjnej...

Odcisk palca stanowi raczej szybki sposób na odblokowanie telefonu, aniżeli niezawodne rozwiązanie gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa. W P9 Ascend wystarczy przeciągnąć palcem po wygaszaczu by wywołać połączenia alarmowe oraz odblokowanie telefonu hasłem, które należy oczywiście uprzednio ustawić.
Kerimus pisze:Co będzie jeśli z jakiegoś powodu nie będę przy telefonie a będzie potrzeba skorzystania z niego - nagła?
W sensie? Sterowanie głosowe działa niezależnie od statusu odblokowania telefonu. Chociaż zapewne w ograniczonym zakresie. Osobiście z tego nie korzystam, bo potrafił zacząć krzyczeć w najmniej odpowiednim momencie...

Jeśli chodzi o uzyskanie dostępu przez osobę trzecią to można posłużyć się hasłem tradycyjnym, za pomocą którego również można odblokować telefon w sytuacji tego wymagającej. Oba sposoby mogą być aktywne jednocześnie. Oczywiście musisz pamiętać swoje hasło.
Kerimus pisze:Albo trzeba użyć numeru alarmowego przez przypadkową osobę a telefon jest biometrycznie zablokowany?
Chyba wszystkie telefony pozwalają na łączenie się z numerami alarmowymi bez potrzeby odblokowywania telefonu. W przypadku większości telefonów Huawei wystarczy przeciągnąć palcem po wygaszaczu smartphonea, by wywołać ekran wyboru połączenia alarmowego.
 #976867  autor: aureel
 10 lut 2018, 17:54
W Mate 10 Lite mam zapisany odcisk jak również hasło/PIN blokady telefonu. Palcem odblokowuje się automatycznie ale czasem z rozpędu chcę odblokować przyciskiem i wtedy pyta normalnie o kod. Oczywiście palec też wtedy działa. Zatem tak jak pisali przedmówcy - do połączeń alarmowych (112) dostęp ma każdy z każdego urządzenia mimo blokad, aby wyciągnąć coś więcej - przy blokadzie biometrycznej wystarczy że podasz PIN osobie która będzie miała mieć dostęp do Twojego telefonu bez Ciebie.

Pozdrawiam - A.
 #976899  autor: Morvius
 10 lut 2018, 21:48
@Kerimus wątku nie zamykam. W razie potrzeby i pytań kolejnych użytkowników zapraszam do ich zadawania. :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #977031  autor: Kerimus
 11 lut 2018, 19:16
Jak już jestem użytkownikiem tego telefonu to o paru mankamentach owego.
Styl zastosowany w nim nie przypadł mi do gustu nie tyle z przyczyn estetycznych ile z mało czytelnych, jak dla mnie, ikonek.
Zmiany stylów, których faktycznie jest bez liku, nie poprawia tegoż.
Stylistów chyba poniosło i zamiast myśleć o czytelności ikonek poszli w esyfloresy.
Brak mi też opcji ustanawiania routera (hot spota) w górnym pasku.
Trzeba się przedzierać przez ustawienia.
Ale muszę też pochwalić że bateryjka jest zacna.
W mieszanym używaniu, że trochę leży, trochę grzebię w necie na luzie wytrzymuje 2 dni, więc podejrzewam, że gdyby leżał nieużywany i tylko trochę rozmów telefonicznych mógłby spokojnie 2, 3 dni wytrzymać.
Co ciekawe, wyświetlacz ustawiony jest na 40% a wydaje się, jakby był w starym telefonie wyciągnięty na 80%, czyli jest jasny mimo tych 40%.
 #977047  autor: jarekb11
 11 lut 2018, 21:14
Użytkuje ten telefon od 8 miesięcy (od Maja 2017) i jak dla mnie czytelność iokonek jest ok,może trzeba się po prostu przyzwyczaić?? Ja ściągnąłem sobie motyw jaki mi sie podoba (Black Classic)


W górnym pasku ja mam takie skróty
Obrazek

https://naforum.zapodaj.net/91a369fc3f86.png.html
Punkt dostępu

może o to chodzi?? nie używam tego więc nie orientuję się co to jest i do czego służy.
 #978281  autor: kaspeed
 17 lut 2018, 21:53
A to ja podbiję. Mam pytanie czy agregacja w tym telefonie działa??jak to wyglada jakie brandy coś ktoś podpowie?? Mam dylemat czy kupić.( mam teraz p8lite 2015)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #979362  autor: Kerimus
 22 lut 2018, 20:06
Korzystając z tego, że można jeszcze być aktywnym w tym temacie mam pytanie.
W każdym telefonie miałem na koniec ładowania komunikat proszący o wyłączenia zasilania.
Czy to sygnałem czy napisem.
A w tym telefonie oprócz symbolu przy baterii że mam 100% naładowania nie ma nic więcej albo coś mi umknęło.
Czyli jak? 100% na belce i odłączamy czy jednak czekamy na jakiś konkretny komunikat że to już?
 #979424  autor: jarekb11
 23 lut 2018, 09:30
Jak poodłączasz tel do ładowarki to dioda powiadomień świeci na czerwono.
Gdy naładuje się do 95% (chyba) to dioda świeci na zielono i można odpiąć ładowarkę.
 #979874  autor: Kerimus
 25 lut 2018, 12:30
To fakt, że świeci na zielono.
No cóż, trzeba do tak oszczędnego sygnału sie przyzwyczaić. ;-)
A przy okazji diody.
W Samsungu ta dioda jest dosadna a tutaj super minimalistyczna aż do przesady.
Po ciemku jest widoczna ale przy dziennym świetle jest to już dyskusyjne.
W sumie przyczepiam się do pierdół, bo telefon mnie zachwyca w każdym calu i stąd te zaczepki o nic - jakby.
Ale też dlaczego nie dążyć do doskonałości.