DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #979085  autor: SzymonW5151
 21 lut 2018, 16:09
Cześć,

Mój Samsung Galaxy S3 dawał ze mną radę przez 4 lata, jednak od pół roku zaczęło go przerastać odpalenie Map Google, Janosika i odebranie połączenia, mimo, iż wgrałem mu Lineage OS.
Stąd potrzeba zakupu nowego telefonu.

Wybrałem na tę chwilę dwa modele
Samsung A3 i konkurenta LG Q6.

Z telefonu mam zamiar korzystać raczej normalnie, ogólnie dążę do tego by jak najbardziej ograniczać moje korzystanie z telefonu niż zwiększanie. Najbardziej wymagające aplikacje to nawigacje, odtwarzacze muzyki i inne aplikacje muzyczne.
Nie zależy mi na kosmicznym aparacie, czytniku linii papilarnych, doskonałej rozdzielczości.

Moja filozofia kupowania rzeczy każe mi wydawać więcej rzeczy na trwalsze urządzenia, stąd raczej odrzucam chińskie telefony. Do Samsunga mam dosyć duże zaufanie po doświadczeniach z S3, stąd naturalnym kandydatem na moje potrzeby zdaje się być A3, martwi mnie jedynie mała ilość ramu: 2GB oraz niepowalająca, acz wystarczająca ilość pamięci 32GB.
Konkurent LG Q6 posiada dużo większy wyświetlacz, jednak ogólnie wymiary są akceptowalne. 3GB ramu, choć naczytałem się o tym jaki to słaby ma procesor.
Kupując telefon za ponad 1.000 złotych chciałbym się z nim związać na minimum 3 lata. Czy LG da radę? Może ktoś określić jakość tych telefonów?

Preferuję kupno nowego telefonu, wyjątek mogę zrobić tylko dla mojego znajomego który mi proponuje używanego IPhona SE 64GB, z lekko uszkodzonym narożnikiem. Mały jednak ma wyświetlacz, nie posiadam innych urządzeń z jabłkiem i nauczyłem się w życiu obsługiwać i radzić z Windowsem i Androidem (natura kombinatora :) choć jakość rejestratora dźwięku jest niezaprzeczalnie dużo lepsza w IPhone niż w mojej S3-ce (a jak jest w A3 i Q6?).

Pardon za ten elaborat, mam nadzieję, że ktoś z Was podoła i zdoła jeszcze coś doradzić :D

//Kuszący jest LG Q6+ (4GB RAM), jednak jest niedostępny w tej chwili w Polsce.
 #979143  autor: Eragon
 21 lut 2018, 19:33
Ten 1500zł to budżet?

Widać że posiadacz Samsunga :P
Dobrze że się rozpisałeś, przynajmniej wiadomo czego potrzebujesz no ale... Mylisz się.
Moim zdaniem ani ten A3, ani Q6 nie są warte zakupu.. szczególnie że myślisz o dłuższej przygodzie.
Ten S3 dawał tyle radę bo był flagowcem, zauważyłeś, no nie? :D
Gdybyś miał średniaka jakiegoś z czasów S3, to ta przygoda nie byłaby taka miła.
Jasne, teraz są lepsze sprzęty ale... jednak może celuj we flagowca?

Wiem że chłopaki Ci doradzą A5 od Samsunga i jemu podobne, też ujdzie.
Ja jak to ja wiadomo, brałbym Mi6, szczególnie że potrafisz bawić cię w customy a na Mi6 jest tego od groma( więcej niż na którykolwiek z Ciebie wymienionych) i po tym chińczyńku można oczekiwać więcej... Dodatkowo, wskazuję go dlatego że aparat jest dla Ciebie nieistotny. A baterię (na globalu) ma baaaardzoooo dobrą, muzycznie też spoko.

:smt006
 #979145  autor: aureel
 21 lut 2018, 19:48
Widzę że kol. Eragon mnie uprzedził :) a ma duuuużo racji

Tak, jeśli 1500 to budżet - to również poprę opcję z Mi6 - zwłaszcza że za chwilę pewnie jeszcze trochę spadnie z ceny bo Mi7 za rogiem.
Poprę również kwestię tego że S3 był flagowcem - co więcej w jego czasach flagowiec odstawał od średniaków ale nie aż tak jak teraz - dlatego też aktualne flagowce potrafią kosztować chore pieniądze - anyway wracając do tematu porządny średniak jak najbardziej aktualny - powinien zrobić robotę.
Zakładając relatywnie dłuższy romans - postawiłbym na minimum 4GB ramu

P10, Honor 8 Pro, G6...

Ja osobiście sam niedawno wybierałem i padło na Mate 10 Lite - jako w miarę świeży to mimo że Lite - spodziewam się aktualizacji i stosunkowo długiego wsparcia - nie ma NFC i szybkiego ładowania (a ma je np. P10 Lite - tyle że ma on "tylko" 3GB ramu) ale na NFC mi nie zależało a bateria i tak ładuje się błyskawicznie (w porównaniu do większości telefonów jakie miałem wcześniej) - jest on za to poniżej zakładanego budżetu a zrobi robotę.
 #979150  autor: SzymonW5151
 21 lut 2018, 20:02
Eragon pisze:Ten 1500zł to budżet?
Tak, choć nie obrażę się na świat, jeśli wydam 800 ;)
Eragon pisze:Ten S3 dawał tyle radę bo był flagowcem, zauważyłeś, no nie? :D
Wiem doskonale, wówczas kosztował mnie 1440 złotych "własnemy rencyma" dorobionymi przez prawie prawie miesiąc wakacji...:)
Eragon pisze:Wiem że chłopaki Ci doradzą A5 od Samsunga i jemu podobne, też ujdzie (...)
Problem z A5 mam taki, że nie leży mi w dłoni, A3 jest dla mnie idelany, a Q6 akceptowalny. Do większego będzie mnie już ciężko przekonać, ale krową nie też nie jestem... :)
Eragon pisze:Ja jak to ja wiadomo, brałbym Mi6, szczególnie że potrafisz bawić cię w customy
Custom zmieniłem z potrzeby, ToutchWiz po po prostu już nie dawał rady i zrezygnowałem z części funkcji telefonu na rzecz ogólnej funkcjonalności.
Eragon pisze:(...)muzycznie też spoko.
I tutaj niestety jest pies pogrzebany. Konkurent bardzo godny. Jednak o tyle, o ile brak gniazda kart SD nie jest problemem nie do przeskoczenia (często korzystam z racji posiadania Zooma), o tyle brak jacka 3,5 jest dla mnie dyskwalifikującą wadą. Niestety, prawie cały mój muzyczny sprzęt to urządzenia przewodowe, a zmieniać ich nie mam w planach. Przejściówka nie jest ani trochę komfortowym rozwiązaniem, zbyt często korzystam z tego gniazda.
Dziękuję jednak za odpowiedź!

//
aureel pisze:Zakładając relatywnie dłuższy romans - postawiłbym na minimum 4GB ramu
Zgoda, choć na moje (zdaje się, że bądź co bądź niewygórowane) potrzeby to i chyba 3 GB by wystarczyło, hm?
aureel pisze:P10, Honor 8 Pro, G6, MATE 10 LITE
Rozmiary wyświetlaczy to odpowiednio 5,10/ 5,7/ 5,7/ 5,9, więc P10 jest jeszcze do zaakceptowania.
P10 w zdecydowanej większości spełnia moje wymagania, choć jest dużo większy od zaproponowanych przeze mnie. Ludzie skarżą się na baterię w nim, wiecie coś o tym? Osobiście nie mogę trochę przeżyć tych trzech symboli na wyświetlaczu, marnotrawstwo to okrutne, w S3 tego nie było! :)... ale do tego też mógłbym się ostatecznie przekonać. Jest Jack, SD, NFC i bogate navi, do przespania się z tym... :)
Dzięki!

//
A no i jak to jest z tym Q6, to aż tak słaby telefon, że nawet się nie odnosicie do niego? ;>
 #979154  autor: vonski
 21 lut 2018, 20:37
Jest jeszcze Honor 8 (bez Pro), zazwyczaj ciut tańszy od P10, a prawie niczym mu nie ustępujący. I subiektywnie ładniejszy.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #979157  autor: Maciej Loret
 21 lut 2018, 21:13
Witam,

jeśli już chcesz aż tyle wydać na telefon wobec którego nie masz jakichś specjalnych wymagań, to rzuć okiem na LG G6. To taki aktualny "prawie" flagowiec od LG (prawie bo jest jeszcze V30).
Bebechy nie są jakieś topowe dziś, ale dla Ciebie nie ma to żadnego znaczenia bo tak jak ja nie korzystasz z wymagających aplikacji.
Za to masz swój upragniony mini-Jack czy kartę pamięci.
Ja kupiłem swojego za 1400zł, ale można nawet taniej (używane z przedłużenia umowy). Kilkudniowe nieotwierane nówki są właśnie zwykle po 1500zł.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #979161  autor: maniek89
 21 lut 2018, 21:34
A no i jak to jest z tym Q6, to aż tak słaby telefon, że nawet się nie odnosicie do niego? ;>
Q6 nie jest złym telefonem, tylko zwyczajnie 2x za drogim. Modne ostatnio proporcje ekranu i spore podobieństwo do G6 windują cenę.
 #979494  autor: harys
 23 lut 2018, 13:22
Dokładnie, na początku kosztował 1500 co było absurdalną ceną. Za połowę tego to już nie jest taki zły sprzet

Wysłane z LePro3
 #979668  autor: maniek89
 23 lut 2018, 19:54
klimasz pisze:A te Q6 tak bardzo słabe, że nie warte 800zł?
Poszperałem teraz na allegro i widzę, że sporo potaniał i można go dorwać poniżej 700 zł. Za tę cenę myślę, że jest ok - bliżej 800 zł jest jednak dużo lepszych (wydajniejszych) modeli.
harys pisze:na początku kosztował 1500 co było absurdalną ceną.
Dokładnie. Za tyle można spokojnie kupić G6.
 #979946  autor: Maciej Loret
 25 lut 2018, 19:36
maniek89 pisze:
klimasz pisze:
harys pisze:na początku kosztował 1500 co było absurdalną ceną.
Dokładnie. Za tyle można spokojnie kupić G6.
W połowie grudnia swojego G6 kupiłem za 1440zł już z pleckami.
Przedwczoraj żonie kupiłem G6 (tygodniowy, jeszcze nie otwierany) za 1290zł.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #986740  autor: SzymonW5151
 02 kwie 2018, 00:08
Witajcie po przerwie,
ja już po zakupie. Wybierałem między G6, S7 i P10. G6 był dla mnie nieco za gruby oraz nie podeszło mi umiejscowienie przycisku zasilającego/ blokującego z tyłu. S7 odpadł też z powodu dosyć dużych rozmiarów i dlatego, że... Samsunga już miałem. Do Huawei'a od początku nie byłem przekonany, ale nie dawał mi powodów do tego, ażebym mu nie dał szansy. Całkiem dobrze działa rozwiązanie jednego przycisku sterującego, choć dlaczego nie dali tam dwóch pojemnościówek po bokach - zagadka... (pewnie tak taniej), ale ten system działa i sprawdza się. Mam telefon tydzień i jestem zadowolony, mam nadzieję, że powtórzę to za cztery lata :)
Dziękuję serdecznie Wam za pomoc, pozdrawiam!