DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35
 #978910  autor: Gregrin
 20 lut 2018, 18:00
W skrócie energy odpowiada na folxa dorównując w pakiecie do 20GB i przebijając bonusami za doładowanie. Znając energy to będzie się to wszystko ładnie sumować. Pakiet za 19zl to praktycznie ten z faktu (nolimit kom + stac i 1GB) z tym ze zamiast setki sms/mms dali nolimit.
Wszystko kosmetyczne poprawki. Myślałem ze zacznie się wyścig na ilość netu ale w sumie orange już dawno ma 35GB w pakiecie i nikt ich nie ściga.
 #978914  autor: darkangel
 20 lut 2018, 18:15
Ten pakiet za 19zł z Nolimitem i 1GB Internetu to w tej drugiej ofercie będzie chyba tylko.
Bo są dwa kody na dwie różne taryfy.
 #978915  autor: marcin19883
 20 lut 2018, 18:18
Gregrin pisze: Myślałem ze zacznie się wyścig na ilość netu ale w sumie orange już dawno ma 35GB w pakiecie i nikt ich nie ściga.
Orange nie posiada no limit mmsów, ale za to ma pełną prędkość, która pewnie w RBM będzie limitowana jak zawsze. :cry:
 #978916  autor: damdol5
 20 lut 2018, 18:20
aster pisze:Za 20zł będzie więcej netu, ale chyba już bez wliczonych rozmów/SMS/MMS?

Mnie najbardziej interesują taryfy głosowe, ale tu chyba wszystko zostaje po staremu oprócz jedynie zwiększenia netu do 10GB.

A teraz pytanie za 100 punktów, czy wspomnieli jak to wszystko będzie wyglądało w ROAMINGU? :)
Była krótka informacja, że roaming będzie wyglądał tak samo jak w Play :)
 #978920  autor: aster
 20 lut 2018, 18:44
Gregrin pisze:Myślałem ze zacznie się wyścig na ilość netu ale w sumie orange już dawno ma 35GB w pakiecie i nikt ich nie ściga.
Choć to tylko oferta dla przenoszących numer, to i tak pełna zgoda gdyż Orange daje już w standardzie 15GB, do tego większe bonusy za doładowania, a ponadto o ile dobrze pamiętam regularnie zwiększa przydział "lojalnym klientom" o kolejny 1GB co miesiąc.

Tego właśnie mi generalnie brakuje w ofertach w Play, w tym RBM. Czemu długotrwali klienci nie są wynagradzani w jakiś sposób za wielomiesięczne czy wieloletnie odnawianie pakietu co miesiąc?

Tak więc jak dla mnie to wielki niewypał z tym RBM, w ogóle szkoda było konferencję ogłaszać i cokolwiek prezentować. Chyba, że niebawem na stronie jakoś inaczej będzie to wyglądało i na ostatnią chwilę wprowadzą jakieś ulepszenia. :)
 #978923  autor: TomLee
 20 lut 2018, 19:23
No właśnie. Skoro Orange było w stanie wprowadzić program lojalnościowy 1 GB/miesiąc do już całkiem niezłego pakietu no-limit w cenie za 25 pln, to dlaczego w RBM jest tak słabo? Oferta Orange jest zdecydowanie lepsza i przy tym tańsza.
 #978927  autor: Ryszard Lubicz
 20 lut 2018, 19:46
Czy w tym pakiecie za 19 zl mozna w razie braku dokupic jakis pakiecik netu dodatkowo?

Grażynko wybacz...
 #978931  autor: Johnny
 20 lut 2018, 20:12
Czy ktoś się orientuje czy zostaje stara taryfa Energy, czy ta nowa głosowa wchodzi na jej miejsce ?
 #978950  autor: mkkot
 21 lut 2018, 00:20
Stare taryfy mają zostać, było o tym mówione.
Co do roamingu w ofercie internetowej, to jest to zupełnie jasne -- brak roamingu krajowego dla usług transmisji danych oraz brak roamingu zagranicznego w ogóle.
Zastanawia mnie tylko czy bonusy za doładowanie będą także w ofercie internetowej. Jeśli tak, to jest ona teoretycznie do rozważenia w wersji za 19zł przy doładowaniu za 57zł (7,6GB/mc). O ile ktoś siedzi na tyłku w mieście w zasięgu macierzystym.
 #978951  autor: marcin19883
 21 lut 2018, 00:27
mkkot pisze: Zastanawia mnie tylko czy bonusy za doładowanie będą także w ofercie internetowej. Jeśli tak, to jest ona teoretycznie do rozważenia w wersji za 19zł przy doładowaniu za 57zł (7,6GB/mc). O ile ktoś siedzi na tyłku w mieście w zasięgu macierzystym.
Oj nie tylko mieście. U mnie na wsi i w okolicznych wioskach gdzie się obracam, jest zasięg Play macierzysty :) ogólnie to całe środkowe Pomorze ma zasięg
 #978952  autor: darkangel
 21 lut 2018, 00:30
Ja to rozumiem tak.
Oferta Energetyczna na kartę posiada, bonusy GB za doładowanie, stan darmowy i pakiety dniowe.

Natomiast Energetyczna Internet na kartę ma RWK, bez bonusów GB za doładowanie, i inne pakiety takie jak 50GB za 30zł.
 #978954  autor: jarekt
 21 lut 2018, 00:39
Mnie np. ciekawi, czy przy zmianie taryfy z jednej na drugą (w obydwie strony), przepadają regulaminowo GB (i systemowo :)) i inne takie.

Ciekawi mnie też jak bardzo ta taryfa internetowa RBM będzie zbliżona do taryf internetowych Play.
I czy zmiana na nią jest tylko w jedną stronę (bezpowrotna).

Możliwe, że jeśli taryfa będzie bardzo zbliżona do InK/PInK (a wygląda że będzie) i będzie można z niej wracać do taryf głosowych RBM/Play, to również w ofertach Play będzie można wkrótce swobodnie migrować między taryfami data i voice.
 #978973  autor: sruba014
 21 lut 2018, 06:22
Porównując ofertę Orange na kartę mam zapytanie bo chyba nie dowidzę. W ofercie Orange są no limit rozmowy i smsy 15gb netu ale nie ma mmswó zgadza się?
 #978979  autor: Johnny
 21 lut 2018, 07:54
sruba014 pisze:Porównując ofertę Orange na kartę mam zapytanie bo chyba nie dowidzę. W ofercie Orange są no limit rozmowy i smsy 15gb netu ale nie ma mmswó zgadza się?
Tak zgadza się, MMS-ów nie ma w Orange.
 #978982  autor: Gregrin
 21 lut 2018, 08:20
jarekt pisze:Mnie np. ciekawi, czy przy zmianie taryfy z jednej na drugą (w obydwie strony), przepadają regulaminowo GB (i systemowo :)) i inne takie.
Mnie ciekawi czemu nazwali to internetowa i dali tam nolimit rozmów +sms/mms i jak logika wskazuje przy taryfie internetowej duży pakiet netu czyli: 1GB ;) Bardzo ciekawe czemu to jest rozdzielone (wrzucone do taryfy internetowej)... W playu przecież przechodzenie miedzy głosowymi a internetowymi nie jest w ogóle możliwe. Sam pakiet bez rewelacji (w fakcie jest ten sam tylko bez nolimitu sms/mms) a dokupienie 25GB netu da koszt 39zl przy 26GB w pakiecie...
To przecież w energy dają 20GB w pakiecie a 10GB za doładowanie czyli 30GB za cenę 30zl...
 #978994  autor: bolek2004
 21 lut 2018, 09:13
Czego piszecie że oferta internetowa tylko na nadajnikach własnych play? Nigdzie nie ma takiej informacji, gdzieś jest tylko wzmianka że nie działa w roamingu, ale to pewnie chodzi o zagraniczny.
 #978999  autor: Gregrin
 21 lut 2018, 09:38
bolek2004 pisze:Czego piszecie że oferta internetowa tylko na nadajnikach własnych play? Nigdzie nie ma takiej informacji,
Przypuszczenia oparte na tym ze oferty internetowe play'a działają tylko w sieci macierzystej (nie pamiętam czy nie miały one w ogóle wejścia do roamingu czy tylko sam net w nim nie działał ale coś mi się wydaje ze nie działały na roamingu w ogóle).
Moze w tym przypadku ta oferta nie będzie tak "oddzielona" jak w play i "internetowa" będzie tylko w nazwie.

BTW czy w playu z głosowej dało się przechodzić na internetowe ?? Z tego co kojarzę to nie. Jarekt coś wspomina ale nie wiem czy snuje przypuszczenia o tej ofercie czy mówi o play'u.
 #979000  autor: patrix-83
 21 lut 2018, 09:50
Świetna konkluzja odnośnie nowych ofert RBM w Play, bardzo trafna ponieważ ja też krytykuję tą nową ofertę a cokolwiek Play nowego ostatnio nie wypuści (chodzi o stricte oferty abo/karta) jest coraz droższe i gorsze od poprzednich starych taryf:
http://gsm.biz.pl/2018/02/21/klienci-pl ... ll-mobile/
  • Strona 2 z 35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35