Telekomunikacja jak na dłoni

[NetWorkS!] Rozbudowa i konfiguracja sieci Orange i T-Mobile

Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [NetWorkS!] Budowa oraz konsolidacja sieci Orange i T-Mo

Postprzez ST » 20 lut 2018, o 15:34

Patryk7588 napisał(a):L800 nie ma nikt?

Nie ma. Ani T! ani O!

Mixiorek napisał(a):Orange wydał całą kasę na przenoszenie transmisji podczas aktywnego połączenia. Na co TMobile przyoszczędził i nadal nie ma, za to czasem ma jedno, dwa pasma więcej na stacji. Z pustego nawet Prezes Fallacher nie naleje :mrgreen:
Coś za coś :P

No dobra, mamy w naszym rewirze dużych parę przykładów, gdzie prezes F. zrezygnował z L800 przy komplecie innych pasm (a nawet z L800 jako jedynego własnego, jak w Tarnowie Podgórnym na P4). Ale wygląda, że po raz pierwszy odpuścili L2600...
ST
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez kozien70 » 20 lut 2018, o 15:41

Zauważcie, że różnice na niekorzyść Orange w odpalonych L800/L2600 dotyczą w zasadzie sajtów T-mobile.
Mam wrażenie, że to wstrzymanie uruchamiania pasm Orange na stacjach Tm jest efektem trwającej renegocjacji umów między Orange a T-mobile w temacie szeroko pojętej dalszej współpracy.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S9+
Sieć: W4

Postprzez Mixiorek » 20 lut 2018, o 15:55

Znamienne jest też to, że w aglomeracji warszawskiej, mazowieckim nie ma chyba takich kwiatków lub takiej skali? A Wielkopolska i Podlasie mają.
Od kwartału, dwóch N! wróciło do stacji z jednym pasmem (dla obu opów) i włączają brakujące dla obu.
Mixiorek
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 3
Sieć: Każda

Postprzez ST » 20 lut 2018, o 16:42

Trochę relatywizując - pasma zasięgowego tutaj nie potrzeba, bo tuż obok jest obiekt ex-Era z wszystkim (Ustronna), a niewiele więcej na północ - kolejny z wszystkim (Kotowo). Rezygnacja z L2600 jest bardziej problematyczna, bo skąd niby brak ruchu w O! przy istnieniu zapotrzebowania w T! ? Chyba że w pobliżu jest jakiś duży klient T! lub wielu domossaczy bezlimitowych... ;-)
ST
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Mateusz7 » 20 lut 2018, o 17:15

ST napisał(a):
Mateusz7 napisał(a):Pozycjonują się jako Nokia Networks lub Nokia.
(...)
Dla mnie też jest to już po prostu Nokia. Przecież Huawei nazywa się tak naprawdę Huawei Technologies, a nikt nie używa tej nazwy w oficjalnej nomenklaturze.

Czyli Nokia, Huawei, Ericsson...

To co, postulujemy używanie na forum określenia "Nokia" i jego odmian zamiast "NSN"? ;-)

Tak, jak najbardziej postuluję! :)
Mateusz7
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Marcin_ » 20 lut 2018, o 18:55

kozien70 napisał(a):Witam w klubie hejterów fuszerek ;-) I służę uprzejmie. Interesują Cię stacje T-mobile, czy Orange również?

Wszystko co podchodzi pod N! ;)
Marcin_
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: Note 8
Sieć: T-Mobile

Postprzez Spacedust » 20 lut 2018, o 19:35

Kórnik, ul. Poznańska 6 - kolejna stacja z LTE2100 Orange i LTE1800 na 10 MHz ;)

Dzisiaj jechałem obok i wpadło mi bez wymuszania.

http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.php?idlok=Kornik-P

3G trzymało tylko na nośnej 10614. Mimo wielu prób nie udało mi się wbić na UMTS900.

Update: ważna sprawa - testy zrobiłem na karcie PLAY czyli mamy normalnie dostęp do tych nowych nośnych Orange ;)

Obrazek

Obrazek
Spacedust
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 5
Model telefonu: Apple iPhone SE 64 GB - Huawei E3372s-153
Sieć: PLAY

Postprzez kozien70 » 21 lut 2018, o 13:47

Spacedust napisał(a):Update: ważna sprawa - testy zrobiłem na karcie PLAY czyli mamy normalnie dostęp do tych nowych nośnych Orange ;)

Trudno, co robić...

Zastanawiająca jest ta cisza na portalach branżowych odnośnie startu L2100 N! i rekonfiguracji L1800/U900.
Rozumiem, że czekają na oficjalny komunikat operatorów, ale mogliby coś napisać/podpytać itp ;-)
Ciekawe kiedy będzie "oficjalka".
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S9+
Sieć: W4

Postprzez Ron » 21 lut 2018, o 14:03

kozien70 napisał(a):Zastanawiająca jest ta cisza na portalach branżowych odnośnie startu L2100 N! i rekonfiguracji L1800/U900.
Rozumiem, że czekają na oficjalny komunikat operatorów, ale mogliby coś napisać/podpytać itp ;-)
Ciekawe kiedy będzie "oficjalka".

Też mnie to dziwi, tym bardziej, że "cynki" poszły :mrgreen:
Ron
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Model telefonu: LG K8 2017 DS
Sieć: PLAY, Orange

Postprzez lordbyd » 21 lut 2018, o 14:14

Czy stacje nadające już L2100 są w wykazie pozwoleń radiowych UKE czy dopiero będą w najbliższej aktualizacji?
Łatwo można by wtedy zobaczyć gdzie planowane są kolejne uruchomienia i być gotowym na testy :)
lordbyd
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: Nokia 6310i, Huawei Y5 II
Sieć: nju, T-M, VM

Postprzez p2225 » 21 lut 2018, o 14:21

@kozien70 może podpytali i dostali info, że pełne informacje dostaną za jakiś czas. Albo tak jak przed konferencjami Play'a, że mają pełne informacje wcześniej i w momencie rozpoczęcia konferencji, wypuszczają newsa z całą ofertą.
@lordbyd są stare pozwolenia dla Zielonej Góry i Siedlec. Kolejne zapewne pojawią się w poniedziałkowym wykazie.
p2225
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 1
Model telefonu: LG G6
Sieć: Orange, Nju

Postprzez p2225 » 21 lut 2018, o 18:03

http://www.telko.in/orange-2017-strateg ... rasowane,0
Orange będzie się starał sprostać rosnącemu wolumenowi transmisji poprzez refarming części zasobów radiowych z technologii 3G do 4G. Z tego powodu jego inwestycje w sieć mobilną będą wyższe, niż w 2017 r. Jean-Francois Fallacher powiedział natomiast, że Orange nie jest zainteresowany wznowionym postępowaniem przetargowym na 450 MHz, które operator „oddał” w ubiegłym roku, nie mogąc dojść do porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w sprawie ceny za prolongatę.

Z raportu rocznego:
Usługi LTE były
świadczone za pomocą 10 200 stacji. W 2017 roku oprócz sukcesywnego zwiększania zasięgu i pojemności, Orange Polska postawił również na zwiększenie liczby stacji pozwalających na agregację pasma, na dzień 31.12.2017 było ich 3916.

Obrazek
38% stacji LTE z agregacją. Nieźle, patrząc na to ile stacji w miastach jeszcze jest nieruszonych ;)
p2225
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 1
Model telefonu: LG G6
Sieć: Orange, Nju

Postprzez piotrzet » 21 lut 2018, o 19:42

Szkoda że T-Mobile nie podał takich danych i nie wiemy czy w ogóle poda
http://www.speedtest.net/result/a/3687820711.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez ST » 21 lut 2018, o 23:56

kozien70 napisał(a):
Mateusz7 napisał(a):A jak wyglądają CID-y rozdzielonych U900? Dwa zupełnie nowe czy jeden nowy oraz stary dla operatora-"właściciela" danej lokalizacji?

Przyznam szczerze, nie sprawdziłem. Ale może być tak, jak piszesz: jeden nowy a stary dla właściciela, bo badałem stacje Tm, Netmonitor pokazywał mi dane U900 z opisem nośnej 3064 i dopiero po wejściu w Service Menu Samsunga okazało się, że nośna ma jednak numer 3055.

Trochę się wyjaśniło - widziałeś po prostu komórki z U2100 ;-)

Otóż, choć muszę zastrzec, że próbka jest póki co bardzo szczupła, wygląda na to, że T! przenosi na nośną 3055 CI odpowiadających komórek z nośnej 10639 (czyli mamy w U900 te same CI co poprzednio na pierwszej nośnej U2100). W przypadku O! na nośnej 3082 pojawiają się nowe CI, na dodatek przydzielane chaotycznie. Dotychczasowe komórki z nośnej 3064 idą do piachu. Dla beteesoznawców to w sumie taka sobie wiadomość.

Do Warszawy wzdłuż A2 za Bugajem nie słychać nic ani na L2100 ani na żadnej z osobnych nośnych U900...
ST
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez ja.michal » 22 lut 2018, o 00:28

tomi81 napisał(a):@Marcin_ - powiedz, proszę, że choć jakiś ułamek jest w strefie NSN :-) ;-)

Miałem właśnie zapytać Marcina czy te "szaleństwa" tylko w strefie Huawei czy w NSN również się doczekamy. ;)

kozien70 napisał(a):Witam w klubie hejterów fuszerek ;-) I służę uprzejmie. Interesują Cię stacje T-mobile, czy Orange również?

Oficjalny # czyli #fuszerka wchodzi na forum? ;)

Marcin_ napisał(a):Wszystko co podchodzi pod N! ;)

Czyli urwane odciągi masztów również? Nie żebym teraz taki znalazł, ale kilak miesięcy temu jeden maszt T na budynku wesoło sobie wiądł na jedną stronę przez prawie miesiąc. ;)
ja.michal
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technikalia