DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #978833  autor: deka87
 20 lut 2018, 11:43
Witam,

mam obecnie Play na kartę (formuła unlimited), ale myślę nad zmianą, bo w playu jeśli telefon łączy się przez nadajniki P4 to jest problem z internetem, poza tym nie jest to polska sieć.

Który operator z wymienionych w temacie będzie lepszy?
Głównie chodzi mi o zasięg.
 #978836  autor: Rebeliant
 20 lut 2018, 11:50
deka87 pisze:mam obecnie Play na kartę (formuła unlimited), ale myślę nad zmianą, bo w playu jeśli telefon łączy się przez nadajniki P4 to jest problem z internetem, poza tym nie jest to polska sieć.
To muszę Cię rozczarować, ale TM i Orange też nie. A Plus? Hmm ... :)
 #978837  autor: deka87
 20 lut 2018, 11:56
Lajt mobile i a2mobile to polscy operatorzy działający na nadajnikach Plusa więc też polskiej firmy, ale jej właściciel nie kojarzy się niestety zbyt dobrze ;)

Czytałem już opinie o obu operatorach i wynika z nich, że lajt ma dużo lepszy zasięg więc już mam odpowiedź na swoje pytanie.
 #978845  autor: deka87
 20 lut 2018, 12:47
Na podstawie opinii można stwierdzić, że jednak nie jest identyczny.
To, że obie sieci działaja na nadajnikach Plusa nie musi znaczyć, że mają taki sam zasięg, zależy to raczej od tego jak się dogadali z Plusem.
 #978847  autor: Remington
 20 lut 2018, 12:58
I jak mają skonfigurowane karty SIM. Kartami Lajta zarządza Polkomtel jako MNO, natomiast kartami a2m zarządza Aero2. W efekcie, te ostatnie w pierwszej kolejności szukają nadajników na częstotliwościach należących do Aero2.
 #978850  autor: deka87
 20 lut 2018, 13:20
Remington pisze:I jak mają skonfigurowane karty SIM. Kartami Lajta zarządza Polkomtel jako MNO, natomiast kartami a2m zarządza Aero2. W efekcie, te ostatnie w pierwszej kolejności szukają nadajników na częstotliwościach należących do Aero2.
No i to by się zgadzało z opiniami: https://komorkomat.pl/opinie-a2mobile/
 #979011  autor: deka87
 21 lut 2018, 10:29
O to, że ludzie narzekają na zasięg a2mobile, przeczytaj sobie kilka pierwszych.
 #979013  autor: deka87
 21 lut 2018, 10:35
Są komentarze o słabym zasięgu sprzed 2 miesięcy.
Może i teraz się poprawił, ale po co ryzykować skoro w przypadku lajt mobile ludzie nie narzekali na zasięg, a oferty są prawie identyczne.
 #979081  autor: adacomp
 21 lut 2018, 15:49
To są tylko mity ludzi którzy akurat gdzie mieszkają mają słaby zasięg Polkomtela i Aero2.
Mam od prawie roku Plush i a2mobile i nie odczułem różnicy w zasięgu, rozmowach czy szybkości neta.
Testowałem nawet na Poligonie Drawskim gdzie są miejsca że sukcesem jest złapanie zasięgu 2G jakiejkolwiek sieci.
 #979103  autor: adrjannn
 21 lut 2018, 17:06
Ludzie narzekają bo mają pewnie sam zasięg Aero2. Nie wiedzą o tym, że w telefonie trzeba zaznaczyć "pozwól na transmisje danych w roamingu" i ustawić operatora jako automatyczny. U niektórych telefon sieć Plusa widzi jako sieć roamingową.
W a2mobile brakuje tylko HDVoice i połączeń oczekujących.
 #979113  autor: antekwars
 21 lut 2018, 18:04
Zawsze jak ktoś się boi może wziąć 3 rozwiązanie w tej samej cenie Plush na kartę zamiast lajtmobile albo a2mobile. Cena wychodzi ta sama 20 zł no limit a nie 25 zł jak pisze na stronie ponieważ jest co 5 doładowanie gratis w pluschu. Ja mam ustawione na kocie co miesiąc automatyczne 4 przelewy po 5 zł na jeden dzień i po wykonaniu czwartego chwilę później przychodzi 5 doładowanie w kwocie 5 zł grasis na konto i mam na pakiet 25 zł na koncie a wydaję fizycznie 20 zł swoich takie rozwiązanie jest najlepsze jak ktoś boi się się lajta i a2 mobile. Miałem rok umowę abonamentową w lajcie strzał w dziesiątkę i sieć działała bez zarzutu. Mojemu bratu wziąłem a2 mobile i nigdy ani on ani ja nie mamy różnicy w zasięgu ani jakości połączeń ja w pluszu on w a2mobile i takie same prędkości neta w tych samych lokalizacjach mamy.