DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 6 z 46
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 46
 #978710  autor: ReVoLTEa
 19 lut 2018, 17:46
harys pisze:Nie masz racji.
W Huawiach nic nie działa niestety.
Samsung poblokowal menu do wymuszenia pasm, ale informacje dalej możesz odczytywać. Na Huawiach nie działa ani jedno ani drugie
Nie o to chodziło, chodzi o to że współpraca Samsungów z aplikacją Netmonster jest słaba, na innych telefonach pokazuje pasmo i częstotliwość oraz EARFCN, wiem od autora że to Samsung właśnie utrudnia pewne odczyty. U kolegi na LG pokazuje wszystko, nie wiem jak na Huaweiach, jak ktoś zainstaluje NM to niech się wypowie co mu pokazuje.
 #978721  autor: harys
 19 lut 2018, 18:39
ReVoLTEa pisze:
harys pisze:Nie masz racji.
W Huawiach nic nie działa niestety.
Samsung poblokowal menu do wymuszenia pasm, ale informacje dalej możesz odczytywać. Na Huawiach nie działa ani jedno ani drugie
Nie o to chodziło, chodzi o to że współpraca Samsungów z aplikacją Netmonster jest słaba, na innych telefonach pokazuje pasmo i częstotliwość oraz EARFCN, wiem od autora że to Samsung właśnie utrudnia pewne odczyty. U kolegi na LG pokazuje wszystko, nie wiem jak na Huaweiach, jak ktoś zainstaluje NM to niech się wypowie co mu pokazuje.
No skoro nie wiesz to po co w błąd kogoś wprowadzasz. Współpraca z samsungami jest kiepska a z Huawei nie ma w ogole. Większość tego typu apek wcale się nie odpala. Nie wiem tylko czy to wina EMUI czy modemów w Kirinach. Tak czy siak pod tym kątem Huawei to najgorszy wybór

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
Online
 #978722  autor: lordbyd
 19 lut 2018, 18:52
nie wiem jak na Huaweiach, jak ktoś zainstaluje NM to niech się wypowie co mu pokazuje
Na Huawei-u dual SIM z procesorem MTK Netmonster działa na 4+.
Pojawiają się zdublowane lokalizacje, których CIDy nie są czasami rozpoznawane mimo obecności w pliku clf. Dzieje się tak w trybie 2G (nierozpoznane sąsiedztwa) jak i w 3G (wyświetlone są dwa razy CIDy stacji do której zalogowany jest terminal).
W ogóle z dwiema kartami SIM ciężko rozpoznać które CIDy przynależą do danej karty.
Dlatego pobrałem starszą wersję programu o numerze 1.7, która nie obsługuje dwóch kart SIM. Zdecydowanie lepiej (dla mnie) widać tu sąsiednie CIDy - szczególnie partnerów roamingowych w 2G Play-a :)
 #978723  autor: Benjamin Linus
 19 lut 2018, 18:54
Kryniczanin pisze:Kiepsko z NM na Huawei.
Benjamin Linus pisze:nie wiem czy ktoś zauważył ale w apce network signal guru działa, w darmowej wersji, wybór pasm w LTE, WCDMA i GSM.
zablokowałem na próbę U 2100 i o dziwo działa w huawei G6 ( taki stary model)
oczywiście z root'em
 #978728  autor: harys
 19 lut 2018, 19:19
Bo jest na snapie. 90% telefonów Huaweia jest na Kirinach ( m.in ten,o ktorego pytał wczoraj kolega) i tu nic kompletnie nie działa.

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
Online
 #978814  autor: adziu82
 20 lut 2018, 00:46
Panowie, dlaczego ostatnia cyfra CID-u jest w nawiasie, ale jak wejdę w info i edycję jest już normalnie.
Co oznacza UARFCN? Przydatne w lokalizowaniu nadajnika?
I jeszcze jedno, zauważyłem że pokazuje coś o agregacji. Czy to, że nadajnik umożliwia ja, czy że telefon użytkuje właśnie agregację?

Edit:
Pobrałem wersję beta, pobrałem listę nadajników Orange z BTSearch i fajnie pokazuje gdzie się znajduje nadajnik.
Ale dlaczego pokazuje, że np na 3G jest aż 12 pozycji? Czy to chodzi o U900 i U2100 i sektory?

RawStyle
 #978818  autor: Camis
 20 lut 2018, 04:41
muddy pisze:Troszkę OT: w jaki sposób zgłosić się do beta testów Netmonster?
Musisz dołączyć do strony:

https://plus.google.com/communities/115 ... 8063705499


Po akceptacji przez autora na stronie Google Play aplikacji pojawi się na dole opcja dołączenia do wersji BETA.

Elegancko sciaga z Polskiej bazy, tylko w Orange pokazuje podwójnie, i do tego często bez danych adresowych...


Obrazek
 #979388  autor: dagonPL
 22 lut 2018, 21:48
Parametry sygnału szału nie robią,choć tragedii nie ma. Nie licz na książkowe 75 Mbps z 10 MHz.
Moim zdaniem wynik zadowalajacy.
Ja testuje od 2 miesięcy LTE2100 10MHz Playu, powiat świecki w kuj-pom ( mam wymuszone B1) i jak na razie, ani myślę zmieniać konfig :D imo analogicznie w TM jest to świetne posunięcie.

Twitter @FonRuchalFest
 #979436  autor: dt
 23 lut 2018, 10:31
Ostatnio testuję Play u siebie ( tez kuj-pom) nadajnik mam 300 metrów w prostej linii i jestem pod wrażeniem jak na Play - okolice 60 Mb na L1800 idzie osiągnąć. Jak włożyłem kartę na chwilę do starego SGS5 to z L1800 podczas transmisji wrzuciło mnie na L2100. Jest kierowanie ruchem w Play?
 #979441  autor: dagonPL
 23 lut 2018, 10:50
Jezeli chodzi o kierowanie ruchem, według mnie Play ma najlepszy konfig ze wszystkich operatorów.

Perełką jeat jedna stacja N! Możesz przylozyc telefon do anteny i zawsze na pierwszym miejscu w agregacji jest B20. Ale to tylko jedna stacja ze skopana konfiguracja. Chyba ze to jakis test, celowe dzialanie. W budynkach sprawdza sie idealnie.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 10:57 przez dagonPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Twitter @FonRuchalFest
 #979442  autor: habish
 23 lut 2018, 10:54
dt pisze:Ostatnio testuję Play u siebie ( tez kuj-pom) nadajnik mam 300 metrów w prostej linii i jestem pod wrażeniem jak na Play - okolice 60 Mb na L1800 idzie osiągnąć. Jak włożyłem kartę na chwilę do starego SGS5 to z L1800 podczas transmisji wrzuciło mnie na L2100. Jest kierowanie ruchem w Play?
I jakie miałeś prędkości na L2100 po tym przeniesieniu w czasie transmisji?
  • Strona 6 z 46
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 46
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 46