DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 623 z 675
  • 1
  • 621
  • 622
  • 623
  • 624
  • 625
  • 675
 #978777  autor: rekin01
 19 lut 2018, 22:10
henry84 pisze:Arerox
Wcześniej mogłeś złożyć wniosek o przeniesienie numeru na kartę do innej sieci, niestety od tygodni nie widziałem żeby komuś to pomogło w uzyskaniu 40% rabatu( jeden z konsultantów powiedział, że wycofali ten rabat ) . Ja sam mam 3 numery, na które mam zgłoszone przeniesienie numeru, umowa kończy się w marcu.
Na tą chwilę najlepsza oferta jaką dostałem to rabat rabat 20% i 3 miesiące gratis abonament. W większości rozmów konsultanci proponują albo rabat 20% albo 3 miesiące.

Do DUK dzwonię kilka razy dziennie, więc jestem na bieżąco.
Gdyby coś się zmieniło, to daj znać, umowa też kończy mi się w marcu.
 #978807  autor: muddy
 19 lut 2018, 23:47
pkwawpl pisze:
Lukaszsz pisze:Ciekawostka:
Telefon do DUK, bez wysyłania wypowiedzenia. 2 numery na koncie (jeden umowa do maja, drugi jeszcze 14 miesięcy). Oba przedłużone z 20% rabatem (29,99 i 9,99) i 3 mies gratis. Telefonu nie chciałem.
Masz rację, ciekawostka. Zawsze ciekawiło mnie, co kieruje abonentami zadowalającymi się 20% rabatu, kiedy przy minimalnym wysiłku mogliby mieć 40%.
Niekoniecznie. Nie zawsze jest szansa na 40% i nie zawsze jest sens na nią czekać.

Będzie długo, z góry przepraszam ;-)

Ja w grudniu zrezygnowałem ze Światłowodu Orange i rabatów związanych z Open II oraz Open Extra - rachunki wzrosłyby dość drastycznie. Na koncie miałem 5 numerów (1 LTE Główny + 4 LTE Dodatkowe), koniec umowy jednego z numerów dopiero za 9 miesięcy, pozostałych za ponad rok! Najwcześniej więc na rabat 40% mógłbym liczyć za jakieś pół roku - i wcale nie jest pewne że dla wszystkich numerów. Brak możliwości postraszenia rozwiązaniem umowy z przeniesieniem numeru, bo datę przeniesienia można wyznaczyć na nie później niż 6 miesięcy od złożenia wniosku. Mimo że moja pozycja negocjacyjna była marna, po JEDNYM telefonie do DUK dostałem przejście na nowe plany z rabatem 20% na wszystkie numery, oczywiście 4 numery z rabatem 20zł za łączenie usług, anulowanie bieżącego okresu promocyjnego, dodatkowo numer LTE Podstawowy z 3-ma miesiącami gratis i rabat 5zł na ratę za telefon. Mogłem wziąć 5×standard za 29,99+4×9,99=69,95, ale wybrałem Optymalny ze względu na ilość danych w roamingu (dość często podróżuję), czyli 77,95zł za 5 numerów (+9,99zł za LTE Podstawowy - dodatkowe GB na konto i karta SIM do transmisji przydatna kilka razy w miesiącu).

Owszem, mogłem płacić więcej o 65zł miesięcznie przez następne pół roku, by po tym czasie liczyć na rabat 40% i niepewny rabat 5zł na ratę, ale kto wie jakie oferty będą za pół roku i czy taki rabat będzie nadal obowiązywał (według mnie, ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy wkrótce i skończy się rozdawanie dowolnej ilości darmowych abonamentów Standardowych w cenie 0 zł do innego abonamentu zrabatowanego o 40% - to nie ma podstaw ekonomicznych). Czasem lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu... A sam telefon (Mate 10 Lite) będzie kosztował 24×27zł = 648zł, czyli o co najmniej 500 zł mniej niż w sklepach.

Podsumowując: jeśli tak czy inaczej kupiłbym ten sam telefon w grudniu w sklepie i poczekał ½ roku na przedłużenie umowy, byłbym w plecy w sumie 6×65+500zł=890 zł. Jeśli nawet udałoby mi się wtedy uzyskać rabat 40%, to przez kolejne 24 miesiące płaciłbym 52zł mniej, czyli stratę odrobiłbym po 17 miesiącach. Czyli na miesiąc przed końcem umowy podpisanej w grudniu z 20% rabatem (którą mogę renegocjować 3 miesiące wcześniej).

MM
 #978831  autor: zielony71
 20 lut 2018, 11:27
Dodam, że rzeczywiście od 2 tygodni nie słyszałem o przypadku otrzymania 40% rabatu.
To oczywiście nie znaczy, że tych rabatów już nie ma i nie będzie. Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że nie warto już o nie pytać.
 #978842  autor: Killzonek
 20 lut 2018, 12:33
Witam,

W chwili obecnej posiadam abonament Wspólny na 2 numery oraz internet LTE dla domu (umowy na telefon kończą się w marcu i kwietniu a internet w maju). Nie jestem zainteresowany nową umową na internet. (Nie złożyłem jeszcze wypowiedzenia umów ani dyspozycji przeniesienia do innej sieci). Posiadam możliwość przeniesienia obu numerów na firmę, dlatego też zadzwoniłem do DUK z prośbą o przedstawienie ofert dla klienta indywidualnego i firmowego (umowy i raty za telefon - 24 miesiące).

Propozycja dla klienta indywidualnego z DUK (*220):
abonament na 1 numer - 38 zł (internet 15 gb, wszystko inne bez limitu)
abonament na 2 numer - 9.99 zł (internet 10 gb,wszystko inne bez limitu)
Do tego następujące dopłaty do 1 telefonu:
Lg V30 - 90 zł miesięcznie + 199 zł opłata wstępna,
Samsung S8 - 90 zł miesięcznie + 299 zł opłata wstępna,
Lg G6 - 65 zł miesięcznie (brak opłaty wstępnej),
Htc U11 - 80 zł miesięczenie + 199 opłata wstępna.

Następnie zadzwoniłem do DUK dla klientów biznesowych celem porównania ofert i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest sporo drożej:
abonament za 2 numery - 49,98 zł netto (2x internet 10 gb, wszystko inne bez limitu)
Do tego następujące dopłaty do 1 telefonu (bez opłat wstępnych):
Lg V30 - 126 zł netto miesięcznie,
S8 - 100 zł netto miesięcznie,
Lg G6 - 73 zł miesięcznie.

W związku z tą różnicą w cenach mam następujące pytanie:

Czy przedłużając umowę na warunkach dla klienta indywidualnego a następnie np po miesiącu przenosząc oba numery na firmę moje warunki nie ulegną zmianie, czy nie stracę jakiś ulg, czy faktura będzie wystawiona na tą samą kwotę co pierwotna dla klienta indywidualnego (czyli np 138 zł brutto - w przypadku gdybym wybrał Lg V30)?
Podczas rozmowy z przedstawicielem orange zadałem te same pytania i po pewnym zawahaniu i konsultacji z innym pracownikiem odpowiedziano mi, że taki manewr jest możliwy, ulgi nie znikną a faktury będą na firmę (z wszystkimi związanymi z tym zaletami podatkowymi). Po tonie głosu poznałem jednak, że konsultant nie był w 100% pewny tej odpowiedzi. Dlatego też proszę informację w tym zakresie od osób, które zastosowały podobny manewr.

Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze możliwość zmniejszenia wysokości abonamentu do kwoty 29,99 zł + 9,99 zł lub nawet 19,99 zł+ 9,99 zł. Mam tutaj też 1 pytanie:

Czy złożenie wypowiedzenia umów pozwoli uzyskać ten sam rabat co w przypadku dyspozycji przeniesienia numeru do innej sieci?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.
 #978846  autor: reggie
 20 lut 2018, 12:55
Killzonek pisze:Następnie zadzwoniłem do DUK dla klientów biznesowych celem porównania ofert i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest sporo drożej
Mnie to w ogóle nie dziwi. Tak jest w Orange już od dawna.
Killzonek pisze:Czy przedłużając umowę na warunkach dla klienta indywidualnego a następnie np po miesiącu przenosząc oba numery na firmę moje warunki nie ulegną zmianie, czy nie stracę jakiś ulg, czy faktura będzie wystawiona na tą samą kwotę co pierwotna dla klienta indywidualnego?
Wg mnie jest duża szansa, że stracisz rabat -20zł brutto miesięcznie za łączenie usług, który - zgodnie z treścią regulaminu - przysługuje wyłącznie konsumentom. Chyba, że system Orange tego nie wyłapie i rabat będzie naliczany dalej, ewentualnie postaraj się w rozmowie z konsultantem wymusić potwierdzenie takiego rabatu, żebyś miał podkładkę w reklamacji.
Poza tym warunki aneksu zawartego w ofercie indywidualnej oraz wskazane w nim ceny (abonamentu i telefonu) pozostaną bez zmian po zmianie danych abonenta na "firmowego" (tego wręcz jestem pewien, bo sam w tą stronę przerabiałem to z jednym numerem jakiś czas temu).
Umowa bowiem została już zawarta i poza zmianą danych na firmowe nic się w niej nie ma prawa zmienić, np. Orange nie może podnieść cen na tej podstawie.
Killzonek pisze:Czy złożenie wypowiedzenia umów pozwoli uzyskać ten sam rabat co w przypadku dyspozycji przeniesienia numeru do innej sieci?
Tutaj widać, że nie przeczytałeś wątku wstecz, bo wówczas nie zadałbyś tego pytania.
Przy wypowiedzeniu w ofercie indywidualnej możesz dostać max rabat -20%, a przy wniosku o przeniesieniu numeru nawet max rabat -40% od wyjściowej ceny abonamentu.
Arerox pisze:natomiast nie ma informacji o tym, jak uzyskać 40% rabatu. Podpowiesz mi? Wypowiedzenie wysłane.
Uwaga jw. - nie przeczytałeś wątku wstecz, bo wówczas nie zadałbyś tego pytania.
 #978896  autor: Sk_uter
 20 lut 2018, 17:15
Witam,
mam do przedluzenia 1 numer z Orange, ktory planuje przeniesc na firme i wziac cos bez telefonu z Internetem no-limits, jak to w Orange wyglada?
W Play takie cos mam za ok 18-25zł brutto z 10GB neta, a potem 1Mb/s lejk.

Czy tutaj dostane cos podobnego?

Ostatnio czytalem, ze Orange wprowadza telefonu bez rat, czy jest cos ciekawego, na czyms moznaby dobrze wyjsc?

EDIT
PS na firme mam juz Stacjonarny + Neostrade. Czy dostane za to jakas znizke, za komplet uslug? Czy w firmie to nie przysluguje?
 #978899  autor: kokos-
 20 lut 2018, 17:22
reggie
Killzonek pisze:Czy złożenie wypowiedzenia umów pozwoli uzyskać ten sam rabat co w przypadku dyspozycji przeniesienia numeru do innej sieci?
Tutaj widać, że nie przeczytałeś wątku wstecz, bo wówczas nie zadałbyś tego pytania.
Przy wypowiedzeniu w ofercie indywidualnej możesz dostać max rabat -20%, a przy wniosku o przeniesieniu numeru nawet max rabat -40% od wyjściowej ceny abonamentu.
Arerox pisze:natomiast nie ma informacji o tym, jak uzyskać 40% rabatu. Podpowiesz mi? Wypowiedzenie wysłane.
Uwaga jw. - nie przeczytałeś wątku wstecz, bo wówczas nie zadałbyś tego pytania.
A czy Ty czytałeś ze osoby które nawet złożyły wniosek o przeniesienie to nie dostały 40%.
 #978907  autor: reggie
 20 lut 2018, 17:34
A czy Ty czytałeś ze osoby które nawet złożyły wniosek o przeniesienie to nie dostały 40%.
A czy ja napisałem, że każdy to dostaje?!
reggie pisze:Przy wypowiedzeniu w ofercie indywidualnej możesz dostać max rabat -20%, a przy wniosku o przeniesieniu numeru nawet max rabat -40% od wyjściowej ceny abonamentu.
Zamiast się mądrować proponuję najpierw przeczytać całą wypowiedź ze zrozumieniem.
 #978921  autor: rekin01
 20 lut 2018, 18:48
W dzisiejszej rozmowie dowiedziałem się, że pula rabatów 40% już się skończyła. Maksymalny rabat to 20%, można również 3 miesiące abo gratis na jeden numer, jeżeli są dwa, tak jak w moim przypadku. 20% i 3 miesiące się nie łączą. Złożone przeniesienie numeru do T-Mobile nic w tej chwili nie dało.
 #978936  autor: reggie
 20 lut 2018, 20:47
Dzisiaj przedłużyłem trzeci numer w Planie Standardowym. Po kolei:
- pod koniec stycznia br. aneks na dwa numery z rabatem -40% i 3m-ce abo za 0zł
- 10 lutego cesja na mnie trzeciego numeru (z umową do końca maja 2018)
- 15 lutego złożony wniosek o przeniesienie tego numeru do T-Mobile na kartę
- dzisiaj kilka telefonów do DUK i w końcu sprawa załatwiona (tak, jak chciałem - z tą samą miłą Panią, co w styczniu - oczywiście serdecznie pozdrawiam :) )
- chyba rzeczywiście coś się pozmieniało i nie ma już rabatu jednorazowo liczonego -40% na abonament, ale dzięki mojej nieustępliwości i wręcz upierdliwości (że chcę dostać takie same warunki, jak pod koniec stycznia na dwa numery wtedy przedłużone) ostatecznie otrzymałem:
- aneks na 24 m-ce tylko SIM no-limit + 10 GB w Planie Standardowym
- dwukrotny rabat -20% na całą umowę (czyli de facto rabat -36% od ceny wyjściowej Planu Standardowego), 3 m-ce bez opłat, rabat 20 zł za łączenie usług
- skrócenie obecnej umowy, a przez to anulowanie trzech kolejnych faktur (-75zł)
- opłata za ten trzeci numer ma być liczona w następujący sposób: 49,99zł - 20% (pierwszy rabat -20%) = 40zł - 20% (drugi rabat -20%) = 32zł - 10zł (rabat za e-fakturę i zgodę marketingową) = 22zł - 20zł (rabat za łączeniu usług w Orange) = 2zł miesięcznie
- za wszystkie trzy numery wychodzi mi więc: 22zł * 21 m-cy = 462zł + 20zł (cesja) = 482zł - 165zł (skrócenie umowy i anulowanie przez to faktur ze starych umów) = 317zł - 37zł (uznana moja reklamacja za nienaliczanie rabatu Open) = 280zł / 24 m-ce / 3 numery = 3,88zł/m-c za jeden numer :)
- nawet nie odliczając w moim przypadku anulowania faktur i uznanej reklamacji wychodzi: 22zł * 21 m-cy + 20zł cesja = 482zł / 24 m-ce / 3 numery = 6,69zł/m-c za jeden numer.

Potwierdzę jeszcze w/w warunki jak tylko przyjedzie kurier z dokumentami i warunki wejdą w życie. Niedowiarkom życzę wytrwałości i powodzenia w negocjacjach. Nie słuchajcie konsultantów i nie wierzcie ich słowom. Próbujcie dążyć do celu uparcie, z wiarą i konsekwencją. Wszystkim zaś wytrwałym czytelnikom, którzy rozumieją co czytają i jak z tego skorzystać w swoim przypadku - życzę otrzymania powyższych warunków (co nie znaczy, że jest to łatwe i każdemu się uda).
 #978937  autor: Dominiq
 20 lut 2018, 21:11
zielony71 pisze:Dodam, że rzeczywiście od 2 tygodni nie słyszałem o przypadku otrzymania 40% rabatu.
To oczywiście nie znaczy, że tych rabatów już nie ma i nie będzie. Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że nie warto już o nie pytać.
rekin01 pisze:W dzisiejszej rozmowie dowiedziałem się, że pula rabatów 40% już się skończyła. Maksymalny rabat to 20%, można również 3 miesiące abo gratis na jeden numer, jeżeli są dwa, tak jak w moim przypadku. 20% i 3 miesiące się nie łączą. Złożone przeniesienie numeru do T-Mobile nic w tej chwili nie dało.
Witam Wszystkich,

Dziś odebrałem telefon od DUK (numer z kierunkowego 22) z pytaniem o przyczyny dyspozycji przeniesienia numeru do innego operatora. Na moją odpowiedź, że mam ofertę za 19,99 (no limit na kartę a2), Pani zaoferowała od razu abonament za 21,99/ miesiąc oraz 3 miesiące za 0 złotych. Umowa na 24 miesiące.
Zdziwiła mnie ta kwota nieco,bo pamiętałem tabelkę z bloga Zielony71, więc dopytałem dokładnie jaki to wyjściowo abonament. Jest to abonament Standardowy po dwóch (!) rabatach 20%.
Kolejność obliczania kwoty abonamentu w moim przypadku to:
49,99 - 10 (pierwszy rabat 20%) = 39,99 - 8 (drugi rabat 20%) = 31,99 - 10 (rabat za zgody i terminowe płatności) = 21,99
Wliczając 3 miesiące za 0 złotych to średni koszt na miesiąc wynosi 19,24.

Dodam tylko, że mam jeden numer w Orange, a umowa kończy mi się za kilka dni. Wniosek o przeniesienie zarejestrowany tydzień temu.

Mam nadzieję, że potwierdzi się wszystko na umowie za 2-3 dni.
Dam znać o efektach na papierze :)

Pozdrawiam
 #979200  autor: zielony71
 22 lut 2018, 08:38
Pochwalcie się jak to zapisali w umowie, bo to bardzo interesujące rozwiązanie, można powiedzieć, że unikatowe w skali światowej ;-)
 #979202  autor: lucasso4
 22 lut 2018, 08:54
dzwoniłem wczoraj do DUK i konsultanci twierdzą że nie widzą iż zleciłem przeniesienie numeru do innej sieci. (zlecenie poszło dawno dp plusha na kartę) na chatcie orange mi to potwierdzili, ale konsultanci tego nie widzą. czy ktoś miał podobny przypadek?
 #979215  autor: reggie
 22 lut 2018, 09:39
zielony71 pisze:Pochwalcie się jak to zapisali w umowie
Jutro powinien być u mnie kurier z aneksem, więc dam znać.
lucasso4 pisze:dzwoniłem wczoraj do DUK i konsultanci twierdzą że nie widzą iż zleciłem przeniesienie numeru do innej sieci. na chatcie orange mi to potwierdzili, ale konsultanci tego nie widzą. czy ktoś miał podobny przypadek?
Ja też tak miałem przedwczoraj. Konsultanci z DUK ściemniają, że niby nie widzą w systemie wniosku o przeniesienie numeru (żeby przez to nie dać większego rabatu).
Ja zrobiłem z tego awanturę w DUK, bo przecież Orange wysyła SMS z informacją o takim wniosku oraz poinformowałem, że byłem w T-Mobile ( :wink: ) i tam wszystko jest w porządku z moim wnioskiem, więc Orange robi ze mnie głupka, a ja sobie tego nie życzę!
Po przełączeniu na zwykłą infolinię od razu widzieli w systemie wniosek o przeniesienie numeru, a DUK rzekomo tego nie widzi, ale w końcu kolejna osoba z DUK też mi potwierdziła, że jest wniosek, jak zacząłem się kłócić, że widzi zwykła infolinia i że oni też to widzą.
Trzeba być stanowczym w rozmowach z DUK. Oni ściemniają na każdym kroku - zależy na kogo się trafi. Pierwsze trzy osoby dawały mi tylko rabat -20% i tyle (że niby wycofali -40% i 3m-ce za 0zł). A jak się okazuje obydwa rabaty nadal funkcjonują (tyle, że zamiast jednorazowo -40% jest teraz dwukrotny rabat -20% czyli de facto -36% od ceny wyjściowej Planu Standardowego).
 #979241  autor: mateuszbed
 22 lut 2018, 12:30
kurde a ja przedłużyłem moich 4 numery + stacjonarkę + neo za 99.99 + 3 x 9.99 :( czyli przepłaciłem bo mogłem mieć te 3 numery za 0 złotych. Myślicie, że jest to jeszce do odkręcenia jakbym złożył np rezygnację z przedłużenia?
 #979293  autor: reggie
 22 lut 2018, 15:14
lucasso4 pisze:a jak często dzwonicie do DUK?
Ja zadzwoniłem dwukrotnie po złożeniu wniosku o przeniesienie numeru z prośbą o kontakt z Panią, z którą załatwiłem sprawę w styczniu. A przedwczoraj (z uwagi na brak kontaktu tej Pani) wykonałem 3 telefony na *220 w ciągu 3 godzin, a później (po kilku minutach) już oddzwoniła w końcu do mnie Pani, z którą chciałem rozmawiać od samego początku.
Generalnie DUK nie widzi chyba naszych telefonów i nie ma w systemie notatek z kontaktu z Klientem, bo wówczas pewnie widzieliby natrętnego abonenta, który ciągle wydzwania. :)
mateuszbed pisze:Myślicie, że jest to jeszce do odkręcenia jakbym złożył np rezygnację z przedłużenia?
Jeżeli podpisałeś aneks w salonie, to nie masz żadnych szans na odstąpienie.
Jeżeli przyjechał kurier, to masz 14 dni na odstąpienie od tego aneksu od dnia podpisania i wtedy możesz od nowa negocjować warunki przedłużenia. Jeżeli minęło 14 dni, to nic nie ugrasz.
Wg mnie nic nie da reklamacja, bo przecież zgodziłeś się na zaproponowane warunki (choć oczywiście spróbować możesz). A składając jak to określiłeś "rezygnację z przedłużenia" tak naprawdę wypowiadasz umowę i możesz zostać obciążony ulgą udzieloną przez operatora za pozostały czas jej trwania (sprawdź sobie jej wysokość w aneksach), co się raczej nie opłaca.
 #979343  autor: piotrek1111
 22 lut 2018, 18:32
Witam.
Może mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie? Zależy mi na dobrej ofercie Orange. Przenoszę przez stronę www mój nr do e2mobile. W systemie Orange pokaże moje przenosiny i czekam na kontakt z DUK. Jeśli zaakceptuje nowe warunki Orange to muszę pisemnie wycofać moją chęć przenosin do e2mobile czy można to zrobić elektronicznie?
Dobrze myślę?
 #979408  autor: bora1410
 22 lut 2018, 23:45
Jak zaakceptujesz ofertę Orange to już nic nie musisz robić. Telefonicznie wydajesz taką dyspozycję podczas rozmowy przedłużeniowej i tyle.
 #979432  autor: reggie
 23 lut 2018, 10:06
piotrek1111 pisze:W systemie Orange pokaże moje przenosiny i czekam na kontakt z DUK
Dostaniesz SMS'a od Orange, że otrzymali wniosek o przeniesienie numeru, a po kilku godzinach (zazwyczaj) kolejnego SMS'a z tej innej sieci, że Orange wyraził zgodę na przeniesienie numeru. Wtedy proponuję samemu dzwonić na *220 i negocjować przedłużenie umowy, bo nie masz żadnej gwarancji, że ktoś z DUK w ogóle zadzwoni (skoro sami ostatnio zaprzeczają i ściemniają, że nie widzą w systemie wniosku o przeniesienie numeru).

Odpowiedzi (szczegółowe i konkretne) na swoje pozostałe pytania znajdziesz na poprzednich stronach tego wątku - trochę wysiłku musisz w to włożyć. Powodzenia.
  • Strona 623 z 675
  • 1
  • 621
  • 622
  • 623
  • 624
  • 625
  • 675
  • 1
  • 621
  • 622
  • 623
  • 624
  • 625
  • 675