DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 62 z 71
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 71
 #975649  autor: bolek2004
 02 lut 2018, 14:06
Wyłączenie do komórkowych następuje od następnego okresu rozliczeniowego.
Przed zmianą taryfy online, żeby to zrobić trzeba zaznaczyć wyłączenie tego do komórkowych, nie trzeba tego samemu robić chociaż ja najpierw wyłączyłem samemu do komórkowych, ale nie mogę aktywować nowej taryfy bo serwis jest niedostępny.
Prawie doba mija, a do komórkowych jest w trakcie zmian, nowej taryfy nie da się aktywować. Cały orange.
 #975684  autor: Robin560
 02 lut 2018, 18:09
Złożyłem wniosek o przeniesienie numeru z nju do play w wniosku Pani zaznaczyła po upływie okresu promocji. Czy zmienia to coś w wypowiedzeniu umowy z nju?

Wysłane z mojego AGS-L09 przy użyciu Tapatalka

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #975783  autor: Xavi
 03 lut 2018, 12:05
Opcja za 19 zł. Na czy polega różnica pomiędzy wersją prepaid a abonamentem? W prepaidzie też pobiera mi stopniowo z konta (po 19 gr za minutę) do kwoty 19 zł a potem brak opłat czy od razu jest pobierane 19 zeta? Nie mogę znaleźć różnicy między tymi dwoma opcjami.
 #975929  autor: Gregrin
 04 lut 2018, 02:38
Xavi pisze:W prepaidzie też pobiera mi stopniowo z konta (po 19 gr za minutę) do kwoty 19 zł a potem brak opłat
Tak.
Xavi pisze:Nie mogę znaleźć różnicy między tymi dwoma opcjami.
W abo jest jeszcze oplata min 9zl.
Poza tym różnica jest tylko w sposobie płatności no i teoretycznie jest okres wypowiedzenia.
 #975938  autor: bolek2004
 04 lut 2018, 08:43
Już wszystko jasne. Logika Orange.
Zrobiłem błąd że najpierw samemu chciałem wyłączyć do komórkowych 19zł bo teraz zlecenie na zmianę taryfy nie działa, trzeba było zamiast tego wejść w zmianę taryfy i tam ją zmienić, co automatycznie wyłączy do komórkowych 19zł.
Jak ktoś zrobił tak jak ja to jedyna opcja to czekanie do ostatniego dnia rozliczeniowego gdy usługa do komórkowych się wyłączy i wtedy włączenie nowej taryfy. Bo jeśli zrobimy to od nowego okresu rozliczeniowego to taryfę się aktywuje dopiero z kolejnym:)
Szybsza opcja to zlecenie na infolinii, tam mogą to wyprostować od ręki.
 #976689  autor: sprintek
 09 lut 2018, 15:30
Witam!

Mam nju z rachunkiem i nr dodatkowy. Rozliczenie mam do 18tego. Wczoraj skończył mi się pakiet danych 20gb. Dokupiłem dodatkowe 9gb ale sprawdzałem później u siebie i u żony w telefonie i aż 20 GB nie wykorzystaliśmy. Myślicie że to może być ich błąd? Mieliście coś podobnego? Uważam, że nie jest to możliwe by przekroczyć 20gb bo nic nie ściągaliśmy a na Youtube dużo nie siedziałem tak by wessalo 20GB...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 #977090  autor: klaudia123
 12 lut 2018, 11:03
bolek2004 pisze:Już wszystko jasne. Logika Orange.
Zrobiłem błąd że najpierw samemu chciałem wyłączyć do komórkowych 19zł bo teraz zlecenie na zmianę taryfy nie działa, trzeba było zamiast tego wejść w zmianę taryfy i tam ją zmienić, co automatycznie wyłączy do komórkowych 19zł.
Jak ktoś zrobił tak jak ja to jedyna opcja to czekanie do ostatniego dnia rozliczeniowego gdy usługa do komórkowych się wyłączy i wtedy włączenie nowej taryfy. Bo jeśli zrobimy to od nowego okresu rozliczeniowego to taryfę się aktywuje dopiero z kolejnym:)
Szybsza opcja to zlecenie na infolinii, tam mogą to wyprostować od ręki.

albo napisz zgłoszenie przez www nju, odkręcą...


sprintek pisze:Witam!

Mam nju z rachunkiem i nr dodatkowy. Rozliczenie mam do 18tego. Wczoraj skończył mi się pakiet danych 20gb. Dokupiłem dodatkowe 9gb ale sprawdzałem później u siebie i u żony w telefonie i aż 20 GB nie wykorzystaliśmy. Myślicie że to może być ich błąd? Mieliście coś podobnego? Uważam, że nie jest to możliwe by przekroczyć 20gb bo nic nie ściągaliśmy a na Youtube dużo nie siedziałem tak by wessalo 20GB...
Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

zobacz biling.. może jakaś apka sprawdzała sobie po 5kB, a nju liczy paczki po 100kB i zleciało??



Xavi pisze:Opcja za 19 zł. Na czy polega różnica pomiędzy wersją prepaid a abonamentem? W prepaidzie też pobiera mi stopniowo z konta (po 19 gr za minutę) do kwoty 19 zł a potem brak opłat czy od razu jest pobierane 19 zeta? Nie mogę znaleźć różnicy między tymi dwoma opcjami.

paczka GB w abo??
 #977131  autor: bolek2004
 12 lut 2018, 16:10
klaudia123 pisze:albo napisz zgłoszenie przez www nju, odkręcą...
Dzwoniłem na infolinię i jest ustawiona zmiana taryfy od przyszłego miesiąca. Na drugim nr nie mam super pinu więc będę musiał ręcznie zmienić taryfę.
 #977317  autor: Xavi
 13 lut 2018, 14:00
Jeszcze raz ja w tym samym temacie czyli różnicy między abo a prepaid w opcji za 19zł. Sorry ale nie rozumiem! Rozmowy ok pobiera cennikowo po 19 gr do kwoty 19 zł potem NL. A internet. W abo jest w tej cenie 1GB a prepaid nie ma nic? Jeśli dobrze patrzę na stronie nju to w zakładce oferta/na kartę jest 3GB za 19zł. Może mi ktoś to wytłumaczyć jak krowie na rowie??
 #977333  autor: Gregrin
 13 lut 2018, 16:10
Xavi pisze:czyli różnicy między abo a prepaid w opcji za 19zł
Skoro mowa o pakiecie za 19zl to masz:

a. W abo:
+nolimit kom + stac
+1GB
a gdybyś chciał korzystać z sms/mms to płacisz za nie dodatkowo do max 9zl.
Opisane na stronie https://www.njumobile.pl/oferta/nju-z-rachunkiem (kliknij na "szczegóły")

b. Na kartę
+nolimit kom + stac
sms/mms tak jak wyżej czyli dodatkowo do max 9zl po stawce 9/19gr.
Netu nie ma wcale, tylko korzysta się po stawce 19gr/1MB, czyli po 100MB już nie liczą bo osiągnęło się 19zl i do 3GB korzystamy na pełnej prędkości. Później lejek 64kbps do końca ważności pakietu.
Opisane na stronie https://www.njumobile.pl/oferta/nju-na-karte w zakładce u spodu "usługi obniżające koszty w kraju i roamingu w Unii Europejskiej"

Ewidentnie widać ze "zachęcają" do opcji z umową w tej wersji za 19zl. W opcji za 29zl nie ma już różnic.

Jeszcze tak patrząc na opcja za 19zl. Jeśli nie chce się bawić w umowę i nie będzie się korzystało z numeru dodatkowego to porównywalną ofertę ma faktmobile. Za 19,95 ma to samo co nju z rachunkiem (nolimit kom+stac, 1GB) + 100sms ;) Więcej tez można mieć w plushu za 20zl (bo 10GB i nolimit sms/mms) włączając jedynie promocje doładowań. Ale to taka mala dygresja do tematu.
 #977470  autor: Xavi
 14 lut 2018, 11:22
Bardzo Ci dziękuje za tak wyczerpującą odpowiedz. Owszem te dwie oferty są ok tylko nie mają jednej najważniejszej cechy - nie korzystam nie płacę jak w nju. Tam czy dzwonię czy nie to te 2 dychy pobierają.
Czyli w ramach tych 19 zł rozlicza mi według stawek cennikowych rozmowy i net. To jeśli rozumiem w przypadku gdybym nie gadał wcale tylko korzystał z netu to byłoby te 3gb, tak? Czyli lepiej jak w abo bo tam jest 1gb. W tej chwili mam abo (sms/mms mnie nie obchodzi) tylko trzeba opłacać te rachunki i zawsze zapominam (tak wiem że jest DD) więc chciałem przejść na kartę. Z internetu korzystam sporadycznie głównie rozmowy i nie wiem czy taka zmiana ma jakiś sens.
 #977497  autor: Gregrin
 14 lut 2018, 13:42
Xavi pisze:Czyli w ramach tych 19 zł rozlicza mi według stawek cennikowych rozmowy i net. To jeśli rozumiem w przypadku gdybym nie gadał wcale tylko korzystał z netu to byłoby te 3gb, tak?
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś wiec powtórzę: "Netu nie ma wcale,". Wiec tak, jeśli nic byś nie rozmawiał to zapłaciłbyś 19zl za 3GB netu (już od zużycia 100MB) a gdybyś dodatkowo rozmawiał 100min to kolejne 19zl czyli w sumie 38zl za "nolimit" rozmów i 3GB. W abo jest troszkę lepiej bo za 19zl jest i nolimit rozmów i ten 1GB.
Moim zdaniem niekorzystne opcje (ta abo trochę mniej niekorzystna). To już przecież lepiej kupić 9GB za 9zl i włączyć sobie opcje dzienna jeśli się naprawdę rzadko dzwoni (albo pozostać przy tej max 19zl) ale to wymaga pamiętania o włączaniu pakietu za 9zl co miesiąc a z tego co piszesz raczej nie wchodzi to w grę.
Xavi pisze:Owszem te dwie oferty są ok tylko nie mają jednej najważniejszej cechy - nie korzystam nie płacę jak w nju.
Moim zdaniem trzeba sobie dokładnie uświadomić ile się zużywa i zdecydować się na jakiś konkretny pakiet. Ta świadomość ze jak się nie korzysta to się nie płaci w nju jest bardzo zwodnicza bo 100MB to już próg 19zl no i 100min tak samo czyli kolejne 19zl. Niby z tego mamy "aż" 3GB i "nolimit" rozmów no ale właśnie to wtedy jest opcja dla dużo rozmawiających... Fajny w nju jest staż i numer dodatkowy, poza tym, przeciętnie. Opcja w fakt jest o tyle fajna ze jednostki się kumulują.

Myślę ze powinieneś zacząć od innej strony. Zamiast pytać o ofertę, podać swoje potrzeby/zużycie i wtedy można coś dobierać. Moze oferta playa (odnowa) byłaby dla ciebie dobra ?? Kupujesz 6GB za 25zl i 100min za 15zl i zużywasz to jak długo chcesz (totalnie bez daty ważności) i masz do tego za darmo w play. Wydajesz 40zl i opłacalność zależy od tego na jak długo ci to starczy.
Xavi pisze:tylko trzeba opłacać te rachunki i zawsze zapominam (tak wiem że jest DD)
DD ?? Duże doładowanie ? Co do opcji z rachunkiem (abo) to są w banku polecenia zapłaty. Niektóre opy oferują podpięcie karty i samo ściąga na następny pakiet w prepaid (vikingi, folx). Zawsze można tez na lejku zalogować się do apki bankowej i doładować. Opcji jest wiele.
 #977510  autor: Xavi
 14 lut 2018, 14:46
DD - Direct Debit czyli jak napisałeś właśnie polecenie zapłaty :)

Bardzo Ci dziękuje za wytłumaczenie i cierpliwość. Teraz chyba wszystko jasne. Pozdrawiam
 #978107  autor: Kurtys99
 17 lut 2018, 12:29
Witam! Minęło trochę czasu od założenia tego tematu, ale chciałbym poznać opinie zarówno wcześniejszych jak i obecnych użytkowników sieci NJU. Interesuje mnie rżetelność sieci względem klientów, jak wygląda sprawa w kwestii zasięgu i prędkości internetu a także Wasze ogólne doświadczenia z tą siecią. Pozdrawiam!
 #978323  autor: perun
 18 lut 2018, 00:35
Kurtys99 pisze:Witam! Minęło trochę czasu od założenia tego tematu, ale chciałbym poznać opinie zarówno wcześniejszych jak i obecnych użytkowników sieci NJU. Interesuje mnie rżetelność sieci względem klientów, jak wygląda sprawa w kwestii zasięgu i prędkości internetu a także Wasze ogólne doświadczenia z tą siecią. Pozdrawiam!
Zasięg tożsamy z Orange, prawie identyczny z T-Mobile. Przykładowa prędkość internetu w nju pod moim postem.
Korzystam z sieci kilka lat, często za granicą w Azji czy Afryce, nie spotkało mnie jeszcze złe naliczenie faktury czy brak roamingu. Jakość rozmów bardzo dobra, HD voice z Orange, Plus, Play, coraz częściej też z T-mobile.
VoWifi ok, działają rozmowy i mmsy, smsy w VoWifi to kwestia czasu.
BOK szybko odpowiada na maile.
 #978345  autor: remi89
 18 lut 2018, 09:38
Korzystam z Nju od 1,5 roku i jestem zadowolony. Prędkość internetu oraz zasięg na bardzo dobrym poziomie w moim regionie.

P@weŁ
 #978526  autor: aster
 18 lut 2018, 20:36
A jak te ostatnie problemy z systemem zarządzania kontem i różnymi bugami? Już wszystko zostało naprawione?

Myślę bardziej o karcie do netu (tym bardziej, że po 3 miesiącach jak się jej nie używa w danym miesiącu to jest zero opłat), ale chciałbym by wszystko normalnie chodziło i wyświetlało się jeśli chodzi o zarządzanie usługą.
  • Strona 62 z 71
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 71
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 71