DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 158 z 308
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 308
 #978018  autor: kozien70
 16 lut 2018, 22:42
Pabloz pisze: Dlaczego zależy Ci na tym, żeby wyłączać VoWiFi przy lepszym zasięgu?
W przypadku Play problemem może być brak przełączania rozmowy VoWiFi do sieci komórkowej. Wystarczy, że się zapomnisz, wyjdziesz poza zasięg WiFi i rozmowa zostaje zerwana.
 #978025  autor: piotrzet
 16 lut 2018, 23:16
Bo do przełączania potrzebne jest VoLTE inaczej tego nie zrobisz

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #978046  autor: Mateusz7
 17 lut 2018, 00:35
Pabloz pisze:
Mateusz7 pisze:Trzeba było wchodzić do aplikacji Telefon -> Trzy kropki -> Ustawienia -> Na sam dół, Połącz. przez sieć Wi-Fi. Dlatego też, będąc w miejscach o słabym zasięgu, nie korzystałem z tej opcji, bojąc się, że zapomnę jej wyłączyć. :)
Dlaczego zależy Ci na tym, żeby wyłączać VoWiFi przy lepszym zasięgu?
Aktualnie na co dzień nie mam tak dużej potrzeby korzystania z tej funkcji. Nawet nie wiesz jednak jak ja jej potrzebowałem latem, a miałem jeszcze stary telefon (Galaxy Alpha). Nagle z dnia na dzień przez parę miesięcy nie miałem zasięgu N!, męczyłem się później z tą ich aplikacją Orange do WiFi Calling zaraz jak się pojawiła. Działało to beznadziejnie.

Zainwestowałem w lepszy telefon z natywnym VoWiFi, ale w międzyczasie postawili maszt tymczasowy. Wiem, że różnica pomiędzy aplikacją a rozwiązaniem natywnym jest kolosalna, ale mimo wszystko po tych doświadczeniach wolę łączyć się przez sieć komórkową, jeżeli jest taka możliwość. Z kolei uważam, że VoWiFi jest błogosławieństwem, gdy takiej możliwości nie ma.

Pisałem kiedyś o tym jak dziurawy jest zasięg N! w okolicy (paradoksalnie najlepszy ma Play). Jadąc gdzieś do rodziny (i mając dostęp do WiFi), dzięki skrótowi do VoWiFi można sobie go włączyć na 2-3 godziny. A tak czasem się zapomina, jak trzeba grzebać gdzieś głębiej w ustawieniach.
 #978065  autor: pakierhakierxd
 17 lut 2018, 08:23
ja mam wlaczony wifi calling praktycznie ciagle ,jak jest slaby zasieg wifi to po prostu rozmowa idzie po sieci komorkowej ;)

Pozdrawiam :)
 #978140  autor: pakierhakierxd
 17 lut 2018, 14:15
Czasem bywa ze przy słabym zasięgu rwie rozmowy ale wtedy podchodzę tan gdzie lepszy sygnał wifi , w domu mam router i plc i przełącza jak straci zasięg, jak w play będzie vollte to będzie jeszcze lepiej działać wifi calling

Wysłane z mojego AGS-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #978194  autor: Mateusz7
 17 lut 2018, 17:20
pakierhakierxd pisze:ja mam wlaczony wifi calling praktycznie ciagle ,jak jest slaby zasieg wifi to po prostu rozmowa idzie po sieci komorkowej ;)
Pomyślę, może zrobię próbę jak to się będzie u mnie sprawdzało.
pakierhakierxd pisze:Czasem bywa ze przy słabym zasięgu rwie rozmowy ale wtedy podchodzę tan gdzie lepszy sygnał wifi
No właśnie tego się trochę boję. Mam kilka takich newralgicznych punktów, gdzie zasięg WiFi jest na styku. W wolnej chwili potestuję sobie jak to wygląda. :)
 #978246  autor: ReVoLTEa
 17 lut 2018, 20:03
Dziś zauważyłem ciekawostkę w prepaidzie T-mobile, w Samsungu S7 pojawił mi się przycisk "połączenia VoLTE" (a dwa dni temu go nie było), wykonałem połączenie ale zrzuciło do 3G, mimo wszystko chyba T-mobile coś kombinuje z wpuszczeniem prepaidów do VoLTE?
 #978268  autor: p2225
 17 lut 2018, 20:40
Jakiś czas temu wrzucałem info z forum androida i tam też jednej osobie działało VoLTE w prepaidzie.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #978269  autor: kowal2200
 17 lut 2018, 20:44
Orientujecie się jak działa VoWiFi w Play w praktyce? Kupiłem Lg Q6 z softem Play ale widzę straszną losowość w zalogowaniu się do usługi, przez większość czasu nie chce się zalogować mimo że używam kilku hotspotów
 #978273  autor: bobix
 17 lut 2018, 21:00
Korzystam na codzień na iP6. Brak problemów.
Żona korzysta na iPSE - jw.
 #978285  autor: Pabloz
 17 lut 2018, 21:59
@kowal2200 miałem tak długo w Xperii XZ, pomagał restart telefonu ale od paru tygodni nie ma problemu, telefon chwyta VoWiFi przy każdym połączeniu siecią.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #978314  autor: ja.michal
 18 lut 2018, 00:00
p2225 pisze: Jakiś czas temu wrzucałem info z forum androida i tam też jednej osobie działało VoLTE w prepaidzie.
Przy planie zmiany przynajmniej 10 MHz z UMTS2100 na LTE2100 nie ma wyjścia w dłużej perspektywie jak wpuścić prepaid do VoLTE.
kowal2200 pisze: Orientujecie się jak działa VoWiFi w Play w praktyce? Kupiłem Lg Q6 z softem Play ale widzę straszną losowość w zalogowaniu się do usługi, przez większość czasu nie chce się zalogować mimo że używam kilku hotspotów
Na LG K8 2107 DS z Play nie ma problemu, działa cały czas. Jak masz problem z VoWiFi i masz dostęp do konfiguracji hot spotów to czasem musi być zaznaczona w nich funkcja VPN Passthrough. Bez zaznaczonej tej opcji w routerze nie działało mi VoWiFi czy to na LG czy na iPhone, niezależnie Play czy Orange. Jak nadal jest problem to zadzwoń do Play i powiedz, aby zresetowali usługę.
 #978379  autor: myk6414
 18 lut 2018, 12:07
ReVoLTEa pisze:Dziś zauważyłem ciekawostkę w prepaidzie T-mobile, w Samsungu S7 pojawił mi się przycisk "połączenia VoLTE" (a dwa dni temu go nie było), wykonałem połączenie ale zrzuciło do 3G, mimo wszystko chyba T-mobile coś kombinuje z wpuszczeniem prepaidów do VoLTE?
Nie bój się. Zniknie. Też tak miałem gdy w mojej taryfie nie jest było volte dostępne. Pojawiało się i znikało.
 #978381  autor: kowal2200
 18 lut 2018, 12:10
Dzięki za podpowiedzi, jednak zrobię zgłoszenie bo nie pomogło wyłączenie i włączenie usługi smsem, telefon się na usługę całkowicie pogniewał. W niewielu routerach da się zmieniać zaawansowane konfiguracje a na pewno nie w domowym z Vecty. Chcę jeszcze potestować usługę w Orange bo mam dual SIM, ale wgrać soft do LG w porównaniu do Odina Samsunga to droga przez mękę.
 #978425  autor: ReVoLTEa
 18 lut 2018, 15:09
myk6414 pisze:
ReVoLTEa pisze:Dziś zauważyłem ciekawostkę w prepaidzie T-mobile, w Samsungu S7 pojawił mi się przycisk "połączenia VoLTE" (a dwa dni temu go nie było), wykonałem połączenie ale zrzuciło do 3G, mimo wszystko chyba T-mobile coś kombinuje z wpuszczeniem prepaidów do VoLTE?
Nie bój się. Zniknie. Też tak miałem gdy w mojej taryfie nie jest było volte dostępne. Pojawiało się i znikało.
Ja się nie boję :-) Nie jest mi to niezbędnie potrzebne do niczego ale chyba coś kombinują bo wcześniej przycisku "połączenia VoLTE" wogóle nie było widać w menu. Może ktoś w T-mobile poszedł po rozum do głowy i doszedł do tego po co ograniczać prepaidom dostęp do usług?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 19:19 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: off-topic
 #978534  autor: piotrzet
 18 lut 2018, 21:01
Ja nic nie słyszałem. Ale mam pytanie z innej beczki wiadomo coś w wprowadzeniu w Polsce ViLTE?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #978556  autor: kowal2200
 18 lut 2018, 22:47
Pabloz pisze:@kowal2200 miałem tak długo w Xperii XZ, pomagał restart telefonu ale od paru tygodni nie ma problemu, telefon chwyta VoWiFi przy każdym połączeniu siecią.
Samemu to rozpracowałem, może komuś się przyda: mając w telefonie dwie karty, VoWiFi będzie działało na tej, na której ostatnio była aktywna transmisja danych (komórkowa). Zmiana powoduje natychmiastowe wylogowanie z usługi VoWiFi.
Trochę to bez sensu, gdy np. jesteśmy poza UE jakiś, czas mamy w tel. kartę lokalnego operatora do neta i chcemy zadzwonić po WiFi to musimy włączyć transfer na polskiej karcie na moment. Nie wiem jednak jak jest na innych markach niż LG.
Na jednym z testowanych routerów (Vectra) i tak nie działa.
Sprawdziłem przy okazji działanie po apce na Orange, działanie i jakość bardzo dobra i podobna do Plusa, jedynie czego mi brakuje to HD voice oraz obsługa SMS
  • Strona 158 z 308
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 308
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 308