DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #978115  autor: Kryniczanin
 17 lut 2018, 13:01
Kolega zaczął karierę w kurierce - podwykonawca PP - nie dostał służbowego tela w związku z tym potrzebuje jak najtańszy no limit tylko do połączeń wychodzących do adresatów paczek bo nie chce robić ze swojego prywatnego nr całodobowej informacji o paczkach.

A2mobile odpada - to pseudo sieć bez hd voice gdzie co 15 słowo idzie zrozumieć.

Przez mgłę pamiętam, że w RBME szło kupić pakiet za 20 pln a potem go przedłużać za 10pln. Może ktoś przypomnieć zasady? Może coś podobnego w Fakt Mobile?
 #978117  autor: adacomp
 17 lut 2018, 13:13
Plush na Karte jest pakiet no-limit + 3GB za 20zł na 30dni i jest wersja cykliczna samo-przedłużająca się.

W Fakt jest Nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych za 19zł wersja zwykła i cykliczna.
 #978119  autor: adacomp
 17 lut 2018, 13:15
Najlepiej przenieść dowolny numer z poza P4 do Fakt opalić RWK + BzP 500zł + 50GB na 150 dni a po zużyciu złotówek dopiero odpalić Pakiet za 19zł.
 #978125  autor: TomekErek
 17 lut 2018, 13:35
w Redbulu był taki myk, że kupujesz za 20zł pakiet nielimitowanych rozmów na 30 dni - dostajesz za to pakiet ok. 44000 minut i w ostatnim dniu ważności tego pakietu uruchamiasz inny pakiet: 100min za 10zł, który "bierze to", co zostało z 44000 minut, dodaje nowe 100minut i całość przedłuża o kolejne 30 dni.

Ale pamietam, że ludzie tu pisali, że komuś przepadły te 44000 minut i naliczyło tylko te nowe 100 minut wiec trzeba tego tematu bardzo pilnowac zawsze w ostatnim dniu ważności obecnego pakietu, co dla kogoś pracującego jako kurier może nie być wygodne itd :/

Bezpieczniej jest więc jak napisał słusznie adacomp - wziąć na 5 miesięcy 500zł za BzP do FAKT Mobile i potem odpalić pakiet nolimit rozmów za 19zł miesiecznie
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 11:15 przez Morvius, łącznie zmieniany 3 razy. Powód: Prosze wyłączyć z podpisu link do strony. W przeciwnym razie konto zostanie zablokowane.
 #978135  autor: michaelred
 17 lut 2018, 13:59
Kryniczanin pisze: A2mobile odpada - to pseudo sieć bez hd voice gdzie co 15 słowo idzie zrozumieć.
ale to sprawdziles czy klepiesz po innych?Moze czas poprostu zmienic telefon na inny?
Pozatym masz dosyc konkretnie wytlumaczone poszczegolne oferty no limit w prepaidzie w przyklejonym temacie, wystarczy przeczytac.
 #978144  autor: marcin19883
 17 lut 2018, 14:22
Nawet bez hd voice a2mobile ma dosyć dobrą jakość rozmów. Wszystko też od telefonu zależy, jakiej jakości głośnik i mikrofon. Od tego zależy czy się słyszy i rozumie rozmówcę. I kurier dzwoni w trakcie jazdy, to czasami zdarzają się naturalnie przeskoki, zaniki zasięgu
 #978149  autor: adacomp
 17 lut 2018, 14:38
a2m i plush to to samo przecież.
Mam obie karty i zarówno rozmowy, zasięg jak i szybkość netu jest identyczna
Te same nadajniki tylko w a2m masz najtańszy no-limit bo za 9,90zł na 31dni.

W mojej lokalizacji i kilku innych w tym na poligonie Drawskim gdzie czasem ciężko złapać chociaż jedną sieć 2G sprawdzałem i nie było różnic.

Może w twojej okolicy zasiąg Polkomtela + Aero2 jest słaby i dlatego taka jakość.
 #978162  autor: marcin19883
 17 lut 2018, 15:31
Kryniczanin pisze: A2mobile odpada - to pseudo sieć bez hd voice gdzie co 15 słowo idzie zrozumieć.
Ja przez cały życie nie miałem hd voice, bo w Play zawsze roaming się właczał i jakoś się z kazdym dogadałem. Teraz przełacza na hd voice ostatnio, ale d@@y nie urywa. Bez i z idzie się dogadać
 #978199  autor: bolek2004
 17 lut 2018, 17:51
Patent w rbm energy miał sens jak można było uzyskać rwk bo tak to normalnie by musiał doładowywać 50zł co 100 dni, więc na koncie zawsze by coś zostawało.
Można przenieść z innej sieci i włączyć rwk w bonusie za przeniesienie tylko teraz nie wiem która opcja by zadziałała bo numer po przeniesieniu i tak wylądował by w rbm7 mnp. I teraz mamy 2 opcje:
1) aktywujemy bonus za przeniesienie w rbm7mnp (daje rwk) przechodzimy do rbm5 - rwk zostaje, ale czy zmiana na energy też zostawi rwk to już nie wiem
2)najpierw migrujemy z rbm7 do energy i dopiero potem aktywujemy bonusy za przeniesienie. Czy tak by zadziałało? Nie mam pojęcia.
Musiałby ktoś potwierdzić jak to wygląda.
Swoją drogą ten patent jest dość ryzykowny bo wystarczy że coś się posypie w play z systemem, nie będzie się dało przedłużyć minut i już wszystko przepadnie.
 #978255  autor: Gregrin
 17 lut 2018, 20:18
ign123 pisze:Dobrze widzę, że aktywacja kosztuje 29zł również przy przeniesieniu numeru?
Tak bo to abo. No i przy tak niskim abo (zarobek 120zl na rok) trzeba te koszty obsługi jednak doliczyć.
 #978297  autor: aizo
 17 lut 2018, 22:34
Plush na kartę. Pełen no limt, poniżej 20zl(przy jednorazowym większym dodawaniu

Połączenie nie może być zrealizowane.
 #978302  autor: adacomp
 17 lut 2018, 23:03
bolek2004 pisze: 2)najpierw migrujemy z rbm7 do energy i dopiero potem aktywujemy bonusy za przeniesienie.
BzP już nie aktywujesz jak przejdziesz z RBM7MNP do innej taryfy.
Nawet w regulaminie jest o tym
 #978330  autor: lukjac
 18 lut 2018, 01:17
jeśli został przez kogoś zatrudniony i "nie dostał służbowego tela" to go do wykonywanej pracy nie potrzebuje, no chyba że prowadzi swoją działalność to już co innego

swoją drogą nie wiem czy dozwolone jest używanie oferty indywidualnej do celów prowadzenia działalności
 #978332  autor: jutek
 18 lut 2018, 02:06
Oferta a2mobile nie jest ofertą ściśle indywidualną skoro można tam także mieć numer zarejestrowany na firmę.
 #978337  autor: perdos1
 18 lut 2018, 08:58
lukjac pisze:swoją drogą nie wiem czy dozwolone jest używanie oferty indywidualnej do celów prowadzenia działalności
Dozwolone przez kogo? US widzi fakturę wystawioną na firmę i tyle. Nie sprawdzi ci przecież jak nazywa się oferta bo to nie ma nic do rzeczy jeśli i tak używasz jej w celach prowadzenia firmy. Można mieć przecież telefon na kartę i brać doładowania na FV, a z tego co wiem na kartę nie ma oferty dedykowanej dla firm.

Wg mnie najlepszym wyborem jest a2mobile. Kilku znajomych posiada i jakość rozmów jest ok. Poza tym jako kurier nie będziesz przeprowadzał długich rozmów. No ale jeśli tobie to nie odpowiada to masz 2 opcje.

Najtaniej - przeniesienie numeru do play na kartę/rbm na kartę, aktywowanie RWK i przejście do RBM energy (RWK zostaje). Musisz pamiętać o przedłużaniu pakietu za 20 zł pakietami za 10 zł.

Najprościej - przytoczona wyżej oferta Netii.

Przez pierwszy rok w RBM średnia cena (o ile nie zapomnisz przedłużyć pakietu) to 10,83 zł/miesiąc a w Netia 12,32 zł. Po roku w RBM zaczyna się problem, bo się RWK kończy, trzeba od nowa bawić się w RWK na nowym numerze. Wg mnie oferta netii do twoich potrzeb sprawdzi się idealnie.
 #978830  autor: mkkot
 20 lut 2018, 11:22
Lajt, umowa na 10 mcy za 10zł (aktywacja 30zł):
https://lajtmobile.pl/oferta/promocje/10

Lajt, umowa na miesiąc 14,99zł (aktywacja 20zł):
https://lajtmobile.pl/oferta/najtanszy-abonament/1

Sieć Plusa, więc też nie ma szału, ale jest tanio.

No i czekamy na redbulla, dzisiaj jest konferencja (ktoś wie o której?)

Zgadzam się również, że jeśli ktoś nie dostał służbowego telefonu ze służbową kartą, to nie potrzebuje go do pracy.