DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #977606  autor: Morvius
 14 lut 2018, 23:30
Witajcie Forumowicze! Chciałbym razem z Wami ulepszyć Forum TELEPOLIS.PL.

Stąd seria pytań: co można usprawnić w jego działaniu, co Was denerwuje, jakie nowości spotkałyby się z Waszą aprobatą, a co jest zupełnie zbędne? Wasza krytyka jest na wagę złota i naprawdę może wiele zmienić w tym miejscu.

Jeśli nie chcecie krytykować publicznie, na PW też czekam na Wasze uwagi. Uprzedzając pytania - tak, są planowane zmiany i nie będzie to tylko czcza dyskusja.

Serdecznie zapraszam :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #977618  autor: f0ku5
 15 lut 2018, 07:21
Mnie denerwuje potrzeba logowania się przez główna stronę ;)
 #977619  autor: piechucki
 15 lut 2018, 07:33
Przycisk "Oznacz jako przeczytane" na stronie z "Nowymi" i "Nieprzeczytanymi postami" - to aż się samo prosi - przejrzałem listę wątków, te, które chcę przeczytać otwieram w nowych kartach a resztę zaznaczam jako przeczytane klikając w przycisk na dole tej listy.
Kliknięcie w tytuł wątku (lewym przyciskiem myszy) otwiera pierwszy nieprzeczytany post - rzadko zdarza mi się otwierać pierwszy post w wątku (obecnie jedno kliknięcie w sporej wielkości tekst), a z reguły otwieram pierwszy nieprzeczytany post (prawy przycisk myszy na malutkim prostokąciku>>menu kontekstowe>>otwórz lewym przyciskiem)
(Jeśli są sposoby by to ominąć przy obecnym układzie forum proszę mnie oświecić).
I ostatnia sprawa - cały czas mam problemy z opcją zalogowania na stałe. Mam wrażenie, że jestem rozpoznawany po adresie IP sieci, a nie oznaczeniu (adres MAC?) urządzenia. Przeglądam forum na kilku (ciągle tych samych) "sprzętach" i poza jednym na pozostałych zawsze muszę się logować (żadne usuwanie ciasteczek, resetowanie nie pomaga).
 #977620  autor: Morvius
 15 lut 2018, 07:35
Fakt, problem istnieje i został zgłoszony. IT pracuje jak mrówki nad różnymi rodzajami awarii. :) No moi drodzy, niech was poniesie fantazja! Na pewno to nie jedyny problem. :) @piechucki dzięki. Wszystko zbieram na listę. :-)

Klasyczny obserwator wątku.
 #977625  autor: Remington
 15 lut 2018, 08:44
piechucki pisze:Przycisk "Oznacz jako przeczytane" na stronie z "Nowymi" i "Nieprzeczytanymi postami" - to aż się samo prosi - przejrzałem listę wątków, te, które chcę przeczytać otwieram w nowych kartach a resztę zaznaczam jako przeczytane klikając w przycisk na dole tej listy.
Na stałe korzystam z obu ww. linków i bardzo mi brakuje możliwości ignorowania wątków/osób, która przekładałaby się na niezwracanie ich w wynikach ww. wyszukań.

Od strony moderacji wiesz czego brakuje, mam nadzieję, że tam też coś jest planowane.
 #977627  autor: Morvius
 15 lut 2018, 09:07
Od "kuchni" jest mi wszystko znane. ;) A głos ludu ma najwiekszy rozgłos gdy się go zbierze w grupie. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #977700  autor: LuiN
 15 lut 2018, 14:15
Dodam, że Morvius wszystkie propozycje raportuje bezpośrednio do mnie, a po skompletowaniu listy, puszczam je do realizacji przez IT.
 #977716  autor: bobiwr
 15 lut 2018, 14:59
Może by wykasować tą archaiczną ankietę pytającą o przenoszenie do popa tak-taka czy simplusa. ALbo ją uaktualnić...
-->> Sieci komórkowe > Oferta prepaid i mix > [Pre-paid] > Przenoszenie numeru...
 #977717  autor: Morvius
 15 lut 2018, 15:01
Dobry pomysł, wprowadzimy aktualizację starszych watków.

Klasyczny obserwator wątku.
 #977719  autor: p2225
 15 lut 2018, 15:36
Ja bym chciał żeby forum wyglądało trochę nowocześniej, choć to nie jest wielką przeszkodą. Najbardziej mnie denerwuje konieczność logowania się kilkanaście razy dziennie. Dłuższy czas temu, w opisie profilu pojawił się wiersz "Pochwały: XXX". Trochę nie miało to sensu, bo nowych pochwał i tak nie można dawać ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #977725  autor: f0ku5
 15 lut 2018, 15:52
p2225 pisze:Najbardziej mnie denerwuje konieczność logowania się kilkanaście razy dziennie
O, dokładnie, wcześniej o tym nie pomyślałem.
Mam ten sam problem na komputerze stacjonarnym i komórce - po pewnym czasie (nie wiem jakim) zostaje automatycznie wylogowany. W tym czasie nie zmieniło się IP, nie wyczyściłem ciasteczek, nie zrobiłem absolutnie nic oprócz tego, że nie zaglądałem dłuższy czas na kartę z forum.
Czy możemy być zalogowani na stałe?
 #977728  autor: Remington
 15 lut 2018, 15:56
I tradycyjnie jeszcze coś antyspamowego:
1. Captcha przy rejestracji
2. ograniczenia linkowania przez nowych (w tym linków w profilu)

I koniecznie możliwość wyłączenia hydeparku z wyszukań Wątki bez odpowiedzi • Nieprzeczytane posty • Nowe posty • Aktywne wątki
 #977731  autor: f0ku5
 15 lut 2018, 16:01
Remington pisze:1. Captcha przy rejestracji
Na swoim forum mam dodany skrypt od captchy Google, od tamtej pory zero botów, wyłapuje wszystko. A forum jest dość duże, więc non-stop siedzą na nim boty i crawlery od wyszukiwarek.
 #977764  autor: forum_tg
 15 lut 2018, 18:23
Zdecydowanie najważniejsze
Remington pisze:I tradycyjnie jeszcze coś antyspamowego:
1. Captcha przy rejestracji
2. ograniczenia linkowania przez nowych (w tym linków w profilu)
A jest szansa na zmianę layout'u?? albo jakieś widoczne poprawy?
 #977793  autor: Gregrin
 15 lut 2018, 22:23
Mi brakuje opcji edytowania postów po dłuższym czasie. Mozna by to zrobić prosto poprzez przyznanie rangi dla osób które chcą tworzyć i uaktualniać treści w swoich poradnikach/zestawieniach itp. albo nadać takie uprawnienia konkretnym tematom co jeśli nie jest niemożliwe to chyba bardziej skomplikowane. Bo trochę dziwnie prosić inne osoby gdy chce się robić male poprawki w pierwszym poście, to raczej całkowicie zniechęca.

O logowaniu chyba nie muszę pisać ;)

PS: kiedyś po otwarciu tematu w nowej karcie jej nazwa była nazwa tematu. Teraz na samym początku jest "Zobacz watek -" przez co wszystkie karty wyglądają tak samo i ciężej skakać do wybranego tematu. Dlaczego to zmieniono ?? Moze można by było do tego wrócić ??
 #977831  autor: p2225
 16 lut 2018, 07:52
A może by tak zrobić własny hosting zdjęć? Nie trzebaby było wrzucać grafik na strony typu imgur czy ifotos.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #977834  autor: vonski
 16 lut 2018, 08:00
To rzadko które forum ma. Pożera miejsce na serwerach w zastraszającym tempie.

Ja generalnie mam pytanie o szatę graficzną, bo ta co jest to pamięta chyba czasy sdi :) Są planowane jakieś zmiany w tym temacie?
 #978024  autor: Morvius
 16 lut 2018, 23:16
@vonski wszystko w swoim czasie :) narazie skupiamy się na negatywach. ;)

Klasyczny obserwator wątku.
 #978083  autor: Pabloz
 17 lut 2018, 10:45
W zależności od tego czy jestem zalogowany czy nie zmienia się o godzinę czas dodania postów. Przykład przed zalogowaniem się i po zalogowaniu się. Sprawdźcie sami.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #978183  autor: mp107
 17 lut 2018, 16:25
Może wersja mobilna forum?
Linki do poddziałów (i do profili moderatorów działów) umieszczone są blisko siebie (np. w dziale Sieci komórkowe), przez co dość często zdarza się kliknąć w odnośnik obok. Ten problem występuje raczej na urządzeniach mobilnych, na PC "da się z tym żyć". ;)
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7