DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #977173  autor: Afroman
 12 lut 2018, 19:51
Witam.
Poszukuję telefonu w szczególności do przeglądania youtube/internetu i oglądania filmów.
Zależy mi więc na telefonie w którym obraz przysłowiowo będzie jak żyleta...(ostry, dobre barwy itp). Mniej zależy mi na aparacie w telefonie, gdyż bardzo rzadko korzystam z takich funkcji.
Mój budżet to 1000-1200 złotych. Zastanawiałem się nad LG Q6, ale nie jestem do końca przekonany. Czekam na propozycje i pomoc w znalezieniu modelu który spełniłby moje oczekiwania.
Ewentualnie, jeżeli nie byłoby konkretnego modelu... to czy warto zakupić obecnie LG G6 ? Choć trochę przekracza to mój budżet i musiałbym trochę dozbierać :)
 #977294  autor: aureel
 13 lut 2018, 12:04
Wspomniany wcześniej Honor 8, Huawei Mate 10 Lite, lub Xiaomi Mi Max 2 (6,44" i dwa głośniki)

co do LG G6 mam mieszane odczucia - z jednej strony flagowiec - z drugiej już relatywnie stary... a i cena wyższa...
Ja wybrałem Mate 10 Lite - Mi Max 2 jednak przeraził mnie rozmiarem całęgo telefonu a w Mate jest świetna proporcja ekran/telefon

Pozdrawiam - A.
 #977300  autor: vonski
 13 lut 2018, 12:39
Jak tam specjalnie zachwytów nad ekranem w Honorze 8 nie podzielam... ot zwykły LCD jakich wiele. Prędzej szukałbym czegoś z AMOLEDem, bo materiały video na takich ekranach wyglądają jednak zdecydowanie bardziej efektownie.
 #977382  autor: Afroman
 13 lut 2018, 19:42
No właśnie o ekran chodzi mi najbardziej...Czytałem o huaweiach i raczej ekran tam jakoś bardzo nie zachwyca. Zależy mi też żeby ekran nie był większy niż te 5,5 cala.. teraz posiadam 4,7 cala i nie chcę przeskoczyć na takie "bydle" :))
A co do amoleda.. to jakie modele do tych 1200 złotych go posiadają ? Tylko samsungi ? Czy coś poza nimi też się znajdzie ?
 #977401  autor: aureel
 13 lut 2018, 20:47
Afroman pisze: A co do amoleda.. to jakie modele do tych 1200 złotych go posiadają ? Tylko samsungi ? Czy coś poza nimi też się znajdzie ?
Lenovo P2 - Amoled i powerbank w jednym urządzeniu :D

Pozdrawiam - A.
 #977515  autor: Afroman
 14 lut 2018, 14:59
Lenovo odpada, wgl mi nie leży..
Rozmawiałem z jednym gościem na morele.net i polecał mi galaxy j7, podobno do tego budżetu jest to najlepszy wybór jeśli zależy mi w pełni na wyświetlaczu.
Co do samego wyboru między lg g6 (którego chciałem) a tym galaxy j7, gość stwierdził że przy takiej małej matrycy, rozdzielczość nie będzie tak mocno zauważalna jak obraz który uzyskam dzięki temu samsungowi, czy to prawda ? ktoś może potwierdzić ? :D
 #977517  autor: aureel
 14 lut 2018, 15:09
Może i amoled w J7 będzie ciut ładniejszy od ekranu w G6 - ale G6 mówiąc delikatnie tego J7 wciąga nosem... (znaczy mikrofonem :) )

G6>J7 - GG, USB-C, 4GB Ram, IP68, Quick charge, taktowanie proca...
 #977694  autor: paulides
 15 lut 2018, 14:03
Weź Huawei Mate 10 Lite. Solidnie zrobiony, wszystko ładnie spasowane. Co do wyświetlacza to bardzo jasny, dobrze odwzorowuje kolory. Do tego czytnik linii papilarnych (wystarczy lekko dotknąć i już działa), pod dwa aparaty z każdej strony (jeden do łapania ostrości). Naprawdę polecam.

Człowiek nie jest w Nieskończoności jedyną istotą obdarzoną rozumem. / Tesla
 #978572  autor: Afroman
 19 lut 2018, 07:08
Zdecydowalem sie na LG G6.. Mialem okazje w sklepie porownac jakiegos xiaomi na 1k i huawei mate 10 lite do samsunga A5 bodajze... I dla mnie obraz przekolorowany w samsungu. Lg zamowiony. Ma przyjsc za 2 dni. Mam nadzieje ze nie bede zalowal:)
 #978573  autor: harys
 19 lut 2018, 07:38
Dla mnie osobiście ekran w g6 jest przeciwieństwem tego A5, kolory są jakieś zimne. Już lepiej pod tym względem ( o dziwo) wypada moim zdaniem LG Q6. Ale on jest hardwarowo dużo gorszy niż G6.

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka