DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #977368  autor: hun
 13 lut 2018, 18:47
Witam,
mój LG G5 irytuje mnie już do tego stopnia, że zaczynam przymierzać się do wymiany telefonu.
Jakieś tam koncepcje już mam ale proszę o ewentualny głos z zewnątrz - może coś ciekawego wpadnie.

Wymagania
1. cena do ok 2500zł
2. dobry aparat z tyłu (z przodu nieistotny)
3. dobra bateria - tak żeby spokojnie starczyło na cały dzień (Lg doładowuje przynajminej 2x dziennie:/)
4. wielkość ekranu nie jest czynnikiem determinującym, raczej zależy mi na względnej poręczności telefonu - nie chciałbym dużo większego od G5,


Moi kandydaci
1. Naturalnym wyborem wydaje się być Samsung S8, bo i rozmiar i aparat i chyba bateria ale mam ciągle uraz do Samsunga po S5 (wiem, że to kilka generacji wstecz ale jakoś nie mogę się przemóc)
2. OnePlus 5t - w testach pojawiają się opinie o dość słabym aparacie i tu pytanie czy jest on gorszy od G5?
3. HTC u11 - nie mogę go dorwać w żadnym sklepie - czy aby nie jest ogromny i nieporęczny?
4. xioami mi mix 2 chyba ma słaby aparat?
5. Moto Z2 - bardzo mi się podoba ale też jest chyba dość wielki
6. ew. iphone 8/X z USA (do X musiałbym trochę dołożyć)

Proszę o komentarze i ewentualne propozycje. A może poczekać do czerwca na oneplus 6?
 #977385  autor: vonski
 13 lut 2018, 20:02
OnePlus, Xiaomi i Motka mają gorsze aparaty od G5. Nie złe, ale gorsze. S8 da radę, iPhone też, zwłaszcza X, tylne że on kosztuje jakieś chore pieniądze. A może Pixel? Choć te mniejsze baterią też nie zachwycają.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #977387  autor: FKS_91
 13 lut 2018, 20:05
Z tego zestawienia to chyba HTC jest najciekawszym wyborem (biorąc wszystko pod uwagę również cenę). Samsung jest praktycznie bezramkowy ale wydaje mi się że bardziej podatny na uszkodzenia (wszystko zależy jak użytkujesz telefony). Na pewno duży plus za większy wyświetlacz a telefon mniejszy gabarytowo hehe
 #977388  autor: hun
 13 lut 2018, 20:07
O to szkoda, że te aparaty są gorsze niż w G5 zwłaszcza że Lg i tak ma gorszy aparat niż np. S7. A gdzie najlepiej kupić pixela? Da się w USA normalnie w sklepie czy trzeba online?

@FKS_91 właśnie gabaryty najbardziej odstraszają mnie od HTC. No chyba, że przy okazji HTC 12 pokażą coś mniejszego
 #977398  autor: aureel
 13 lut 2018, 20:42
Za Galaxy S8 przemawia świetny aparat, dostępność akcesoriów itp... Ewentualnie nieznacznie naciągając budżet może Mate 10 Pro? Jemu w temacie foto też nic nie brakuje a do tego bateria 4000! (vs. 3000 w S8) i trochę przyszłościowo 6GB ram...
 #977405  autor: hun
 13 lut 2018, 20:56
W sumie nie zauważyłem że Mate 10 tak fajnie tanieje, może faktycznie będzie warty rozważenia. Muszę podjechać popatrzeć na emui - dzięki za propozycję
 #990336  autor: hun
 23 kwie 2018, 23:07
Witam, pozwolę sobie odkopać mój temat, bo nadal nie było czasu żeby kupić nowy telefon W sumie żaden z analizowanych telefonów tak do końca mnie nie przekonuje i myślę o kupieniu Moto z2 Play na kilka miesięcy "na przeczekanie".

Czy w porównaniu do LG g5 odczuję duży spadek wydajności w codziennym użytkowaniu czy może będzie porównywalnie? Przez codzienne użytkowanie mam na myśli Internet, Whatsapp, zdjęcia, Instagram

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 #990339  autor: Eragon
 23 kwie 2018, 23:31
Będzie porównywalnie ;)
Przynajmniej pod względem wydajności.

:smt006
 #990354  autor: vonski
 24 kwie 2018, 08:26
Nie odczujesz. Motka mo solidne bebechy i czystego, mało zasobożernego androida. Będzie działać tak samo jak nie lepiej (efekt nowego telefonu).
 #990678  autor: aureel
 25 kwie 2018, 20:53
Nie dość że Mate 10 Pro tanieje bardzo fajnie to właśnie nastąpiło ładne tąpnięcie w cenie LG V30 - i może wartałoby w tą stronę popatrzeć