DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 116 z 193
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 193
 #976376  autor: neotele
 07 lut 2018, 08:27
atlantydas pisze:1. przenosze nr z np T.mobile do RBM7, tam aktywuje RWK czyli bonus za przeniesienie a na koniec przechodze do RBM5?
tak
atlantydas pisze:2. Czy przy zmianie taryfy w RBM przepada RWK?
nie ( RWK przechodzi do RBM5; ale pamiętaj, że bonusowe GB i zł nie przechodzą)
atlantydas pisze:3. Czy jeśli nie będą mieli kart z RBM, mogę przenieśc sie do Faktu, tam aktywować bonusy RWKa następnie do RBM5?
nie (muszą mieć kartę RBM)
 #976380  autor: Morvius
 07 lut 2018, 09:44
Panowie, nie znam się na tym aż tak i prośba do Was. Załóżcie osobny wątek o tych ofertach archiwalnych i zgłoście do moderacji te, które trzeba przeniesć do nowego działu. Byłbym wdzięczny! :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #976387  autor: jarekt
 07 lut 2018, 10:37
@Morvius, problem w tym, że te niby taryfy archiwalne jak niektórzy o nich piszą (RBM1, RBM7MNP i również RBM5 - tak RBM5), to nie są taryfy archiwalne!

RBM1 i RBM7MNP to ta sama taryfa (ten sam cennik nazywany RBM1 - "RBM na Kartę", usługi itp.). RBM7MNP to jednak nazwa pomocnicza (długo przez RBM niestosowana - dopiero półtora roku temu RBM ją wprowadził do regulaminów) aby odróżnić starter kupowany od przenoszonego (taka sama sytuacja jak z taryfą PnK - "Play na Kartę" - i PnK1MNP - "Play na Kartę 1 MNP", obecnie nazywana przez Play PnKStart - "Play na Kartę Start").

Więc osoby po procesie MNP do RBM dostają ofertę (lub w zasadzie taryfę) RBM7MNP ale cennik RBM1 (nie ma czegoś takiego jak cennik taryfy RBM7MNP, tzn. jest ale jest nim cennik taryfy RBM1). I to jest stan aktualny i niezmienny od lat, a w szczególności od roku (od ostatniej aktualizacji regulaminu MNP do RBM w lutym 2017r).

RBM (P4) nie produkuje już od dawna starterów RBM5 i RBM1 (czyli tych, które mają DILa) więc można powiedzieć, że cały ten wątek jest o starterach mających taryfy niby "archiwalne" i o taryfach niby "archiwalnych" i o DILu dla taryf niby "archiwalnych".
Bo DIL jest w tych właśnie taryfach niby "archiwalnych".

Temat miał już kilka razy zmieniany tytuł.
Autor (@darekka) napisał po prostu w czerwcu 2016 roku, że z taryfy MNP czyli RBM7MNP usunięto usługę DIL (oczywiście zrobił wtedy błąd i nie dopisał MNP):
Tytuł oryginalny pisze:"Koniec Darmowego LTE w Red Bull Mobile 7."
Nie zmieścił natomiast w tytule (i nawet w pierwszym wątku) całej myśli (całego faktu), że DIL pozostawiono w RBM1 i RBM5.
Być może nawet nie wiedział wtedy, że DIL jest również w 3. taryfie (RBM1), która jest tą samą co RBM7MNP ale DILa akurat w niej pozostawiono.

Po pewnym czasie tytuł zmieniono na taki jak obecnie, który wprowadza w błąd (i zwracałem na to wtedy uwagę), bo DILa usunięto z RBM7MNP ale pozostawiono w RBM1 i RBM5.
Tytuł natomiast sugeruje, że DILa pozostawiono tylko w RBM5 - która również jest taryfą niby "archiwalną"!

Więc żeby nie było problemów i wszystko było zgodne ze stanem faktycznym, czyli że RBM1, RBM7MNP i RBM5 są taryfami niby "archiwalnymi" (ale jednak nie są) i że DIL jest w dwóch taryfach niby "archiwalnych" czyli RBM1 i RBM5, to proponuję kolejny raz zmienić nazwę na poprawną:
"Darmowy Internet LTE (DIL) w RBM5 i RBM1 (koniec w RBM7MNP)"


Ciągła dyskusja tutaj o przenoszeniu numeru z innej sieci do RBM7MNP, o Bonusie za Przeniesienie, o RWK, o migracji do RBM5, nie jest o DILu (w RBM7MNP przecież nawet nie ma DILa)! Czyli jest małym lub dużym off-topem (zależy jak na to spojrzeć) i ostatnie 1000 postów musiało by być usunięte :)
Ale te wszystkie operacje i off-topowe rozmowy są po to aby mieć w końcu DILa w jak najlepszej opcji, w niby "archiwalnej" taryfie RBM5.

Ale wątek jest o DILu - zawsze o nim był, a przynajmniej takim się z czasem stał - i rozmowa o DILu w RBM1 jest jak najbardziej na miejscu, a na pewno bardziej niż rozmowa o tym całym RBM7MNP, BzP i RWK.

Więc albo robimy z tego wątek o przenoszeniu numeru spoza P4 do RBM7MNP, o BzP i RWK oraz migracji do RBM5 i usuwamy wszystko o DILu, albo robimy z tego wątek o DILu i usuwamy wszystko o przenoszeniu numeru spoza P4 do RBM7MNP, o BzP i RWK oraz migracji do RBM5, albo pozostawiamy wszystko tak jak jest, bo jest dobrze i można tylko sprawę pogorszyć.

Tyle mojego zdania (chociaż mogłem to bardziej rozwinąć, bo niektórzy mogą wszystkiego nie zrozumieć).



Notatka.
Uważam, że wszystko bardzo dobrze wyjasniłeś w swym podsumowaniu i niech to wszystko pozostanie jak jest. Nie będziemy już robić z tym większego bałaganu tylko pamiętajmy, że to temat zarówno o DIL jak i bez. Morvius
:smt006
 #976766  autor: 3G
 10 lut 2018, 07:59
Jeśli na pewno korzystasz z sieci LTE Playa i masz aktywny DIL to skontaktuj się z BOK.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #977019  autor: marcin19883
 11 lut 2018, 18:31
Hej. Czy zawsze blokują neta do 2Mbps po przekroczeniu 100GB? Ktoś przekroczył, bez blokowania? Czy jak się spokojnie wykorzysta, bez ciągłego ssania danych, to nie blokują np. 5GB dziennie?
 #977021  autor: Patryk_
 11 lut 2018, 18:38
Można i 2,5 TB wykręcić...a w tym miesiącu już 900 GB :)
Byle bez przesady nie obciążać sieci (w lokalizacjach takich jak miasteczka studenckie, itp. skrajne obciążenie powoduje, że automat tnie równo z regulaminem i na to nic nie poradzisz).
 #977182  autor: adacomp
 12 lut 2018, 20:04
Tak przy okazji dziś uruchomiłem numer na karcie RBM7MNP który przeniosłem w połowie maja 2017 i do tej pory nie aktywowałem.

Ktoś wspominał że BzP trzeba aktywować przez infolinię RBM bo kody USSD nie działają ani P24.

Po aktywacji wykonałem 2 sekundowe połączenie na numer Play, wbiłem kod *111*340*1# po jakichś 30 sekundach i po 2 minutach dostałem 2 SMSy i BzP :)

Pod *101# jest 1zł ważne rok + 206zł ważne 60dni i *107# 20GB ważne 60dni.

W regulaminie jest czas na aktywację karty 3 lata od daty przeniesienia więc potwierdzam że zarówno aktywacja jak i BzP działają bez problemów :)
 #977318  autor: marcin19883
 13 lut 2018, 14:03
A mi po zmianie taryfy z faktu do rbm5, mam darmowego neta. :D kilka groszy na koncie, bez pakietów a nagle przez przypadek właczyłem neta w modemie i wczoraj wieczorem śmiegałem po kilka GB. Nie wiem ile to potrwa, to jakiś bug, ale chętnie to zatrzymam :lol: Nie bierze mi z kasy nic, bo to niemożliwe kilka GB za 97gr, bo tyle mam. I co chwilę specjalnie rozłaczam się.

Obrazek
 #977344  autor: Gryfolud
 13 lut 2018, 16:57
Witajcie koledzy z góry zaznaczam można mnie opier*olić, że się nie znam, że tłumaczone po 100 razy, ale naprawdę wy wiecie ja się nie znam, ale jak ja się nauczę to wy nie będziecie musieli tłumaczyć tylko ja będę mógła a po mnie kolejni. Mam kilka pytań:
1.co to jest ten DIL?
2. nie ukrywam zależy mi na darmowym internecie w RBM i co mam zrobić po kolei bo jestem nie kumata, mam stary nieużywany, ale aktywny numer w Plusie wiem,że muszę go przenieść do RBM w salonie Play (dodam jestem z okolic Lublina i gdzie to najlepiej zrobić w Lublinie)?
3. Jak przeniosą mnie do RBM nie wiem do jakiej taryfy, tu mi powiedzcie co mam powiedzieć co chce bo jestem niekumata blondynką (serio blondynką)
4. Po przeniesieniu numeru i jak będę miała kartę sim w telefonie jakich kodów lub co mam zrobić (kiedy doładować za 50 zł, nie wiem może puścić do kogoś sygnał żeby aktywować numer) i żeby mieć ten super "darmowy" internet
5. Czy da się coś zrobić aby mieć dłużej niż 3 miesiące ważne konto, czytałam, że była kiedyś możliwość 5 miesięcy niektórzy coś mówią o roku i jeden do drugiego mówi że nie można.
6. Innymi słowy potrzebuje instrukcji jak dla typowej blondynki krok po kroku bez złości jeśli można, wszystko starannie wyjaśnione z najdrobniejszymi szczegółami :D
7. z góry dziękuje za wszelką pomoc i naprawdę nie wylewajcie na mnie złości, tylko pomóżcie nawet ten 101 raz :smt008
  • Strona 116 z 193
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 193
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 193