DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #975315  autor: ign123
 31 sty 2018, 22:15
Koledzy, pod koniec listopada zeszłego roku opisałem jak skonfigurować połączenia/smsy/mmsy na karcie nr 1, a Internet na karcie nr 2. Działa to prawidłowo, ale tylko poza siecią wi-fi - jak tylko telefon połączy się z siecią wi-fi wtedy telefon "wycina" całą transmisję danych na obu kartach sim (znika znaczek/strzałki transmisji danych 2G karty 1 oraz napis LTE karty 2) i mmsy nie dochodzą: ich nadejście nie jest sygnalizowane dźwiękiem, a dodatkowo nie widać treści ani załączników tylko w aplikacji "sms" jest gołe info z datą ważności wiadomości (połączenia i smsy przy włączonym wifi działają normalnie). Wysyłanie MMSów też nie działa, jest informacja o oczekiwaniu na wysyłkę.
Po wyłączeniu wi-fi (co łączy się z automatycznym włączeniem transmisji danych przez karty SIM) wiadomość się pobiera. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jak go rozwiązać?
Dodam, że opcja "pobieraj MMS pomimo braku włączonej transmisji danych" (czy jakoś tak - piszę z pamięci) jest oczywiście włączona.
 #975333  autor: Eragon
 31 sty 2018, 23:13
No dobra, poświęciłem 5 min ze swego życia by dostarczyć Ci jakichś informacji.
Nie do końca zakumałem wszystkie aspekty Twego problemu, ale oto co mam:

Z początku, robiąc testy na odległość sądziłem że mam ten sam problem co i Ty. Ale z racji że musiałem po prostu wierzyć odbiorcy to nie wiem sam...
Bo przy 3 MMS już mi się wydawało że dochodzi tak samo. Czy włączone wifi czy nie, to dochodzi.

Także zirytowałem się mocno, i zrobiłem test wewnątrz-domowy. I zdany na 6. U mnie włączone wifi, w tamtym też, i przeszedł mms normalnie. Od razu. Bez problemu. W przyszłości, gdy nie zapomnę, posprawdzam jeszcze.

Robiłem testy w obrębie rodziny Xiaomi. Nie wiem jak z innymi markami.
Z mojej strony: Mi5, najnowszy soft EU, 1 karta sim w tel.

Ps.Może po prostu więc telefon potrzebuje czasu przy pierwszym MMS? A przy kolejnych się "rozpędza" ? Zdecydowanie, kwestia wymagająca testów.

Ps2. Na szybko sprawdziłem na internecie, to raczej ludzie nie maja takich problemów. Jaki soft? Zaktualizuj jak się da.

:smt006
 #975474  autor: ign123
 01 lut 2018, 14:51
Dzięki za odpowiedź.
Eragon pisze:Nie do końca zakumałem wszystkie aspekty Twego problemu
Najkrócej jak się da: włączenie wifi powoduje wyłączenie jakiejkolwiek transmisji danych na obu kartach SIM mimo włączonej opcji "pobieraj MMS pomimo braku włączonej transmisji danych" -> nie da się MMSów ani wysyłać ani odbierać.
Eragon pisze:Może po prostu więc telefon potrzebuje czasu przy pierwszym MMS? A przy kolejnych się "rozpędza" ?
Nie.
Eragon pisze:Na szybko sprawdziłem na internecie, to raczej ludzie nie maja takich problemów.
Na szybko sprawdziłem, że mają - przykład pierwszy z brzegu: https://miuipolska.pl/forum/topic/27805 ... ent-379689
Eragon pisze:Jaki soft?
Nie mam fizycznego dostępu do telefonu, może pod wieczór uda mi się uzyskać dokładne informacje. Na pewno jest to fabryczny soft "Global", telefony są z oficjalnej polskiej dystrybucji Xiaomi (Ingram Micro): Android 6 i MIUI 8.5, ale dokładnych wersji teraz nie podam.
 #975829  autor: ign123
 03 lut 2018, 14:48
Udało mi się rozwiązać problem:

1. Włączyć opcje programistyczne:
Ustawienia -> Informacje o telefonie -> klikamy wielokrotnie w opcję "Wersja MIUI" do czasu, aż wyświetli się komunikat o udostępnieniu opcji programistycznych
2. Wejść w Opcje programistyczne:
Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne

Krok 1. i 2. można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=VPYWqSQSu-0

3. Przełącznik "Opcje programistyczne" powinien być włączony.
4. Odnaleźć i włączyć opcję "Dane komórkowe zawsze aktywne"
5. Po wykonaniu powyższych czynności wyłączyłem wifi (na belce statusu przy wskaźnikach zasięgu obu kart sim pojawiły się znaczniki aktywności danych komórkowych: strzałki przy SIM1 i napis LTE przy SIM2), a następnie włączyłem wifi (znaczniki aktywności danych komórkowych zniknęły). Wysłałem z innego telefonu MMS-a, dotarł bez problemów - sukces!
6. Wyłączyłem "Opcje programistyczne", czyli wykonałem krok 2. i następnie wyłączyłem przełącznik "Opcje programistyczne" - wszystkie opcje programistyczne zmieniły kolor na szary, "Dane komórkowe zawsze aktywne" również były szare i przełącznik wyglądał na wyłączony.

Kolejny test - MMS dotarł prawidłowo - sukces!

Przyznam, że nie sprawdziłem, co będzie po wyłączeniu i ponownym włączeniu telefonu. Jeśli problem powróci to chyba będzie trzeba przeprowadzić procedurę od początku kończąc na kroku 5. (tj. bez wyłączania opcji programistycznych).

Jeszcze informacja nt. oprogramowania telefonu:
wersja android: 6.0.1 MMB29M
wersja MIUI: MIUI Global 8.5 Stabilna 8.5.7.0 (MCCMIED)
wersja jądra: 3.18.24-perf-gb7a72a7
 #977605  autor: ign123
 14 lut 2018, 23:17
Dość "przypadkowo" uaktywniłem opcje programistyczne w moim telefonie (innego producenta) i zauważyłem tam opcję dotyczącą danych komórkowych - to był mój trop. No i wtedy zabrałem się za Xiaomi. Mam sygnał, że na jednym z dwóch telefonów, na których występował opisany problem, nie działa jeszcze wszystko prawidłowo, więc będę musiał to sprawdzić. Problem jest taki, że nie mam do nich fizycznego dostępu.
Podobno wreszcie ruszyła (?) aktualizacja dla Redmi 4A do MIUI9 i Antka 7.1, może ona rozwiąże ten problem.